Jump to content

OnePlus 9 Pro

ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το update στη 12 πότε αναμένεται να μας έρθει; Εννοώ σαν ενημέρωση στο κινητό οχι με κατέβασμα πέρασμα κλπ

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικά έως τέλη μηνός.

Τώρα διαθέσιμο σε Ινδία και Αμερική και όχι σε όλους αλλά σε λίγα λίγα κύματα διότι ήδη δίνει και hotfix update σε αυτούς άρα Ευρώπη όταν δοθεί θα είναι πιο ώριμη, bug free και stable.

Τι έγινε ρε παιδιά δεν παρέλαβε κανείς άλλος να μας πει εμπειρίες? Εγώ το έχω από το Σάββατο πρωί και την Κυριακή το έφτιαξα, του πέρασα την global oxygen OS 12 c.40 και μέχρι τώρα όλα μια χαρά. Το κινητό πετάει. Κάμερα οθόνη ταχύτητα όλα άψογα. Μόνο η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη από το Galaxy s10 lite.

Ps έβγαλα σχεδόν 7 ώρες οθόνη με 1καρτα σιμ, μόνο wifi bt on, qhd+120hz, χωρίς παιχνίδια και με την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή όλη την διάρκεια. Αν ανοίξεις data και βάλεις 2 σιμ η αυτονομία πέφτει κατακόρυφα. Νο1 στην αυτονομία είναι το σήμα κινητής τηλεφωνίας. Αν το κινητό δυσκολεύεται να βρει σήμα η μπαταρία εξαντλείται πολύ γρήγορα. 

Έτσι το σήμα κινητής παίζει τεράστιο λόγο όπως και η χρήση 2η sim.
Με data πάντως με μια sim πάντα βγάζω άνετα 5 ώρες αν ξεκινήσω από 90-100% από προηγούμενο βράδυ η το πρωί.

Ποτέ δεν με έχει προδώσει μέχρι το βράδυ 8-9 η ώρα η να με αγχώσει.

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

• Απαντήσεις 482
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

9 ώρες πριν, P_papadis said:

Το ότι είναι cn version δεν πέζει ρόλο στο firmware δουλεύει κανονικά και με ινδική και με ευρωπαϊκή και με global. Αυτό που δεν αλλάζει στο cn μοντέλο που έχουμε είναι κάποιες μπάντες στο 5g που αν δεν ταξιδεύεις εξωτερικό δεν τις χρειάζεσαι. Το κινητό διαθέτει αυτές που θα έχουμε στην Ελλάδα. 

Εγώ ήμουν ανάμεσα σε eu η Global ρομ να περάσω αλλά είδα ότι στην global παίρνουν ποιο γρήγορα αναβάθμιση και γενικά την προσέχουν περισσότερο έτσι πέρασα αυτήν. Τα βήματα είναι εύκολα και απλά 

Πας εδώ https://forum.xda-developers.com/t/oneplus-9-pro-rom-ota-oxygen-os-repo-of-oxygen-os-builds.4254587/

Και κατεβάζεις από Signed flashable zips>LE15AA Global>11.2.10.10 και την περνάς σαν local update από τον updater της oneplus. Όταν τελειώσεις και ανοίξει το κινητό κατεβάζεις από το playstore το oxygen updater και επιλέγεις oneplus 9 pro incremental stable και κάνεις την αναβάθμιση c.38 που σου λέει. Μετά που θα ανοίξει κανείς και την c.40 μέσα από την εφαρμογή και εισαι έτοιμος 

IMG_20220111_235926.jpg

Screenshot_2022-01-11-23-58-04-26_1f7d930ac4546e961acbbe2ed3d9ab7f.jpg

Φιλε μου αυτη ειναι η 12?

