Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως δεν δίνω με τίποτα τόσα λεφτά για ένα κινητό .... μόνο στο htc touch pro που μου αρέσει ποιο πολύ θα έδινα άσχετα αν δεν έχει 8αρα κάμερα ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

yparxei kai h nea cyber shot ths sony me 13,6 mp. kai 329 eurw!!!! teleio prepei na einai to ergaleio.... twra gia kinhto den tha edina oute egw tosa. mexri 400 dinw to poly.
Link to comment
Share on other sites

στις εποχές μας με 400 λίγο δύσκολο είναι να βρείς ενα ολοκληρομένο κινητό ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, όλα τα κανονικά κινητά μην γελιόμαστε κατασκευάζονται στην Κίνα μεχρι και οι φορητοί μας υπολογιστές, απλά είναι ένα κλίκ πιο κάτω απο τα εμπορικά ονόματα και αποτελουν κλωνους. Ωστόσο η ελληνική εταιρεια που ειναι ο εισαγωγέας του ελέγχει τις συσκευές και ήδη έχει παραγγελίες. Αυτό ειναι το καλυτερο γιατι ελέγχονται κατά κάποιο τρόπο..
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που ξέχασα νωρίτερα, για τα 6.1 win mobile. Εχω ένα γνήσιο ipaq 915 μπορω να το αναβαθμίσω καθώς ειναι στην έκδοση 6?
Link to comment
Share on other sites

0κ...θα είναι η καλύτερη συσκεύη αλλά όχι και τόσα πολλά....πολύ ακριβω....φανταστείτε ποσα θα ειναι σε Ελλάδα και Κύπρο....
Link to comment
Share on other sites

Οι εταιριες, εχουν βαλει τον κοσμο στο τριπακι των Mp,αλλα η ποιοτητα, δεν εξαρταται μονο απ αυτο.

Αν ο φακος, δεν ειναι καλος, ουτε τα 5, ουτε τα 8, ουτε τα 18 κανουν διαφορα.

Αν ηταν ετσι, τοτε ολες οι ψηφιακες με ιδια Mp, θα εβγαζαν της ιδιας ποιοτητας φωτο.

Αλλα δε βγαζουν.

Η Nikon πχ, βγαζει τις "φτηνες" σειρας D,(με μικρο αισθητηρα και αλλους φακους), και τις ακριβες, της σειρας F,μεγαλο αισθητηρα και φακους αλλης ποιοτητας, που αν συγκριθουν, δε βγαζουν ιδιες φωτο.

Ομως η φωτογραφια, εχει να κανει και εαν μπορεις να τη βγαλεις στις δεδομενες συνθηκες.

Και εκει μετραει η ποιοτητα και η τιμη.

Με μια ακριβη, μπορεις να βγαλεις τη συγκεκριμενη φωτο,στις συγκεκριμενες συνθηκες φωτισμου, ταχυτητας αντικειμενου,κλπ., τη συγκεκριμενη στιγμη.

Με μια φτηνη, δεν μπορεις,οποτε, αποφασιζεις, τι θελεις και τι εισαι αρα αποφασισμενος να πληρωσεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δειχνει...το μονο προβλημα ειναι τα ελληνικα που δεν τα διαβαζει,οποτε δεν μπορω να διαβασω μηνυματα,γιαυτο το καταργησα σαν κινητο και το δουλευω μονο σαν τηλεοραση και ραδιο.εχει καταπληκτικη ληψη και εικονα.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πολύ πρόσφατα το Jencen Jc777s με δυνατότητα dual sim online, παρατήρησα όμως πως αυτό ισχύει μόνο όταν καμμιά απ' τις δύο γραμμές δεν είναι κατειλλημένη. Εάν η μία είναι σε χρήση, τότε η άλλη γραμμή δεν μπορεί ούτε να καλέσει, ούτε να κληθεί (δείχνει σαν να είναι κλειστό). Υπάρχει μήπως κάποια λύση ώστε να γίνεται ταυτόχρονη χρήση και των δύο?
Link to comment
Share on other sites

