Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.. τελικά το areamobile είναι ενδιαφέρον.. δεν το ήξερα.. για δείτε το Philips 330..

 

http://www.areamobile.de/images/handies/Philips/200307221604Philips330_both.jpg

 

Από τα λίγα γερμανικά που θυμάμαι (καλά, είναι και από τα συμφραζόμενα :p ), έχει τα εξής:

  • 79 γραμμάρια (αυτό φαντάζομαι πως όλοι το καταλάβατε!! :lol: )
  • Πολυφωνικές μελωδίες (32 φωνές)
  • Μπαταρία 570 mAh: 4 ώρες ομιλίας και 400 ώρες αναμονής
  • Τέλη Ιουλίου και κόστος 159 Ευρώ στην Γερμανική αγορά!!!

 

Βέβαια, δεν φαίνεται να έχει έγχρωμη οθόνη, αλλά από design, δεν μπορείτε να πείτε, σκίζει!!

 

Φέρνει κάτι από Mac ή είναι ιδέα μου; :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalo mwre alla den simvadizei me tin texnologia pou epikrati stis meres mas.... giafto alloste 8a perasei aparatirito....

p.x. dineis akoma 30 europoula kai perneis to alcatel 535pou einai kai omorfo, pou einai kai enxrwmo kai pou exei polles perissoteres leitourgies...

3exasa to palio mou e-mail o mal**** kai alla3a nick
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον *Dimitris*No2

 

kalo mwre alla den simvadizei me tin texnologia pou epikrati stis meres mas.... giafto alloste 8a perasei aparatirito....

p.x. dineis akoma 30 europoula kai perneis to alcatel 535pou einai kai omorfo, pou einai kai enxrwmo kai pou exei polles perissoteres leitourgies...

 

 

tin ekana palu tin baroufa mou... :o

3exasa to palio mou e-mail o mal**** kai alla3a nick
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, τί κινητό είναι αυτό! Το είδα στα previews και τρελάθηκα! Περίμενα πώς και πώς να κυκλοφορήσει το SX1, για να το πάρω, αλλά τώρα μπήκα σε σκέψεις. Μόνο 3 χιλιοστά πιο μακρύ και 1 πιο πλατύ, αλλά έχει κανονικό QWERTY πληκτρολόγιο!

Και PalmOS 5.2!!!

Και bluetooth!

Και SD/MMC (με SDIO)!

Και 32MB μνήμης!

Και ενσωματωμένη φωτογραφική VGA (640x480).

1600mAh μπαταρία...

 

 

Βέβαια έχει μειονέκτημα το μεγάλο σχετικά βάρος (167γρ.)

 

http://www.myphone.gr/devices/phones/handspring-treo600.jpg

http://www.myphone.gr/devices/phones/handspring-treo6002.jpg

Καταπληκτικό... Ανυπομονώ να κυκλοφορήσει. Ξέρουμε μήπως πότε και τί τιμή περίπου; Επίσης, service πού; Αμερική; :rolleyes:

To understand the human mind:

http://www.noesistheory.com

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια αλλα κριτηριο για την αγορα ενος κινητου δεν ειναι ΚΑΙ το design?Πως μπορει να σου αρεσει αυτη η γκουμουτσα?Βρε δε πα να εχει και τοστιερα εγω αυτο τον μπογο δεν θα τον αγοραζα ποτε!Το SX1 ειναι κουκλι μπροστα του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ειναι σκετη μλκια.Προτιμω το Ρ800 που εχω,ασυγκριτο μ'αυτο.Και απ'οτι φαινεται δεν εχει ουτε μπλε δοντι αφου λεει οτι δεχεται καρτες bluetooth και wi-fi.Βαλε και ενα σωρο χρηματα ακομα.Εντυπωση μου κανει οτι δεν εχει οθονη 65.536 χρωματων.Τι να κανω το πληκτρολογιο αμα ειναι γκουμουτσα?Δεν παιρνω ενα sx1 οταν βγει?Μακραν καλυτερο αυτου αν και ουτε ευτο με πολυενθουσιαζει...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προταση γι'αυτους που θελουν να εχουν στιλατο,μικρο κινητο μονο για τηλεφωνα αντε και μηνηυματα (π.χ. οι γυναικες).Το design θυμιζει απκετα σε mac και ειναι ενα απο τα υπερ του.(οποτε θα το αγορασουν και οι τρελοι macεραδες...:p )
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον haki

 

Εγω παντως αυτο ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ! Γιατι ειναι εξυπνο, δεν θα εχουν ολοι απο ενα και γιατι θα το υποστηριξουν αυτοι που εισαγουν εδω και χρονια τα προιοντα της Handspring!

