Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το πω άλλη μια 

Κάντε καθαρή εγκατάσταση στη 12 για να συνέλθει το τηλ, αν δεν την κάνετε υπάρχει και κίνδυνος να σας κρασάρει ξαφνικά και να συνέλθει μόνο με flash.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω άλλη μια 
Κάντε καθαρή εγκατάσταση στη 12 για να συνέλθει το τηλ, αν δεν την κάνετε υπάρχει και κίνδυνος να σας κρασάρει ξαφνικά και να συνέλθει μόνο με flash.
Ακριβώς.κι είναι και ο πιο σωστός τρόπος όταν μία συσκευή παίρνει μία μεγάλη αναβάθμιση.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω άλλη μια 
Κάντε καθαρή εγκατάσταση στη 12 για να συνέλθει το τηλ, αν δεν την κάνετε υπάρχει και κίνδυνος να σας κρασάρει ξαφνικά και να συνέλθει μόνο με flash.
Συμφωνώ μαζί σου. Και εγω αυτής της άποψης είμαι.
Ωστόσο και που έκανα καθαρή εγκατάσταση (χωρίς χρήση backup, πιο καθαρή δε γίνεται νομίζω) εξακολουθώ να εχω διάφορα σπαστικά. Κάποιες φορές που με καλούν, μου ζητάει να ξεκλειδώσω το κινητό με κωδικό(!) για να μπορέσω να απαντήσω τη κλήση! Άλλες φορές με καλούν στο whatsapp, χτυπάει και η οθόνη παραμένει σβηστή. Τα οποία μπορεί να μην ακούγονται σοβαρά, αλλά οταν οδηγάς ειναι πολύ εκνευριστικά και σου αποσπούν την προσοχή, ενώ δε θα έπρεπε.
Ευτυχώς με το τελευταίο update έχω ξανά 5G (ειμαι με έκδοση LE2123).
Γενικά δεν εχω ξετρελαθεί με τη συσκευή, αλλά επειδή δεν μου εχει γυαλίσει κάποια άλλη συσκευή στη αγορά, παραμένω με αυτό και κάνω τα στραβά μάτια. Άλλωστε, όλες οι συσκευές έχουν τα προβληματάκια. Ακόμα και τα pixel που είναι Google Google, έχουν τα δικά τους θέματα!

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάμε κάθε μέρα και καλύτερα
Screenshot_2022-04-08-17-30-31-13_f7aa348215f5d566f9e4ca860f474209.thumb.jpg.199c2f8ed0d9a9b180f1cfe9ccb8b998.jpg
Τελευταίος επιτυχής έλεγχος για ενημέρωση 1/1/1970!
Βλέπεις υποστήριξη η OnePlus! 52χρονια δίνει πόνο...

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, konandrio said:

Θα το πω άλλη μια 

Κάντε καθαρή εγκατάσταση στη 12 για να συνέλθει το τηλ, αν δεν την κάνετε υπάρχει και κίνδυνος να σας κρασάρει ξαφνικά και να συνέλθει μόνο με flash.

Αν μετά την επαναφορά με διαγραφή όλων των δεδομένων, γίνει χρήση backup της google (για να μη φάμε 3 μέρες να το στήσουμε), θεωρείται καθαρή εγκατάσταση ή πρέπει όλα από την αρχή, ένα ένα από το μηδέν, τελικά;

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα από την αρχή στήσιμο αλλά τα κουλά συνεχίζονται έτσι απλά για να γουστάρουμε.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, peter77377 said:

Αν μετά την επαναφορά με διαγραφή όλων των δεδομένων, γίνει χρήση backup της google (για να μη φάμε 3 μέρες να το στήσουμε), θεωρείται καθαρή εγκατάσταση ή πρέπει όλα από την αρχή, ένα ένα από το μηδέν, τελικά;

Καθαρή εγκατάσταση είναι ναι.


Εμένα το τηλ είχε όλα τα προβλήματα που γράφονται ποιο πίσω όταν πήγα στην 12 με OTA 
Με καθαρή εγκατάσταση αναγκαστική γιατί έφαγε κόλλημα, πλέον είναι σε πολύ καλό επίπεδο, δεν έχει σοβαρά θέματα, ήμουν αποφασισμένος να το δώσω αλλά τελικά το κράτησα γιατί δεν υπάρχει όντως τίποτα σοβαρό στην αγορά σε android εκτός samsung. Πήγα από india σε europe γιατί είχα κάποια θέματα με wifi call, πλέον είναι ΟΚ, δεν ξέρω αν βοήθησε.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2022 at 10:41 ΜΜ, konandrio said:

Καθαρή εγκατάσταση είναι ναι.


Εμένα το τηλ είχε όλα τα προβλήματα που γράφονται ποιο πίσω όταν πήγα στην 12 με OTA 
Με καθαρή εγκατάσταση αναγκαστική γιατί έφαγε κόλλημα, πλέον είναι σε πολύ καλό επίπεδο, δεν έχει σοβαρά θέματα, ήμουν αποφασισμένος να το δώσω αλλά τελικά το κράτησα γιατί δεν υπάρχει όντως τίποτα σοβαρό στην αγορά σε android εκτός samsung. Πήγα από india σε europe γιατί είχα κάποια θέματα με wifi call, πλέον είναι ΟΚ, δεν ξέρω αν βοήθησε.

Ευχαριστώ πολύ! Έκανα λοιπόν επαναφορά με διαγραφή όλων των δεδομένων και μετά χρήση αντιγράφου backup της Google και όλα όντως δουλεύουν μια χαρά πια!!!

