Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει ασχοληθει κανεις με αυτο?

Μπορουμε να πειραξουμε κατι προς οφελος του τηλεφωνου?

π.χ. την ποιοτητα του bluetooth?

Ο κωδικος ειναι *#3646633#

ΠΡΟΣΟΧΗ μην πειραξετε κατι οσοι δεν ξερετε σιγουρα τι κανει .

Μπορει να σας μεινει το τηλεφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ,εγώ έχω ασχοληθεί και άφησα τούβλο ένα A1000 :)

Δεν ξέρω τι ακριβώς επιλογή πάτησα,αλλά μου έμεινε στα χέρια

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθει κανεις με αυτο?

Μπορουμε να πειραξουμε κατι προς οφελος του τηλεφωνου?

π.χ. την ποιοτητα του bluetooth?

Ο κωδικος ειναι *#3646633#

ΠΡΟΣΟΧΗ μην πειραξετε κατι οσοι δεν ξερετε σιγουρα τι κανει .

Μπορει να σας μεινει το τηλεφωνο!!

ευχαριστουμε μανωλη το ψαχνα ,καιρο τωρα
Link to comment
Share on other sites

κωστα δεν το ηξερες?

και εγω περιμενα να σε βρω στο msn για να σε ρωτησω!!!

ψαξετο και θα τα πουμε!!

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω κανει σε Κ599 και πειραξα τον ηχο χωρις κανενα προβλημα.επισης ρυθμισα και λιγο την οθονη.

 

Πατα *#3646633# και θα δεις εκει τις επιλογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα αστεία παιδιά, αλλά μήπως να συνεχίζαμε στο θέμα μας; :)
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε το τηλέφωνο αυτό στη συσκευασία μέσα είχε ένα φυλλάδιο της ipaqchoice.com μπορείτε να πάτε στο σίτε και να κατεβάσετε το ελληνικό λεξικό δωρεάν αφού πίσω από το φυλλάδιο έχει έναν κωδικό τον Voucher Number και είναι για αγορές μέσω του σίτε. όταν το κατεβάσετε για να κάνετε εγκατάσταση πρέπει να βάλετε σε ένα txt το licence key και order reference number το ένα κάτω από το άλλο και να το σώσετε το αρχείο ως licence.txt

βάλτε το αρχείο που κατεβάσατε (Adaptxt(d)_f_ipaq530_std_gre-gr_atp_2.3.0.atp) και το txt στο FileExplorer/My Documents στη συσκευή σας. Αφού το κάνετε αυτό πηγαίνετε στη συσκευή σας στο Adaptxt Options > Dictionaries > Add New Dictionary > Add Ons Portal (απαραίτητη η σύνδεση στο ίντερνετ) και πηγαίνετε στο τέλος της σελίδας που σας άνοιξε και πατήστε Click here to find and install a new dictionary βρείτε το αρχείο .atp που βάλατε πριν για να ξεκινήσει η εγκατάσταση. Τέλος δεχτείτε το Licence Agreement (EULA), όταν σας ζητηθεί να βάλετε το licence βρείτε όπως πριν το licence.txt και προχωρήστε.

 

επίσης το θέμα μπαταρίας νομίζω πως λύθηκε, είμαι ακόμα σε δοκιμαστική φάση για να ελέγξω αν όντως έχει λυθεί.

 

υγ. όποιος μπορέσει ας απαντήσει στο προηγούμενο ποστ μου...

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL
ειχα βρει ποιο παλια ενα πολιτη απο http://www.made-in-china.com και τωρα μιλαω μεσω msn και τα παραγκελνω.αλλα ειδα εχει και στο ebay αλλα και στο emarket.gr exei και σε ροζ χρωμα αλλα δυστιχος χωρις ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

Μου το εστειλε φιλος από Κίνα

Το σκαλίζω εδω και μια βδομάδα και πραγματικά λειτούργει πάρα πολύ καλά και σαν τηλέφωνο και σαν GPS

Από ότι είδα το προμηθεύουν και εδώ

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6699

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν έχω ενεργοποιημένο το Hands free μεσω Bluetooth και μετά ενεργοποιώ το IGO8 η Sygic χάνω την σύνδεση του Bluetooth με το τηλέφωνο.

Από τα λίγα που καταλαβαίνω είναι ότι το Gps & Bluetooth πρέπει να χρησιμοποιούν την ιδία Com port. Υπάρχει τρόπος να το διαπιστώσω και αν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω com ports έτσι ώστε Gps & Bluetooth να δουλεύουν ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει παρει κανεις το S1, τον κινεζικο κλωνο του HTC; http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190336277212

Το λειτουργικο του συστημα ειναι windows 6.1. Εστειλα email στον πωλητη αν αναγνωριζει ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα αλλα δυστυχως η απαντηση του ηταν αρνητικη. Λογικα ομως αφου ειναι windows, δεν πρεπει να υπαρχει η δυνατοτητα να προσθεθουν ελληνικοι χαρακτηρες και ελληνικο πληκτρολογιο ;

Link to comment
Share on other sites

Οντως σιγουρα μπορει να μπει ελληνικο πληκτρολογιο. Βρηκα κατι αγγελιες που λενε οτι εχει ελληνικα.

