Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Πρώην κάτοχος oneplus 8T. Το έδωσα το κινητό και τώρα αναμένω προσφορές black Friday για να χτυπήσω το 9 pro η το 10 pro ανάλογα τι θα συμφέρει βάση προσφοράς. Να προχωρήσω σε αγορά 9 Pro? Ισχύουν αυτά που διαβάζω για τραγικό overheating σε σημείο να μην μπορείς να τραβήξεις ένα video? 

Edited by tsilarxos
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tsilarxos said:

.....Να προχωρήσω σε αγορά 9 Pro? Ισχύουν αυτά που διαβάζω για τραγικό overheating σε σημείο να μην μπορείς να τραβήξεις ένα video? 

Overheating στο 9 Προ?
οχι βεβαια!
Μια χαρα παίζει το κινητό!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρώην κάτοχος oneplus 8T. Το έδωσα το κινητό και τώρα αναμένω προσφορές black Friday για να χτυπήσω το 9 pro η το 10 pro ανάλογα τι θα συμφέρει βάση προσφοράς. Να προχωρήσω σε αγορά 9 Pro? Ισχύουν αυτά που διαβάζω για τραγικό overheating σε σημείο να μην μπορείς να τραβήξεις ένα video? 
Παίζει να βρήκες κανένα σχόλιο από πριν 10 μήνες, γιατί δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο εδώ.

Sent from my Tab 11 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, junglist said:

Παίζει να βρήκες κανένα σχόλιο από πριν 10 μήνες, γιατί δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο εδώ.

Sent from my Tab 11 using Tapatalk
 

Κι εγώ έτσι έλεγα, μα είναι δυνατό; το δικό μου ποτέ δεν ανέβασε θερμοκρασία τί λένε.....μέχρι που χρειάστηκε να τραβήξω απανωτά δύο βίντεο των 7 λεπτών.....απλά έκλεισε (αφού κολλούσε προς το τέλος τραγικά), λόγω υπερθέρμανσης. Κατά τ' άλλα στη φυσιολογική χρήση που του κάνω (χωρίς τα βίντεο που έγραψα πριν), δε μου δημιούργησε κανένα θέμα υπερθέρμανσης. Λογικά (όπως λένε) είναι ο 888, δεν ξέρω τώρα που πήγαμε στη 13 αν άλλαξε κάτι.

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ,που έβαλα πριν 3-4 μέρες την 13 θα κάνω καθαρή εγκατάσταση, αν και βαριέμαι τραγικά,μπας και δω καμία βελτίωση με την 🔋!! Κατά τα άλλα μια χαρά μου φαίνεται η αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2022 at 6:04 ΜΜ, peter77377 said:

Ακριβώς τα ίδια και σε μένα που σήμερα την πέρασα, μόνο αν πάω στη συλλογή και κάνω κοινοποίηση ή κοινή χρήση...

Ερώτηση για Wipe Cach

Σήμερα πέρασα μέσω του Oxygen Updater τη 13, όλα τέλεια, νομίζω αρκετά καλύτερα από πριν.

Στην προσπάθειά μου να κάνω Wipe Cash, με power και κάτω ένταση, η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι format, και όταν την επιλέγω λέει ότι θα διαγραφούν τα πάντα (ενώ στις προηγούμενες εκδόσεις έδινε και σκέτη την επιλογή wipe cash).

Ξέρει κανείς κάτι να βοηθήσει;

Τελικά, έκανα απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση (αφού κράτησα μέσα από την εφαρμογή του Viber αντίγραφο ασφαλείας), και αφού αποδέχθηκα όλες τις άδειες όλα δουλεύουν μια χαρά, δοκίμασέ το

Απο τη 12 δεν εχει δευτερο partition, το εχει κανει η google ετσι. Με sd maid καθαρισμα εφαρμογων και σαν καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, morfeas-dsl- said:

Απο τη 12 δεν εχει δευτερο partition, το εχει κανει η google ετσι. Με sd maid καθαρισμα εφαρμογων και σαν καινουριο.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 13 και έκανα επαναφορά από την αρχή για να είμαι σίγουρος. Προς το παρόν το μόνο που παρατηρώ και μπορεί να είναι ιδέα μου, είναι ότι έχω μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία. Δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Το μόνο που άλλαξε είναι τα γραφικά. Το κινητό είναι το ίδιο γρήγορο με πριν. 

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Ορισμός ήχου κλήσης

Επειδή δεν έτυχε να το δοκιμάσω μέχρι σήμερα, για να ορίσουμε ήχο κλήσης δικό μας, μόνο .wav αρχεία δέχεται; γιατί πάω να ορίσω .mp3 και μου λέει λάθος τύπος αρχείου (Στο LG V30 όριζα ό,τι τύπο ήθελα, και μου έδινε και δυνατότητα να κόψω-ράψω τον ήχο ακριβώς όπως θέλω στο τηλέφωνο)

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, peter77377 said:

Ορισμός ήχου κλήσης

Επειδή δεν έτυχε να το δοκιμάσω μέχρι σήμερα, για να ορίσουμε ήχο κλήσης δικό μας, μόνο .wav αρχεία δέχεται; γιατί πάω να ορίσω .mp3 και μου λέει λάθος τύπος αρχείου (Στο LG V30 όριζα ό,τι τύπο ήθελα, και μου έδινε και δυνατότητα να κόψω-ράψω τον ήχο ακριβώς όπως θέλω στο τηλέφωνο)

Εγω σε Android 12 που είμαι ακόμη (και στο 11 πριν), mp3 εχω για ήχο κλήσης..

