Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν δείχνει καν την επιλογή 5g στα σετινκς

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν δείχνει καν την επιλογή 5g στα σετινκς

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Σου ήρθε ειδοποίηση ή την πέρασες μόνος σου;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε ειδοποίηση ή την πέρασες μόνος σου;

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


μου ήρθε στο oxygen updater

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα στο oxygen updater. Δεν βλέπω πλέον σημα 5G. Είναι αισθητά ακόμη πιο γρήγορο όμως, και πλέον στο oxygen updater μου γράφει ότι your device is not supported, not running oxygen, συμβαίνει σε όλους μετά την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 9 and 9 Pro get new update with January security patch and a huge changelog.

Μέσω oxygen updater βγαίνει η νέα Android 12 και για EU device build C. 44
https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-12-c-44-update-for-oneplus-9-and-oneplus-9-pro.1537780/




Μόλος έβαλα την 12. Μόνο και μόνο που έβγαλαν το γελοίο που ήχοι ειδοποιήσεων και κλήσεων ήταν ένα, εμένα μαρεσει. επιτέλους τους βαζω μιουτ χωρίς exposed. Αρκετά φορρωθηκαμε την ανοησία τη Google τόσα χρόνια. Performance καλά πάει μέχρι στιγμής, αν δεν κάνει kill στο background είμαστε μια χαρά.


Sent from my LE2123 using Tapatalk



Αντε πως τους έκοψε να διαχωρίζουν ήχο notification από ήχο κλήσεων, πράγματα αυτονόητα σε custom rom η Samsung.

Αντε και ένα καλό και από την περιβόητη ενοποίηση με Color OS.

Advanced power menu έχει τελικά η το έβγαλαν οριστικά όμως όπως ήταν με πρώτες 12 builds??

Βέβαια προσωπικά δεν ασχολούμαι με stock rom παραμένω με custom και συγκεκριμένα xtended XR 12 που ειναι εξαιρετική.


Sent from my KB2003 using Tapatalk







OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cocu said:

Και εμενα στο oxygen updater. Δεν βλέπω πλέον σημα 5G. Είναι αισθητά ακόμη πιο γρήγορο όμως, και πλέον στο oxygen updater μου γράφει ότι your device is not supported, not running oxygen, συμβαίνει σε όλους μετά την αναβάθμιση;

Ναι συμβαίνει σε όλους που βάλαμε oxygen OS 12. Υπομονή θα ενημερώσουν την εφαρμογή και θα το φτιάξουν. 

Παιδιά εγώ έχω το κινέζικο μοντέλο και του έχω περάσει την global c.40 και μου ήρθε κανονικά η c.44 ενημέρωση μέσω του συστήματος ενημέρωσης της oneplus. Πέρασα την ενημέρωση και όλα δουλεύουν κομπλέ. Στην αρχή μετά την επανεκκίνηση όταν έκανε την ενημέρωση δεν μου άνοιγαν τα Data αλλά έκλεισα την sim και την ξανά άνοιξα και όλα μια χαρά. 5g δεν έχω ούτως ή αλλιώς στην περιοχή μου ακόμα. Αυτό που παρατήρησα μετά την ενημέρωση είναι ότι δουλεύει κανονικά το Gmail με push ειδοποιήσεις γιατί νομίζω είχε θέμα που είχε αναφερθεί σε ξένα φόρουμ. Εγώ δεν το χρησιμοποιώ οπότε και δεν του έδωσα σημασία. Επίσης με μετά την αναβάθμιση παρατήρησα καλύτερη συμπεριφορά της μπαταρίας. Εγώ βγάζω άνετα 6-7 ώρες sot με wifi και 5 ώρες με data 4g.

 

Link to comment
Share on other sites

Θετικό βελτίωσαν με stock rom την αυτονομία, βέβαια με custom τις 5-5.5 ώρες με data άνετα τις έχω είτε με 11 είτε 12 rom όπως και στο 7ωρο με WiFi.

