Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 22/10/2022 at 1:56 ΜΜ, ταξιδιωτης22 said:

Κάκιστη δεν την λες.
Ούτε και εντελώς μέτρια.
6ωρο sot με μεικτή χρήση το χει στο άνετο.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ βλέπω πολύ drain (στο κατά τα άλλα πολύ καλό κινητό). 6 ώρες ενδεχομένως να έβγαζα, αλλά μέσα στην ημέρα. Ακόμα και με ελάχιστη χρήση (3 ώρες +- sot) 2 μέρες δεν μου βγάζει! 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο καταπληκτικο! Το αγορασα πριν 10 ημερες ( επεισα και ενα φιλο μου αλλα λογω iphone θα το πουλησει ). Πολυ γρηγορο, οθοναρα, μπαταρια ο,τι και αν του κανω βραδυ εχει 10-15%, καμερες επισης τελειες πλην night mode που ανεβαζει πιο πολυ θορυβο απο οτι θα ηθελα.

EDIT : εχει 2 θεματα software . A) αργουν πολυ να σταλουν τα μηνυματα αν και εχω φουλ σημα ( εχω απανεργοποιησει το chat )
                                                  B) μου κλεινει μονο του το autorotate...

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Σε vodafone με την τελευταία έκδοση (c.65) ενώ έχω κανονικά 5g και εικονίδιο vowifi, δεν έχω αντίστοιχο volte και μέσα στις  ρυθμίσεις στο δίκτυο κινητής ενώ έχει επιλογή ''χρήση δεδομένων κατά τις κλήσεις''  δεν με αφήνει να επιλέξω!

Edited by Katzenjammer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από την μετάβαση από POCO F3 το όποιο η μπαταρία του μετά από 2 χρόνια βαριάς χρήσης έβγαζε και ένα 24ώρο χωρίς φόρτιση , η μπαταρία του ONE PLUS είναι απλά αστεία .

Ακόμα και το βράδυ χωρίς το always on display έχει τρόμερο drain.

Και άπο ότι φαίνεται δεν είναι είμαι ο μόνος 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,
Μετά από την μετάβαση από POCO F3 το όποιο η μπαταρία του μετά από 2 χρόνια βαριάς χρήσης έβγαζε και ένα 24ώρο χωρίς φόρτιση , η μπαταρία του ONE PLUS είναι απλά αστεία .
Ακόμα και το βράδυ χωρίς το always on display έχει τρόμερο drain.
Και άπο ότι φαίνεται δεν είναι είμαι ο μόνος 
Μην συγκρίνεις, το f3 φοράει το εξαιρετικό 870 που είναι πολύ καλύτερος σε θερμοκρασία και μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, chios said:
42 minutes ago, vendosa said:
Καλησπέρα σε όλους,
Μετά από την μετάβαση από POCO F3 το όποιο η μπαταρία του μετά από 2 χρόνια βαριάς χρήσης έβγαζε και ένα 24ώρο χωρίς φόρτιση , η μπαταρία του ONE PLUS είναι απλά αστεία .
Ακόμα και το βράδυ χωρίς το always on display έχει τρόμερο drain.
Και άπο ότι φαίνεται δεν είναι είμαι ο μόνος 

Μην συγκρίνεις, το f3 φοράει το εξαιρετικό 870 που είναι πολύ καλύτερος σε θερμοκρασία και μπαταρία.

Απλά και πάλι δεν μπορώ να δικαιολογήσω τέτοιο battery drain με μηδενική χρήση σε μια τέτοια ναυαρχίδα.

Κάνω πρόγραμμα που θα είναι ο πιο κοντινός φορτιστής.

Ευτυχώς που φορτίζει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vendosa said:

...

Ακόμα και το βράδυ χωρίς το always on display έχει τρόμερο drain.

Αν το βραδινό (8ωρο) drain είναι πάνω από 5%, δεν είναι φυσιολογικό - κάποιο app καταναλώνει την μπαταριά...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, vendosa said:

Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από την μετάβαση από POCO F3 το όποιο η μπαταρία του μετά από 2 χρόνια βαριάς χρήσης έβγαζε και ένα 24ώρο χωρίς φόρτιση , η μπαταρία του ONE PLUS είναι απλά αστεία .

