Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 13/2/2022 at 10:15 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Νομίζω από επαφές πας και βάζεις κατευθείαν όποια θες στην αρχική οθόνη. Μπαίνεις στην επαφή και πατάς προσθήκη στην αρχική οθόνη

Ενώ υπάρχει η επιλογή φίλε μου, όταν πατάς να σου βγάλει στην αρχική οθόνη την επαφή, απλά δεν το κάνει. Ίσως γιατί αφού εξαφάνισαν το widget, δε γίνεται κιόλας. Αν θέλεις δοκίμασε και σε σένα μήπως είναι μόνο δικό μου πρόβλημα στη συσκευή. Εννοείται αν και κάποιος άλλος έβγαλε άκρη με τις γρήγορες επαφές μας λέει.

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, peter77377 said:

Ενώ υπάρχει η επιλογή φίλε μου, όταν πατάς να σου βγάλει στην αρχική οθόνη την επαφή, απλά δεν το κάνει. Ίσως γιατί αφού εξαφάνισαν το widget, δε γίνεται κιόλας. Αν θέλεις δοκίμασε και σε σένα μήπως είναι μόνο δικό μου πρόβλημα στη συσκευή. Εννοείται αν και κάποιος άλλος έβγαλε άκρη με τις γρήγορες επαφές μας λέει.

Το έκανα σε μένα γιαυτό στο λέω. 

 

Screenshot_2022-02-15-21-16-47-60_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

 

IMG_20220215_211842.jpg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Το έκανα σε μένα γιαυτό στο λέω. 

 

Screenshot_2022-02-15-21-16-47-60_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

 

IMG_20220215_211842.jpg

Ζηλεύω, κάνω τα ίδια, αλλά σε καμία αρχική οθόνη δεν βγάζει τη γρήγορη επαφή. Δεν ξέρω μήπως είναι καμία ρύθμιση που έχει το κινητό μου και το ακυρώνει. Ευχαριστώ πάντως, θα το ψάξω καλύτερα. Να είσαι καλά!!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 2:10 ΠΜ, peter77377 said:

Ζηλεύω, κάνω τα ίδια, αλλά σε καμία αρχική οθόνη δεν βγάζει τη γρήγορη επαφή. Δεν ξέρω μήπως είναι καμία ρύθμιση που έχει το κινητό μου και το ακυρώνει. Ευχαριστώ πάντως, θα το ψάξω καλύτερα. Να είσαι καλά!!!!

μπαινεις απο τον καταλογο στις επαφες και απο εκει ανοιγεις την επαφη που σε ενδιαφερει και δεν το εχει? (οχι απεξω απο την επαφη, θελει να μπεις μεσα στην επαφη και να πατησεις πανω δεξια). Μηπως εχεις κανα κινεζικο και εχει ελλειψεις?

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

μπαινεις απο τον καταλογο στις επαφες και απο εκει ανοιγεις την επαφη που σε ενδιαφερει και δεν το εχει? (οχι απεξω απο την επαφη, θελει να μπεις μεσα στην επαφη και να πατησεις πανω δεξια). Μηπως εχεις κανα κινεζικο και εχει ελλειψεις?

 

Κινέζικο-Ινδικό-Χονγκ Κονγκ δεν ξέρω στα σίγουρα, το πήρα από Banggood με global που πήρε αυτόματα αναβάθμιση σε android 12. Δε φανταζόμουν ότι κάτι τέτοιο θα το παρέλειπαν στην global. (Μπαίνω κανονικά μέσα στην επαφή όπως λες)

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, peter77377 said:

Κινέζικο-Ινδικό-Χονγκ Κονγκ δεν ξέρω στα σίγουρα, το πήρα από Banggood με global που πήρε αυτόματα αναβάθμιση σε android 12. Δε φανταζόμουν ότι κάτι τέτοιο θα το παρέλειπαν στην global. (Μπαίνω κανονικά μέσα στην επαφή όπως λες)

Καλημέρα, εμένα πάντως με global ρομ την έχει την επιλογή από τις επαφές για προσθήκη στην αρχική οθόνη.

 

Προσπάθησε να το κάνεις από την εφαρμογή Επαφές (Contacts) και όχι από την εφαρμογή Τηλέφωνο (Phone).