Μηπως το εχει κανεις να γραψει δυο τρια λογια για αυτο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες αυτο

http://cgi.ebay.com/2-8-Touch-Screen-WI-FI-Java-WM6-1-GPS-Smart-Phone-T3238_W0QQitemZ250499753620QQcmdZViewItemQQptZTelefoni_cellulari?hash=item3a52f2e694&_trksid=p4634.c0.m14.l1262

πολυ μικρη διαφορα στην τιμη και καμια σχεση στα χαρακτηριστικα!!

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε τις χαζομάρες.Αν κάποιος θέλει windows mobile κινητό,με 160-190 ευρώ παίρνει μεταχειρισμένο τέλειο ελληνικό HTC Diamond και με εγγύηση.Γιατί να μπλέξεις με κινέζικο που και υποδεέστερο θα είναι και δεν θα έχει και κανένα από τα χαρακτηριστικά για τα οποία τα προτιμάμε(tv,dual sim,ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά κτλ)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μανώλη, χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μολις τωρα ημουν ετοιμος να πατησω το κουμπι για να αγορασω το μοντελο που εγραψα πιο πανω, αλλα ειπα τελευταια στιγμη δεν ριχνω μια ματια στο myphone.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε τις χαζομάρες.Αν κάποιος θέλει windows mobile κινητό,με 160-190 ευρώ παίρνει μεταχειρισμένο τέλειο ελληνικό HTC Diamond και με εγγύηση.Γιατί να μπλέξεις με κινέζικο που και υποδεέστερο θα είναι και δεν θα έχει και κανένα από τα χαρακτηριστικά για τα οποία τα προτιμάμε(tv,dual sim,ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά κτλ)

Κλεισαμε και κινεζικο με tv dual sim κτλ, αλλα θα παει στον αδερφο :lol:

Για μεταχειρισμενο δεν το συζητω! Πηρα μια φορα και το μετανοιωσα.

Link to comment
Share on other sites

πάντος σε αυτο που σου εδειξα ο πωλητης ειναι πολυ καλος.

εχω παρει απο αυτον και ηταν αριστος στην συνεργασια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας για κάποιο πρόβλημα που έχω με το συγκεκριμένο κινητό: όλα τα βασικά εικονίδια είναι στα αγγλικά αλλά τα υπομενού στα ελληνικά. Για κάποιο λόγο ο εξελληνισμός δεν εμφανίζεται πλήρης...έχει δηλωθεί σαν χώρα η Ελλάδα στις ρυθμίσεις. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα σε κινέζικο κινητό; Εύχομαι να είναι θέμα ρυθμίσεων και όχι bug το λογισμικού. Όποιος αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο ας βοηθήσει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι φιλε σε ολα τακινεζικα τηλεφωνα!!!

καλυτερα να το εχεις στα αγγλικα.

 

το κινητό είναι του αδελφού μου και δεν είναι καλός στα αγγλικά...δηλαδή δεν διωρθώνεται; σε όλα τoυς κλώνους iphone τα εικονίδια είναι πάντα στα αγγλικά ανεξάρτητα από την γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

hello!

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί έχω κατα μπερδευτεί και είμαι άσχετη με την συγκεκριμένη εταιρία...

Ψάχνοντας στο internet είδα ότι το T-mobile sidekick LX 2009 βγαίνει από την motorola αλλά και από την sharp.

Δεν ξέρω αν η Motorola και η sharp είναι η ίδια εταιρία, αυτό που διαπίστωσα είναι ότι κανένα ηλεκτρονικό κατάστημα δεν έχει κινητά t-mobile και πιο συγκεκριμένα το sidekick.

Οπότε μου γεννάτε η απορία, υπάρχει κάποιο κινητό sidekick στην Ελλάδα;

αν ναι από ποια εταιρία βγαίνει; (Motorola? sharp?) και το βασικότερο εφόσον πλέον τα κινητά αυτά υποστηρίζουν gsm και λογικά θα δουλεύει στην Ελλάδα αλλά από που κάποιος μπορεί να προμηθευτεί ένα τέτοιο κινητό ώστε να έχει εγγύηση και τεχνική υποστήριξη;

 

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα!!!

Φιλικά

Άντη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μήπως έχει βρεί κανείς τρόπο να κάνει syncronize με outlook?

Γενικά κάποιο τρόπο να μπορέσει να περάσει επαφές απο τον υπολογιστή?

Κάποιο software που να υποστηρίζει το κινητο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει περισσότερες πληροφορίες για το TV mode; Είναι που χρησιμοποιείται και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, ή το έχουν μόνο για εφέ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...