Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, bujinkan said:

Kαλησπερα στην παρεα ...επειδη το τελευταιο μου op ηταν το 3 και επειδη εχω μια καλη επιδοτηση απο γερμανο ηθελα να ρωτησω κατι να μην ανατρεχω σε ολες τις σελιδες....Καπου διαβασα για διαφορετικες ρομ να ερχονται σε καποιες συσκευες

Αυτες που φερνει η κοσμοτε τι ρομ εχουν? Θα εχω κανονικα 5g?

πως γινεται ογερμανος να την δινει 779ευρω και στο σαιτ της op να εχει 949?

η επιδοτηση μου ειναι 600 ευρω οποτε το σκεφτομαι

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Μήπως το ένα είναι 128gb και το άλλο 256? 

Πάντως εγώ που δεν είχα 5g με Vodafone, έβαλα sim windκαι απέκτησε 5g. Μόλις πήρε αναβάθμιση σε 12αρα έβγαλε 5g και η Vodafone..άρα είναι θέμα παρόχου πιστεύω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites



Kαλησπερα στην παρεα ...επειδη το τελευταιο μου op ηταν το 3 και επειδη εχω μια καλη επιδοτηση απο γερμανο ηθελα να ρωτησω κατι να μην ανατρεχω σε ολες τις σελιδες....Καπου διαβασα για διαφορετικες ρομ να ερχονται σε καποιες συσκευες
Αυτες που φερνει η κοσμοτε τι ρομ εχουν? Θα εχω κανονικα 5g?
πως γινεται ογερμανος να την δινει 779ευρω και στο σαιτ της op να εχει 949?
η επιδοτηση μου ειναι 600 ευρω οποτε το σκεφτομαι
Σας ευχαριστω εκ των προτερων


Το θέμα της τιμής δε με εκπλήσσει καθώς τα 780€ είναι πιο λογικά απο τα 950€. Δε ξέρω τη ρομ θα φοράει, αλλά θεωρώ οτι θα είναι η ευρωπαϊκή. Η cosmote έχει 5g σχεδόν παντού και δεν έχω ακούσει κανένα να μην εχει 5g ανεξαρτητου ρομ. Απλά είναι πολύ πιθανό να μην έχεις 5g και στις δύο sim, αλλά μόνο στη μια. Το μόνο που μου κάνει έκπληξη είναι ότι έχει τη συσκευή ο Γερμανός!

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites






Το θέμα της τιμής δε με εκπλήσσει καθώς τα 780€ είναι πιο λογικά απο τα 950€. Δε ξέρω τη ρομ θα φοράει, αλλά θεωρώ οτι θα είναι η ευρωπαϊκή. Η cosmote έχει 5g σχεδόν παντού και δεν έχω ακούσει κανένα να μην εχει 5g ανεξαρτητου ρομ. Απλά είναι πολύ πιθανό να μην έχεις 5g και στις δύο sim, αλλά μόνο στη μια. Το μόνο που μου κάνει έκπληξη είναι ότι έχει τη συσκευή ο Γερμανός!

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μία σιμ θα έχω έτσι και αλλιώς
Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παρέλαβα χτες από Alliexpress.

Η εμεπειρία για το κατάστημα και την αποστολή εξαιρετική.

Η rom που είχε περασμένη ήταν η ινδική.

Έβαλα την επίσημη 11 global και μετά έκανα update σε επίσημη 12 global.

Μετά μετέφερα με το oneplus switch ολα τα δεδομένα από το oneplus 8 που είχα.

Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Το μόνο που δεν μου πολυαρέσει είναι το νέο Gallery. Νομίζω ότι το παλιό στην 11 version ήταν καλύτερο.

Επίσης με το που έβαλα την sim Vodafone κατυεθείαν έπαιξε σε 5g, πράγμα που δεν έπαιζε στο 8 με 11άρα rom με τίποτα.

Οι ταχύτητες είναι αρκετά καλές αλλά είναι και θέμα θέσης που βρίσκεσαι.

Έκανα δοκιμή και με Cosmote και επίσης παίζει κανονικά το 5g.

Μπαταρία και κάμερα δεν έχω ακόμα άποψη.

