Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 6/8/2022 at 11:45 ΠΜ, asot said:

Σήμερα πήγα και γω σε C62 (από C61)
Μου την έσπασε λίγο το Oxygen 12, μου λείπει ο OnePlus Dialer, OnePlus Contacts και η έλλειψη Widget Direct dial!

 

Υπάρχει και αυτό:

 

Screenshot_2022-08-06-11-38-11-25_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Κατέβασε τις επαφές κ τα μηνύματα της oneplus σε apk παίζουν μια χαρά στο android 12 που είναι η συσκευή τωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανείς με ροοτ που μπορεί να αναφέρει τα βήματα για αναβάθμιση στην C63 χωρίς να χαθεί το ροοτ;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. Σε ένα θέμα κολλάω κυρίως και αυτό είναι η κυρτότητα της οθόνης.

Έχω το Galaxy S10 και το χρησιμοποιώ με back cover και tempered glass. Έχω αλλάξει πάνω από 10 τζαμάκια σε 2 χρόνια χρήσης, από διαφορετικές μάρκες κτλ. Είναι πολύ σπαστικό με την curved οθόνη, σε πτώσεις και επαφές το τζαμάκι καταρρέει... Επίσης τα κόστη για τα τζαμάκια είναι υψηλότερα και δεν κάνουν και την ίδια εφαρμογή που κάνουν στις flat οθόνες. 

Να αναμένω τα ίδια προβλήματα και με το 9 Pro; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Butters said:

Να αναμένω τα ίδια προβλήματα και με το 9 Pro; Ευχαριστώ!

Προφανως θα εχεις το ίδιο θεμα - στις curved οθονες το τζαμακι έχει θέμα (ειδικά αν βάζεις και θήκη)

Εγω το εχω γυμνο ή με ζελατίνα κατα περιόδους

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταργήσει τα τζαμάκια, τις ζελατίνες και όλα αυτά εδώ και αρκετό καιρό και έχω βρει την υγειά μου. Χρησιμοποιώ ένα υγρό νανοτεχνολογίας της spigen και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπισει πρόβλημα σε καμία συσκευή.

Έχω γλιτώσει από κακή τοποθέτηση, κόλλα - ξεκόλλα, έμεινε σκόνη κάτω, έμεινε τριχούλα κάτω, βάλε-βγάλε, rainbow effects δεν υπάρχουν, μείωση της διαφάνειας δεν υπάρχει.

Επίσης κάνει πολύ καλύτερη την οθόνη όσον αφορά τις δαχτυλιές, δηλαδή πολύ δύσκολα πιάνουν και η αίσθηση είναι απίστευτη.

Βέβαια δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου... ο καθένας ας κρίνει μόνος του.

Το αναφέρω απλώς επειδή επί σειρά ετών είχα αυτή την έγνοια του πώς θα τοποθετηθεί το τζαμάκι, αν θα κάτσει καλά, αν θα ξεκολλήσει, αν θα μείνουν από κάτω σκόνες και τα λοιπά.

Για όσους επιμένουν με τα τζαμάκια θα συνιστούσα να προμηθευτούν και να δοκιμάσουν το τζαμάκι της spigen που έρχεται με έναν οδηγό τοποθέτησης, δηλαδή ένα ορθογώνιο πλαστικό πλαίσιο το οποίο κουμπώνει περιμετρικά του τηλεφώνου και δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος να κάνει λάθος στην τοποθέτηση. Το εφάρμοσα στο iPhone του γιου μου αυτό το πράγμα, ο οποίος θέλει τζαμάκι οπωσδήποτε.

Ξέχασα και το βασικότερο.

Οι 9 στους 10 υπαλλήλους καταστημάτων που περνούν τα τζαμάκια, αντί να εφαρμόσουν αυτό που συνιστούν όλες οι εταιρείες,  δηλαδή ότι ψεκάζουμε με το καθαριστικό υγρό το πανάκι και όχι απευθείας στην οθόνη του τηλεφώνου, κάνουν ακριβώς το αντίθετο.

Παίρνουν το ψεκαστήρι και ψεκάζουν κατευθείαν πάνω στην οθόνη, πάνω στο μικρόφωνο, πάνω στο ακουστικό, οπουδήποτε.

Αυτό είναι μέγα λάθος.

