Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις επέστρεψα από το UK με ένα κινητό vodafone 547 ξεκλειδωμένο...

 

το software του κινητού δεν αναγνωρίζει ελληνικά. μήπως ξέρετε κανένα τρόπο να διαβάσει ελληνικούς χαρακτήρες ή κάποιο greek language pack?

 

thanks

 

teo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Εχει αγοράσει κανένας αυτό το τηλέφωνο από ebay?

Οι εντυπώσεις σας?

 

Quad bands Dual sim AT&T T-mobile Unlocked JC-E2 Greek

 

Ενδιαφέρομαι για ένα οικονομικό τηλέφωνο, μικρό, με 2 κάρτες sim dual standby. Αφού το nokia c2-00 δεν θα έρθει Ελλάδα θέλω να πάρω κάτι παρόμοιο.

Edited by beba
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο της μανας μου!!

εχει το vodafone 340

 

http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2009/09/1-vodafone-340.jpg

 

απο τοτε που λειτουργησε για 1η φορα δεν εχει σβησει ουτε στιγμη το φωτακι που φωτιζει τα πληκτρα.:mad::mad::mad::mad:

η μπαταρια τελειωνει σε λιγοτερο απο ενα 24ωρο και πιστευω οτι φταιει κατα πολυ το φως απ τα πληκτρα που δεν σβηνει!!

οποιος το εχει και ξερει ή οποιος μπορει να εχει αποψη πανω στο θεμα ευπροσδεκτος:)

(δεν ξερω αλλα μου φαινεται πολυ ακυρο να μην σβηνει αυτο το φωτακι:()

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα έπρεπε φυσιολογικά να σβήνει. Δυστυχώς δεν είχα ποτέ αυτή τη συσκευή και δεν τη γνωρίζω, αλλά ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις μήπως έχει επιλογή για διάρκεια φωτισμού. Θυμάμαι συγκεκριμένες συσκευές που είχαν επιλογή να μη σβήνουν ποτέ τα πλήκτρα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει τον τοπο στις ρυθμισεις δεν μπορω να βρω τιποτα!απο φωτισμο μονο μια ρυθμιση LCD εχει που ρυθμιζει τη φωτεινοτητα κ το χρονο ενος εξτρα φωτισμου στην οθονη!επισης μολις συνειδητοποιησα οτι κ κλειστο να ειναι τα πληκτρα ειναι αναμενα!απιστευτο!
Link to comment
Share on other sites

φιλε πηγαινε στην βοντα και εξηγησε τους το προβλημα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το jincen e2 & e3 ,έχουν πρόβλημα στην φόρτιση.5 λεπτά αφού τα συνδέσεις στον φορτιστή δείχνουν ότι είναι πλήρως φορτισμένα.Ο μόνος τρόπος φόρτισής τους είναι με εξωτερικό φορτιστή μπαταρίας.Γενικώς είναι πολύ χαμηλής ποιότητας κινητά.Βάλε 20 ευρώ περισσότερα και πάρε κάτι πιο αξιόλογο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια να στε καλα!!

Τι έγινε τελικά?

Το πήγες απο Vodafone?Διορθώθηκε με επαναφορά ρυθμίσεων?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά?

Το πήγες απο Vodafone?Διορθώθηκε με επαναφορά ρυθμίσεων?

 

Επειδη δεν εγινε τιποτα με την επαναφορα θα το παω αυριο μεθαυριο στη vodafone και θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/goods-4835-BenQ+S6+MID+48+Inch+UMPC+3G+Network+WIFI+Windows+XP+8GB+G-sensor+TF+Card+Slot.html

 

κάτι νέο πράγματι εντυπωσιακό ,μόνη έλλειψη φαίνεται η μη ύπαρξη gps

Μάλλον αν κατάλαβα καλά έίναι και mobile phone

Edited by basilise
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Το promo video που έχει σίγουρα είναι εντυπωσιακό αλλά μετά από καλύτερη μελέτη των χαρακτηριστικών του υπάρχουν κάποιες αμφιβολίες και κάποια αρνητικά...

Η οθόνη δεν είναι capasitive αλλά resistive αφού έχει ενσωματωμένο stylus.