Ακόμα και το βράδυ χωρίς το always on display έχει τρόμερο drain.

Και άπο ότι φαίνεται δεν είναι είμαι ο μόνος 

To βραδυ εχω 3-4% drain. Μαλλον κατι τρεχει στο δικο σου. Εχεις κανει παραμετροποιηση ποιες εφαρμογες θες να μην τρεχουν συνεχως; Επισης να πω οτι εκανα clean install την τελευταια εκδοση και μετα απο φορματ το σεταρα. Θεωρητικα το drain δεν υπαρχει πλεον απο οτι διαβαζα.

Link to comment
Share on other sites

To βραδυ εχω 3-4% drain. Μαλλον κατι τρεχει στο δικο σου. Εχεις κανει παραμετροποιηση ποιες εφαρμογες θες να μην τρεχουν συνεχως; Επισης να πω οτι εκανα clean install την τελευταια εκδοση και μετα απο φορματ το σεταρα. Θεωρητικα το drain δεν υπαρχει πλεον απο οτι διαβαζα.
Το βλέπεις κάπου μέσα από το κινητό το πόσο τρώει ή απλά σημειώνεις το ποσοστό πριν πας για ύπνο και μετά το συγκρίνεις με το ποσοστό το πρωί;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, junglist said:

Το βλέπεις κάπου μέσα από το κινητό το πόσο τρώει ή απλά
σημειώνεις το ποσοστό πριν πας για ύπνο και μετά το συγκρίνεις με το ποσοστό το πρωί;
 

Το 2ο για μένα!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το σημειωνω οταν το κοιταξα! Τι να σου πω, εγω ελαχιστο το θεωρω. Βγαζει ολη την ημερα με φουλ χρηση οποτε προσωπικα δε θελω κατι αλλο. Φορτιζει και στη μιση ωρα οποτε κομπλε και εκει. 
Απο galaxy note 9 και iphone xs ( ειδικα απο αυτο ) που ειχα, πολυ καλυτερο. Ισως εσυ με poco να ειχες συνηθισει αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Το 3-4% drain το θεωρώ αρκετό σε σχέση με το Poco. Τόσο έχω και εγώ.
Δεν έχουν σχέση τα 2 κινητά.
Ειδικά το λογισμικό της ΧΙΑΟΜΙ το θεωρώ για τα πανηγύρια.
Δεν είναι μόνο η μπαταρία κριτήριο για μένα.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα πριν μια εβδομάδα περίπου ένα Beverly 400hpe το οποίο υποστηρίζει σύνδεση με Bluetooth και βλέπεις παραμέτρους του κινητού στην οθόνη της μηχανής και το αντίστροφο. Παραμέτρους της μηχανής δηλαδή στην οθόνη του κινητού. Όσα κινητά έχω δοκιμάσει έχω καταφέρει να τα συνδέσω (android 11, 12, iphone κλπ). Το oneplus9pro ενώ το βρίσκει και ρίχνει το κινητό "σε χρήση, για κλήσεις" δεν υπάρχει σύνδεση ουσιαστικά. Δεν βλέπω την ανάλογη ένδειξη στη μηχανή δηλαδή ούτε ανοίγοντας την εφαρμογή της piaggio στο κινητό εντοπίζει τη μηχανή. Να σημειώσω πως με αμάξι, ρολόι, OnePlus pods, και ότι άλλο που σχετίζεται με Bluetooth συνδέεται κανονικά χωρίς δυσλειτουργίες.