αξιζει να την κανουμε? το πηρα απο ΑΜΑΖΟΝ και ειμαι λογικα με ευρωπαικη 11αρα. Ειχα διαβασει οτι στη 12 βελτιωνει πολυ την μπαταρια και σκεφτομουν να την κανω. Αξιζει λες απο θεμα εγγυησης κτλ? ,μηπως εχουμε καποιο θεμα μετα?

Επισης επιστροφη στην ευρωπαικη γινεται αν χρειαστει?

Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8,.xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro

Φιλε μου αυτη ειναι η 12?
αξιζει να την κανουμε? το πηρα απο ΑΜΑΖΟΝ και ειμαι λογικα με ευρωπαικη 11αρα. Ειχα διαβασει οτι στη 12 βελτιωνει πολυ την μπαταρια και σκεφτομουν να την κανω. Αξιζει λες απο θεμα εγγυησης κτλ? ,μηπως εχουμε καποιο θεμα μετα?
Επισης επιστροφη στην ευρωπαικη γινεται αν χρειαστει?
Κάτσε θα βγει μέχρι τέλους του μήνα βρε εκτός αν είσαι βιαστικός και εχεις όρεξη

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

3 ώρες πριν, alextrela said:

Κάτσε θα βγει μέχρι τέλους του μήνα βρε εκτός αν είσαι βιαστικός και εχεις όρεξη emoji23.png

Μέχρι τότε θα το έχω πουλήσει. Χαχαχα

Edited by Nikos_Mpl

Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8,.xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro

On 11/1/2022 at 11:16 ΜΜ, sifnos1 said:

Παρέλαβα και εγώ σήμερα όλα κομπλέ! 

Παρέλαβα και εγώ τελικά χθες Πέμπτη το μεσημέρι με μεγάλη καθυστέρηση μιας εβδομάδας.

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμη, μπορεί να μην έχει ισχύ ακόμη το κουπόνι που είχε αναφέρει ο φίλος @P_papadis στην 16 σελίδα του νήματος, αλλά σε αυτή την σελίδα του καταστήματος τα ακριβά μοντέλα τα βρίσκει 20-30€ φτηνότερα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

7 ώρες πριν, terkos2 said:

Παρέλαβα και εγώ τελικά χθες Πέμπτη το μεσημέρι με μεγάλη καθυστέρηση μιας εβδομάδας.

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμη, μπορεί να μην έχει ισχύ ακόμη το κουπόνι που είχε αναφέρει ο φίλος @P_papadis στην 16 σελίδα του νήματος, αλλά σε αυτή την σελίδα του καταστήματος τα ακριβά μοντέλα τα βρίσκει 20-30€ φτηνότερα.

Καλορίζικο! Κοίτα.. Το ότι καταφέραμε και πήρανε το oneplus 9 pro έστω και το 8/128 στα 550 ευρώ καινούργιο συγνώμη αλλά το λες και κλοπή.. Σε τέτοια τιμή δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερη συσκευή καινούργια.. Είναι κοντά στην μισή τιμή από την επίσημη τιμή που το βρίσκεις στο επίσημο σαιτ.. 

Όντως έτσι είναι σχετικά με τον τιμή, είναι αυτό που λέμε κλέβεις εκκλησία.

Καλορίζικα λοιπόν και καλοδούλευτα σε όλους όσοι αγοράσαμε από εκεί.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Καλορίζικο! Κοίτα.. Το ότι καταφέραμε και πήρανε το oneplus 9 pro έστω και το 8/128 στα 550 ευρώ καινούργιο συγνώμη αλλά το λες και κλοπή.. Σε τέτοια τιμή δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερη συσκευή καινούργια.. Είναι κοντά στην μισή τιμή από την επίσημη τιμή που το βρίσκεις στο επίσημο σαιτ.. 
Η τιμή όντος είναι κάψιμο!!! Εδώ με αυτά τα χρήματα δεν βρίσκεις ούτε το OnePlus 9 το απλό.. Καλορίζικο κ για μένα είναι φοβερές συσκευές τα OnePlus..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk