Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας,

ένας φίλος μου πουλάει το εξής κινητό στα 180ευρώ http://cgi.ebay.com/E98-DUAL-SIM-Camera-AVA-MP4-PDA-FM-TVcell-mobile-Phone_W0QQitemZ260265193360QQcmdZViewItem?hash=item260265193360&_trksid=p3286.m63.l1177

 

αν κατεβείτε λίγο κάτω θα δείτε και τα χαρακτηριστικά του.

Είναι υπέροχο κινητό αλλα δεν ξέρω τίποτα για αυτό.Πχ την μάρκα του ωστε να βρώ drivers κτλ...

 

Η μπαταρία του (έχει δυο στην συσκευασία είναι χρυσή και έχει ενα αστέρι σαν την σημαία του χονκ κόνκγ-και λέω μήπως δεν είναι κινέζικο αλλα χονκ κονέζικο:p)

 

Γενικά τι λέτε αξίζει?Απο ποιότητα?Drivers (επειδή έχει windows)που θα βρώ?

 

Εδω σας έχω και μερικές φώτος γιατι αυτή στο ebay το αδικεί πολύ:p

 

http://img.alibaba.com/photo/204315421_2/SuperDeals_XDL_E98_Simulated_TV_IPTV_Java_Visual_QQ_Stocks_Dual_Camera_Dual_SIM_Card_GSM_Mobile_Phone.jpg

http://img.alibaba.com/photo/204315421_1/SuperDeals_XDL_E98_Simulated_TV_IPTV_Java_Visual_QQ_Stocks_Dual_Camera_Dual_SIM_Card_GSM_Mobile_Phone.jpg

http://www.geocities.com/e.bayseller2008/89-5.JPG

 

 

edit-τώρα το θυμήθηκα,επειδή όπως είπα το κινητό το δοκίμασα λίγο για κανένα 10λεπτο 15λεπτο το πολύ και μετά που το έκλεισα όταν έβγαλα την μπαταρία για να την δω ήταν ψυλοζεστή....οχι πολύ αλλα ήταν ψυλοζεστούλα...να το αφήσω για καμια ώρα ανοιχτό να δούμε αν θα ζεσταθεί πιο πολύ?...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε νομιζω οτι τα ελληνικα στο συγκεκριμενο κινητο ειναι παρα πολυ χαλια, αν δεν σε ενδιαφερει το ελληνικο μενου,και το εχειs στα αγγλικα τοτε καλοριζικο...:):):)

δεν υπαρχουν drivers δεν κανει συγχρονισμο με outlook

το κινητο δεν εχει windows, απλα μοιαζει.

(ΥΓ.εγω δεν θα εδινα 180 ευρω για κινητο που δεν παρεχει ελληνικο μενου,ειναι ακαταλαβιστικο το συγκεκριμενο)

Link to comment
Share on other sites

πραγματι και εμενα μου φενονται πολλα 180

με αυτα τα λεφτα περνεις a968 v98 που απλα ειναι τελεια εχουν και ελληνικα...

οσο για την μαρκα τα δυο που ανεφερα ειναι janjeng η κατι τετοιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να του πω 100ευρώ?Καλά είναι?

 

αν εχεις 100 ευρο και καρτα πιστωτικη παρτο απο ebay...

δεν συγκρινεται αυτο που λες με αυτα που σου λεω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε εργαλειο μπορει να ειναι, αλλα που θα βρεις εφαρμογες να το φορτωσεις?!

 

Μα, ειδικά στο linux κι αν υπάρχουν άπειρες εφαρμογές για όλα τα γούστα και φυσικά εντελώς δωρεάν!!

 

Δεν ξέρω λεπτομέρειες για την έκδοση του λειτουργικού που θα χρησιμοποιεί και σε ποιόν πυρήνα θα βασίζεται, αλλά υπάρχει τέτοια πληθώρα προσφερόμενων εφαρμογών στο linux που οπωσδήποτε θα υπάρχουν αρκετές και για το openmoko.

 

Το παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό και αν τα πάει καλά και σαν τηλέφωνο, ίσως να είναι το πρώτο ακριβό κινητό που θα αγοράσω στο μέλλον.....:cool:

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολλους!

μετα απο πολυυυυυυυυ καιρο ξαναμπηκα στο αγαπημενο μου σιτε.

λοιπον η απαντηση για το TV PHONE V99 ειναι το V98.

εχει ελληνικο μενου.το πηρα πρχθες αλλα μαλλον την ....πατησα ελαφρως...ως ελεφαντακι.

σημερα το ειδα σε αλλα καταστηματα στο νετ με χαμηλοτερη τιμη....

