Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους !

 

Βρήκα ένα κινητό που μου αρέσει πολύ και είναι Κινέζικης κατασκευής. Το βρήκα στο ebay. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, εάν μου το στείλουν, μόλις έρθει Ελλάδα το πακέτο θα πληρώσω έξτρα για τελωνείο και κάποια άλλα έξοδα να μου το περάσουν ή θα μου έρθει απευθείας σπίτι χωρίς πρόβλημα ? Χρησιμοποιούν για μεταφορά την UPS.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να συννενοηθείς με τον πωλητή πρώτα ώστε να κάνει τις κατάλληλες διαδικασίες ώστε να μη πληρώσεις τελωνείο , δεύτερον αν το κινητό έχει κάποια σχέση με Ελληνικά να του το επισημάνεις και τρίτον αν έχει διάφορα χρώματα να επιλέξεις...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ Κ808 ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ TV MOBILE ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΛΕΠΤΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΛΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΠΑΤΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΙΓΜΟΥΣ ΚΛΠ. Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΗ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ 20 ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΛΛΑ TV MOBILES(ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΑ 48) ΣΤΑ ΙΣΧΥΡΑ ΣΕ ΣΗΜΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΤΟ DUAL SIM ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.TO DUAL SLOT MICROSD ΕΠΙΣΗΣ (ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 2GB ΚΑΙ 256MB ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ). ΕΧΕΙ 2 ΚΑΜΕΡΕΣ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ 640*480 ΟΧΙ ΤΠΤ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΑΠΛΑ ΜΕΤΡΙΑ. ΤΟ BLUETOOTH ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ A2DP ΓΙΑ MP3PLAYER. ΕΧΕΙ 15 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ NES GAMES SIMULATOR,MP3 MP4 PLAYER. ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΑΝ ΜΕ 2 ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ 2500mah Η ΜΙΑ,ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΣΠΙΤΙΟΥ,USB ΚΑΛΩΔΙΟ,ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ,ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΠΡΙΖΕΣ ΚΑΙ 256 ΜΝΗΜΗ.

Απο που το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !

 

Βρήκα ένα κινητό που μου αρέσει πολύ και είναι Κινέζικης κατασκευής. Το βρήκα στο ebay. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, εάν μου το στείλουν, μόλις έρθει Ελλάδα το πακέτο θα πληρώσω έξτρα για τελωνείο και κάποια άλλα έξοδα να μου το περάσουν ή θα μου έρθει απευθείας σπίτι χωρίς πρόβλημα ? Χρησιμοποιούν για μεταφορά την UPS.

MONO ME EMS:D
Link to comment
Share on other sites

Τελωνειο μαλλον δε θα πληρωσεις.

Απ'οσο ξερω υπαρχει συμφωνια των κυβερνησεων Ελλαδας και Κινας για τον εκτελωνισμο των προϊοντων χωρις κοστος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ipmart.com/main/product/Amsam,M810,PDA,Phone,With,OS60,,WIFI,,GPS,,Bluetooth,Function,,Black,43949.php?cat=1762&curr=2&prod=43949

Παιδες δειτε αυτο!!!!

Τιμή απαιχτη το μονο ελλατωμα made in china!!!!!!

Τα σχόλια σας

Link to comment
Share on other sites

επιγραμματικά:

1. δεν έχει εγγύηση - το πρόσεξες ?

China Mobile Phones DO NOT comes with warranty.

China Mobile Phones does not come with CE certification marking

 

2. δεν γράφει επεξεργαστή ή μνήμη (πάντως αλλού βρήκα Memory: 128M Flash Rom and 64M RAM. CPU: TI OMAP 730, 200 mHz ) :mad:

3. ίσως πληρώσεις τελωνείο

4. ανύπαρκτη υποστήριξη

 

;)

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλώς σας βρήκα. Ψάχνω για ένα κινητό που να έχει dual sim ενεργές ταυτόχρονα και να μπορεί να γράψει ελληνικά στα SMS. Εξωτικές λειτουργίες όπως τηλεόραση δεν με πολυασχολούν. Πέρασα όλο το πρωί διαβάζοντας το forum αλλά δεν μπόρεσα να καταλήξω σε ένα συγκεκριμένο κομμάτι. Όποιος φίλος μπορεί, ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είπα να δημιουργήσω κανένα θέμα για κινητά 8mp ...δεν ήξερα σε ποιο θέμα να το βάλω και έτσι το έβαλα εδώ στα λοιπά κινητά τηλέφωνα ... εδώ αν δεν υπάρξει πρόβλημα και το κλειδώσει κάποιος, εδώ θα μιλάμε για τα κινητά 8mp και θα λέμε τις απόψεις μας ... λοιπόν όπως φαίνεται δεν έχει και πολύ καιρό που ήρθαν τα κινητά με 5mp κάμερα και τώρα θα αρχίσουν σιγά σιγά να βγαίνουν και τα 8mp ... πρίν από μερικές βδομάδες είδαμε το πρώτο με 8mp κάμερα της sony ericsson ... το sony ericsson c905 http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_c905-2427.php , με πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά ... τώρα έρχεται να προστεθεί στην λίστα αυτών το νέο samsung i8510 με 8 mp κάμερα!!!! http://www.gsmarena.com/8_mp_samsung_i8510_primera_surfaces_has_it_all_but_the_kitchen_sink-news-546.php

αυτό το κινητό έχει 2,8 ίντζες οθόνη με 16000000 χρώματα , είναι symbian , έχει wi-fi, gps kai a-gps ... επείσης από ότι κατάλαβα θα έχει led φλας ή xenon ... έχει υποδοχή 3,5 mm ακουστικά και έρχεται να " κλέψει"(αστείο ε ...) την λειτουργία των lg viewty και kf750 , δηλαδή την καταγραφή βίντεο σε QVGA resolution at 120 fps !!! οι διαστάσεις του είναι 106.5 x 53.9 x 16.9mm και έχει μια μπαταρία χωριτικότητας 1200 mah ... επείσης και άλλες πληροφορίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα που παρέθεσα πιο πριν ...

