Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LE2123 _11_F.16 κατεβαίνει απ' το oxygen updater 
Εχει κάποια διαφορά το download από αυτή την εφαρμογή;μετά τα updates γίνονται μόνο από κει;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποια διαφορά το download από αυτή την εφαρμογή;μετά τα updates γίνονται μόνο από κει;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η πάνω 13 stable αφορά global συσκευές LE2125 κωδικός και όχι για eu LE2123 που έχεις εσύ.

Αν την περάσεις μετά θα σου έρχονται OTA μόνο global τα επόμενα updates η μέσω της εφαρμογής χειροκίνητα , αν δεν σου έρχονται OTA.

Sent from my LE2123 using Tapatalk



OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η πάνω 13 stable αφορά global συσκευές LE2125 κωδικός και όχι για eu LE2123 που έχεις εσύ.

Αν την περάσεις μετά θα σου έρχονται OTA μόνο global τα επόμενα updates η μέσω της εφαρμογής χειροκίνητα , αν δεν σου έρχονται OTA.

Sent from my LE2123 using Tapatalk



Αφού γράφει 2123, γιατί λες ότι είναι η 2125;

Και μένα με νοιάζει να μάθω πριν την βάλω αν παίζει μετά κανονικά το Google Wallet μαζί με το Magisk.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση le2125 εδώ. Λέω να μην την βάλω προς το παρών να δω πως θα ρολαρει γενικά το πράγμα μην την πάρουν στο τέλος πίσω με προβλήματα και bugs 

Link to comment
Share on other sites

Η πάνω 13 stable αφορά global συσκευές LE2125 κωδικός και όχι για eu LE2123 που έχεις εσύ.

Αν την περάσεις μετά θα σου έρχονται OTA μόνο global τα επόμενα updates η μέσω της εφαρμογής χειροκίνητα , αν δεν σου έρχονται OTA.

Sent from my LE2123 using Tapatalk



Μάλιστα.
Βασικά έχει 2 για download.
Η πάνω stable και αλλη μία stable από κάτω πού αν θυμάμαι καλά προτείνεται κιόλας.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα 11/11 που κοιτάζω στην αγορά βρίσκει κανείς το 10 pro στα 515€ από aliexpress που το στέλνει από Γαλλία global version 8/128gb. Με τρώει το χέρι μου αλλά δεν έχω παράπονο από το 9 Pro για να πάω για αλλαγή 😋

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα 11/11 που κοιτάζω στην αγορά βρίσκει κανείς το 10 pro στα 515€ από aliexpress που το στέλνει από Γαλλία global version 8/128gb. Με τρώει το χέρι μου αλλά δεν έχω παράπονο από το 9 Pro για να πάω για αλλαγή 
Μόνο το 12/256 αν έπαιρνες.
Με τίποτα δε θα πήγαινα ξανά σε μικρότερη ram.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει και link και για eu συσκευές LE2123 για χειροκίνητο πέρασμα.
https://www.xda-developers.com/oneplus-9-pro-oxygenos-13-stable-rollout/

Sent from my LE2123 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής κ μετά από μια μέρα με την 13 μου άρεσε η απόδοση της μπαταρίας κ τα νέα γραφικά ( αν κ θυμίζουν λίγο miui ).Κάποια ελάχιστα κολλήματα αλλά για μια νέα έκδοση οκ. Προχωράμε με την κινηταρα λοιπόν κ ελπίζουμε σε μικρές διορθώσεις στο μέλλον..

Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ σήμερα.
Ωστόσο σκέφτομαι να του κάνω hard reset,οπως κάνω σε κάθε συσκευή μετά από μεγάλη αναβάθμιση.
Αλλα την βαριέμαι λίγο την διαδικασία του στησίματος.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και όταν είχα ipad επί 7ετια κάθε νέα έκδοση ios την παιρνουσα με καθαρή εγκατάσταση, το ίδιο κάνω και σε Android από γεννήσεως...

Sent from my LE2123 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μονο wipe cache χρειαζεσαι μετα απο αλλαγη os, τιποτα αλλο.
Αν θέλεις ελαχιστοποιησεις να έχεις πάσης φύσεως θέματα αργότερα κάνεις μια στην αρχή και τέλος γιατί κακά τα ψέματα με dirty upgrade σε OS version ελοχευουν σχεδόν πάντα θέματα μικρά έως μεγάλα με το πέρασμα του χρόνου όσο χρησιμοποιείς τη συσκευή.

Δεν μιλάμε για μηνιαία security patch update που τα περνάς dirty αλλά για major OS upgrade με δεκάδες αλλαγές under the hood που σίγουρα με καθαρή εγκατάσταση θα δέσει κσι αποδοσει 100% για long term σταθερότητα.

Sent from my LE2123 using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μονο wipe cache χρειαζεσαι μετα απο αλλαγη os, τιποτα αλλο.
Δεν ισχύει αυτό που λες φυσικά. Όλοι οι devs και γνώστες συστήνουν clean install σε μεγάλες αλλαγές του OS. Αλλιώς ρισκάρεις για θεματάκια που με clean install σίγουρα τα γλυτώνεις.

Εγώ πάλι θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση.
Αρκετοί χρήστες μιλάνε για το Google Wallet να μη παίζει στη 13.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα τελικά επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και μετά στήσιμο από την αρχή.το σωστότερο.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις του εκανα το update απο το oxygen. (2123).  Πρωτη εντυπωση ολιγων λεπτων...μου μοιαζει ακομα πιο γρηγορο απο πριν.       