ΕΣΚΑΣΑΑΑΑ!

το πηρα απο θεσ/νικη,οχι απο το 1ΕΝΑ,απο αλλο αλλα......

η σελιδα που το βρηκα σημερα ειναι http://www.ebw.gr/store/

..............

μου λειψατε:)

Μια γήινη,απο άλλο πλανήτη!
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη λαθος!!

γι'αλλο τηλ. μιλουσα το TCK TV-V98 TOUCH SCREEN MOBILE TV PHONE.

αλλα τωρα εχω εγω αλλη απορια.

πως τρεχουν προγραμματα σε αυτο?

προσπαθησα java,sis οτι βρηκα στο νετ (ασε που δεν το ξερει ουτε η μαμα του),του εβαλα διαφορα και ολλο μου ελεγε προοθηση.......

:(

Μια γήινη,απο άλλο πλανήτη!
Link to comment
Share on other sites

pedia molis pira afto to tv mobile jc678 kai einai mia xara trikalo...:D:Dma exo ena provlima:( den mporo na to sindeso me to pc:mad: mou kai den gnorizo ti eidous games kai apps pernei...:Oopoios gnorizi pls as help ligaki...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορώ στο hp ipaq 1710 να αλλάξω από papago 5 σε 7? Τρέχει κανονικά το πρόγραμμα αλλά όταν πάω να του ορίσω τον χάρτη μου βγάζει σφάλμα. Υποθέτω γιατί το πρόγραμμα είναι στη μνήμη του pda ενώ ο χάρτης στην sd? Υπάρχει τρόπος να μπει και το πρόγραμμα στην sd? κάποια άλλη πατέντα?
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε ΚΑΙ στην Ελλάδα το συγκεκριμένο κινητό ρολόι. Ηδη το απόκτησε ένας φίλος μου και είναι παρα πολύ καλό!! Πολύ ψαρωτικό και ωραίες λειτουργίες. Φοβερή θήκη επιλογή άν θέλεις να βάλεις το δερμάτινο λουράκι η το μπρασελέ...

 

Παίδες το συγκεκριμένο επειδή έκανα μια έρευνα στην αγορά είναι το μοναδικό με πιστοποιητικά CE RoHS FCC και αυτό το λέω γιατι βρήκα κατι κινέζικα τα οποία εκτός απο μάπα κατασκευή είναι χωρίς πιστοποιητικά και φούλ στις ακτινοβολίες..

 

Τιμή ελκυστικότατη στα 400 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου φπα) και εγγύηση 2 χρόνια.

 

Βασικά εγώ το σκέφτομαι οτι είναι κ ότι πρέπει για 2ο κινητο!! :cool::cool: (για πονηρές καταστάσεις)

 

Το φιλαράκι μου το πήρε απο εδώ.. http://www.genie-ltd.com

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το συγκεκριμένο επειδή έκανα μια έρευνα στην αγορά είναι το μοναδικό με πιστοποιητικά CE RoHS FCC και αυτό το λέω γιατι βρήκα κατι κινέζικα τα οποία εκτός απο μάπα κατασκευή είναι χωρίς πιστοποιητικά και φούλ στις ακτινοβολίες..

 

 

Πάντως αν όντως έχει εγκρίσεις CE και FCC θα έπρεπε να το αναφέρει και στο manual από το site που έδωσες... το οποίο δεν αναφέρει καν τον κατασκευαστή, πόσο μάλλον τις εγκρίσεις!

 

Εγώ πάντως δεν θα έβαζα μια συσκευή Η/Μ ακτινοβολίας δεμένη επάνω στο χέρι μου........

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να είχες δίκιο πήρα τηλ και μου είπανε οτι είναι πλήρως πιστοποιημένο κινητο και μπορούν να μου στείλουν μεσω email τα συγκεκριμένα έγγραφα. :) Προσωπικά με καλύψανε γιατι λίγοι είναι διαθέσιμοι να ασχοληθούν για να σου στείλουν μέχρι και τα πιστοποιητικά κάποιας συσκευής.

