Jump to content

Xiaomi Mi 11 Ultra


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 18/10/2022 at 1:39 ΜΜ, geotsir said:

Όχι, δεν πλήρωσα. Το μόνο που πληρωσα παραπάνω 20 ευρώ ήταν το πέρασμα της ευρωπαϊκής ROM που έχει και ηχογράφηση κλήσεων. Στην επιλογή shipping, είχε μόνο το GLOBAL PRIORITY που είναι χωρίς τελωνείο. Επιπλέον η συσκευασία είχε και τον φορτιστή των 67 watt που κοστίζει κοντά στα 30 ευρώ απο Ελλάδα.

Στην eu.rom που σου έβαλαν έχει ηχογράφηση κλήσεων; 

Γενικά έχεις θέματα με την rom; Λειτουργούν όλα απροβλημάτιστα; Κανονικά e-banking και πληρωμές; 

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2022 at 10:21 ΠΜ, left_ace said:

Στην eu.rom που σου έβαλαν έχει ηχογράφηση κλήσεων; 

Γενικά έχεις θέματα με την rom; Λειτουργούν όλα απροβλημάτιστα; Κανονικά e-banking και πληρωμές; 

Καλημέρα. Ναί, έχει. Επίσης η λειτουργία της ROM είναι απροβλημάτιστη μέχρι τώρα. 

On 19/10/2022 at 8:25 ΠΜ, dynamic4 said:

Από ποιο μαγαζί το παρήγγειλες;

απο tradingshengen

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2022 at 7:19 ΜΜ, left_ace said:
On 21/10/2022 at 12:03 ΜΜ, geotsir said:
απο tradingshengen

Τον bootloader τον κλείνουν ή στον άφησαν ανοιχτό;

Με eu rom ο bootloader  μενει ξεκλειδωτος παντα. Μονο με την official china μπορεις να κλειδωσεις μιας κ ειναι china version τα κινητα που πουλανε απο tradingshengen. Το ξερω γιατι εγω το mi11 pro αγορασμενο απο εκει

 

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Τον bootloader τον κλείνουν ή στον άφησαν ανοιχτό;
Ποτέ δεν κλειδώνουμε bootloader όταν φοράμε custom rom πρόσεξε το αυτό γιατί θα γίνει τούβλο το τηλέφωνο, επίσης πάντα ξεκλειδωνουνε με δικό μας λογαριασμό, δεν αγοράζουμε ποτέ ξεκλειδωτο τηλέφωνο γιατί π.χ σε μια στραβή αναβάθμιση μπορεί να μπρικαρει και άντε να βγάλεις άκρη που θα θέλει το συγκεκριμένο λογαριασμό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας, επειδή σκέφτoμαι και εγώ να το πάρω απο tradingshenzen.

Έχω δυο πράγματα που με απασχολούν, το ένα είναι οτι έχω διαβάσει για υπερθέρμανση της συσκευής σε σημείο που κόβει λειτουργίες.. και το δεύτερο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Θα ήθελα ειδικά οποιος το έχει πάρει απο το συγκεκριμένο site να μου πεί την εμπειρία του. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 3:12 ΜΜ, Tsakal_83 said:

Καλησπέρα σας, επειδή σκέφτoμαι και εγώ να το πάρω απο tradingshenzen.

Έχω δυο πράγματα που με απασχολούν, το ένα είναι οτι έχω διαβάσει για υπερθέρμανση της συσκευής σε σημείο που κόβει λειτουργίες.. και το δεύτερο είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Θα ήθελα ειδικά οποιος το έχει πάρει απο το συγκεκριμένο site να μου πεί την εμπειρία του. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Ως προς την αυτονομία, δές το post μου 17/10 για να κρίνεις σε σχέση με τη δική σου χρήση.

Ως προς την υπερθέρμανση, σε εμένα μετά απο 3 ώρες videoconference με MS-Teams ζεστάθηκε και κόλλησε, όπως επίσης και μετά απο 40 λεπτά καταγραφής video σε 4k-60fps.

Κατά τα άλλα, δεν το ένιωσα ζεστό σε άλλη χρήση (πχ. κλήσεις, Youtube, κλπ).

Σημείωση οτι παιχνίδια δεν παίζω στο κινητό, οπότε δεν έχω άποψη.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά χαρά 😊

Χρόνια Πολλά 🎄🎄🎄

Το έχω εδώ και 2 μήνες... 

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος 😊

Edited by sakisss
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Πέρασα πριν λίγες ημέρες την MIUI 14 beta στο κινητό μέσω fastboot και το βλέπω να λειτουργεί άψογα στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ συχνά. Επίσης απο προσωπική χρήση, βλέπω πως η stock εφαρμογή της κάμερας ανταποκρίνεται καλύτερα σε σχέση με μια Gcam που είχα χρησιμοποιήσει ακόμη και σε optimized settings.

"Σκυλί του πολέμου" το κινητό......