Edited by kyriakos33
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, peter77377 said:

Κινέζικο-Ινδικό-Χονγκ Κονγκ δεν ξέρω στα σίγουρα, το πήρα από Banggood με global που πήρε αυτόματα αναβάθμιση σε android 12. Δε φανταζόμουν ότι κάτι τέτοιο θα το παρέλειπαν στην global. (Μπαίνω κανονικά μέσα στην επαφή όπως λες)

εμενα ειναι αγορα απο αμαζον γερμανιας και το εχει, δεν εχω ασχοληθει με τη ρομ που φοραει κτλ, απλα με την αναβαθμιση σε 12 το εκανα και επαναφορα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kyriakos33 said:

Καλημέρα, εμένα πάντως με global ρομ την έχει την επιλογή από τις επαφές για προσθήκη στην αρχική οθόνη.

 

Προσπάθησε να το κάνεις από την εφαρμογή Επαφές (Contacts) και όχι από την εφαρμογή Τηλέφωνο (Phone).

 

Για κάποιο λόγο δεν υπάρχει στο συρτάρι επαφών η εφαρμογή Επαφές (Contacts), ο μόνος τρόπος να πάω να δω επαφές είναι από την εφαρμογή Τηλέφωνο (Phone). Επίσης με την 11 έσερνα δεξιά το συρτάρι επαφών και μου έβγαζε την επιλογή να κρύψω εφαρμογές, με δακτυλικό αποτύπωμα, τώρα δεν το κάνει. Δεν ξέρω μήπως πριν την αναβάθμιση είχα βάλει στις κρυφές και την εφαρμογή Επαφές (για να μην έχω πολλά στο βασικό συρτάρι εφαρμογών), και μετά την αναβάθμιση μου τις εξαφάνισε όσες είχα βάλει κρυφές και δεν το πήρα χαμπάρι ότι ίσως μου λείπουν κι άλλες, γιατί όσες βάζω κρυφές απλά δεν τις χρησιμοποιώ γι' αυτό και τις "κρύβω" (άρα με την επιλογή να βγει στην αρχική οθόνη μια επαφή την εξαφανίζει κάπου που δεν τη βλέπω).

Υπάρχει τρόπος να δω αν όντως έχω κρυφές εφαρμογές που δε μπορώ πια να δω; μήπως από εκεί βγάλω άκρη.

(ελπίζω να βγάζουν νόημα όσα λέω, κι ευχαριστώ όλους όσους μου απάντησαν και ασχολήθηκαν)

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, peter77377 said:

 

Για κάποιο λόγο δεν υπάρχει στο συρτάρι επαφών η εφαρμογή Επαφές (Contacts), ο μόνος τρόπος να πάω να δω επαφές είναι από την εφαρμογή Τηλέφωνο (Phone). Επίσης με την 11 έσερνα δεξιά το συρτάρι επαφών και μου έβγαζε την επιλογή να κρύψω εφαρμογές, με δακτυλικό αποτύπωμα, τώρα δεν το κάνει. Δεν ξέρω μήπως πριν την αναβάθμιση είχα βάλει στις κρυφές και την εφαρμογή Επαφές (για να μην έχω πολλά στο βασικό συρτάρι εφαρμογών), και μετά την αναβάθμιση μου τις εξαφάνισε όσες είχα βάλει κρυφές και δεν το πήρα χαμπάρι ότι ίσως μου λείπουν κι άλλες, γιατί όσες βάζω κρυφές απλά δεν τις χρησιμοποιώ γι' αυτό και τις "κρύβω" (άρα με την επιλογή να βγει στην αρχική οθόνη μια επαφή την εξαφανίζει κάπου που δεν τη βλέπω).

Υπάρχει τρόπος να δω αν όντως έχω κρυφές εφαρμογές που δε μπορώ πια να δω; μήπως από εκεί βγάλω άκρη.

(ελπίζω να βγάζουν νόημα όσα λέω, κι ευχαριστώ όλους όσους μου απάντησαν και ασχολήθηκαν)

Καλησπέρα. 

Αρκετά σύνθετο το πρόβλημα.

Στο settings- εφαρμογές έχει μια επιλογή στην διαχείριση εφαρμογών για κλείδωμα εφαρμογών. Δες μήπως μπορείς από εκεί να μπεις μήπως και τις βρεις. 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ οπότε δεν ξέρω πως να το επαναφέρεις.

