Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το update στη 12 πότε αναμένεται να μας έρθει; Εννοώ σαν ενημέρωση στο κινητό οχι με κατέβασμα πέρασμα κλπ

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Λογικά έως τέλη μηνός.

Τώρα διαθέσιμο σε Ινδία και Αμερική και όχι σε όλους αλλά σε λίγα λίγα κύματα διότι ήδη δίνει και hotfix update σε αυτούς άρα Ευρώπη όταν δοθεί θα είναι πιο ώριμη, bug free και stable.



Τι έγινε ρε παιδιά δεν παρέλαβε κανείς άλλος να μας πει εμπειρίες? Εγώ το έχω από το Σάββατο πρωί και την Κυριακή το έφτιαξα, του πέρασα την global oxygen OS 12 c.40 και μέχρι τώρα όλα μια χαρά. Το κινητό πετάει. Κάμερα οθόνη ταχύτητα όλα άψογα. Μόνο η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη από το Galaxy s10 lite.

Ps έβγαλα σχεδόν 7 ώρες οθόνη με 1καρτα σιμ, μόνο wifi bt on, qhd+120hz, χωρίς παιχνίδια και με την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή όλη την διάρκεια. Αν ανοίξεις data και βάλεις 2 σιμ η αυτονομία πέφτει κατακόρυφα. Νο1 στην αυτονομία είναι το σήμα κινητής τηλεφωνίας. Αν το κινητό δυσκολεύεται να βρει σήμα η μπαταρία εξαντλείται πολύ γρήγορα. 



Έτσι το σήμα κινητής παίζει τεράστιο λόγο όπως και η χρήση 2η sim.
Με data πάντως με μια sim πάντα βγάζω άνετα 5 ώρες αν ξεκινήσω από 90-100% από προηγούμενο βράδυ η το πρωί.

Ποτέ δεν με έχει προδώσει μέχρι το βράδυ 8-9 η ώρα η να με αγχώσει.

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk




OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, P_papadis said:

Το ότι είναι cn version δεν πέζει ρόλο στο firmware δουλεύει κανονικά και με ινδική και με ευρωπαϊκή και με global. Αυτό που δεν αλλάζει στο cn μοντέλο που έχουμε είναι κάποιες μπάντες στο 5g που αν δεν ταξιδεύεις εξωτερικό δεν τις χρειάζεσαι. Το κινητό διαθέτει αυτές που θα έχουμε στην Ελλάδα. 

Εγώ ήμουν ανάμεσα σε eu η Global ρομ να περάσω αλλά είδα ότι στην global παίρνουν ποιο γρήγορα αναβάθμιση και γενικά την προσέχουν περισσότερο έτσι πέρασα αυτήν. Τα βήματα είναι εύκολα και απλά 

Πας εδώ https://forum.xda-developers.com/t/oneplus-9-pro-rom-ota-oxygen-os-repo-of-oxygen-os-builds.4254587/

Και κατεβάζεις από Signed flashable zips>LE15AA Global>11.2.10.10 και την περνάς σαν local update από τον updater της oneplus. Όταν τελειώσεις και ανοίξει το κινητό κατεβάζεις από το playstore το oxygen updater και επιλέγεις oneplus 9 pro incremental stable και κάνεις την αναβάθμιση c.38 που σου λέει. Μετά που θα ανοίξει κανείς και την c.40 μέσα από την εφαρμογή και εισαι έτοιμος 

IMG_20220111_235926.jpg

Screenshot_2022-01-11-23-58-04-26_1f7d930ac4546e961acbbe2ed3d9ab7f.jpg

Φιλε μου αυτη ειναι η 12?

αξιζει να την κανουμε? το πηρα απο ΑΜΑΖΟΝ και ειμαι λογικα με ευρωπαικη 11αρα. Ειχα διαβασει οτι στη 12 βελτιωνει πολυ την μπαταρια και σκεφτομουν να την κανω. Αξιζει λες απο θεμα εγγυησης κτλ? ,μηπως εχουμε καποιο θεμα μετα?