Κάποια πρόταση;

Edited by Spyros86
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα πριν μια εβδομάδα περίπου ένα Beverly 400hpe το οποίο υποστηρίζει σύνδεση με Bluetooth και βλέπεις παραμέτρους του κινητού στην οθόνη της μηχανής και το αντίστροφο. Παραμέτρους της μηχανής δηλαδή στην οθόνη του κινητού. Όσα κινητά έχω δοκιμάσει έχω καταφέρει να τα συνδέσω (android 11, 12, iphone κλπ). Το oneplus9pro ενώ το βρίσκει και ρίχνει το κινητό "σε χρήση, για κλήσεις" δεν υπάρχει σύνδεση ουσιαστικά. Δεν βλέπω την ανάλογη ένδειξη στη μηχανή δηλαδή ούτε ανοίγοντας την εφαρμογή της piaggio στο κινητό εντοπίζει τη μηχανή. Να σημειώσω πως με αμάξι, ρολόι, OnePlus pods, και ότι άλλο που σχετίζεται με Bluetooth συνδέεται κανονικά χωρίς δυσλειτουργίες.
Κάποια πρόταση;
Μια που το ανέφερες, σε δοκιμή με Kia Stonic δούλευε το Android Auto υποδειγματικά χωρίς καμία αποσύνδεση και ταχύτατα.
Πλοήγηση, μηνύματα WhatsApp, κλήσεις όλα δούλευαν τέλεια.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, junglist said:

Μια που το ανέφερες, σε δοκιμή με Kia Stonic δούλευε το Android Auto υποδειγματικά χωρίς καμία αποσύνδεση και ταχύτατα.
Πλοήγηση, μηνύματα WhatsApp, κλήσεις όλα δούλευαν τέλεια.

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Τα piaggio δεν λειτουργούν μέσω Android Auto. Κάνεις τη σύνδεση μέσω BT και μετά ελέγχεις όλα αυτά μέσω μιας δικής τους εφαρμογής.

Επίσης δοκίμασα άλλο ένα OnePlus σήμερα ενός φίλου που το πήρε πριν λίγους μήνες (δεν θυμάμαι πως λέγεται, ειναι μια πιο lite έκδοση) και ούτε εκείνο συνδεόταν. Το εμφανίζει σαν "σε σύνδεση για κλήσεις" αλλά στην πράξη δεν είναι συνδεδεμένο. Στη μηχανή δηλαδή είναι αναμένει η ένδειξη search. Έχουν κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση τα OnePlus ;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Τα piaggio δεν λειτουργούν μέσω Android Auto. Κάνεις τη σύνδεση μέσω BT και μετά ελέγχεις όλα αυτά μέσω μιας δικής τους εφαρμογής.
Επίσης δοκίμασα άλλο ένα OnePlus σήμερα ενός φίλου που το πήρε πριν λίγους μήνες (δεν θυμάμαι πως λέγεται, ειναι μια πιο lite έκδοση) και ούτε εκείνο συνδεόταν. Το εμφανίζει σαν "σε σύνδεση για κλήσεις" αλλά στην πράξη δεν είναι συνδεδεμένο. Στη μηχανή δηλαδή είναι αναμένει η ένδειξη search. Έχουν κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση τα OnePlus ;
Πιστεύω είναι απλά θέμα ασυμβατότητας με τα Oneplus. Προφανώς δεν πρόβλεψε η εταιρία για ομαλή συνεργασία με τα πρότυπα της Piaggio.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η 13;
Βασικά κάνω τσεκ στο κινητό αλλα ακόμα τίποτα.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Ηρθε η 13;
Βασικά κάνω τσεκ στο κινητό αλλα ακόμα τίποτα.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε Open Beta 2 ειναι, δεν την εδωσαν ακομα ως stable.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η 13;
Βασικά κάνω τσεκ στο κινητό αλλα ακόμα τίποτα.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


C65 είναι η επίσημη τελευταία ρομ

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, FoT1s said:

Σε Open Beta 2 ειναι, δεν την εδωσαν ακομα ως stable.

Έχει καμιά ουσιαστική διαφορά με τη 12?

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και η C66 με security update 5/10.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθε κι αυτή.
Εν αναμονή για την 13 τώρα.
Πάντως η συσκευή πλέον έχει βελτιωθεί σε όλους τους τομείς.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...