Πάντως εγώ που χρησιμοποιώ τον true diler γιατί με βολεύει απίστευτα έχω 2 εφαρμογές τηλεφώνου και 2 επαφών. Σε αυτές του true dialer δεν μπορώ να κάνω συντομεύσεις. Στην μαμά εφαρμογή επαφές γίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kyriakos33 said:

Καλησπέρα. 

Αρκετά σύνθετο το πρόβλημα.

Στο settings- εφαρμογές έχει μια επιλογή στην διαχείριση εφαρμογών για κλείδωμα εφαρμογών. Δες μήπως μπορείς από εκεί να μπεις μήπως και τις βρεις. 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ οπότε δεν ξέρω πως να το επαναφέρεις.

Πάντως εγώ που χρησιμοποιώ τον true diler γιατί με βολεύει απίστευτα έχω 2 εφαρμογές τηλεφώνου και 2 επαφών. Σε αυτές του true dialer δεν μπορώ να κάνω συντομεύσεις. Στην μαμά εφαρμογή επαφές γίνεται.

 

Το κλείδωμα εφαρμογών από ό,τι κατάλαβα είναι για να βάλεις δακτυλικό ή άλλη ασφάλεια ώστε να μην έχει πρόσβαση κάποιος (δηλαδή π.χ. στο whats' up ναι μεν φαίνεται στο συρτάρι, αλλά όταν πας να ανοίξεις την εφαρμογή σου ζητάει δακτυλικό αποτύπωμα). Σε μένα δε φαίνεται καθόλου η εφαρμογή Επαφές.

Το μόνο που κατάφερα να βρω, είναι στο playstore που εμφανίζει την εφαρμογή Επαφές αλλά και από εκεί όταν ανοίγω, κάνει τα ίδια. Η αίσθηση όταν πατάω προσθήκη στην αρχική οθόνη είναι σα να μην κάνω τίποτα, σα να πάτησα κλείσιμο, δεν αισθάνομαι ότι κάτι κάνει όταν το πατάω. (θα έπρεπε να εμφανίζεται εκεί η μαμίσια; ή δεν είναι η κανονική και έκανα καμιά μαλακία με τη google? αλλά λογικά όχι, γιατί δεν κάνει απεγκατάσταση την εφαρμογή όταν το ζητάω, αλλά μόνο τις ενημερώσεις).

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στο Gmail σας ερχονται ειδοποιησεις ?

Ακομα ,καμια καλη galery εχει να προτεινει καποιος γιατι η μαμα εφαρμογη ολο λαγκαρει στην εναλλαγη φωτο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στο Gmail σας ερχονται ειδοποιησεις ?
Ακομα ,καμια καλη galery εχει να προτεινει καποιος γιατι η μαμα εφαρμογη ολο λαγκαρει στην εναλλαγη φωτο.
Ευχαριστω.

Για gallery δοκίμασε αν θέλεις την mod Quickpic από xda.
Σε OnePlus 5T τη δουλεύω χρόνια. Απλή στην εμφάνιση, αλλά γρήγορη.
https://forum.xda-developers.com/t/mod-app-gallery-quickpic-2021.3790425/
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, billias7 said:

Καλημερα. Στο Gmail σας ερχονται ειδοποιησεις ?

Ακομα ,καμια καλη galery εχει να προτεινει καποιος γιατι η μαμα εφαρμογη ολο λαγκαρει στην εναλλαγη φωτο.

Ευχαριστω.

Εμένα στο Gmail με 3 accounts έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Για το gallery και εμένα δεν μου αρέσει. Θα περιμένω λίγο κανένα update μπας και στρώσει και θα κοιτάξω και κανένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 9:16 ΠΜ, billias7 said:

Καλημερα. Στο Gmail σας ερχονται ειδοποιησεις ?

Ακομα ,καμια καλη galery εχει να προτεινει καποιος γιατι η μαμα εφαρμογη ολο λαγκαρει στην εναλλαγη φωτο.

Ευχαριστω.

Αν αναφέρεσαι σε εφαρμογή από play store, εγώ κατέβασα αυτή με το όνομα: Απλή Συλλογή Pro (δε θυμάμαι αν έδωσα και το κατιτίς), και είμαι πολύ ευχαριστημένος με πολλές παραμετροποιήσεις.

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να ελαχιστοποιώ το chrome για να βρω κάτι στις σημειώσεις μου και να μου τερματίζει τη σύνδεση με τη σελίδα!!!! 

Που ξανακούστηκε αυτό το πράμα και πως ακριβώς πλασάρεται ως feature;;;; 

Τέτοια αίσχη ούτε με MLS του 2005 δε θυμάμαι. 