Εδώ από 2 διαφορετικές ημέρες με data χρήση στο κλείσιμο της ημέρας με msm xtended.
IMG_20220122_125339_925.jpgIMG_20220122_125330_718.jpg

Sent from my KB2003 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και εγώ με 12 και χθες μου ήρθε η c44 και σήμερα βλέπω τεράστια διαφορά στην μπαταρία.. Πολύ καλύτερα από το πρωί με αρκετή χρήση έχω χάσει μόνο 10 %άλλες φορές θα ήμουν τουλάχιστον 70%αντι για 90%που είμαι τώρα.. Έγραφε στις αλλαγές της ενημέρωσης μεταξύ πολλών και για καλύτερη απόδοση μπαταρίας.. Για να δούμε.. 

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 11:29 ΜΜ, suspect21 said:

 

Σήμερα επιτέλους είχα χρόνο να χαρώ την συσκευή.Εβαλα θήκη spiegen liquid air και τζαμακι tmax uv.Πλεον έχει απίστευτη υφή και η οθόνη αλλά και το grip της συσκευής.

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

5G τελικά μόνο αν έχω την κάρτα στην θύρα sim2 παίζει με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Τραγική σε performance η 12. Το ξέραμε ήδη από πριν ότι η 1+ είχε aggressive πολιτική στην ραμ και έκανε κιλ εφαρμογές αλλά τώρα πέρασε σε άλλο επίπεδο. Ακόμα και σε performance mode τις σκοτώνει.

μονόδρομος η καστομ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τραγική σε performance η 12. Το ξέραμε ήδη από πριν ότι η 1+ είχε aggressive πολιτική στην ραμ και έκανε κιλ εφαρμογές αλλά τώρα πέρασε σε άλλο επίπεδο. Ακόμα και σε performance mode τις σκοτώνει.

μονόδρομος η καστομ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Μάλλον για αυτό βελτιώθηκε αυτονομία διότι σκοτώνει στο background το οτιδήποτε, κλασική κινεζια πολιτική

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για αυτό βελτιώθηκε αυτονομία διότι σκοτώνει στο background το οτιδήποτε, κλασική κινεζια πολιτική

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

τραγικό. ανοίγω xda, βλέπω κάτι στον brave και μέχρι να ξαναπάω πίσω τα έχει κλείσει

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τραγικό. ανοίγω xda, βλέπω κάτι στον brave και μέχρι να ξαναπάω πίσω τα έχει κλείσει

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Xtended η πιο σταθερή, smooth και με άριστη μπαταρία custom σε 12.
Και δεν θα ξαναγυρίσεις σε color OS.

Ένα 10 ήμερο άριστη συμπεριφορά.

Το μόνο μείον δεν έχει Oxygen camera, βασικά καμία custom είτε σε 11 είτε 12 δεν είχε με 9 pro.

Αν μπορείς ζήσεις μονο με gcam όλα τα άλλα καλά είναι.

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Xtended η πιο σταθερή, smooth και με άριστη μπαταρία custom σε 12.
Και δεν θα ξαναγυρίσεις σε color OS.

Ένα 10 ήμερο άριστη συμπεριφορά.

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

θα την δοκιμάσω

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Xtended η πιο σταθερή, smooth και με άριστη μπαταρία custom σε 12.
Και δεν θα ξαναγυρίσεις σε color OS.

Ένα 10 ήμερο άριστη συμπεριφορά.

Το μόνο μείον δεν έχει Oxygen camera, βασικά καμία custom είτε σε 11 είτε 12 δεν είχε με 9 pro.

Αν μπορείς ζήσεις μονο με gcam όλα τα άλλα καλά είναι.

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk


ποιους drivers έβαλες? έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει στο ίντερνετ και δεν δουλεύει

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ποιους drivers έβαλες? έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει στο ίντερνετ και δεν δουλεύει

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Εννοείς δεν βλέπει το pc το κινητό ενώ είσαι σε recovery η bootloader mode?

Πας Windows update, προαιρετικά updates και τα εγκαθιστάς και είσαι έτοιμος. 3a288934bd993cd3fbe75ec9e091a5fb.jpg

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα μετά που θυμήθηκα τι είχα κάνει πρίν. Ωραία είναι η extended θα δω πως θα πάει στην πορεία

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα μετά που θυμήθηκα τι είχα κάνει πρίν. Ωραία είναι η extended θα δω πως θα πάει στην πορεία

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Πιστεύω θα μείνεις με αυτήν, είναι η καλύτερη rom σε 12 και η πιο ολοκληρωμένη.