Θα μου πείτε γιατί δεν τοποθετώ μόνος μου... γιατί δεν το έχω τοποθετήσει ποτέ όπως ακριβώς θα ήθελα, εκτός από μία έως δύο περιπτώσεις στο παρελθόν που θυμάμαι το τοποθέτησα με μεγάλη ακρίβεια,  γι' αυτό επιμένω στο τζαμάκι που έχει το βοηθητικό πλαίσιο γύρω-γύρω.

Και επειδή είμαι 100% βέβαιος ότι θα ακολουθήσουν σχόλια του τύπου "αυτού του είδους τα υγρά δεν κάνουν απολύτως τίποτε" εγώ αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία και δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Μετά από αρκετό καιρό αποφάσισα να αποχωριστώ το 7 pro, αλλάζοντάς το με το 9 pro. Το μόνο παράξενο που βλέπω, είναι οτι δεν έχω ένδειξη VoLTE. Τι παίζει με αυτό το θέμα; Είδα οτι υπάρχει σε πολλούς αλλά δεν έβγαλα συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχετε με τα τζαμακια.
Εγώ πέρασα ένα απίστευτο τζαμακι που είχε και οδηγό πώς να μπει ακριβώς ευθυγραμμισμένα (μάλιστα έχει ειδική βάση που σφηνωνει στη θύρα φόρτισης με 3 δοντάκια και μεμβράνη πρώτα γατζωνει στα δοντάκια για να είναι ευθεία και μετά βγάζεις το πλαστικό κάλυμμα) και έχει αγκαλιάσει τέλεια την κουρμπα της οθόνης.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, junglist said:


Εγώ πέρασα ένα απίστευτο τζαμακι που είχε και οδηγό
 

link please?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τις επαφές κ τα μηνύματα της oneplus σε apk παίζουν μια χαρά στο android 12 που είναι η συσκευή τωρα
Εχεις κάποιο link?μην τα κατεβάσω από οπουδήποτε μη αξιόπιστα.

Το έχω από χτες στα χέρια μου.
Το αγόρασα καινούριο επειτα από σκέψη για το αν αξίζει να πάω στο 10,η στο 9.
Τελικά κατέληξα στο 9 καθώς το 10 έχει ακόμα πολλά θέματα οπως διαβάζω.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 1:18 ΠΜ, ταξιδιωτης22 said:

Εχεις κάποιο link?μην τα κατεβάσω από οπουδήποτε μη αξιόπιστα.

Το έχω από χτες στα χέρια μου.
Το αγόρασα καινούριο επειτα από σκέψη για το αν αξίζει να πάω στο 10,η στο 9.
Τελικά κατέληξα στο 9 καθώς το 10 έχει ακόμα πολλά θέματα οπως διαβάζω.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα με την c61 δούλευαν κ ο dialer κ τα μηνύματα..με την c62 δυστυχώς ο dialer δεν ανοίγει μόνο το μηνύματα..Έτσι αναγκάστηκα η λύση είναι true phone που είναι φουλ παραμετροποίησιμο..

Το τηλέφωνο πάντως έχει γίνει πολύ smooth όπως παλιά με μηδενικά προβλήματα κ σούπερ καλή μπαταρία για τα δικά μου δεδομένα...

Πολύ καλή επιλογή ακόμα κ σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

C 64 για το LE 2123 EU 

696 MB μόλις ήρθε ειδοποίηση στο oxygen updater

 

Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites

C 64 για το LE 2123 EU 
696 MB μόλις ήρθε ειδοποίηση στο oxygen updater
 
Έχουν τίποτα ουσιαστικό οι C63 και C64?

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τίποτα ουσιαστικό οι C63 και C64?

Sent from my LE2123 using Tapatalk

C.64 μέσω oxygen updater, αρκετά πιο smooth, μπαταρία ελαφρώς καλύτερη και γενικότερα συμμαζέψανε πολλά από τα προηγούμενα λάθη από την αρχή του Android 12

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι με τις τελευταίες ενημερώσεις το λειτουργικό δεν υπακούει το slider button; Μερικές φορές πρέπει να κάνεις 2 κλικ για να νιώσει.
Αν για παράδειγμα είναι στο silent και κάνεις ένα κλικ κάτω για να πάει στη δόνηση, η ένδειξη εξακολουθεί να είναι silent στην status bar

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αυτό που μου έκανε το 8pro πριν 3-4 ημέρες είναι τελείως κουφό.