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα νεος στο 9 pro . Το gmail δεν με ειδοποιεί παντα και δεν μπορω να στειλω sms σφαλμα 96 .Καμμια ιδεα? ευχαριστω
 
Βασικά πράγματα. Το πήρες μεταχειρισμένο;
Έστησες εσύ το λειτουργικό; Πόσο καιρό έχεις να κάνεις φορμάτ;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το πηρα μεταχειρισμενο 1 μηνα . φορματ απο την αρχη ή clear cache?
 
Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, θα έλεγα καλύτερα φορμάτ.
Δηλαδή περίμενε, στο έδωσε ο προηγούμενος κάτοχος χωρίς φορμάτ;

Επίσης, βγήκε νέα ρομ 13 που έφτιαξε το θέμα του Google wallet.
Εμένα περνάει όλους τους ελέγχους.
Σφαίρα η Α13 παιδιά!

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είδα καμιά καλή προσφορά, πήρα σήμερα ένα 9 Pro 12/256 από αμαζον warehouse used-like new 425 ευρω. Σε επικοινωνία με το support μου είπα ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση από αμαζον. Άλλη μια φορά που πήρα κινητό από warehouse ήταν κομπλε. Το αναμένω και αν δεν είναι κομπλέ πίσω και refund. 

 

Τι να τσεκάρω κυρίως στο κινητό για να δω αν είναι οκ? Είχε κάποια συγκεκριμένα θέματα το συγκεκριμένο μοντέλο?οθόνη, η τίποτα sensors? 

Edited by tsilarxos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Ενημέρωση μέσω ogygen updater LE2123_11_F.72. 

Λίγα πράγματα  αλλά ευπρόσδεκτα.. November 2022 Android security 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Ενημέρωση μέσω ogygen updater LE2123_11_F.72. 
Λίγα πράγματα  αλλά ευπρόσδεκτα.. November 2022 Android security 
 
 
Αυτή έχει βγει εδώ και 5 μέρες.
Το πιο σημαντικό είναι το bug που έφτιαξαν με το Google Wallet που δεν έπαιζε σε αρκετούς.

Sent from my LE2123 using Tapatalk



Επειδή δεν είδα καμιά καλή προσφορά, πήρα σήμερα ένα 9 Pro 12/256 από αμαζον warehouse used-like new 425 ευρω. Σε επικοινωνία με το support μου είπα ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση από αμαζον. Άλλη μια φορά που πήρα κινητό από warehouse ήταν κομπλε. Το αναμένω και αν δεν είναι κομπλέ πίσω και refund. 
 
Τι να τσεκάρω κυρίως στο κινητό για να δω αν είναι οκ? Είχε κάποια συγκεκριμένα θέματα το συγκεκριμένο μοντέλο?οθόνη, η τίποτα sensors? 


Όχι δεν έχει κανένα ιδιαίτερο θέμα. Τουλάχιστον από Α12 που το πρόλαβα έπαιζε τέλεια.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθές το κινητό. Κομπλέ φαίνεται. Πήρε 2 updates. 13 δεν βγάζει ακόμα. Τρέχει την 11.c66
Με γεια. Βάλε Oxygen updater για Α13.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

Με γεια. Βάλε Oxygen updater για Α13.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Σε μένα δε βγάζει τη 13 ούτε ο oxygen updater

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την F72 με VPN . Με το που έβαλα ισπανική ip την έβγαλε αμέσως στον έλεγχο για ενημερώσεις. Ένα bug βρήκα μέχρι τώρα. Δεν μπορώ να πειράξω την επέκταση μνήμης. Είναι by default στο 12+3 και δεν μπορώ ούτε να αλλάξω τα νούμερα ούτε να την απενεργοποιήσω. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps σας κάνει καθόλου διακοπές;
Με Google maps κάποιες φορές έχω διακοπές που διορθώνω ανοίγοντας και κλείνοντας τον δέκτη

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η 13 και την πέρασα. Νομίζω έχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Αρκετά πιο γρήγορο και smooth. Τα εικονίδια στην αρχική οθόνη φαίνονται πολύ μικρά στους φακέλους και γενικά έχει διαφορές ως προς το αισθητικό κομμάτι.

 

Κάτι που δεν μου αρέσει είναι η αφαίρεση του Google wallet που εμφανιζόταν πατώντας το power button. Ήταν πολύ πρακτικό που έβγαζε τις κάρτες μου κατευθείαν με ένα κουμπί. Ξέρει κανείς αν επανέρχεται και πως;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δε βγάζει τη 13 ούτε ο oxygen updater
Ποιο μοντέλο έχεις;
L2123;
Παιδιά το gps σας κάνει καθόλου διακοπές;
Με Google maps κάποιες φορές έχω διακοπές που διορθώνω ανοίγοντας και κλείνοντας τον δέκτη
Όχι ποτέ δεν έχω θέμα.
Είτε με Α12 ή Α13.
Ποτέ δεν ασχολούμαι με το location,.είναι πάντα ανοιχτό.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, junglist said:

Ποιο μοντέλο έχεις;
L2123;
Όχι ποτέ δεν έχω θέμα.
Είτε με Α12 ή Α13.
Ποτέ δεν ασχολούμαι με το location,.είναι πάντα ανοιχτό.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Έκανα λάθος, νόμιζα ότι είναι ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου με βάση αυτά που έγραψε το Oxygen updater αλλά όταν είδα το μέγεθος; του αρχείου κατάλαβα ότι είναι ολόκληρη η έκδοση android 13 και την έβαλα, χωρίς clean install. Ποτέ δεν έκανα στο Samsung note 10 plus που είχα και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα. Ελπίζω να μην έχω κανένα απρόοπτο τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...