παιδία κανένα νεο για τα κινητά ή τιποτα ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Στο κλώνο του iphone Cept C168 αν το εγραψα καλά πως μπρούμε να βάλουμε θέματα και λογισμικό, έχετε καμια ιδέα? Εχει ορσμένα θέματα εξ ορισμού αλλά μπορει να πάρει και άλλα και αναρωτιέμαι που θα βρούμε υλικό..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις πως βάζουμε Ελληνικά ? Έχω ένα Κινέζικο και δεν έχει Ελληνικά, υπάρχει τρόπος ? Είσαι Σαμιώτης και έχεις τέτοιο ψευδώνυμο ?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο ψάχνω. Πως να βάλω Ελληνικά. Πάντως μου κάνει μεγάλη περιέργεια πως είναι δυνατόν να μην έχει Ελληνικά, αλλά όμως στις επαφές που είχα ήδη στις 2 sim μου, εκεί τα ονόματα μου τα δείχνει Ελληνικά. Περίεργο αυτό. Κανονικά έπρεπε να μου τα δείχνει ascii codes ή περίεργες γραμματοσειρές.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Για κάποιους λόγους υποχρεούμε να έχω δύο συνδέσεις και άρα δύο τηλέφωνα πράγμα που είναι αρκετά κουραστικό αλλά και λίγο αστείο.

Υπάρχει τρόπος να έχω και τις συνδέσεις μου σε μία συσκευή (και να είναι διαθέσημες και οι δυο ταυτόχρονα);

 

Δεν έχω ψάξει βέβαια αρκετά για προηγούμενες συζητήσεις πάνω στο θέμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Φυσικά και γίνεται. Σήμερα μου ήρθε από το ebay που το είχα παραγγείλει ένα κινέζικο κάπου 106€ μου βγήκε όλα μαζί, κινητό και μεταφορικά. Μου λειτουργεί μια χαρά, του έβαλα μια sim cosmote και μια wind. Πανεύκολο στην χρήση του. Και εγώ κουβαλούσα 2 κινητά μαζί μου. Δεν υπήρχε πιο σπαστικό πράγμα. Τώρα όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο!

Ειναι για ολα τα κινητα απο Κινα ομως?

λογικά ναι.Δοκίμασε,και το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι απλά να μη πιάσει ο κωδικός...;)

Μήπως ξέρεις πως βάζουμε Ελληνικά ? Έχω ένα Κινέζικο και δεν έχει Ελληνικά, υπάρχει τρόπος ? Είσαι Σαμιώτης και έχεις τέτοιο ψευδώνυμο ?

Δυστηχώς δε γνωρίζω...(δεν είμαι απ'τη Σάμο αλλά λάτρης των μαθηματικών...:p)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

να παρεις η το v98 η το α968 πολυ καλα και τα δυο στο λεω γιατι το ειχα και εγω ειχα 2 κινητα πολυ σπαστικα τωρα εχω βρει την υγεια μου...

και μην φοβασαι που ειναι κινεζικα..το εχω ακουσει και αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε έχετε δει πότε άνοιξε το θέμα; Εχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια. Λετε ακόμα να περιμένει απάντηση; :hypno:

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ποιο πήρες και πόσο σου κόστισε? Είσαι ευχαριστημένος?

 

Ναι έμεινα έκπληκτος. Έχω πάρει το C702, αν και βλακεία μου γιατί δεν έχει Ελληνικά. Αυτό είναι το πρόβλημά μου, κατ' άλλα είναι φοβερό. Εύκολο μενού, έχω βάλει 2 sim κάρτες, μια cosmote και μια wind, βλέπω τηλεόραση, ράδιο, mp3 player, video player πολύ καλή εικόνα, πανεύκολο μενού χρήσης, πανεύκολος τρόπος λειτουργίας και μου είχαν μέσα όλα τα έξτρα + δώρο μια κάρτα μνήμης 2GB. Καλώδια, handsfree, 2 μπαταρίες, καλώδια για το αυτοκίνητο (φόρτωση) usb καλώδιο, ειδικό αντάπτορα που να βάζω την memory και να περνάω αρχεία κλπ κλπ. Σκεφτόμουν να το πουλήσω, αλλά τελικά αποφάσισα να το κρατήσω γιατί είναι το καλύτερο κινητό που είχα μέχρι τώρα. Το πολύ πολύ θα φτιάξω ένα έτοιμο μήνυμα που θα λέει να μου στείλετε μήνυμα με Αγγλικούς χαρακτήρες. Έτσι και αλλιώς δεν έχω πάρε δώσε με μηνύματα, οπότε δεν με απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...