Jump to content

Oppo Find X2 Lite


geokat1291
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε χώρα Ολλανδία.

Εγώ νόμισα ότι την έδωσες την συσκευή, δεν έγραφες κάτι.

 

Γιατι να την δωσω? και τι να παρω σε αυτα τα λεφτα ή μεχρι 350?

Anyway.

Εβαλα Ολλανδια και στην περιοχη και στο vpn αλλα δεν εγινε τιποτα.

Μηπως κανω κατι λαθος?

Εχεις συνεχεια το vpn ή το απενεργοποιεις μολις κανεις την ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το VPN το κλείνω μετά την ενημέρωση. Πριν έναν μήνα, ενημέρωσα σε c81.

Το VPN εσύ το έδωσες. Βάλε Κίνα , Ινδία περιοχή μήπως δουλέψει;

Έχει προστεθεί δυνατότητα να αυξήσει την ram.

Δεν πρόσεξα κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σου εχει δουλεψει εσενα, θα το ψαξω σημερα και αυριο να δω τι μπορω να κανω.

Ευχαριστω παντως για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δουλεψε αλλα με αλλο vpn (super free master vpn).

Στην αρχη με Γαλλια c81 και επειτα με Γερμανια c82.

Υποθετω οτι δεν εχει αλλη ε?

Οντως ειναι security και οι δυο με την τελευταια να εχει επεκταση ram.

Η επεκταση ram δεν ξερω αν προσφερει κατι φοβερο, εκτος και αν τρεχεις 2-3 βαρεια παιχνιδια ταυτοχρονα, πραγμα που δεν το κανω.

Αν εχει βελτιωθει κατι αλλο θα φανει στην πορεια.

Εχεις κανει καθολου επαναφορα εργοστασιακων απο τοτε που το πηρες?

Τι λες να κανω?

Απλα βαριεμαι να το ξαναστηνω.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω επαναφορά, εκτός αν είναι μεγάλο update, πχ 4 gb, ή , αν δεν δουλεύει σωστά.

Το έχω στο συρτάρι, ..

Έχω το neo, απλά κάνω τις ενημερώσεις, .

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη θεωρειται απο coloros 7 στο 11. Βεβαια εγω το βλεπω μια χαρα γρηγορο και δεν κολλαει πουθενα οποτε ισως να ειναι υπερβολη η επαναφορα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ηρθε νεα security C83 με περιοχη Γαλλια.

Δεν ειδα να εχει κατι αλλο.

Επισης αν γινει επεκταση Ram στα 5gb, το τηλεφωνο γινεται πιο γρηγορο. Να μην κανω τον εξυπνο, το ειδα στο fb.

 

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου εχεις το neo φυσικο ειναι να δουλευεις αυτο.

Ουσιαστικα ειναι τα ιδια τηλεφωνα, με το neo να εχει λιγο καλυτερες καμερες και κυρτη οθονη.

Προς το παρον το lite με ικανοποιει απο ολες τις αποψεις, εκτος φυσικα ολιγων εξαιρεσεων, και στην τιμη που το πηρα σιγουρα δεν θα εβρισκα κατι καλυτερο.

Κανε αν μπορεις την επεκταση ραμ και πες μου αν ειδες διαφορα στην ταχυτητα.

Παντως απ' οτι ειδα, εσυ ψαχνεσαι και για κατι αλλο.

 

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Η  επέκταση της ram έγινε, δεν πρόσεξα κάποια ..( απογείωση ) της λειτουργίας του neo,, H ,, 

Δεν έχω τις γνώσεις να το καταλάβω.

Το neo δεν το συνιστώ, κάτσε στο lite.

Κοίτα τα realme, άμα είχα λεφτά, θα έπαιρνα το gt.

Θα κυκλοφορήσει το realme gt master edition.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα γνωσεις εχεις. Δεν μιλω για απογειωση, αλλα μου φαινεται οτι εχει πιο "γλυκεια" ανταποκριση και ρολαρει απροσκοπτα. Αν θες ταχυτητα, κανε το εξης:

Πηγαινε στις επιλογες προγραμματιστη, τικαρε την συνδεση επιταχυνσης υλικου, πηγαινε πιο κατω και βαλε στην κλιμακα κινουμενων σχεδιων παραθυρου την επιλογη 0.5Χ. Το ιδιο και στις δυο επομενες. Κανε επανεκκινηση.