 

Ποιός τα εισάγει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Oi apopsis diistande.. vasika thelo na do kai ti alo tha vgaloun oi ipoloipes etairies. kalo fenete ala as perimenoume. kai oson anafora to desing gia mena afto ine to telefteo. to tilefono den tha to kano modelo oute tha to proothiso pouthena. to pan ine na exi poles litourgies.. px ego exo to S55 an ixe kai 64 MB mnimi kai othoni 65K Colors tha itan telio. simfonite ??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Braker

 

Oi apopsis diistande.. vasika thelo na do kai ti alo tha vgaloun oi ipoloipes etairies. kalo fenete ala as perimenoume. kai oson anafora to desing gia mena afto ine to telefteo. to tilefono den tha to kano modelo oute tha to proothiso pouthena. to pan ine na exi poles litourgies.. px ego exo to S55 an ixe kai 64 MB mnimi kai othoni 65K Colors tha itan telio. simfonite ??

 

Τι να τα κάνεις 64 mb στο S55;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψυχραιμια.

 

Οπως γραφει και το blueprint το Treo 600 δεν ειναι ουτε ενα κλασσικο PDA αλλα ουτε ενα smartphone. Προσωπικα εχω την εντυπωση οτι αυτη η συσκευη θα πουλησει πολυ σε κατοχους PDA που θελουν κατι πιο απλουστερο αλλα εξισου (σχεδον δλδ..) αποδοτικο και πρακτικο ή σε αυτους που θελουν να συνδυασουν κινητο με PDA και πανε ενα βημα παραπερα.

 

Ομως ενταξει μην συγκρινουμε το SX1 με το Treo απλα επειδη και τα δυο ονομαζονται "SmartPhones". Γενικα η νοοτροπια του "τα βαζουμε ολα μαζι μια σουμα και διαλεγουμε οποιο ειναι καλυτερο/εχει καλυτερο design" κλπ ειναι λαθος. :)

 

Συγνωμη ρε παιδια αλλα κριτηριο για την αγορα ενος κινητου δεν ειναι ΚΑΙ το design?Πως μπορει να σου αρεσει αυτη η γκουμουτσα?Βρε δε πα να εχει και τοστιερα εγω αυτο τον μπογο δεν θα τον αγοραζα ποτε!Το SX1 ειναι κουκλι μπροστα του!

 

Ναι ΟΚ..δηλαδη σου αρεσει πιο καλα το design ενος PDA ή σου αρεσει πιο πολυ το design του 3650; :wacko: Ισα ισα που το πληκτρολογιο θα προσφερει σε αυτους που ΟΝΤΩΣ το χρειαζονται (επαγγελματικα κυριως) μεγαλη ανεση χαρη στην εργονομια του. Δεν θα παρεις αυτο το "κινητο" για να το δειξεις στην καφετερια ουτε για να παιζεις παιχνιδια.

 

Το καθε μοντελο απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο αγοραστικο κοινο . Και κατ' εμε το Treo 600 ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα προταση, οχι τελεια αλλα σιγουρα "προσεγμενη". Μεγαλο ισως μειονεκτημα η οθονη του που θα ηταν το κερασακι στην τουρτα.(αντε και το Gprs class 8 :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Stephen

Παιδες ψυχραιμια.

 

Οπως γραφει και το blueprint το Treo 600 δεν ειναι ουτε ενα κλασσικο PDA αλλα ουτε ενα smartphone. Προσωπικα εχω την εντυπωση οτι αυτη η συσκευη θα πουλησει πολυ σε κατοχους PDA που θελουν κατι πιο απλουστερο αλλα εξισου (σχεδον δλδ..) αποδοτικο και πρακτικο ή σε αυτους που θελουν να συνδυασουν κινητο με PDA και πανε ενα βημα παραπερα.

 

Ομως ενταξει μην συγκρινουμε το SX1 με το Treo απλα επειδη και τα δυο ονομαζονται "SmartPhones". Γενικα η νοοτροπια του "τα βαζουμε ολα μαζι μια σουμα και διαλεγουμε οποιο ειναι καλυτερο/εχει καλυτερο design" κλπ ειναι λαθος. :)

 

Συγνωμη ρε παιδια αλλα κριτηριο για την αγορα ενος κινητου δεν ειναι ΚΑΙ το design?Πως μπορει να σου αρεσει αυτη η γκουμουτσα?Βρε δε πα να εχει και τοστιερα εγω αυτο τον μπογο δεν θα τον αγοραζα ποτε!Το SX1 ειναι κουκλι μπροστα του!

