Jump to content

Xiaomi Mi 11 Ultra


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του Flossy του αρεσε πολυ το κινητο

 

Βεβαια ο συγκεκριμενος αλλαζει τα κινητα σαν τα μπλουζακια,αρα δεν τον απασχολουν τα περι υποστηριξης(ασε που λειτουργει και αλλες συσκευες ταυτοχρονα).

Οπως δεν τον απασχολουν και τα της εγγυησης,παρολο που εδωσε κοντα 1200δολλαρια για αγορα απο...gearbest.

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν κοιτάζω youtube,πάντα και αυστηρά androidauthority η gsmarena ρίχνω μια ματιά

και φυσικα androidpolice

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν κοιτάζω youtube,πάντα και αυστηρά androidauthority η gsmarena ρίχνω μια ματιά

και φυσικα androidpolice

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Τι εννοείς δε βλέπεις YouTube.?? Και το gsmarena ανεβάζει review στο YouTube. Εγώ τον tech tablets βλεπω πολύ

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο το εμφανίζει το gsmarena . Μόνο το S21 ultra θεωρεί αντίπαλο με τα συν και τα πλήν .

Βέβαια αποδεικνύεται ότι δεν μπορείς να πουλάς κορυφαία specs σε VFM τιμές . Πάς στα 1200 σαν την Samsung

Link to comment
Share on other sites

Αν εδωσε βαρβατο update με σαφη βελτιωση παντου εχει καλως διοτι υστερουσε στα περισσοτερα συγκριτικα με 21 ultra.

Ακομα και με oneplus 9 pro υστερουσε σε ενα review διοτι και η oneplus εδωσε μεσα σε 1 μηνα 2 βαρβατα update με βελτιωσεις καμερας.

https://www.androidauthority.com/oneplus-9-pro-vs-xiaomi-mi-11-ultra-camera-test-1217065/?polls=true&pollid=1218022&pollchoice=1&pollvote=true

 

Να πιστευω το review του phonearena εγινε με το αρχικο software του Xiaomi,οχι οτι αποτελει το ιερο δισκοποτηρο τα review του phonearena κατα καιρους αλλα αντι αλλων γραφουν και εκτος τοπου και χρονου.

https://www.phonearena.com/reviews/Xiaomi-Mi-11-Ultra-review_id5061

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και απο το Gsmarena,περιεργα τα πραγματα.

Οκ αναμενομενα σε καμερα,αλλα ψιλο μετρια αυτονομια μπαταριας που το S21ultra με exynos κιολας,ειχε αισθητη διαφορα στο test τους.

Καποια αλλα ενδιαφεροντα για την οθονη και την φωτεινοτητα

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_ultra-review-2259p3.php

we weren't able to see a 30Hz reading. We've been trying to get to the bottom of this whole auto-refresh rate switching, but we wouldn't call our efforts successful.

Games were all over the place. For a number of titles we know to have high frame rate support, the Android tool would report 120Hz for the display while the MIUI Game Turbo tool would be stuck at 60fps - indicating mostly that the Game Turbo tool wasn't reporting correctly, a deduction we confirmed by running GFXBench. Meanwhile, other games we've seen run in 120Hz on other phones would be kept in 60Hz on the Mi Ultra.

Και στα test του Gsmarena τελικα το Galaxy εχει μεγαλυτερη φωτεινοτητα

 

Xiaomi Mi 11 (Max Auto) 926

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (Max Auto) 1023

OnePlus 9 Pro (Max Auto) 871

 

Και εδω φυσικα ο snap888 δημιουργει θεματα υπερθερμανσης

The phone does heat up significantly under sustained load,but we didn't observe notable thermal throttling and decreased performance after several Antutu runs

Φανταστειτε τα καλοκαιρια σε μας στην Ελλαδα που φτανουμε και τους 40βαθμους,τι παρτυ θα γινεται.

Τελος μου κανει εντυπωση πως και το gsmarena δεν εβαλε στα αρνητικα τα 2χρονια updates για τα χρηματα που ζηταει σε σχεση με ανταγωνισμο,και παρολο που στο S21 ultra ειχε στα αρνητικα την απουσια microSD ή ακουστικων,εδω δεν τα ανεφερε καν..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οι απατεώνες των απατεώνων σύμφωνα με ένα σάιτ,συνεργασία dxo με xiaomi

Επομένως, εισάγοντας τον αλγόριθμο DXOMark αυτή τη φορά, είναι πιθανό η αξιολόγηση αυτού του Xiaomi Mi 11 Ultra / Pro από τον ιστότοπο να βελτιωθεί περαιτέρω.*(Αντίθετα, εάν το σκορ πέσει, αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα)

 

Είναι επίσης αλήθεια ότι το DXOMark έχει πρόσφατα επικριθεί για τη δικαιοσύνη του στη μέθοδο αξιολόγησής του.