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονια! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω πρόβλημα με την πρόσβαση στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και συγκεκριμένα στον φάκελο android - obb δεν έχω access. Πήγα να κάνω install το pubg και δεν μπορουσα να δώσω άδεια στον χώρο αποθήκευσης για να γίνει εγκατάσταση. Αναγκάστικα να το κάνω install εξω απο τον φάκελο obb. γενικά με τις άδειες υπάρχει ενα μπέρδεμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονια! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω πρόβλημα με την πρόσβαση στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και συγκεκριμένα στον φάκελο android - obb δεν έχω access. Πήγα να κάνω install το pubg και δεν μπορουσα να δώσω άδεια στον χώρο αποθήκευσης για να γίνει εγκατάσταση. Αναγκάστικα να το κάνω install εξω απο τον φάκελο obb. γενικά με τις άδειες υπάρχει ενα μπέρδεμα...
Δοκίμασε με κάποιον άλλον explorer , πχ solid γιατί με τον miui υπάρχει περιορισμός από το Android 12 νομίζω

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και εγώ που χρησιμοποιώ τον ASTRO file manager, δεν έχω πρόβλημα στο να μπώ στο συγκεκριμένο φάκελο. Με τον default δεν το δοκίμασα να πώ την αλήθεια.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όταν έκανα εγκατάσταση το pubg και το έτρεχα μου ζητούσε κάθε φορά να δώσω πρόσβαση της εφαρμογής στον αποθηκευτικό χώρο και έκλεινε. Έψαξα τις άδειες της εφαρμογής αλλά δεν μπορούσα να βρω τίποτα, κάθε φορά που το άνοιγμα τα ιδια.....οπότε μετά κατέβασα έναν file explorer και άλλαξα τον φάκελο εγκαταστάσεις και έτσι έπαιξε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καποιο θεμα εχει η ενημερωση με το wifi5  οποτε πιθανον να την πηραν πισω. Κ εγω που την κατεβασα απο αλλου δεν με αφησε να την περασω. Οποτε αναμενουμε

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατέβασα την ενημέρωση για MIui 14. 4,6Gb θα το κάνω install οταν πάω σπίτι.

 

update 29/01

Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση γιατί είδα σημαντική βελτίωση μετά την ενημέρωση είναι η διάρκεια της μπαταρίας!

Edited by Tsakal_83

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα μια συμβουλή από όσους έχουν γνώμη.

Έχω αγοράσει από μέλος σε διπλανό φόρουμ το mi 11 pro, αγορασμενο από tradingshenzen αρχές Μαίου. Με το που το παρέλαβα, μόλις πήγα σε σκοτεινό μέρος διαπίστωσα εμφανέστατο burn in/ghosting στην οθόνη, κυρίως σε notification bar και navigation bar. Τους έχω στείλει μήνυμα (ένας Chang μου απαντάει σε αγγλογερμανικα) και με προτρέπουν να το στείλω πίσω στην Ευρώπη και ότι από εκεί ή θα το φτιάξουν ή αν δε φτιάχνεται θα το στείλουν Κίνα. Η όλη διαδικασία θα πάρει ~3 μήνες, άρα εύχονται να έχω ένα κινητό για αυτό το διάστημα. Επίσης γράφουν ότι ίσως αν θέλω και τους το στείλω, μου δώσουν ένα mi 11 ultra σε καλή κατάσταση. Γενικά κακή επικοινωνία και συνεννόηση.

Συνεπώς, τι θα κάνατε, θα το στέλνατε; Δεδομένων των πιστολιών από διάφορα σκρουτομαγαζα, φοβάμαι μην πάθω το ίδιο αν αυτό το site κλείσει στο μεσοδιάστημα, όπως και φοβάμαι μην πάει τζάμπα ταξίδι και μου κάνουν τους Κινέζους ότι το κινητό δεν έχει τίποτα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το τηλέφωνο είναι πραγματικά σούπερ, το πήρα από το εξωτερικό με εγγύηση, και πραγματικά είναι υπερπλήρης συσκευή. Φοράει την xiaomi eu κ είναι σούπερ smooth . Για τις κάμερες Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά πράγματα είναι γνωστά όλα. Okay μπαταρία θα μπορούσε να ήταν καλύτερη αλλά δεν μπορείς να τα έχεις κ όλα .. εμένα προσωπικά μου βγάζει γύρω στο εξάωρο ίσως κ λίγο λιγότερο. Παρόλα αυτά είναι πάρα πολύ καλή στο stand by και φορτίζει πολύ γρήγορα με τον 67 αρη

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής. Λειτουργία ριπής στην κάμερα μας πως την ενεργοποιούμε?

 

ok το βρήκα. πατάς παρατεταμένα το κουμπί λήψης και παράλληλα σέρνεις το δάχτυλο προς τα αριστέρα πάνω στην προεπισκόπηση των φωτογραφιών.

Edited by Tsakal_83

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...