Δες την ανταποκριση που εχει το τηλεφωνο και πες μου.

Το realme gt master edition εχει παρα πολυ καλα χαρακτηριστικα. Αμα εχει και καλη τιμη....

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, geokat1291 said:

Μια χαρα γνωσεις εχεις. Δεν μιλω για απογειωση, αλλα μου φαινεται οτι εχει πιο "γλυκεια" ανταποκριση και ρολαρει απροσκοπτα. Αν θες ταχυτητα, κανε το εξης:

Πηγαινε στις επιλογες προγραμματιστη, τικαρε την συνδεση επιταχυνσης υλικου, πηγαινε πιο κατω και βαλε στην κλιμακα κινουμενων σχεδιων παραθυρου την επιλογη 0.5Χ. Το ιδιο και στις δυο επομενες. Κανε επανεκκινηση.

Δες την ανταποκριση που εχει το τηλεφωνο και πες μου.

Το realme gt master edition εχει παρα πολυ καλα χαρακτηριστικα. Αμα εχει και καλη τιμη....

 

Α και κατι αλλο. Γιατι δεν συνιστας το ΝΕΟ? Λογω της κυρτης οθονης? Γιατι οντως δεν την προτιμω.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της κυρτή οθόνη, σωστά, δεν έβρισκα tempered glass, που να δουλεύει το αποτύπωμα.

Την ρύθμιση.. 0,5, την είχα διαβάσει πριν 5 χρόνια, σε σάιτ της χιαομι, και δεν την κάνω,, λένε ότι γίνεται πιο γρήγορα τα κινητά, απλά με φοβίζει.

 

Κοίτα όταν βγει το global realme gt master edition, νομίζω τώρα κυκλοφορεί Ινδία, και αν έχω τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Κανε το αφοβα. Εγω εδω και 4 χρονια σε ολα τα κινητα μου, καθως και στα κινητα της οικογενειας μου και των φιλων μου το εχω κανει. Κανενας οχι μονο δεν παραπονεθηκε αλλα με ευχαριστησαν κιολας. Οσο πιο δυνατος ειναι ο επεξεργαστης, τοσο φαινεται η διαφορα. Φαντασου στον sd 870 του realme gt master edition, που σου ευχομαι να βρεις τα χρηματα και να το παρεις. Αληθεια γιατι δεν πουλας το ΝΕΟ και να συμπληρωσεις για να το παρεις, αφου εχεις και το lite που ειναι λιρα εκατο.

Εγω στο lite εβαλα τζαμακι και αρκετα χοντρο και δεν χρειαστηκε ουτε να ξαναβαλω το δακτυλικο αποτυπωμα

Link to comment
Share on other sites

Δες το link, το neo μισό καταστράφηκε, ράγισε η οθόνη, από σφάλμα μου,, κλπ κλπ

Πρέπει να το στείλω amazon.de, στο service, δεν ξέρω την διαδικασία, και ούτε τι λεφτά θα θέλουν, και το αναβάλλω, δεν νομίζω ότι αξίζει, όσο δουλέψει..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Θαναση. Μπες στο μενου οδηγιες. υπηρεσια μετα την πωληση. Ενεργοποιησε την καρτα εγγυησης. Μετα πηγαινε στις πληροφοριες εξηπηρετησης πελατων. Εκει θα βρεις να στειλεις email με το προβλημα και να λαβεις οδηγιες.

Αν θελεις μπες και στο global site και πηγαινε στο support. Εχουν email. Γραψε το προβλημα και θα σου απαντησουν σχεδον αμεσως.

Λυπαμαι πολυ για το θεμα που σου προεκυψε.

Ευχομαι να βοηθησα εστω και λιγο. 

Link to comment
Share on other sites

Για Realme δεν ξερω αλλα στο Oppo δεν εμφανιζεται ουτε στην cosmote.