Σε διάστημα μιας ημέρας μετακινήθηκε δύο φορές μόνο του στην θέση δόνησης, τώρα πως έγινε αυτό; είναι τελείως μα τελείως ανεξήγητο.

Δεν παίζει με την καμία να το μετακίνησε κάποιος άλλος γιατί ήμουν μόνος στο σπίτι ή να το μετακίνησα εγώ κατά λάθος γιατί όπως είπα αυτό το κουμπί δεν το χρησιμοποιώ ποτέ αλλά και γιατί κάπου το είχα αφήσει και όταν κάποια στιγμή το ξανάπιασα στα χέρια μου είδα ένα εικονίδιο που είχε εμφανιστεί στην μπάρα και έψαχνα να βρω τι στο καλό είναι αυτό.

Μετά από πολύ ψάξιμο και αφού προς στιγμή το άφησα αφού δεν έβρισκα τι ήταν, τελικά διαπίστωσα ότι είχε μετακινηθεί το slider button και ότι ήταν το εικονίδιο της δόνησης την οποία δεν την χρησιμοποιώ ποτέ και την σίγαση πάρα πολύ σπάνια και γιαυτό είχα ξεχάσει και το εικονίδιο.

Αρχικά λέω άντε μπορεί να μετακινήθηκε κατά λάθος, αλλά όταν ξανασυνέβη και δεύτερη φορά κουφάθηκα τελείως.

Δοκίμασα και το κουμπί να δω μήπως είναι χαλαρό, αλλά πως να είναι; αφού δεν το χρησιμοποιώ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρεί κανείς καλώδιο από type C σε 3,5mm female ? 

Αν ναι, εντυπώσεις από την ποιότητα του ήχου και ποιο προτίμησε. 

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο πρέπει κάθε μέρα να ανοίγω την ρύθμιση για αυτόματη περιστροφή της οθόνης.
Έκανα εγώ κάτι λάθος ή είναι από την τελευταία αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, telmusic said:

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο πρέπει κάθε μέρα να ανοίγω την ρύθμιση για αυτόματη περιστροφή της οθόνης.
Έκανα εγώ κάτι λάθος ή είναι από την τελευταία αναβάθμιση;

Δεν είναι απ την αναβάθμιση
Μήπως το ακουμπάς κατα λάθος?

Βγάλε το εικονίδιο από την 1η οθόνη, να δεις αν εξακολουθεί να συμβαίνει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2022 at 12:33 ΜΜ, dante_100 said:

Έχει παρεί κανείς καλώδιο από type C σε 3,5mm female ? 

Αν ναι, εντυπώσεις από την ποιότητα του ήχου και ποιο προτίμησε. 

Επίσης ποιον wireless charger προτείνετε ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dante_100 said:

Επίσης ποιον wireless charger προτείνετε ?

Αυτός, ως οικονομική λύση (σίγουρα δεν είναι OnePlus, αλλα 20w δεν είναι άσχημα)
Πωλείται κάτω από 20€
https://www.e-shop.gr/xiaomi-gds4145gl-mi-qi-wireless-charging-stand-20-watt-black-p-TEL.092677

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα!

Κατοχος του κινητου εδω και μια βδομαδα και εγω

Γενικα πολυ ευχαριστημενος.

Μια γρηγορη ερωτηση περι των ειδοποιησεων...

Οταν ερχεται ειδοποιηση στην lockscreen ή στο banner και την κανεις δεξια να φυγει, γινεται να μην φευγει το κοκκινο μπαλακι πανω απο το εικονιδιο της αντιστοιχης εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ποιον wireless charger προτείνετε ?
Προσωπικά παράγγειλα της oneplus από το eshop.
Τα αξίζει τα χρήματά του και για μελλοντική χρήση.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση Ρομ σε ροοταρισμενο;
Από C62 σε C63 ή C64;

Γίνεται να γράψετε τα βήματα ακριβώς;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν πειράζει, μάλλον δεν είναι πολλοί εδώ μέσα με ροοτ.
Το κατάφερα σήμερα και πέρασα τη C64 και αφού έχασα το ροοτ, το ξαναπερασα μετά.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...