Επισης επιστροφη στην ευρωπαικη γινεται αν χρειαστει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτη ειναι η 12?
αξιζει να την κανουμε? το πηρα απο ΑΜΑΖΟΝ και ειμαι λογικα με ευρωπαικη 11αρα. Ειχα διαβασει οτι στη 12 βελτιωνει πολυ την μπαταρια και σκεφτομουν να την κανω. Αξιζει λες απο θεμα εγγυησης κτλ? ,μηπως εχουμε καποιο θεμα μετα?
Επισης επιστροφη στην ευρωπαικη γινεται αν χρειαστει?
Κάτσε θα βγει μέχρι τέλους του μήνα βρε εκτός αν είσαι βιαστικός και εχεις όρεξη

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alextrela said:

Κάτσε θα βγει μέχρι τέλους του μήνα βρε εκτός αν είσαι βιαστικός και εχεις όρεξη emoji23.png

Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk
 

Μέχρι τότε θα το έχω πουλήσει. Χαχαχα

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 11:16 ΜΜ, sifnos1 said:

Παρέλαβα και εγώ σήμερα όλα κομπλέ! 

Παρέλαβα και εγώ τελικά χθες Πέμπτη το μεσημέρι με μεγάλη καθυστέρηση μιας εβδομάδας.

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμη, μπορεί να μην έχει ισχύ ακόμη το κουπόνι που είχε αναφέρει ο φίλος @P_papadis στην 16 σελίδα του νήματος, αλλά σε αυτή την σελίδα του καταστήματος τα ακριβά μοντέλα τα βρίσκει 20-30€ φτηνότερα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, terkos2 said:

Παρέλαβα και εγώ τελικά χθες Πέμπτη το μεσημέρι με μεγάλη καθυστέρηση μιας εβδομάδας.

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμη, μπορεί να μην έχει ισχύ ακόμη το κουπόνι που είχε αναφέρει ο φίλος @P_papadis στην 16 σελίδα του νήματος, αλλά σε αυτή την σελίδα του καταστήματος τα ακριβά μοντέλα τα βρίσκει 20-30€ φτηνότερα.

Καλορίζικο! Κοίτα.. Το ότι καταφέραμε και πήρανε το oneplus 9 pro έστω και το 8/128 στα 550 ευρώ καινούργιο συγνώμη αλλά το λες και κλοπή.. Σε τέτοια τιμή δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερη συσκευή καινούργια.. Είναι κοντά στην μισή τιμή από την επίσημη τιμή που το βρίσκεις στο επίσημο σαιτ.. 

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι σχετικά με την τιμή, είναι αυτό που λέμε κλέβεις εκκλησία.

Καλορίζικα λοιπόν και καλοδούλευτα σε όλους όσοι αγοράσαμε από εκεί.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Κοίτα.. Το ότι καταφέραμε και πήρανε το oneplus 9 pro έστω και το 8/128 στα 550 ευρώ καινούργιο συγνώμη αλλά το λες και κλοπή.. Σε τέτοια τιμή δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις καλύτερη συσκευή καινούργια.. Είναι κοντά στην μισή τιμή από την επίσημη τιμή που το βρίσκεις στο επίσημο σαιτ.. 
Η τιμή όντος είναι κάψιμο!!! Εδώ με αυτά τα χρήματα δεν βρίσκεις ούτε το OnePlus 9 το απλό.. Καλορίζικο κ για μένα είναι φοβερές συσκευές τα OnePlus..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα p30 pro και σκέφτομαι την μετάβαση στο 9pro από το γνωστό μαγαζί στο alli που στέλνει από Γαλλία μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με την εγγύηση; Σκέφτομαι για την έκδοση 8/256 όπου βγαίνει 619.

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, poison21 said:

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα p30 pro και σκέφτομαι την μετάβαση στο 9pro από το γνωστό μαγαζί στο alli που στέλνει από Γαλλία μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με την εγγύηση; Σκέφτομαι για την έκδοση 8/256 όπου βγαίνει 619.

