Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 5/12/2022 at 10:45 ΠΜ, Spyros86 said:

 

 

Κάτι που δεν μου αρέσει είναι η αφαίρεση του Google wallet που εμφανιζόταν πατώντας το power button. Ήταν πολύ πρακτικό που έβγαζε τις κάρτες μου κατευθείαν με ένα κουμπί. Ξέρει κανείς αν επανέρχεται και πως;

Μάλλον όχι, ο αμέσως πιο γρήγορος τρόπος είναι να κατεβάσεις την κουρτίνα, έχουν βάλει κουμπί για το wallet εκεί.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nemaki said:

Μάλλον όχι, ο αμέσως πιο γρήγορος τρόπος είναι να κατεβάσεις την κουρτίνα, έχουν βάλει κουμπί για το wallet εκεί.

το πρόβλημα με το  wallet από την κουρτίνα είναι ότι για κάποιο λόγο από εκεί δεν κρατάει το κλείδωμα με pin ή δακτυλικό. Δεν ξέρω γιατί. Ενώ δηλαδή έχω βάλει εγώ δακτυλικό για ασφάλεια στο wallet, αυτό λειτουργεί κανονικά όταν ανοίγω το wallet από τις εφαρμογές, αλλά όχι (δεν το ζητάει καν, ανοίγει αέρα πατέρα) όταν το ανοίγω από το εικονίδιο της κουρτίνας. Το έχει κι άλλος αυτό το θέμα; άραγε υπάρχει λύση;

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αναγκαστικα από το κουμπί της κουρτίνας το ανοίγω. Αν κατάλαβα τι ρωτάς, όχι δεν ξανά ζητάει δακτυλικό αποτύπωμα είπε από το κουμπί της κουρτίνας είτε ανοίγοντας την εφαρμογή. Αλλά μου φαίνεται περιττό μιας και για να ανοίξεις κάτι από τα δύο, έχεις ήδη ξεκλειδώσει την συσκευή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, peter77377 said:

το πρόβλημα με το  wallet από την κουρτίνα είναι ότι για κάποιο λόγο από εκεί δεν κρατάει το κλείδωμα με pin ή δακτυλικό. Δεν ξέρω γιατί. Ενώ δηλαδή έχω βάλει εγώ δακτυλικό για ασφάλεια στο wallet, αυτό λειτουργεί κανονικά όταν ανοίγω το wallet από τις εφαρμογές, αλλά όχι (δεν το ζητάει καν, ανοίγει αέρα πατέρα) όταν το ανοίγω από το εικονίδιο της κουρτίνας. Το έχει κι άλλος αυτό το θέμα; άραγε υπάρχει λύση;

Κάποιο λάθος κάνεις, το έχω δοκιμάσει, άνοιξα το πορτοφόλι από την κουρτίνα και δεν έκανε πληρωμή παρά μόνο όταν ξεκλείδωσα το κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια βοήθεια γιατί έχω φάει σκάλωμα. Στη 13 δεν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε τη σειρά των εικονιδίων στην κουρτίνα ή εγώ δεν τη βλέπω; 

Άκυρο, το βρήκα. 

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόβλημα με Δακτυλικό αποτύπωμα

Γεια χαρά σε όλους, αντιμετωπίζω τελευταία ένα παράξενο πρόβλημα

Χωρίς tempred glass το δακτυλικό λειτουργεί τέλεια. Με το που βάζω το προστατευτικό τζάμι (δοκίμασα τουλάχιστον 5 διαφορετικά) ακόμα κι όταν βάζω από την αρχή τα δακτυλικά αφού εγκατέστησα το τζάμι, δεν το αναγνωρίζει για να ξεκλειδώσω την οθόνη (εκεί σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με το τζάμι), αλλά το αναγνωρίζει άψογα για να ανοίξω κλειδωμένες εφαρμογές όπως τράπεζες, άλμπουμ φωτογραφιών κτλ...