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση είναι.
Όσα Huawei είχα στο παρελθόν και είχα 4 στην google εποχή τους, οσες φορές έκανα update και αλλαγή android ή UI, ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνω μετά επαναφορά.
Και τώρα θα πρέπει να σκεφτώ την πιθανότητα ( λες και έχω τον χρόνο ) να ξαναστησω συσκευή γιατί αυτοί αδυνατούν.
Ειλικρινά αν υπήρχε κάτι καλύτερο αυτήν την στιγμή θα το έδινα.
Έχω ξενερώσει.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, telmusic said:

Απογοήτευση είναι.
Όσα Huawei είχα στο παρελθόν και είχα 4 στην google εποχή τους, οσες φορές έκανα update και αλλαγή android ή UI, ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνω μετά επαναφορά.
Και τώρα θα πρέπει να σκεφτώ την πιθανότητα ( λες και έχω τον χρόνο ) να ξαναστησω συσκευή γιατί αυτοί αδυνατούν.
Ειλικρινά αν υπήρχε κάτι καλύτερο αυτήν την στιγμή θα το έδινα.
Έχω ξενερώσει.

Σαν ναυαρχίδες huawei δεν θα βρεις, ήταν πολύ μπροστά σε όλα τα επίπεδα.
Ας δώσουμε μια ευκαιρία στην 1+, τα έκανε σαλάτα με color-oxygen, αν δεν κάνεις καθαρή εγκατάσταση μέχρι και επιλογές από ρυθμίσεις και μενού λείπουν.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, telmusic said:

Απογοήτευση είναι.
Όσα Huawei είχα στο παρελθόν και είχα 4 στην google εποχή τους, οσες φορές έκανα update και αλλαγή android ή UI, ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνω μετά επαναφορά.
Και τώρα θα πρέπει να σκεφτώ την πιθανότητα ( λες και έχω τον χρόνο ) να ξαναστησω συσκευή γιατί αυτοί αδυνατούν.
Ειλικρινά αν υπήρχε κάτι καλύτερο αυτήν την στιγμή θα το έδινα.
Έχω ξενερώσει.

Γι αυτον ακριβως τον λογο το εδωσα ξενερωσα εντελως ουτε μου περισευαν τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.  Μετα απο την αναβαθμιση σε android 12 εκανα καθαρη εγκατασταση και παρατηρω οτι στο βιντεο υπαρχει μονο το 16/9. και δεν μπορεις να επιλεξεις φουλ ολη την οθονη. Ετσι ειναι η' ξαναμανα καθαρη εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου στην φωτογραφία μόνο έχει επιλογή για full στο βίντεο γενικά δεν είδα κάπου επιλογή.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 2:40 ΜΜ, P_papadis said:

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το 9 Pro χωρίς να έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα προς το παρών και να σκεφτεί κανείς ότι πείρα την κινεζική έκδοση στα 525€ που μου βγήκε από aliexpress και περασμένη από πάνω την Global rom. Έκανα το τελευταίο update c.47 κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. 

Φιλε απο Ali εννοείς αποθήκη Κίνας? Αν ναι, τι εκανες με τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Logan27 said:

Φιλε απο Ali εννοείς αποθήκη Κίνας? Αν ναι, τι εκανες με τελωνείο?

Είχε αποθήκη στην Γαλλία όπου το έστελναν και δεν είχε τελωνείο.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Logan27 said:

Φιλε απο Ali εννοείς αποθήκη Κίνας? Αν ναι, τι εκανες με τελωνείο?

Αν ενδιαφέρεσαι προλαβαίνεις ακόμη, το 8pro 12/256 σε πράσινο χρώμα στα 670,74€ τελική με μεταφορικά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2022 at 1:52 ΜΜ, poison21 said:

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου στην φωτογραφία μόνο έχει επιλογή για full στο βίντεο γενικά δεν είδα κάπου επιλογή.

Ναι,αυτο ακριβως. Πριν την αναβαθμιση ομως σε android 12 το ειχε σαν επιλογη και στο βιντεο το full. Παραξενο που το αφαιρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχει βάλει κάποιος gcam που να δουλεύουν όλα σωστά;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, έχει χρησιμοποήσει κανείς τον Xiaomi 55w wireless charger με το 9 Pro? Λειτουργεί σωστά? Με τι ταχύτητες φόρτισης?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MaterialDefender said:

Καλημέρες, έχει χρησιμοποήσει κανείς τον Xiaomi 55w wireless charger με το 9 Pro? Λειτουργεί σωστά? Με τι ταχύτητες φόρτισης?

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει τον φορτιστή από το Mi 10 pro και δεν φορτίζει γρήγορα. Είχα βρει ένα ποστ για το γιατί αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς. Νομίζω έχει να κάνει με τα volt / ampere που χρησιμοποιεί ο φορτιστής του OnePlus που είναι διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μετά το τελευταίο update παρατήρησα ότι δυσλειτουργούσαν τα notifications από το gmail app.

Είχα σετάρει gmail account και 2 pop3 λογαριασμούς.

Μετέφερα τους λογιαριασμούς στο outlook app και νομίζω ότι συνολικά είναι καλύτερη εφαρμογή.

Δουλεύουν όλα τα notifications από όλους του λογαριασμούς και έχει και την επιλογή select all emails που λείπει από την gmail app.

Αν παρουσιάσει και αυτή πρόβλημα με notifications θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι ξέρει κανείς που μπορώ να αλλάξω μπαταρία στο κινητό φίλου μου OnePlus.
Υπάρχει κάποιος εξουσιοδοτημένος/νη αντιπροσωπεία ;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με oneplus support EU και θα σε καθοδηγήσουν για όλα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...