Και έχει ωραίες πινελιές όπως customization qs panel πολύ ομορφότερη υλοποίηση από stock Google 12.

Sent from my KB2003 using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα μείνεις με αυτήν, είναι η καλύτερη rom σε 12 και η πιο ολοκληρωμένη.

Και έχει ωραίες πινελιές όπως customization qs panel πολύ ομορφότερη υλοποίηση από stock Google 12.

Sent from my KB2003 using Tapatalk


Δεν βρήκα οδηγίες για magisk

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα οδηγίες για magisk

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Έλα βρε, patch boot IMG σε adb.
Χρησιμοποίησε το payload dumper για να εξάγεις το boot IMG της rom αφού πρώτα έχεις κάνει extract τη zip rom.

1. Extract zip rom.
2. Payload zip το βάζεις σε input file φάκελο του payload dumper.
3. Πατάς payload dumper και στο output φάκελο βρίσκεις το boot IMG.
4. Ανοίγεις magisk, select and patch file βρίσκεις το boot IMG και δημιουργείς το patched boot IMG.
5. Το μεταφέρεις pc και το τρέχεις σε adb και το φλασαρεις.


eb649041a76c94a22bd021dd64fbac47.jpg

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μου έκατσε η extended. Μετά από restart δεν μπορώ να βάλω το πιν της 2ης κάρτας και κρασαρει, κάνει ρισταρτ συνέχεια. έκανα factory reset δοκιμάζω ξανά αλλά το ίδιο πράγμα. Οπότε έκανα ρισετ με msmdownload tool.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, μόλις μου ήρθε αναβάθμιση επίσημη στο κινητό (όχι από το oxygen updater αλλά κανονικά). Κινητό One plus 9 pro αγορασμένο από Banggood 8/256. Ενώ το κινητό ήταν LE2120 κατά το download της αναβάθμισης έγραψε LE2121 build c.44.

Με το που το άνοιξα σε κάποιες κινήσεις έγραφε ότι κάποιες υπηρεσίες δεν είναι διαθέσιμες, ακόμα κι όταν πήρα να πάρω τηλέφωνο το έβγαλε, αλλά πήρα κανονικά (δεν ξέρω σε ποιες αναφέρεται, αν ξέρει κανείς...)

Σίγουρα ανοίγει πιο γρήγορα, το ίδιο και η κάμερα. Σα να ζεστάθηκε και λίγο παραπάνω (ενώ πριν δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα, αλλά δεν ξέρω μήπως ήταν λόγω αναβάθμισης)

Μόλις παίξω λίγο θα σας πω εντυπώσεις.

 

Edited by peter77377
More things to write and changes

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχει σε κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές στο background? 

Ελάχιστοποιώ Chrome και όταν τον ανοίγω ξανά φορτώνει από αρχή τη σελίδα. Το ίδιο σε messenger, Skype κτλ. 

Δεν έχει να κάνει με τη βελτιστοποίηση μπαταρίας. 

Τι μπορεί να φταίει; 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχει σε κανένα πρόβλημα με τις εφαρμογές στο background? 
Ελάχιστοποιώ Chrome και όταν τον ανοίγω ξανά φορτώνει από αρχή τη σελίδα. Το ίδιο σε messenger, Skype κτλ. 
Δεν έχει να κάνει με τη βελτιστοποίηση μπαταρίας. 
Τι μπορεί να φταίει; 
το μαμησαν και ψόφησε. αυτό γράφω και εγώ λίγο πιο πάνω. Κάνει kill εφαρμογές κατά ριπας. Ήταν που ήταν το αποτελειωσαν εντελώς. Αυτό το πρόβλημα το είχα από το 1+6, είπα δεν θα ξαναπάρω 1+ αλλά είναι γενικό πρόβλημα του Android. Με exdended δεν είχα τέτοιο θέμα, είχα 25+ εφαρμογές ανοιχτές

Sent from my LE2123 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...