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον; αν είχε γενικό θέμα εξαιτίας του τζαμιού δε θα έπρεπε ποτέ να μη λειτουργεί; κολλάει μόνο στο ξεκλείδωμα μέσω δακτυλικού της οθόνης, αφού ξεκλειδώσει το κινητό με άλλον τρόπο, μετά όλα μια χαρά

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Η νέα αναβάθμιση με την android 13 επιτέλους διόρθωσε το θέμα με την απενεργοποίηση της αυτόματης περιστροφής .
Από την Κυριακή που το δουλεύω με την αναβάθμιση δεν βλέπω κάποιο θέμα.
Προσέθεσαν κάποια πραγματακια αλλά το σημαντικότερο είναι ότι δεν χάλασαν κάτι.
Συνεπώς όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του τώρα που θα πάρει ακόμα μια αναβάθμιση στο Android 14;

Ο λόγος που θέλω αυτό σε σχέση με το 10 pro είναι επειδή στο 10 pro δεν υπάρχουν roms και βαριέμαι να μην το πειράζω. Πώς το βλέπετε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του τώρα που θα πάρει ακόμα μια αναβάθμιση στο Android 14;
Ο λόγος που θέλω αυτό σε σχέση με το 10 pro είναι επειδή στο 10 pro δεν υπάρχουν roms και βαριέμαι να μην το πειράζω. Πώς το βλέπετε;
Εξαρτάται.
Έχεις τα λεφτά για το 10;
Σε λίγο βγαίνει και το 11.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, junglist said:

Εξαρτάται.
Έχεις τα λεφτά για το 10;
Σε λίγο βγαίνει και το 11.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Το θέμα μου δεν είναι τα χρήματα για το 10 αλλά το ότι δεν υπάρχουν ρομς στο 10.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου δεν είναι τα χρήματα για το 10 αλλά το ότι δεν υπάρχουν ρομς στο 10.
Αν σε ενδιαφέρει το πείραγμα και βλέπεις ότι το 9αρι έχει 3επιλογές με ρομς, τότε πας για αυτό.

Αν κοιτάς για νεώτερο hardware, πας στο 10.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, junglist said:

Αν σε ενδιαφέρει το πείραγμα και βλέπεις ότι το 9αρι έχει 3επιλογές με ρομς, τότε πας για αυτό.

Αν κοιτάς για νεώτερο hardware, πας στο 10.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Ναι εννοείται αυτό. Απλά και το 10άρι δεν έχει και κάτι επαναστατικό στις κάμερες και επίσης δεν έχει τίποτα από ρομς (γιατί δεν υπάρχει msm tools). 

Απλά ο δισταγμός μου έγκειται στο γεγονός ότι το 9 pro έχει πάρει ήδη την 13 και θα πάρει άλλη μία έκδοση και τέλος. 

Τώρα είμαι με 7 προ σαν δεύτερο και 8 προ σαν πρώτο. Για πείραγμα έχω το 7 προ και το 8 προ ως βασικό με baking apps δε θέλω να το πειράζω. Δηλαδή αρχικά δε θα πειράζω το 9 προ αν το πάρω και σαν δεύτερο που θα έχω το 8 προ με αυτό θα ασχολούμαι με ρομς. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν σε απασχολεί μόνο η αναβάθμιση, έως ότου πάρει 14 και έως ότου πάρει όλες τις αναβαθμίσεις μιλάμε για +2 έτη από τώρα. Άρα προχωρα σε αγορά και τότε καλά να είμαστε θα έχουμε ήδη άλλο 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2022 at 8:45 ΜΜ, morfeas-dsl- said:

Αν σε απασχολεί μόνο η αναβάθμιση, έως ότου πάρει 14 και έως ότου πάρει όλες τις αναβαθμίσεις μιλάμε για +2 έτη από τώρα. Άρα προχωρα σε αγορά και τότε καλά να είμαστε θα έχουμε ήδη άλλο 🙂

Δε με απασχολεί μόνο η αναβάθμιση αλλά και η αναβάθμιση. Το να πάρω μια συσκευή που είναι ήδη στην 13 και θα πάρει άλλη μία αναβάθμιση μόνο δεν πιστεύω ότι είναι και ό,τι καλύτερο. 