Παιδια καλησπερα κατοχος 9pro pine green 12/256 le2123 eu rom,αναβαθμισα σε oxygen os 12 με παρα πολλα προβληματα κ μπαγκζ κ σημερα βρηκα ενα λινκ οπου μπορείς να αναβαθμίσεις στη εκδοση c41 coloros12 το οποιο δουλεύει αψεγαδιαστα χωρις το παραμικρο θεμα συνδεσιμοτητας wifi και 5g πολυ smooth!Σας παραθετω το λινκ, η διαδικασια για να το περασετε είναι πολυ απλη:κατεβαζεις το oxygen updater apk κ απο κει και σε τοπικη αναβαθμιση αναβαθμιζεις σε αυτη την εκδοση!Φανταζομαι οταν θα ενημερωθεινη αντιστοιχη εκδοση c41 σε oxygen os θα παω παλι εκει με τον ιδιο τροπο αφου δε σε αφηνει το συστημα να κανεις downgrade!ιδου το link: 

https://techibee.in/oneplus-9-and-9-pro-getting-january-2022-security-patch-on-coloros-12-with-ota-c-41-update/

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, poison21 said:

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα p30 pro και σκέφτομαι την μετάβαση στο 9pro από το γνωστό μαγαζί στο alli που στέλνει από Γαλλία μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με την εγγύηση; Σκέφτομαι για την έκδοση 8/256 όπου βγαίνει 619.

Φίλε μου το ίδιο το κατάστημα σου λέει 2 χρόνια, τώρα τι σόι εγγύηση είναι δεν νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει κάποιος αφού δεν έχει δοκιμαστεί, οπότε ουσιαστικά είναι λαχείο, αν θέλεις σίγουρη εγγύηση 2 ετών πας κατευθείαν σε OnePlus αλλά με πολύ τσουχτερή τιμή αγοράς.

Αν αποφασίσεις, στο link που δίνω παραπάνω σε χρώμα γκρι το βρίσκεις φτηνότερα 10€.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, terkos2 said:

Φίλε μου το ίδιο το κατάστημα σου λέει 2 χρόνια, τώρα τι σόι εγγύηση είναι δεν νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει κάποιος αφού δεν έχει δοκιμαστεί, οπότε ουσιαστικά είναι λαχείο, αν θέλεις σίγουρη εγγύηση 2 ετών πας κατευθείαν σε OnePlus αλλά με πολύ τσουχτερή τιμή αγοράς.

Αν αποφασίσεις, στο link που δίνω παραπάνω σε χρώμα γκρι το βρίσκεις φτηνότερα 10€.

Να μαντέψω ότι δεν είναι με ευρωπαϊκές προδιαγραφές και άρα αν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλω Στο μαγαζί που λογικά είναι Κίνα, άρα μπλέξιμο, κρίμα γιατί είναι τσάμπα αλλά το φοβάμαι να σου πω γιατί κοντά στην διετία τα πουλάω τα κινητά μου και παίρνω άλλα και αυτό δεν θα πιάνει μια μετά από 1,5 χρόνο. 

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bogaki87 said:

Παιδια καλησπερα κατοχος 9pro pine green 12/256 le2123 eu rom,αναβαθμισα σε oxygen os 12 με παρα πολλα προβληματα κ μπαγκζ κ σημερα βρηκα ενα λινκ οπου μπορείς να αναβαθμίσεις στη εκδοση c41 coloros12 το οποιο δουλεύει αψεγαδιαστα χωρις το παραμικρο θεμα συνδεσιμοτητας wifi και 5g πολυ smooth!Σας παραθετω το λινκ, η διαδικασια για να το περασετε είναι πολυ απλη:κατεβαζεις το oxygen updater apk κ απο κει και σε τοπικη αναβαθμιση αναβαθμιζεις σε αυτη την εκδοση!Φανταζομαι οταν θα ενημερωθεινη αντιστοιχη εκδοση c41 σε oxygen os θα παω παλι εκει με τον ιδιο τροπο αφου δε σε αφηνει το συστημα να κανεις downgrade!ιδου το link: 

https://techibee.in/oneplus-9-and-9-pro-getting-january-2022-security-patch-on-coloros-12-with-ota-c-41-update/

Εγώ πάλι είμαι με την global 12 c 40 και δεν έχω δει από την στιγμή που την πέρασα ούτε ένα bug και ούτε το παραμικρό κολλυμα.. Το τηλέφωνο πάει σφαίρα... 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mike3550 said:

μια ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης..

πως τα παει απο μπαταρια?

