Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

41 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Αχα, θα το ενεργοποίησω. Μπορείς να διαλέξεις τι θα έρθει ? Πχ όχι επαφές, αλλά ναι σε wifi?  

Επίσης, γενικά έρχονται σωστά ?

Εγώ τόσα κινητά που αλλάζω αυτό με έχει σώσει για τέτοιου είδους backup

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να ρωτησω...

Η συσκευη εχει/δουλευει το 5G δικτυο, οπως και τις υπηρεσιες volte & vowifi της εχει κανονικα εδω Ελλαδα?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση. Έχω το Samsung galaxy s20fe 5g 8/128 και σκέφτομαι την αγορά του oneplus 9 pro περίπου στα 699, αλλά κυρίως με νοιάζει αν αξίζει σαν συσκευή. Πιστεύετε αξίζει η αλλαγη; υπάρχει κάποιος που να έχει δει από κοντά και τις δύο συσκευές; Αυτό που ενδιαφέρει κυρίως είναι η κάμερα και η μπαταρία. Από την μπαταρία του s20fe είμαι πολύ ευχαριστημένος και βλέπω έχουν ίδια χωρητικότητα. Στην κάμερα έχω διαβάσει πάρα πολλά σχόλια και δεν έχω βγάλει άκρη αν τελικά είναι καλή η όχι. Ευχαριστώ

Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση. Έχω το Samsung galaxy s20fe 5g 8/128 και σκέφτομαι την αγορά του oneplus 9 στα 719 που παίζει σε banggood με global rom κλπ. Πιστεύετε αξίζει η αλλαγη; υπάρχει κάποιος που να έχει δει από κοντά και τις δύο συσκευές; Αυτό που ενδιαφέρει κυρίως είναι η κάμερα και η μπαταρία. Από την μπαταρία του s20fe είμαι πολύ ευχαριστημένος και βλέπω έχουν ίδια χωρητικότητα. Στην κάμερα έχω διαβάσει πάρα πολλά σχόλια και δεν έχω βγάλει άκρη αν τελικά είναι καλή η όχι. Ευχαριστώ
Υπάρχει στο amazon.de στα 699€

Στάλθηκε από το KB2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, darksoul9 said:

Αυτό που ενδιαφέρει κυρίως είναι η κάμερα και η μπαταρία. Από την μπαταρία του s20fe είμαι πολύ ευχαριστημένος και βλέπω έχουν ίδια χωρητικότητα.

Στην κάμερα(φωτογραφίες) θα μείνεις ευχαριστημένος.

Στην μπαταρία όμως(αυτονομία)θα απογοητευτείς πολύ. Ναι μεν έχουν την ίδια χωρητικότητα περίπου,αλλά δες την ανάλυση της οθόνης που είναι πολύ μεγαλύτερη στο 9pro. Επίσης το 9pro έχει και τον snap888,που ας πούμε δεν είναι ότι καλύτερο σε κατανάλωση.

Διαλέγεις και παίρνεις,τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2021 at 1:48 ΜΜ, FoT1s said:

Καλησπερα. Να ρωτησω...

Η συσκευη εχει/δουλευει το 5G δικτυο, οπως και τις υπηρεσιες volte & vowifi της εχει κανονικα εδω Ελλαδα?

Καλησπέρα,

Εμένα δούλεξε άμεσα χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα. Εβγαλα την sim από το παλιό μου τηλέφωνο την έβαλα στο 9 Pro και είδα αμέσως 5G (Πάροχος Cosmote - Περιοχή Καλλιθέα) 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι πολύ καλή γενικά. Η κάμερα ειδικά την μέρα είναι εξαιρετική αλλά η μπαταρία είναι μέτρια για την χρήση την δική μου αλλά το σώζει η πολύ γρήγορη φόρτιση. Στα λεφτά που το βρίσκεις νομίζω ότι είναι εξαιρετική επιλογή!

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Fulgore1 said:

Στην κάμερα(φωτογραφίες) θα μείνεις ευχαριστημένος.

Στην μπαταρία όμως(αυτονομία)θα απογοητευτείς πολύ. Ναι μεν έχουν την ίδια χωρητικότητα περίπου,αλλά δες την ανάλυση της οθόνης που είναι πολύ μεγαλύτερη στο 9pro. Επίσης το 9pro έχει και τον snap888,που ας πούμε δεν είναι ότι καλύτερο σε κατανάλωση.

Διαλέγεις και παίρνεις,τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι.