Αλλά σε σχέση με θερμοκρασίες που διάβαζα δεν είχε θέμα ακόμα και όταν με το switch δούλεψε περίπου 1,5 ώρα για να μεταφέρει τα δεδομένα μου.

 

Θα επανέλθω με σχόλια για κανονική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Με το ξυπνητήρι έχει κανείς άλλο θέμα;

 

Μετά το update τις περισσότερες φορές που βαράει το ξυπνητήρι, δεν ανάβει η οθόνη ώστε να πατήσω αναβολή ή ματαίωση. Πρέπει να το ανοίξω εγώ και να μπω μέσα στο μενού το ξυπνητηριού να το κλείσω ή να πάω στην οθόνη ειδοποιήσεων. Κατά βούληση του κινητού κάποιες φορές μπορεί να τύχει να ανάψει η οθόνη. Το μόνο καλό είναι ότι με ξυπνάει σίγουρα με αυτόν τον τρόπο 😂

 

Επίσης με.κλειστη συσκευή δεν ενεργοποιείται το ξυπνητήρι και δεν βαράει παρ' όλο που έχω ενεργοποιήσει την ρύθμιση να βαράει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Spyros86 said:

Με το ξυπνητήρι έχει κανείς άλλο θέμα;

 

Μετά το update τις περισσότερες φορές που βαράει το ξυπνητήρι, δεν ανάβει η οθόνη ώστε να πατήσω αναβολή ή ματαίωση. Πρέπει να το ανοίξω εγώ και να μπω μέσα στο μενού το ξυπνητηριού να το κλείσω ή να πάω στην οθόνη ειδοποιήσεων. Κατά βούληση του κινητού κάποιες φορές μπορεί να τύχει να ανάψει η οθόνη. Το μόνο καλό είναι ότι με ξυπνάει σίγουρα με αυτόν τον τρόπο 😂

 

Επίσης με.κλειστη συσκευή δεν ενεργοποιείται το ξυπνητήρι και δεν βαράει παρ' όλο που έχω ενεργοποιήσει την ρύθμιση να βαράει.

Καλημέρα,

2 μέρες που το έχω δεν κάνει κάτι περίεργο το ξυπνητήρι δουλεύει όπως πρέπει.

Αν γίνει θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Spyros86 said:

Με το ξυπνητήρι έχει κανείς άλλο θέμα;

 

Μετά το update τις περισσότερες φορές που βαράει το ξυπνητήρι, δεν ανάβει η οθόνη ώστε να πατήσω αναβολή ή ματαίωση. Πρέπει να το ανοίξω εγώ και να μπω μέσα στο μενού το ξυπνητηριού να το κλείσω ή να πάω στην οθόνη ειδοποιήσεων. Κατά βούληση του κινητού κάποιες φορές μπορεί να τύχει να ανάψει η οθόνη. Το μόνο καλό είναι ότι με ξυπνάει σίγουρα με αυτόν τον τρόπο 😂

 

Επίσης με.κλειστη συσκευή δεν ενεργοποιείται το ξυπνητήρι και δεν βαράει παρ' όλο που έχω ενεργοποιήσει την ρύθμιση να βαράει.

το ιδιο προβλημα εχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Με το ξυπνητήρι έχει κανείς άλλο θέμα;
 
Μετά το update τις περισσότερες φορές που βαράει το ξυπνητήρι, δεν ανάβει η οθόνη ώστε να πατήσω αναβολή ή ματαίωση. Πρέπει να το ανοίξω εγώ και να μπω μέσα στο μενού το ξυπνητηριού να το κλείσω ή να πάω στην οθόνη ειδοποιήσεων. Κατά βούληση του κινητού κάποιες φορές μπορεί να τύχει να ανάψει η οθόνη. Το μόνο καλό είναι ότι με ξυπνάει σίγουρα με αυτόν τον τρόπο
 
Επίσης με.κλειστη συσκευή δεν ενεργοποιείται το ξυπνητήρι και δεν βαράει παρ' όλο που έχω ενεργοποιήσει την ρύθμιση να βαράει.
Το ίδιο πρόβλημα και εγώ....