Εγώ πάντως με μέτρια χρήση βγάζω 2 μέρες (είμαι ακόμα με την 11) και 4.5-5 ώρες ανοιχτή οθόνη.

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2021 at 8:50 ΠΜ, Antonio27 said:

Καλημέρα παιδιά

Πήρε τη συσκευή φιλαράκι μου από Κίνα και του ήρθε με εγκατεστημένη ευρωπαική ρομ. Το πρόβλημα είναι οτι αρνείται πεισματικά να δουλέψει η σιμ. Ενώ την αναγνωρίζει και γράφει οτι είναι κοσμοτε κλπ, δεν έχει σήμα και δεν λειτουργεί. Αν κάνει factory reset, πρέπει να ξαναπεράσει μετά τη ρομ; Έχει κανεις καμια ιδέα του τι μπορεί να φταίει γενικα; Ευχαριστω

μμμ.jpg

Επανέρχομαι εδω, μετά από καθαρή εγκατάσταση και της c40 το πρόβλημα επιμένει. Η συσκευή πιάνει μόνο Ε και το ίντερνετ σέρνεται. Πήραμε ακόμα και καινουρια σιμ και πάλι τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπερα. Μόλις σήμερα πήρα το 12/256 και θα ήθελα να ρωτήσω πως εμφανίζονται οι φούσκες του. Messenger όταν έχουμε μήνυμα γιατί βαράει μόνο ειδοποίηση.

 

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, poison21 said:

 Καλησπερα. Μόλις σήμερα πήρα το 12/256 και θα ήθελα να ρωτήσω πως εμφανίζονται οι φούσκες του. Messenger όταν έχουμε μήνυμα γιατί βαράει μόνο ειδοποίηση.

 

Από τις ρυθμίσεις μέσα από την εφαρμογή του messenger το επιλέγεις αυτό

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suspect21 said:

Από τις ρυθμίσεις μέσα από την εφαρμογή του messenger το επιλέγεις αυτό

Απ' ότιου είπανε το έχει αφαιρέσει το. Messenger και δεν το βγάζει πλέον σαν φυσαλίδα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, poison21 said:

Απ' ότιου είπανε το έχει αφαιρέσει το. Messenger και δεν το βγάζει πλέον σαν φυσαλίδα.

Όχι, υπάρχει κανονικά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, suspect21 said:

Όχι, υπάρχει κανονικά

Έκανα όλες τις ρυθμίσεις και έρχεται μόνο ειδοποίηση

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, poison21 said:

Έκανα όλες τις ρυθμίσεις και έρχεται μόνο ειδοποίηση

Τι να σου πω φίλε μου, δεν το χρησιμοποιώ με τις φυσαλίδες, αλλά μέσα από το messenger βλέπω ότι υπάρχει επιλογή να εμφανίζονται οι συνομιλίες σε συννεφάκι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, suspect21 said:

Τι να σου πω φίλε μου, δεν το χρησιμοποιώ με τις φυσαλίδες, αλλά μέσα από το messenger βλέπω ότι υπάρχει επιλογή να εμφανίζονται οι συνομιλίες σε συννεφάκι

Τελικά μετα από επανεκκίνηση ξεκόλλησε,αλλα πολλα κουλα ρε παιδια,περασα με το one plus clone τις εφαρμογες που ειχα.Για παραδεθιγμα το ξεκλειδωνω και δειχνει κενες την αρχικη και τις αλλες και μετα απο λιγο εμφανιζει τις εφαρμογες και τους φακελους και γενικα η μπαταρια ειναι δραμα με 3-3,5 ωρες sot πηγε απο 89% στο 6%.

Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μόλος έβαλα την 12. Μόνο και μόνο που έβγαλαν το γελοίο που ήχοι ειδοποιήσεων και κλήσεων ήταν ένα, εμένα μαρεσει. επιτέλους τους βαζω μιουτ χωρίς exposed. Αρκετά φορρωθηκαμε την ανοησία τη Google τόσα χρόνια. Performance καλά πάει μέχρι στιγμής, αν δεν κάνει kill στο background είμαστε μια χαρά.

Το σήμα με την στάθμη της μπαταρίας πως σκατα φεύγει?

Sent from my LE2123 using Tapatalk



1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...