 

Και μάλλον αυτός ο "αλγόριθμος DXOMark" δεν παρασχέθηκε στη Xiaomi δωρεάν.

 

Υπό αυτήν την έννοια, ακόμη και αν αυτή η ενημέρωση αυξάνει ακόμη περισσότερο τη βαθμολογία κάμερας DXO αυτών των μοντέλων, οι αντιδράσεις των χρηστών είναι πιθανό να είναι περίπλοκες.

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/oppo_promises_three_years_of_software_support_for_the_find_x3_series-news-49006.php

 

Oppo commits to three years of software support for the Find X3 series

 

Μεχρι και η Oppo πηρε χαμπαρι τα περι software υποστηριξης...

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/oppo_promises_three_years_of_software_support_for_the_find_x3_series-news-49006.php

 

Oppo commits to three years of software support for the Find X3 series

 

Μεχρι και η Oppo πηρε χαμπαρι τα περι software υποστηριξης...

 

Ξέρει κανείς πόσα χρόνια υποστήριξη software δίνει η κάθε απο τις μεγάλες εταιρείες(Xiaomi, samsung, apple, one+ κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσα χρόνια υποστήριξη software δίνει η κάθε απο τις μεγάλες εταιρείες(Xiaomi, samsung, apple, one+ κλπ)?

 

Σε μεγαλες εκδοσεις η Samsung δινει 3(και 4χρονια σε security updates),η Google 3,η Oneplus ως τωρα 3 στα τελευταια μοντελα,η Apple 5-6,η Xiaomi 2 .

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ξέρω με mi 9t pro που κυκλοφόρησε αν δεν κάνω λάθος Ιανουάριο του 19 απο android 9 σε 10 έχουμε πάρει,μια δηλαδή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ξέρω με mi 9t pro που κυκλοφόρησε αν δεν κάνω λάθος Ιανουάριο του 19 απο android 9 σε 10 έχουμε πάρει,μια δηλαδή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Αυγουστο του 2019 βγηκε το 9t Pro. Το απλο Mi9 ειναι που βγηκε νωριτερα τον Φλεβαρη.

 

Κατα τα αλλα για Android 11 ετσι οπως πανε τα πραγματα για σας,καλο καλοκαιρι σας βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος να πάρω το galaxy s21 ultra τώρα που η τιμή είναι στα 930 ευρώ.

ο μόνος λόγος που το καθυστερώ είναι, πως περιμένω να κυκλοφορήσει το Mi 11 ultra

για να δω αν αξίζει.

και η αλήθεια είναι πως έχω κι εγώ τις αμφιβολίες μου σχετικά με τις αξιολογήσεις του dxo.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν φαν της Samsung έχοντας μόνιμα τα τελευταία 5 χρόνια συσκευές της και πιο συγκεκριμένα s7 edge, s8 plus, s9 plus, note 8 & s20 plus. Στην οικογένεια υπήρχαν επίσης από το 2018 και xiaomi συσκευές redmi 5 plus redmi note 5 ,redmi note 7 και από το 2020 9s, RN 9 pro και το αγαπημένο μου mi 10T που ανέβασε στα μάτια μου πολύ την εταιρεία. Το έχω μισό χρόνο περίπου και δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος σε όλους τους τομείς. Είναι το κινητάκι που μαζί με τα τιμιοτατα 9ς και 9 προ με έφεραν ουσιαστικά στο να δοκιμάσω και κάτι καλύτερο από την εταιρεία. Δηλώνω λοιπόν πια φαν και της xiaomi ( όπως και της Samsung όχι πια στον ίδιο βαθμό) στην δικιά σου περίπτωση όμως θα επέλεγα το s21 ultra. Οι λόγοι πολλοί και γνωστοί, εξάλλου είσαι έμπειρο και παλιο μέλος ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος να πάρω το galaxy s21 ultra τώρα που η τιμή είναι στα 930 ευρώ.

ο μόνος λόγος που το καθυστερώ είναι, πως περιμένω να κυκλοφορήσει το Mi 11 ultra

για να δω αν αξίζει.

και η αλήθεια είναι πως έχω κι εγώ τις αμφιβολίες μου σχετικά με τις αξιολογήσεις του dxo.

 

Κυκλοφορησε ηδη αυτες τις μερες σε Αγγλια(και φανταζομαι και Ευρωπη σιγα σιγα). Αρχικη τιμη σε Αγγλια 1200λιρες που αναλογει σε 1400ευρω.

Link to comment
Share on other sites

+1.000 .....
συν χίλια? κάτσε να έρθει το mi 11t pro από την info και θα πεις συν 2.000....

χαχα

όταν πουλάνε το lite 470€

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...