 

Ναι ΟΚ..δηλαδη σου αρεσει πιο καλα το design ενος PDA ή σου αρεσει πιο πολυ το design του 3650; :wacko: Ισα ισα που το πληκτρολογιο θα προσφερει σε αυτους που ΟΝΤΩΣ το χρειαζονται (επαγγελματικα κυριως) μεγαλη ανεση χαρη στην εργονομια του. Δεν θα παρεις αυτο το "κινητο" για να το δειξεις στην καφετερια ουτε για να παιζεις παιχνιδια.

 

Το καθε μοντελο απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο αγοραστικο κοινο . Και κατ' εμε το Treo 600 ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα προταση, οχι τελεια αλλα σιγουρα "προσεγμενη". Μεγαλο ισως μειονεκτημα η οθονη του που θα ηταν το κερασακι στην τουρτα.(αντε και το Gprs class 8 :rolleyes: )

 

Lipon gia na mi leme oti thelume :) to 600 aniki stin katigoria tu p800. Sigura den exi ti liturgikotita enos smartphone ute enos gnisiu pda, ke mias ke me volevun ta pocket pcs to 600 den mu kani. An ithela kinito-ppc-camera tha eperna to i700 i to xda II. :))parola auta touto to ivridio dixni pros to pu tinun na kinithun ta kinita ke ta pdas... Emis tha imaste edw gia na ta krinume.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

Lipon gia na mi leme oti thelume :) to 600 aniki stin katigoria tu p800. Sigura den exi ti liturgikotita enos smartphone ute enos gnisiu pda, ke mias ke me volevun ta pocket pcs to 600 den mu kani. An ithela kinito-ppc-camera tha eperna to i700 i to xda II. :))parola auta touto to ivridio dixni pros to pu tinun na kinithun ta kinita ke ta pdas... Emis tha imaste edw gia na ta krinume.

 

Λοιπον "για να μη λεμε οτι θελουμε"..δεν καταλαβα που ακριβως διαφωνεις μαζι μου διοτι στην ουσια το ιδιο πραγμα λες. Επισης δεν ειπε κανεις οτι το Treo 600 αποτελει καλυτερη λυση απο το i700 η απο το xda II..

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην η συγκριση που εκανα και εγω αλλα και ο φιλος που ξεκινησε το θεμα ειναι Treo600 vs SX1.Το νοκια το πεταξες μονος σου αλλα και παλι θα το προτιμουσα απο το αντιαισθητικο Treo.Oπως πολυ σωστα σου ειπε και ενας φιλος αμα θελεις τις λειτουργιες ενος PDA πας και παιρνεις PDA και οχι ενα υβριδιο κινητου-PDA οπως ειναι το Τreo!Tελος οταν μιλησα εγω για design δεν εννοουσα να μπορεις να το κανεις επιδειξη στη καφετερια αλλα να σε ικανοποιει εσενα αισθητικα ειναι τοσο απλο!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αυτό που έδειξε στις ειδήσεις και αναγνωρίζει τα δακτυλικά αποτυπώματα του κατόχου του νομίζω.

Εκείνο το τετράγωνο κάτω στο πληκτρολόγιο πρέπει να είναι για αυτό από ότι το θυμάμαι και από την tv.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Τι να τα κάνεις 64 mb στο S55;

 

 

Me tin doulia pou kano (IT stin ACS)... apla den tha xriazotane na kouvalo to laptop. tha ixa ta files pou xriazome sto kinito.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον HELLRAISER

 

Kαλα και τι θελεις να πεις οτι δεν σου αρεσει σαν design to S55 και παρολαυτα το πηρες?

 

 

den enoo oti den mou aresi to desing me ton oro "telefteo" enoo oti ine to telefteo pragma to desing pou kito se kinito. apla to s55 exi afta pou thelo kai exi kai oraio design. (ax afta ta 64 mb pos ta thelo) les kai kostizoun poli... re bas kai iparxi flash gia to s55 (lol)

Link to comment
Share on other sites

Τον Σεπτέμβριο μάλλον θα πάνε οι δικοί μου ταξιδάκι Ιαπωνία. Επειδή εκεί έχουν κάτι γ@μ@τ@ κινητά έλεγα να αγοράσω κανένα από εκεί. Μπορεί κανείς να στείλει κάποια συγγεκεριμένα μοντέλα με στοιχεία/τιμές?

Επίσης άμα αγοράσω κανένα LG/NEC υπάρχει service στην ελλάδα για τα κινητά αυτά? Και αν ναι που? Θα υπάρχουν Ελληνικές εκδόσεις των firmware τους?

Link to comment
Share on other sites

Με την Σιγκαπούρη τι παίζει; Εκεί έχουν GSM ή ό,τι και στην Ιαπωνία;

 

Θέλω να πω, αποκλείεται να μην γίνει στάση στην Σιγκαπούρη, έτσι δεν είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...