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ τα κλείνω όλα.. Ούτε wifi ούτε τίποτα.. Το πρωί που ξυπνάω (όταν το βλέπω) τώρα τελευταία χάνω ένα 4 με 5% μπαταρία.. Είναι κακό; φυσιολογικό; νορμάλ; Αυτό..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εμενα μετα την αναβαθμιση εχω 4g  και επισης οταν παω kill τις εφαρμογες δεν το κανει παντα οπως επισης μετα απι reboot χανει τους ηχους.Μπορει να γινει κατι; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

16 ώρες πριν, manosmar said:

Δυστυχως εμενα μετα την αναβαθμιση εχω 4g  και επισης οταν παω kill τις εφαρμογες δεν το κανει παντα οπως επισης μετα απι reboot χανει τους ηχους.Μπορει να γινει κατι; Ευχαριστω

Σχετικά με το kill των εφαρμογών μου το έκανε και εμένα σε κάποια φάση αλλά όχι κατευθείαν μετά το update. Και παρατήρησα ότι αυθαίρετα είχε βάλει ένα λουκετακι σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές που είναι ενεργές από πάνω και για αυτό δεν τις έκλεινε. Τσεκαρε αν σου εμφανίζει το ίδιο στο παράθυρο ανοιχτών εφαρμογών 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παντος γενικα βλεπω πολυ προχειροδουλεια στο λειτουργικο συστημα της op τουλαχιστον στο p30 pro δεν επαιρνε συχνα ενημερωσεις αλλα σημαντικα bug και κολληματα δεν ειχε,τωρα η μπαταρια παει στο 20% με μονο 1,30 ωρα sot και αρκετη ομιλια.Τι να το κανω και αν φορτιζει σφαιρα οταν το φορτιζω 2 φορες την μερα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, poison21 said:

Παντος γενικα βλεπω πολυ προχειροδουλεια στο λειτουργικο συστημα της op τουλαχιστον στο p30 pro δεν επαιρνε συχνα ενημερωσεις αλλα σημαντικα bug και κολληματα δεν ειχε,τωρα η μπαταρια παει στο 20% με μονο 1,30 ωρα sot και αρκετη ομιλια.Τι να το κανω και αν φορτιζει σφαιρα οταν το φορτιζω 2 φορες την μερα.

Εμενα προσωπικα μετα την αναβαθμιση η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα σε σχεση με πριν.Αλλα αυτο το θεμα με το 5g  ειναι μεγαλο φαουλ.Ακομα να μου απαντησουν στο μειλ που τους εστειλα.

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2022 at 9:17 ΜΜ, Fotis7_75 said:

Το βράδυ τα κλείνω όλα.. Ούτε wifi ούτε τίποτα.. Το πρωί που ξυπνάω (όταν το βλέπω) τώρα τελευταία χάνω ένα 4 με 5% μπαταρία.. Είναι κακό; φυσιολογικό; νορμάλ; Αυτό..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

MSM tool και downgrade στην 11 μεχρι να φτιαξουν τα θεματα της 12. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ακόμα και η 12 που την άλλαξαν αρκετά, πετάει. Όσες καστομ και να έχω βάλει σε 1+ πάντα γυρίζω σε στοκ. Δεν υπάρχει αυτό το smoothness πουθενά αλλού

Σίγουρα κάνανε αρκετή προχειροδουλεια αλλά για αρχή συγχωρουντε.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, τελικά έχουμε καμιά λύση για τις γρήγορες επαφές; Παλιά είχα τα widget κάθε επαφής και άμεσα καλούσα, τώρα αυτό καταργήθηκε και είναι μεγάλη η διαδικασία να μπεις στις επαφές και μετά στα αγαπημένα και μετά στην επαφη και και...