Γι αυτό σκάσαμε τo χιλιάρικο;;;; 

Αυτό σημαίνει πλέον το never settle;;;; 

 

 

Αυτό το μαλακοδιακόπτη με ποιο δικαίωμα πάει και τον ενεργοποιεί μόνο του κάθε 2-3 μέρες;;;; (όχι πως διορθώνεται το πρόβλημα κλείνοντας τον) 

Screenshot_20220223-164812__01.jpg

Edited by manosfp2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Επειδή διαβάζω πολλά προβλήματα που εγώ εδώ και περίπου 3 εβδομαδες τώρα δεν τα έχω συναντήσει, μην το ματιασω κιόλας.

Και χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου. Μήπως έχει να κάνει με το αν έχει γίνει clean install σε 12 ή αν έχει γίνει update σε 12? 

Επίσης μήπως διαφέρει η global από την eu.

 

Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν

Εγώ έβαλα την 12 και μετά φόρτωσα τα δεδομένα μου και έχω την global.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα από αυτά που περιγράφονται εδώ όσον αφορά κυρίως μπαταρία, ειδοποιήσεις Gmail και γενικά ειδοποιήσεις, τερματισμός εφαρμογώ, ξυπνητήρι.

Αυτο που έχω παρατηρήσει είναι περίεργη συμπεριφορά στο gallery που δεν γίνεται πάντα.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kyriakos33 said:

Καλησπέρα. 

Επειδή διαβάζω πολλά προβλήματα που εγώ εδώ και περίπου 3 εβδομαδες τώρα δεν τα έχω συναντήσει, μην το ματιασω κιόλας.

Και χωρίς να θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου. Μήπως έχει να κάνει με το αν έχει γίνει clean install σε 12 ή αν έχει γίνει update σε 12? 

Επίσης μήπως διαφέρει η global από την eu.

 

Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν

Εγώ έβαλα την 12 και μετά φόρτωσα τα δεδομένα μου και έχω την global.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα από αυτά που περιγράφονται εδώ όσον αφορά κυρίως μπαταρία, ειδοποιήσεις Gmail και γενικά ειδοποιήσεις, τερματισμός εφαρμογώ, ξυπνητήρι.

Αυτο που έχω παρατηρήσει είναι περίεργη συμπεριφορά στο gallery που δεν γίνεται πάντα.

 

Εγώ είχα τη global όπως μου ήρθε απο Banggood, έκανα την επίσημη αναβάθμιση (παραξενεύτηκα ότι από LE2120 με τη 12 έγινε LE2121!!!) που ήρθε στο κινητό, κι επίσης δεν έχω αυτά τα προβλήματα (κάτι ψιλά που χάθηκαν όπως αυτό με τις γρήγορες επαφές, δε μπορώ να πω ότι με τρέλαναν γιατί βρήκα με τη βοήθειά σας εναλλακτικές). Οπότε ίσως να έχει όντως να κάνει με το τί φοράει κάθε συσκευή και πώς έγινε η μετάβαση. Τί να πω, πάντως άσχετα με το αν αντιμετωπίζω ή όχι εγώ τα συγκεκριμένα θέματα, εννοείται είναι απαράδεκτο να μην ξέρεις σε κάθε αναβάθμιση τί θα σου τύχει...δεν το έχω ζήσει ξανά αυτό και πλησιάζω τα 50 με πολλές αλλαγές σε κινητά (εξακολουθεί η μεγάλη μου αγάπη να είναι τα μη δημοφιλή LG της σειράς V, που όμως σταμάτησε η εταιρία να βγάζει κινητά, εκεί δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα). Και έκανα επιλογή της 1+ γιατί μου έλεγαν φίλοι ότι είναι αξιόπιστη και εξαιρετική επιλογή...

