Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου δώσω μερικά παραδείγματα...

http://cgi.ebay.com/Unlocked-four-sim-TV-JAVE-mobile-cheap-phone-Greek-H11p-/260805953032?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3cb93f0608

http://cgi.ebay.com/Unlocked-four-Sim-JAVA-TV-Mobile-ATT-T-phone-Greek-G15u-/260805882710?pt=Cell_Phones&hash=item3cb93df356

Τον συγκεκριμένο πωλητή δεν τον γνωρίζω,απλά είναι ο μοναδικός που έχω βρει να έχει 2 από αυτά που ξέρω ότι έχουν 4 κάρτες ενεργές.Όπως σε όλα τα κινέζικα,όταν σε μια κάρτα μιλάς,όλες οι άλλες βγαίνουν εκτος σύνδεσης.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα δεν το έγραψα και πιο πάνω ότι είναι άθλια η ποιότητά τους;Εντελώς πλαστικά που κάνουν κλατς σε κάθε πάτημα κουμπιού.Επίσης το ότι είναι και οι 4 κάρτες ενεργές μπορεί να σημαίνει και αυξημένο sar

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά. Αγόρασα ένα κινέζικο κινητό τηλέφωνο που έχει ψηφιακή τηλεόραση. Λοιπόν κάνω search και βρίσκω μια χαρά τα κανάλια. Το θέμα όμως είναι ότι δεν μου δείχνει εικόνα παρά μόνο ακούγεται ο ήχος, η μόνη εικόνα που μου δείχνει είναι μια μπλέ οθόνη. Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα ή δεν διορθώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η συσκευή σου υποστηρίζει μόνο mpeg-2 και όχι mpeg-4 που έχουμε στην Ελλάδα.

 

Αφού ο πωλητής που αγόρασα το κινητό μου είπε ότι είναι mpeg4.

Παρεμπίπτοντος το κινητό είναι το w009e αν γνωρίζεται κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω USB καλώδιο για το συγκεκριμένο κινητό, αυτό που συνδέεται και στον αντάπτορα-φορτιστή. Το έχω βρει μόνο σε ένα ελληνικό eshop, όμως τα μεταφορικά (κούριερ) είναι ακριβότερα από το ίδιο το καλώδιο. Έχει υπ όψιν του κάποιος κάποιο ξένο site; Συγκεκριμένα για αυτό το κινητό, όχι γενικά παρακαλώ, θα ήμουν ευγνώμον :)

 

Επίσης το συγκεκριμένο κινητό έχει άλλο όνομα στο εξωτερικό; Από ότι καταλαβαίνω είναι γνωστά ως JAGA μόνο στην ελληνική αγορά. Θα με βοηθούσε αν κάποιος το έχει ψάξει περισσότερο. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δες το http://matrix.gr

έχουν για όλα σχεδόν τα τηλέφωνα και οι τιμές είναι απο 100 ως 600 euro ανάλογα με το μοντέλο και τις λειτουργιές που χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Σκεφτόμουν να αποχωριστώ το Samsung B5722 και να μεταβώ σε ένα Dual - SIM τηλέφωνα με όλα τα καλούδια, GPS, 3G, WiFi, Android κλπ. Τι λέτε λοιπόν για το Gigabyte GSmart G1315 Skate;

http://www.gadgetsbook.com/wp-content/uploads/2011/03/Gigabyte-GSmart-G1315-Skate-Smartphone.jpg

 

  • 5 megapixel camera with video recording capacity

  • Social networking services integration

  • Built-in stereo FM tuner & Preloaded with games

  • WAP & HTML browser support

  • GPS with A-GPS navigation

  • Push Email facility

  • 256 MB RAM & 512 MB ROM

  • Supports multi-format video & music players

  • 3.5-inches resistive touchscreen with 25k colors

  • Packs display resolution of 320 x 480 pixels

  • Runs on Android 2.2 Foryo operating system

  • Up to 32GB micro SD memory card support

  • Powered by a 528 MHz ARM 11 processor

  • Dual-SIM compatible with dual standby

  • Enabled with GPRS & EDGE connectivity options

  • Includes accelerometer sensor, & digital compass

 

 

Τι πρέπει να προσέξω;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι πρέπει να προσέξω; Σκεφτόμουν για παραγγελία από το Alibaba.com

 

Για τι τιμή μιλάμε; Η συσκευή είναι αρκετά παλιάς τεχνολογίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα προσανατολισου σε κατι αλλο πιο συγχρονο.δες και τις αγγελιες εδω στο φορουμ

 

Sent from my HD2

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

+

Η Samsung αγοραζει το WebOS;

Ενδιαφερον αρθρο στο precentral*http://www.precentral.net/samsung-hires-formed-hp-pc-exec-said-be-eying-webos-purchase*οπωσδηποτε θετικο, αν πραγματοποιηθει...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και εντωμεταξύ, το Bloomberg ισχυρίζεται πως η Samsung θα βγάλει webOS κινητό την επόμενη σεζόν. GS2 με webOS; Hell Yeah! Και τότε θα μάθουμε πραγματικά τι μπορεί να κάνει ένας διπύρηνος επεξεργαστής σε τέτοιες συσκευές ;)

 

καλα αν γινει, γονυπετής θα παω να το παρω απο καταστημα κινητης στην Τήνο.

 

(για να θυμιζει ταμα η ιστορια)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
+

Η Samsung αγοραζει το WebOS;

Ενδιαφερον αρθρο στο precentral*http://www.precentral.net/samsung-hires-formed-hp-pc-exec-said-be-eying-webos-purchase*οπωσδηποτε θετικο, αν πραγματοποιηθει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314442

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχοντας δουλέψει στην HP, πολύ φοβάμαι ότι αυτά είναι εντελώς αντίθετα με τη νοοτροπία της και δυστυχώς σε 2-3 χρόνια από σήμερα θα βάζει την ταφόπλακα στο WebOS ως λειτουργικό για consumer electronics.

 

Προφητικός... οφείλω να το ομολογήσω! Τους περισσότερους αν όχι όλους μας ξεγέλασε η αρχική επένδυση και ο ντόρος που δημιούργησε η εταιρία. Ωστόσο όσο δυναμικά μπήκε στο web os τόσο δυναμικά αποχωρεί... ήδη μετά την αποχώρηση από τις mobile συσκευές ανακοίνωσε απόλυση αρκετων ατόμων που απασχολούνται με το τμήμα του Web OS. ΚΡΙΜΑ!!!

Socrates P.

Palm IIIxe > IBM WorkpadC3 > PalmOne Tungsten/T > Sony Clie UX-50 > Treo 650 > Treo 680

Link to comment
Share on other sites

Προφητικός... οφείλω να το ομολογήσω! Τους περισσότερους αν όχι όλους μας ξεγέλασε η αρχική επένδυση και ο ντόρος που δημιούργησε η εταιρία. Ωστόσο όσο δυναμικά μπήκε στο web os τόσο δυναμικά αποχωρεί... ήδη μετά την αποχώρηση από τις mobile συσκευές ανακοίνωσε απόλυση αρκετων ατόμων που απασχολούνται με το τμήμα του Web OS. ΚΡΙΜΑ!!!

Καθόλου προφητικός. Εγώ έλεγα για 2-3 χρόνια και δεν τους πήρε ούτε 18 μήνες! :p

Ξεπέρασαν κάθε προγνωστικό....

 

Αλλά για να δούμε τώρα τι θα κάνει η Meg.......

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...