Τα windows xp που έχει,ένας θεός ξέρει τι ακριβώς είναι και τι προγράμματα μπορείς να περάσεις.

και τέλος η οθόνη του για το μέγεθός του είναι σχετικά μικρή

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σε μια από τις φωτογραφίες δείχνει να έχει κάρτα sim και στις ερωτήσεις προς τον πωλητή στο τέλος της σελίδας λέει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως τηλέφωνο...

Αν αυτά ισχύουν...; Ο πρώτος εθελοντής θα μας λύσει τις απορίες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κάρτα sim δεν λέει κάτι μιας και δεν είναι λίγα τα Tablet PCs που χρησιμοποιούν σύνδεση 3G μέσω κάρτας sim. Όσον αφορά για το τηλέφωνο έχω τις αμφιβολίες μου για το πως θα δουλέψει σε ένα λειτουργικό που δεν είναι φτιαγμένο για να το υποστηρίζει. Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim δεν λέει κάτι μιας και δεν είναι λίγα τα Tablet PCs που χρησιμοποιούν σύνδεση 3G μέσω κάρτας sim. Όσον αφορά για το τηλέφωνο έχω τις αμφιβολίες μου για το πως θα δουλέψει σε ένα λειτουργικό που δεν είναι φτιαγμένο για να το υποστηρίζει. Ίδωμεν.

Λετε αυτη η benq να ειναι αυτη που αγορασε τα κινητα siemens?Αν ειναι αυτη τοτε μπαινει δυναμικα παλι στο χωρο της τηλεφωνιας.Γιατι το gsmarena μας δειχνει οτι το τελευταιο κινητο της το κατασκευασε καπου στο 2007-2008.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

.....Σέ παρακαλώ αν θέλεις να με βοηθήσεις ,άνοιξε το βυσματάκι πού φορτίζεις τό τηλ. καί πές μου την θέση των καλωδίων και τα χρώματα.

Αν διάβασες το πιό πάνω post μου ,έχω πρόβλημα.....

Τό βυσματάκι ανοίγει πανεύκολα καί δέν θα προκαλέσεις καμμία ζημία...

 

Ρε παιδιά ...κάποιος να βοηθήσει.........Κανένας...?????????

Link to comment
Share on other sites

Η HYUNDAI ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ TOYOTA.ΟΛΗ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ.

 

+ 100000000

 

αν και άσχετο λίγο

 

 

ναι είναι η ταϊβανέζικη benq δεν μιλάμε εδώ για κινητό αντίγραφο

μιλάμε για μια αξιόπιστη εταιρία σε σχέσει με της άγνωστες κινέζικες

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Η HYUNDAI ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ TOYOTA.ΟΛΗ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.ΟΜΩΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ.

 

+ 100000000

 

αν και άσχετο λίγο

 

 

ναι είναι η ταϊβανέζικη benq δεν μιλάμε εδώ για κινητό αντίγραφο

μιλάμε για μια αξιόπιστη εταιρία σε σχέσει με της άγνωστες κινέζικες

 

Γιαντα ειναι αναξιοπιστες οι κινεζικες εταιριες?Μπες στο xtra.gr και διαβασε που λεει οτι τα κινεζικα κινητα ειναι ανωτερα των επωνυμων.Τα επωνυμα κινητα λεει τα φερνουν τα καταστηματα 40 ευρω και τα πουλουν 300-700 ευρω, ενω τα κινεζικα τα φερνουν 60 ευρω οι εμποροι πουλωντας τα 200 ευρω.Δεν βρηκα αλλη σελιδα στο ιντερνετ να λεει τετοια πραγματα.Μπορει να ειναι και προπαγανδα το οτι τα φερνουν μονο 40 ευρω.Μαλλον το λενε για να πουλανε ο κινεζοι.Παντως και γω κινεζικο κινητο εχω το οποιο ειναι φοβερης ποιοτητας κατασκευης.Το tv phone M002L.Και για δευτερο κινητο εχω το avatar μου.

Edited by thief
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δε μιλάω για το περιθώριο κέρδους, το οποίο δε γνωρίζω ούτε για κινέζικα ούτε για τα υπόλοιπα, αλλά για ποιότητα κατασκευής, υλικά, κλπ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...