Jump to content

Κάποιος με iPhone 12 να δοκιμάσει κάτι στο app Εορτολόγιο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μια χάρη! Μπορεί κάποιος με iPhone 11/12 Pro ή όχι να δοκιμάσει αν δουλεύει το νέο widget (iOS 14);

Ψάχνω σε ποιο μοντέλο δεν δουλεύει, για να παραγγείλω ένα καινούριο για δοκιμές.

Εορτολόγιο App: https://apps.apple.com/gr/app/eortologio/id639226636 (δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, εγώ το εγκατέστησα σε 11Pro (iOS 14.4.2) και βλέπω κανονικα το widget.

Aν χρειάζεσαι να δοκιμασω κάτι, πες μου

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει να κάνει με το Max μοντέλο. Πάντως το παλιό widget δουλεύει. Το πρόβλημα είναι στο νέο. Και εγώ έχω εγκατεστημένη την έκδοση 14.4.2 του iOS στο iPhone 12 Pro Max
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μέχρι τώρα!

Μάλλον δεν δουλεύει στα Max.

iPhone 12 σκέτο έχει κανείς; Επειδή θα ήθελα να το κρατήσω και για καθημερινή χρήση, αυτό προτιμάω :lol: Αλλιώς με βλέπω με Pro Max. Ευχαριστώ πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις μέχρι τώρα!

Μάλλον δεν δουλεύει στα Max.

iPhone 12 σκέτο έχει κανείς; Επειδή θα ήθελα να το κρατήσω και για καθημερινή χρήση, αυτό προτιμάω :lol: Αλλιώς με βλέπω με Pro Max. Ευχαριστώ πάλι!

Μία χαρά είναι το Max, θα το χαρείς πολύ αν το πάρεις :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που φαίνεται και έχετε το Max τι wallpaper έχετε, από τα προεγκατεστημένα ή δικό σας; Επίσης υπάρχει άλλος με 12 pro Max για να δούμε τι γίνεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που φαίνεται και έχετε το Max τι wallpaper έχετε, από τα προεγκατεστημένα ή δικό σας; Επίσης υπάρχει άλλος με 12 pro Max για να δούμε τι γίνεται;

 

δικο μου εχω

Link to comment
Share on other sites

Άρα το θέμα το έχει το 12 Max pro
Η απλά δικό σου configuration, με ένα setup as new (χωρις backup) πολύ πηθανον θα παίξει
Link to comment
Share on other sites

Η απλά δικό σου configuration, με ένα setup as new (χωρίς backup) πολύ πιθανών θα παίξει

Η αλήθεια είναι ότι όταν έχω κάνει επαναφορά από buckup, αλλά έχω κάνει απεγκατάσταση και έχω εγκαταστήσει ξανά την εφαρμογή.

Τέλος μόνο σε αυτή την εφαρμογή συμβαίνει να μην δείχνει το widget.

Πάντως η λύση του "setup as new", σε περίπτωση που λύνει το πρόβλημα?, δεν είναι απλή, κομψή και γρήγορη γιατί θέλει χρόνο για το setup.

Λύνεται και σε αυτή την περίπτωση, με ένα κατάλληλο update της εφαρμογής.

Νομίζω ότι τα παιδιά που υποστηρίζουν την εφαρμογή θα το φτιάξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι όταν έχω κάνει επαναφορά από buckup, αλλά έχω κάνει απεγκατάσταση και έχω εγκαταστήσει ξανά την εφαρμογή.

Τέλος μόνο σε αυτή την εφαρμογή συμβαίνει να μην δείχνει το widget.

Πάντως η λύση του "setup as new", σε περίπτωση που λύνει το πρόβλημα?, δεν είναι απλή, κομψή και γρήγορη γιατί θέλει χρόνο για το setup.

Λύνεται και σε αυτή την περίπτωση, με ένα κατάλληλο update της εφαρμογής.

Νομίζω ότι τα παιδιά που υποστηρίζουν την εφαρμογή θα το φτιάξουν.

 

οτι δεν ειναι εύκολο δεν ειναι αλλά κάτοχος σχεδόν όλον τον iphone που βγήκαν μεχρι τωρα (δεν είχα μόνο το 2g και το iphone 8/8+) μπορώ να πω οτι set as new χρειαζεται πολλές φορές για να πηγαίνει καλύτερα , εγω στο δικο μου το εχω κάνει ελάχιστες φορές καθώς τα πολλά προβλήματα συνήθως ειναι μετά απο μεγάλα update (δλδ μια φορά το χρόνο με την έλευση της νέας συσκευής ) αλλά εκείνη την στηγμη αλλάζω και την συσκευη, μόνο φέτος δεν εκανα τιν αλλαγη για διάφορους λόγους , και μετα το καινούργιο ios λουστικά με προβλήματα και ανανγαστικα set as new

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια «πειράματα» επανέφερα την απεικόνιση των νέων widgets.