Όπως φαίνεται λοιπόν τα κινητά με 8mp έρχονται !!!

επείσης μπορείτε να δείτε και εδώ http://www.phonearena.com/htmls/Samsungs-i8510-Primera-is-a-super-phone-article-a_2972.html

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

γιατί υπερβολή ??? όταν θα βγούν και φωτογραφικές με 20 mp θα το λές υπερβολή ??? πως μια εταιρία να βγάλε λεφτά και προοδεύσει???... υπάρχει ένας ανταγωνισμός και αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

γιατί υπερβολή ??? όταν θα βγούν και φωτογραφικές με 20 mp θα το λές υπερβολή ??? πως μια εταιρία να βγάλε λεφτά και προοδεύσει???... υπάρχει ένας ανταγωνισμός και αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ ...

 

 

Οχι φιλε μου δεν καταλαβες!

Οταν λεω υπερβολη το λεω γιατι αν ξερεις περα απο τα 5 mpx η φωτο δεν εχει καμια διαφορα με την 8αρα η με την 10αρα σε μια απλη οθονη κινητου η σε μια κανονικου τυπου φωτο!

Οι διαφορες περα τα 5 mpx ειναι μονο σε χαρτια μεγαλυτερα,εκει που τα pixel αρχιζουν και φαινονται!

Π.χ σε κολα Α4 η και Α3!

Ειναι δυνατον εσυ τις φωτο που βγαζεις να τις εχεις σε μεγεθος Α3 η Α4??

Αν ναι τοτε ενταξει...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου φένεται πολύ ενδιαφέρον!Έψαχνα για ένα κινητό με υψηλή ανάλυση και κάτι τέτοιο δε θα με χάλαγε!!!Επίσης μη ξεχνάμε ότι υπάρχουν τα μεγάλου μεγέθους φωτογραφικά χαρτιά που δεν έβγαινε σε αυτά το καλύτερο αποτέλεσμα από φωτογραφική κινητού μέχρι τώρα....;):)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

να καταθέσω την ταπεινή μου αποψη...τα πολλά mp δεν μου λένε κάτι στην ποιότητα της φωτογραφίας (εκτός αν φωτογραφήσω το ..βόρειο σέλας)

Θα προτιμούσα το παιχνίδι να παιζόταν στο οπτικό (όχι το ψηφιακό) ζουμ κ στην ευαισθησία του φωτός

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω θα πω οτι δεν παιζουν και λογω να mp οσο ο φακος και το zoom...τωρα η ψηλη αναλυση προειποθέτει και αρκετη μνημη απο τη στιγμη που η καθε μια φωτο θα ειναι μεσο ορο 2-3mb και καθε βιντεο ενος λεπτου περιπου 25-30 mb αρα καταλαβενει κανεις πως το παιχνιδι θα παιζετε σε ολα πλεον και οχι μονο στο ακουσμα των mp...!
Link to comment
Share on other sites

τελίκα μάλλον το samsung xenon flash θα έχει ...

 

εδώ έχει όλα τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου ( pestaola.gr )

Είναι στιγμές που πραγματικά απορώ γιατί η Samsung δεν είναι ο αποκλειστικός κατασκευαστής τηλεφώνων του Γαλαξία, διασπιτώνω όμως ότι ζω στον πλανήτη Γη με δίκτυα HSDPA στα 7.2Mbps και κινητά με CCD που φτάνουν σε ανάλυση τα 8 megapixels με xenon flash. Αυτά τα χαρακτηριστικά έχει το νέο Samsung G850 που μπορεί να είναι και το νέο Samsung’s i8510. Μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο και οι μαρκετίστες κάνουν σωστά την δουλειά τους, αξίζει να σημειωθεί ότι πρόκειται για Symbian smartphone με S60 3rd Edition Feature Pack 2 και πιστοποίηση DLNA και DivX.

 

Αν αυτό δεν είναι αρκετό ίσως το ραδιόφωνο, το GPS, το WiFi, το TV out, οθόνη 2.8″ και 16GB ενσωματωμένης μνήμης να κάνουν την διαφορά μαζί με την υποστήριξη για κάρτες μνήμης microSD που δέχονται επιπλέον 8GB για συνολική μνήμη 24GB! Όσο τρελό και αν ακούγεται αυτό θα το δούμε να φιγουράρει στα ράφια των καταστημάτων σύντομα με διαστάσεις 106.5 x 53.9 x 16.9 mm.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι , όμως όπως γράφει στο phonearena ή στο gsmarena θα είναι περίπου 780 ευρώ ... ετντάξει είναι πάρα πολύ καλή συσκευή αλλά πολύ ακριβό βρε παιδί μου ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι , όμως όπως γράφει στο phonearena ή στο gsmarena θα είναι περίπου 780 ευρώ ... ετντάξει είναι πάρα πολύ καλή συσκευή αλλά πολύ ακριβό βρε παιδί μου ...

 

 

εμ..αν παμε και δινουμε τοσα λεφτα μονο και μονο επειδη εχει 8αρα καμερα και δεν ξερουμε μετα σε τι θα μας οφεληση,καλα να παθουμε...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...