Επίσης έχω και το 7pro που είχε δηλώσει η OnePlus ότι η τελευταία έκδοση που θα πάρει θα είναι η 12. Το 7 προ βρίσκεται στην 11 εδώ και ένα χρόνο και δώδεκα δεν πήρε (μόνο στην Ινδία την έδωσε νομίζω). Εγώ βέβαια την έβαλα κατεβάζοντάς την από xda και κάνοντας τοπική εγκατάσταση αλλά το ζήτημα είναι πώς αντιμετωπίζει η OnePlus τους πελάτες της

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δε με απασχολεί μόνο η αναβάθμιση αλλά και η αναβάθμιση. Το να πάρω μια συσκευή που είναι ήδη στην 13 και θα πάρει άλλη μία αναβάθμιση μόνο δεν πιστεύω ότι είναι και ό,τι καλύτερο. 
Επίσης έχω και το 7pro που είχε δηλώσει η OnePlus ότι η τελευταία έκδοση που θα πάρει θα είναι η 12. Το 7 προ βρίσκεται στην 11 εδώ και ένα χρόνο και δώδεκα δεν πήρε (μόνο στην Ινδία την έδωσε νομίζω). Εγώ βέβαια την έβαλα κατεβάζοντάς την από xda και κάνοντας τοπική εγκατάσταση αλλά το ζήτημα είναι πώς αντιμετωπίζει η OnePlus τους πελάτες της
Τότε πήγαινε για το δεκάρι.
Έτσι και αλλιώς βγαίνει το 11 τον άλλο μήνα.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βγήκε αναβάθμιση.
Ωραίος.
Βλέπω μικρές βελτιώσεις.
Ίσως την προσπεράσω.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από την μέρα που έκανα αυτό το μικρό update αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. 2 φορές μου το κάνε. Δεν δουλεύε το touch καλά σε συγκεκριμένα σημεία της οθόνης. Στο κάτω μέρος κυρίως. Έπρεπε να το πατήσω κάτι 100 φορές για να πιάσει. Με επανεκκίνηση έστρωσε μετά. 2 φορές σε 3 μέρες το κάνε. Τι λέτε να φταίει? Τυχαίο ότι εμφανίστηκε μετά το upgrade και να είναι θέμα της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μπορεί κάποιος να μου πει τι τρέχει εδώ;
Wificall ενεργοποιημένο.
Γιατί δεν έχω δεδομένα κατά την κλήση;d2f99f1e8a9f0d941527eb5b79a983ac.jpg

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει τι τρέχει εδώ;
Wificall ενεργοποιημένο.
Γιατί δεν έχω δεδομένα κατά την κλήση;d2f99f1e8a9f0d941527eb5b79a983ac.jpg

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχεις δύο κάρτες;; Αν όχι αυτό δεν ενεργοποιείται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δύο κάρτες;; Αν όχι αυτό δεν ενεργοποιείται.
Δηλαδή με μία κάρτα δεν μπορώ να έχω δεδομένα κανονικά οταν έχω κλήση;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Δηλαδή με μία κάρτα δεν μπορώ να έχω δεδομένα κανονικά οταν έχω κλήση;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορεις!

Δηλαδη, κανεις κληση και σε ριχνει Η & Η+ απο 5G η 4G που πιανεις; Δες αν εχεις ενεργοποιημενη και την ρυθμιση απο τις ρυθμισεις δικτυο-sim.

Link to comment
Share on other sites

5g δεν έχω ενεργό.
24097dfca6cc85522d5f32e6b0b6c063.jpg

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται και με 4G όταν μιλάς πρέπει να έχεις κανονικά ίντερνετ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...