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

MSM tool και downgrade στην 11 μεχρι να φτιαξουν τα θεματα της 12. 
Την 11 έχω:)..Πάντα περιμένω να μπει επίσημα όποτε μου το βγάλει το κινητό.. Μπορεί κάποιες εφαρμογές να μου τρώνε αυτό το 5%.. Εντάξει λίγο είναι αλλά θα ήθελα να ήταν πιο λίγο το ποσοστό..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Fotis7_75 said:

Την 11 έχω:)..Πάντα περιμένω να μπει επίσημα όποτε μου το βγάλει το κινητό.. Μπορεί κάποιες εφαρμογές να μου τρώνε αυτό το 5%.. Εντάξει λίγο είναι αλλά θα ήθελα να ήταν πιο λίγο το ποσοστό..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το Nord 2 δεν έχεις φίλε μου?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το Nord 2 δεν έχεις φίλε μου?
Σωστά.. Κ γουστάρω τρελά!! Φαντάζομαι το 9 pro πως θα είναι.. Βέβαια δεν μπορώ τις μεγάλες συσκευές κ το Nord 2 έχει το ιδανικό πιάσιμο κ μέγεθος για μένα.. Σόρρυ είμαι κ σε λάθος νήμα.. Απλά έχει πιο πολύ κόσμο γι'αυτό είπα αυτό για την μπαταρία..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Fotis7_75 said:

Σωστά.. Κ γουστάρω τρελά!! Φαντάζομαι το 9 pro πως θα είναι.. Βέβαια δεν μπορώ τις μεγάλες συσκευές κ το Nord 2 έχει το ιδανικό πιάσιμο κ μέγεθος για μένα.. Σόρρυ είμαι κ σε λάθος νήμα.. Απλά έχει πιο πολύ κόσμο γι'αυτό είπα αυτό για την μπαταρία..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σίγουρα έχει πιο πολύ κόσμο σε αυτό το νήμα απλά ότι και να πεις για τη μπαταρία δεν έχει νόημα μιας και μιλάμε και για άλλη συσκευή αλλά και το op9 βρίσκεται πλέον στη 12

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ακόμα και η 12 που την άλλαξαν αρκετά, πετάει. Όσες καστομ και να έχω βάλει σε 1+ πάντα γυρίζω σε στοκ. Δεν υπάρχει αυτό το smoothness πουθενά αλλού

Σίγουρα κάνανε αρκετή προχειροδουλεια αλλά για αρχή συγχωρουντε.

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Όντος όλα κυλάνε βούτυρο.. Μου θυμίζει iPhone φάση κάπως σε αυτό το OnePlus.. Τώρα από Android μεριά το ίδιο smoothness πως το λες πρέπει να είναι κ τα pixel που έχουν κ αυτά καθαρό Android.. Απλά γούστα είναι αυτά.. Εμενα μου αρέσει περισσότερο το OnePlus επειδή έχεις παραπάνω επιλογές σε εμφάνιση κ.τ.λ.

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει πιο πολύ κόσμο σε αυτό το νήμα απλά ότι και να πεις για τη μπαταρία δεν έχει νόημα μιας και μιλάμε και για άλλη συσκευή αλλά και το op9 βρίσκεται πλέον στη 12
Ναι εντάξει εγώ το είπα κ γενικά αν είναι σοβαρό το να χάνει μια συσκευή αυτό το 4 με 5% στην μπαταρία το βράδυ.. Η μάλλον ολόκληρη την νύχτα..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και περιμενω να μου ξαναέρθει. Μονο μου παράπονο όταν το ειχα πρωτοπάρει ήταν η μπαταρία.

Έχει κανεις δοκιμάσει rom ή kernel που να το βελτιώνει σε αυτό το τομέα;

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2022 at 2:38 ΜΜ, peter77377 said:

Γεια χαρά σε όλους, τελικά έχουμε καμιά λύση για τις γρήγορες επαφές; Παλιά είχα τα widget κάθε επαφής και άμεσα καλούσα, τώρα αυτό καταργήθηκε και είναι μεγάλη η διαδικασία να μπεις στις επαφές και μετά στα αγαπημένα και μετά στην επαφη και και...

Νομίζω από επαφές πας και βάζεις κατευθείαν όποια θες στην αρχική οθόνη. Μπαίνεις στην επαφή και πατάς προσθήκη στην αρχική οθόνη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το προβλημα στο 5g αυτο μου απαντησαν σημερα. We thank you for sharing the details. I will make a note and pass it to the concerned team. We will try to add 5G support with more networks in your region. Please stay tuned to our official website for more updates.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...