1. Απεγκατάσταση της εφαρμογής

2. Επανεκκίνηση του τηλεφώνου

3. Επαναφορά των αρχικών ρυθμίσεων (όχι setup as new)

3. Εγκατάσταση της εφαρμογής

Και εμφάνιση των widgets

 

Μάλλον μετά την απεγκατάσταση της εφαρμογής και την επανεκκίνηση της συσκευής, σβήστηκαν τα υπολείμματα της εφαρμογής και έτσι μετά την επαναφορά των ρυθμίσεων και την επανεγκατάσταση της δούλεψαν τα widgets.

Έκανα αυτό γιατί στης κόρης μου το iPhone 12 Pro Max, που εγκατέστησε για πρώτη φορά την εφαρμογή, τα widgets δούλευαν.

Ας το δουν τα παιδιά που έγραψαν και υποστηρίζουν την εφαρμογή.

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθούμε :)

Δεν μπορούμε να ζητάμε επαναφορά των αρχικών ρυθμίσεων από τους χρήστες με το πρόβλημα, αλλά μου δίνει κάποιες ιδέες για δοκιμές.

Η προηγούμενη έκδοση είχε άλλο είδος iOS 14 widget (configurable) και αυτό ίσως αφήνει κάτι.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθούμε :)

Δεν μπορούμε να ζητάμε επαναφορά των αρχικών ρυθμίσεων από τους χρήστες με το πρόβλημα, αλλά μου δίνει κάποιες ιδέες για δοκιμές.

Η προηγούμενη έκδοση είχε άλλο είδος iOS 14 widget (configurable) και αυτό ίσως αφήνει κάτι.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Σήμερα συνέβη το εξής, στις επαφές μου έχω άτομα που σήμερα έχουν την ονομαστική τους εορτή αλλά το widget (το μεγάλο) έδειχνε μόνο τα ονόματα, με βάση το εορτολόγιο, που εορτάζουν σήμερα και όχι από τις επαφές μου.

Πηγαίνω στην οθόνη επιλογής των widgets αλλά εκεί η προεπισκόπηση των widgets έδειχνε κανονικά όλες τις πληροφορίες.

Προσθέτω το μεσαίο widget αλλά αυτό εμφανίζονταν τελείως λευκό.

Απεγκαθιστώ και τα δύο widgets και εγκαθιστώ το μεγάλο το οποίο εμφανίζεται κενό και τελείως λευκό.

Απεγκαθιστώ την εφαρμογή και κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο και μετά εγκαθιστώ ξανά την εφαρμογή.

Τα widgets πλέον, ενώ στην προεπισκόπηση δείχνουν εντάξει, εμφανίζονται λευκά όταν τα εφαρμόσεις :wacko:

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχουμε κανένα νέο σχετικά με την αναβάθμιση της εφαρμογής;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σταθερό ακόμα. Σε iPhone 11 Pro μία δουλεύει και μία όχι χωρίς καμία σταθερή λογική κάνοντας το debug πολύ δύσκολο. Σε 12 Pro το ίδιο. Δεν το έχω πάρει απόφαση να αγοράσω Pro Max αλλά δεν βλέπω να το γλιτώνω.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σταθερό ακόμα. Σε iPhone 11 Pro μία δουλεύει και μία όχι χωρίς καμία σταθερή λογική κάνοντας το debug πολύ δύσκολο. Σε 12 Pro το ίδιο. Δεν το έχω πάρει απόφαση να αγοράσω Pro Max αλλά δεν βλέπω να το γλιτώνω.

Έμπα στην ομάδα και πάμε για πρωτάθλημα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο appstore της Apple που ονομάζεται app in the air και κάνει tracking αεροπορικών πτήσεων και είναι μακράν η καλύτερη που υπάρχει με αμέτρητες πωλήσεις διεθνώς και μια ομάδα τουλάχιστον 20 ατόμων να την υποστηρίζει.

Για να καταφέρουν να φτιάξουν το widget να δουλέψει σωστά πέρασε ένα εξάμηνο με αρκετές αναβαθμίσεις.

Δεν ξέρω γιατί είναι τόσο δύσκολο να φτιαχτούν τα widgets στο ios14

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...