 

Αντε να πάω εγώ τώρα στον Γερμανό και να ζητήσω πιστοποίηση ( αν κατι δεν έχει). :(

 

Όσο για την ακτινοβολία ρώτησα και γιαυτό και έλαβα απάντηση οτι εκτός οτι είναι σύμφωνα με την ευρωπαική οδηγία τάδε είναι και λιγότερο επιβλαβές γιατι είναι μακρια απο τον εγκέφαλο! Οντως αυτή ειναι μια πολυ καλή σημείωση... !!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

"Μπορείτε να λάβετε και να στείλετε μηνύματα στα Αγγλικά και Κινέζικα μέσω του κέντρου μηνυμάτων"

[από το manual που υπάρχει στο site του αρχικού μηνύματος]

Θα ήθελα πάντως να μάθω ποιός είναι αυτός που δίνει 400 ευρώ για ένα τέτοιο κινητό-ρολόι.Το πόσο κάνει στο ebay το αφήνω ασχολίαστο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρουδια.. χτες ημουν με το φιλαρακι μου και μου εδειχνε λιγο το κινητο (το ξεψαχνιζαμε).. λοιπον επιπλέον παρατηρήσεις που κάναμε:

 

1. Μυνήματα γράφει στα ελληνικά και δέχεται κανονικά

2. Ευκολονόητο είναι ότι δεν μπορείς να γράψεις μυνήματα με το δάχτυλο σε τόση μικρή οθόνη και γιαυτό έχει ενσαματωμένο πενάκι στο λουράκι το οποίο κρύβεται πολύ ομορφα θα έλεγα :)

 

Οσον αφορά τον φίλο drouli εντάξει γούστα είναι αυτά φίλε μου, υπάρχουν και μερικοι που δεν δίνουν ούτε 200 ευρώ για κινητό και άλλοι που δίνουν 900 και παίρνουν ενα κινητό και μετα απο ενα μηνα το αλλαζουν :)

Παντως είναι προέλευσης Αυστραλίας απο την εταιρία WFD (WATCHFONE DISTRIBUTORS)

Τώρα που κατασκευάζεται πιθανόν να είναι κ αυτό κίνα η ταιβάν.. (λες και τα Νοκια δεν τα φτιάχνουν εκει :P)

 

Για να μην μονολογω όμως καλό είναι όποιος το αποκτήσει να μας πεί και αυτός την γνώμη του (όλο εγώ την λεω) ..

Link to comment
Share on other sites

pedia molis pira afto to tv mobile jc678 kai einai mia xara trikalo...:D:Dma exo ena provlima:( den mporo na to sindeso me to pc:mad: mou kai den gnorizo ti eidous games kai apps pernei...:Oopoios gnorizi pls as help ligaki...:cry:

 

Kai emeis molis to pirame apo to ebay kai to psaxnoume akomi!! An mathis otidipote sxetika me foto kai themata, rixe mia "foni".. Molis katafero kati tha sou apantiso. Chris..

Alithia, poso to pires??

Link to comment
Share on other sites

Kai emeis molis to pirame apo to ebay kai to psaxnoume akomi!! An mathis otidipote sxetika me foto kai themata, rixe mia "foni".. Molis katafero kati tha sou apantiso. Chris..

Alithia, poso to pires??

kai go pira to idio ala games den blepo

Link to comment
Share on other sites

http://www.handcellphone.com/wp-content/themes/green-marinee/phonepic/Motorola-Zante-SideKick-1.jpg

http://cell-motorola-phone.com/wp-content/Images/2007/07/Motorola-Zante-SideKick.jpg

 

Λίγες πληροφορίες, αλλά στο side της Motorola το κινητό υφίσταται!:)

 

After all the buffoonery over what exactly T-Mobile intended to call its newest entry-level Danger device, they've ultimately decided to just go back to basics, drop the acronyms, and christen it simply "Sidekick." Make no mistake, though -- this little puppy is a far cry from your daddy's Hiptop launched way back in 2002, thanks to a 400 x 240 WQVGA display, 2 megapixel camera with video recording capability, Bluetooth 2.0 with A2DP, and a microSD slot. Though it's being billed as the iD's spiritual successor, the Sidekick comes dangerously close to LX territory, so it should see some solid movement at the $149.99 asking price on a two-year contract. What's more, the Sidekick becomes Danger's first device with user-customizable shells, available directly from sidekickshells.com for $14.99 a pop (we've got both a really bad and a really frickin' great feeling about the ridiculous sorts of designs people are going to be coming up with there). The whole shebang goes on sale starting today.

 

We've spent just a little bit of time fiddling with a Sidekick this week, and in a nutshell, this thing is a killer upgrade for the iD crowd -- which just so happens to be exactly what T-Mobile's going for. On the downside, the pivot mechanism and controls feel just a little chintzier than those on their big brother, the LX -- but not distractingly so -- and it's surprisingly hard to downgrade from the LX's stunning 3-inch display to the Sidekick's smaller 2.6-inch deal. For those of you with shell design ideas already in mind, though, where else are you gonna turn?

 

 

 

 

 

http://wiki.sidekick.com/?t=anon

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...