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, peter77377 said:

Εγώ είχα τη global όπως μου ήρθε απο Banggood, έκανα την επίσημη αναβάθμιση (παραξενεύτηκα ότι από LE2120 με τη 12 έγινε LE2121!!!) που ήρθε στο κινητό, κι επίσης δεν έχω αυτά τα προβλήματα (κάτι ψιλά που χάθηκαν όπως αυτό με τις γρήγορες επαφές, δε μπορώ να πω ότι με τρέλαναν γιατί βρήκα με τη βοήθειά σας εναλλακτικές). Οπότε ίσως να έχει όντως να κάνει με το τί φοράει κάθε συσκευή και πώς έγινε η μετάβαση. Τί να πω, πάντως άσχετα με το αν αντιμετωπίζω ή όχι εγώ τα συγκεκριμένα θέματα, εννοείται είναι απαράδεκτο να μην ξέρεις σε κάθε αναβάθμιση τί θα σου τύχει...δεν το έχω ζήσει ξανά αυτό και πλησιάζω τα 50 με πολλές αλλαγές σε κινητά (εξακολουθεί η μεγάλη μου αγάπη να είναι τα μη δημοφιλή LG της σειράς V, που όμως σταμάτησε η εταιρία να βγάζει κινητά, εκεί δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα). Και έκανα επιλογή της 1+ γιατί μου έλεγαν φίλοι ότι είναι αξιόπιστη και εξαιρετική επιλογή...

Συμφωνώ ότι είναι απαράδεκτο.

Και το γεγονός ότι τράβηξαν πίσω την 12 και την ξαναεβγαλαν και έλεγαν σε όσους την είχαν βάλει στο μεσοδιάστημα να γυρίσουν στην 11 δεν νομίζω ότι έχει γίνει σε άλλη εταιρία.

Απλα λέω μήπως με clean install διορθωθούν κάποια πράγματα. Σε εμένα αν δεν δούλευε το ξυπνητήρι και οι ειδοποιήσεις για παράδειγμα θα πήγαινα μάλλον στην 11.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πείραξα στο κινητό μου και και οταν έρχονται ειδοποιήσεις από μηνύματα κτλ.μου τα δείχνει με άσπρα γράμματα και διάφανο πλαίσιο και δεν βλέπω τίποτα!

Πώς γίνεται να το επαναφέρω να έρχεται σε ορθογώνιο πλαίσιο ψηλά στην οθόνη και να γράφει το κείμενο;

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2022 at 12:11 ΠΜ, manosmar said:

Δηλαδη με το 5G μονο εγω εχω θεμα;

Καλημέρα. Με το 5g εγώ με Vodafone είμαι ικανοποιημένος και σε ταχύτητες και σε κάλυψη στις περιοχές που μετακινουμαι. Κολλήματα δεν έχω διαπιστώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου συνέβη το εξής ..... έστειλα την συσκευή για επισκευή οθόνης και φόραγα την 12 μου το επισκεύασαν και μου το έστειλαν πίσω φορώντας την 11. Πάω στην ενημέρωση συστήματος και δεν μου βγάζει update. Τι μπορεί να συμβαίνει ?

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα πρόβλημα είναι από OTA update σε android 12, πολύ συχνό μετά από reboot να μην ανοίγει η συσκευή και να πρέπει αναγκαστικά format data μιας και το clear cache έχει χαθεί από boot menu.
Την πάτησα χθες 😡 ευτυχώς με μικρές απώλειες, πάρτε backup και κάντε καθαρή εγκατάσταση .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konandrio said:

Τα περισσότερα πρόβλημα είναι από OTA update σε android 12, πολύ συχνό μετά από reboot να μην ανοίγει η συσκευή και να πρέπει αναγκαστικά format data μιας και το clear cache έχει χαθεί από boot menu.
Την πάτησα χθες 😡 ευτυχώς με μικρές απώλειες, πάρτε backup και κάντε καθαρή εγκατάσταση .

Όταν λες πάρτε backup, να υποθέσω τα αρχεία κτλ...ή υπάρχει και τρόπος για backup όλου του λογισμικού σα ghost (εκτός του backup από την google); έχω χρόνια να ασχοληθώ με έξτρα παρεμβάσεις σε κινητά (παλιά έβαζα πολύ χέρι) και δεν ξέρω τί γίνεται στις μέρες μας με root κτλ.

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, peter77377 said:

Όταν λες πάρτε backup, να υποθέσω τα αρχεία κτλ...ή υπάρχει και τρόπος για backup όλου του λογισμικού σα ghost (εκτός του backup από την google); έχω χρόνια να ασχοληθώ με έξτρα παρεμβάσεις σε κινητά (παλιά έβαζα πολύ χέρι) και δεν ξέρω τί γίνεται στις μέρες μας με root κτλ.

Δεν νομίζω να είναι καθαρή εγκατάσταση με ghost , μια χαρά είναι το backup google.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...