17 hours ago, geokat1291 said:

Φιλε Θαναση. Μπες στο μενου οδηγιες. υπηρεσια μετα την πωληση. Ενεργοποιησε την καρτα εγγυησης. Μετα πηγαινε στις πληροφοριες εξηπηρετησης πελατων. Εκει θα βρεις να στειλεις email με το προβλημα και να λαβεις οδηγιες.

Αν θελεις μπες και στο global site και πηγαινε στο support. Εχουν email. Γραψε το προβλημα και θα σου απαντησουν σχεδον αμεσως.

Λυπαμαι πολυ για το θεμα που σου προεκυψε.

Ευχομαι να βοηθησα εστω και λιγο. 

Θαναση παρε και στο service της Realme στην Ελλαδα, μηπως μπορουν να κανουν κατι ή εστω να σου πουν τιμη.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, geokat1291 said:

Φιλε Θαναση. Μπες στο μενου οδηγιες. υπηρεσια μετα την πωληση. Ενεργοποιησε την καρτα εγγυησης. Μετα πηγαινε στις πληροφοριες εξηπηρετησης πελατων. Εκει θα βρεις να στειλεις email με το προβλημα και να λαβεις οδηγιες.

Αν θελεις μπες και στο global site και πηγαινε στο support. Εχουν email. Γραψε το προβλημα και θα σου απαντησουν σχεδον αμεσως.

Λυπαμαι πολυ για το θεμα που σου προεκυψε.

Ευχομαι να βοηθησα εστω και λιγο. 

Θα το κοιτάξω απόψε, ευχαριστώ.

Δεν ήξερα την διαδικασία, αλλά δεν θέλω να ρίξω λεφτά στο oppo.

( Στις 6 Σεπτεμβρίου γίνεται η παρουσίαση του realme gt master edition, στην Ινδία το έχουν 320€.

Θα κυκλοφορήσει το oppo Reno 5 pro.

Αν τα πράγματα πάνε καλά, σε 6 μήνες, θα αγοράσω ένα από τα δύο, γι'αυτό δεν θέλω να ρίξω λεφτά στο oppo neo.).

Επίσης δεν εμφανίζεται 5G σύνδεση, αλλά 4G+, προφανώς δεν υποστηρίζεται από cosmote, ούτε πρόσεξα volte κλπ, που ρώτησε πιο πάνω.

 

Link to comment
Share on other sites

Greece authorized repair center:

Name: T2P

Address: Chaldias 52, Elliniko, Greece

Email: info@t2p.gr, service@t2p.gr

Phone Number: 2109609412

 

Αυτό είναι το επίσημο service;;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, athanasios1112 said:

Greece authorized repair center:

Name: T2P

Address: Chaldias 52, Elliniko, Greece

Email: info@t2p.gr, service@t2p.gr

Phone Number: 2109609412

 

Αυτό είναι το επίσημο service;;

Ναι. Αν σου πουν λογικη τιμη, φτιαχτο και πουλησε το. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, geokat1291 said:

Ναι. Αν σου πουν λογικη τιμη, φτιαχτο και πουλησε το. 

Τα μπέρδεψα. Αυτό είναι της realme.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, athanasios1112 said:

Τα μπέρδεψα. Αυτό είναι της realme.

Αυτο σου ειπα πιο πανω. Επειδη ομως ειναι θυγατρικη της oppo,μηπως μπορουν να το αναλαβουν. Ενα τηλεφωνο κανε τους.

Link to comment
Share on other sites

Το lite θα το βάλω αγγελία για πούλημα στα 110€. Εγώ θα κρατήσω το neo, και οικονομικοί λόγοι.

Αν έχεις κάποιο γνωστό σου, στείλε προσωπικο μήνυμα, αν όχι αδιαφόρησε.

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, athanasios1112 said:

Το lite θα το βάλω αγγελία για πούλημα στα 110€. Εγώ θα κρατήσω το neo, και οικονομικοί λόγοι.

Αν έχεις κάποιο γνωστό σου, στείλε προσωπικο μήνυμα, αν όχι αδιαφόρησε.

Σε τι χρωμα το εχεις? Αυριο θα το πω στη δουλεια.

Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oppo Find X2 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...