Δυο αποριες ..το αρχειο της αναβαθμισης το διαγραφω πλεον απο τον χωρο αποθηκευσης του κινητου?

Update θα περνω πλεον ΟΤΑ η' θα πρεπει να ελεγχω απο το oxygen?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις του εκανα το update απο το oxygen. (2123).  Πρωτη εντυπωση ολιγων λεπτων...μου μοιαζει ακομα πιο γρηγορο απο πριν.       
Δυο αποριες ..το αρχειο της αναβαθμισης το διαγραφω πλεον απο τον χωρο αποθηκευσης του κινητου?
Update θα περνω πλεον ΟΤΑ η' θα πρεπει να ελεγχω απο το oxygen?
Αν επέλεξες για non root συσκευές θα ερχεται κανονικά.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, junglist said:

Δεν ισχύει αυτό που λες φυσικά. Όλοι οι devs και γνώστες συστήνουν clean install σε μεγάλες αλλαγές του OS. Αλλιώς ρισκάρεις για θεματάκια που με clean install σίγουρα τα γλυτώνεις.

Εγώ πάλι θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση.
Αρκετοί χρήστες μιλάνε για το Google Wallet να μη παίζει στη 13.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Παιδες ειστε παλιοι χρηστες, οπως και εγω. Πολλα πραγματα ομως που καναμε 8 ετη πριν, δε σημαινει κατ' αναγκην οτι τα κανουμε και τωρα. Η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειμαστε 2015 με dalvik που καναμε clean flashing. Ο κωδικας μετα το πρωτο reset γινεται βελτιστοποιηση και εχει ηδη ετοιμες ρυθμισεις. Και φυσικα δεν ισχυει το "ολοι προτεινουν clean flashing". Πολλοι ναι, πολλοι οχι. Εν ολιγοις κανενας λογος διαφωνιας. Θελει καποιος καθαρη εγκατασταση; Κανει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αρκετό καιρο την beta, χωρίς κάποιο πρόβλημα, την οποία πέρασα χωρίς clean install και τώρα πέρασα τη stable (δεν έχω δει κάποιες διαφορές από τη beta) πάλι χωρίς clean install. 

Το αρχείο που την κατέβασα το διέγραψα από τη συσκευή. 

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος προβλημα με το viper με την 13?

Παταω να στειλω φωτο η' βιντεο σε καποιον και με παει μονο σε οτι μου εχουνε στειλει στο viper και οχι στην συλλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, billias7 said:

Εχει καποιος προβλημα με το viper με την 13?

Παταω να στειλω φωτο η' βιντεο σε καποιον και με παει μονο σε οτι μου εχουνε στειλει στο viper και οχι στην συλλογη μου.

Ακριβώς τα ίδια και σε μένα που σήμερα την πέρασα, μόνο αν πάω στη συλλογή και κάνω κοινοποίηση ή κοινή χρήση...

Ερώτηση για Wipe Cach

Σήμερα πέρασα μέσω του Oxygen Updater τη 13, όλα τέλεια, νομίζω αρκετά καλύτερα από πριν.

Στην προσπάθειά μου να κάνω Wipe Cash, με power και κάτω ένταση, η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι format, και όταν την επιλέγω λέει ότι θα διαγραφούν τα πάντα (ενώ στις προηγούμενες εκδόσεις έδινε και σκέτη την επιλογή wipe cash).

Ξέρει κανείς κάτι να βοηθήσει;

4 ώρες πριν, billias7 said:

Εχει καποιος προβλημα με το viper με την 13?

Παταω να στειλω φωτο η' βιντεο σε καποιον και με παει μονο σε οτι μου εχουνε στειλει στο viper και οχι στην συλλογη μου.

Τελικά, έκανα απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση (αφού κράτησα μέσα από την εφαρμογή του Viber αντίγραφο ασφαλείας), και αφού αποδέχθηκα όλες τις άδειες όλα δουλεύουν μια χαρά, δοκίμασέ το

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, billias7 said:

Εχει καποιος προβλημα με το viper με την 13?

Παταω να στειλω φωτο η' βιντεο σε καποιον και με παει μονο σε οτι μου εχουνε στειλει στο viper και οχι στην συλλογη μου.

Πανε βρες το βαιπερ στις εφαρμογες κ δωσε αδεια στις φωτογραφιες κ βιντεο. Οπως και το μεσεντζερ του φβ το ιδιο. Αλλαξαν λιγο οι ρυθμισεις απορρητου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκα bug...
Σε λειτουργία πτήσης δε θα έπρεπε να απενεργοποιείται και το bluetooth?

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2022 at 10:03 ΜΜ, billias7 said:

Καλησπερα,μολις του εκανα το update απο το oxygen. (2123).  Πρωτη εντυπωση ολιγων λεπτων...μου μοιαζει ακομα πιο γρηγορο απο πριν.       

Δυο αποριες ..το αρχειο της αναβαθμισης το διαγραφω πλεον απο τον χωρο αποθηκευσης του κινητου?

Update θα περνω πλεον ΟΤΑ η' θα πρεπει να ελεγχω απο το oxygen?

Το αρχείο μπορείς να το διαγράψεις κανονικά 

51 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Νομίζω ότι βρήκα bug...
Σε λειτουργία πτήσης δε θα έπρεπε να απενεργοποιείται και το bluetooth?

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι ούτε η τοποθεσία απενεργοποιείται..Google..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...