Αν βάλεις οθόνη σε fhd και 60fps φτιάχνει η αυτονομία καθόλου ? Το παίρνω για 2ο και εγώ οπότε δε με νοιάζει οθόνη.  Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και Xperia 1iii, και μάλλον σκέφτομαι ότι έπρεπε να πάρω το Xperia

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι ψιλοαπογοητευτική. Για όποιον έχει ως σημαντικό κριτήριο στην αγορά συσκευής την μπαταρία, θα έλεγα να κοιτάξει αλλού

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Antonio27 said:

Η αυτονομία είναι ψιλοαπογοητευτική. Για όποιον έχει ως σημαντικό κριτήριο στην αγορά συσκευής την μπαταρία, θα έλεγα να κοιτάξει αλλού

Δυστυχώς αυτό ισχύει από την πρώτη στιγμή και θα έπρεπε να έχουν κάνει κάτι τόσο καιρό να βελτιώσουν την αυτονομία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό ισχύει από την πρώτη στιγμή και θα έπρεπε να έχουν κάνει κάτι τόσο καιρό να βελτιώσουν την αυτονομία.
Η μόνη ρεαλιστικη λύση θα ήταν το γενναίο throttling, βέβαια αυτό ενδεχομένως δυσαρεστουσε άλλη μερίδα χρηστών πχ gamers

Βέβαια είναι απορίας άξιο πως κατάφερε η Samsung να τιθασευσει 888 και όλοι υπόλοιποι oem μια τρύπα στο νερό.

Ισως thermal - cooling solution της Sammy να ήταν το πιο αποδοτικό στην πράξη ενώ οι λύσεις που επέλεξαν οι άλλοι ήταν ανεπαρκείς.

Βέβαια μην ξεχνάμε τον 888 τον κατασκεύασε αποκλειστικά η Samsung ενώ αντίθετα τον 865 η TSMC άρα και εκεί να αποδίδεται εν μέρη η όχι τόσο βέλτιστη και αποδοτική χρήση του 888.

Η TSMC παραμένει η κορυφαία κατασκευαστρια soc αναμφίβολα.

Μία τελευταία ευκαιρία για OnePlus με Android 12 που θα βγει έως τέλη έτους αν βρει μια μεσοβεζικη λύση που δεν ειναι άλλο από γενναίο throttling.

Δεν νομίζω ασχοληθεί περαιτέρω αφού σειρά 10 is just around the corner.

Sent from my IN2023 using Tapatalk


OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2021 at 5:04 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Αν βάλεις οθόνη σε fhd και 60fps φτιάχνει η αυτονομία καθόλου ? Το παίρνω για 2ο και εγώ οπότε δε με νοιάζει οθόνη.  Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και Xperia 1iii, και μάλλον σκέφτομαι ότι έπρεπε να πάρω το Xperia

προφανώς και φτιάχνεται (κάπως),απλά αυτό που είμαι σίγουρος θα πουν πολλοί είναι κατά πόσο νόημα έχει να αγοράσεις μια τέτοια συσκευή και να υπολειτουργεί η οθόνη της(ειδικά στο Xperia που είναι και ακριβότερο και ένα από τα ατού του είναι η 4κ οθόνη του).

13 ώρες πριν, alextrela said:

Η μόνη ρεαλιστικη λύση θα ήταν το γενναίο throttling, βέβαια αυτό ενδεχομένως δυσαρεστουσε άλλη μερίδα χρηστών πχ gamers

Βέβαια είναι απορίας άξιο πως κατάφερε η Samsung να τιθασευσει 888 και όλοι υπόλοιποι oem μια τρύπα στο νερό.

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Ρεαλιστική λύση νούμερο 1,μεγαλύτερη μπαταρία.Πολλοί την δίνουν(5000+mah),η Oneplus όχι.

Ρεαλιστική λύση νούμερο 2, να είχε ανάλυση 1080p αλα Asus Rogphone 5(να καλύψει και τους gamers όπως λες).

Ασε που ούτως ή αλλως πέφτει throttling στο gaming,δεν το γλυτώνει καμία snap888 συσκευή.

Ρεαλιστική λύση νούμερο 3,να έβαζαν snap870(αλλά όπως έχουμε δει παλιότερα,τους απασχολούν τα scores στα benchmarks).

Και μιλώντας για Android 12,ζήσαμε και την εποχή που η Samsung δίνει πρώτη από όλους στις ναυαρχίδες της την τελευταία έκδοση,μπροστά από εταιρείες με stock android τύπου Oneplus που παλιότερα ήταν από τις πρώτες.

Εφτασε σε σημείο να έχει χειρότερο value for money μέχρι και από την google ακόμα και στο φθηνότερο της μοντέλο.

Γενικά καλή συσκευή το 9pro,αλλά μπορει και πολύ καλύτερα η εταιρεια,και πρέπει αν θέλει να συνεχίζει να ζητάει αυτά τα ποσά.

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites








Ρεαλιστική λύση νούμερο 1,μεγαλύτερη μπαταρία.Πολλοί την δίνουν(5000+mah),η Oneplus όχι.
Ρεαλιστική λύση νούμερο 2, να είχε ανάλυση 1080p αλα Asus Rogphone 5(να καλύψει και τους gamers όπως λες).
Ασε που ούτως ή αλλως πέφτει throttling στο gaming,δεν το γλυτώνει καμία snap888 συσκευή.
Ρεαλιστική λύση νούμερο 3,να έβαζαν snap870(αλλά όπως έχουμε δει παλιότερα,τους απασχολούν τα scores στα benchmarks).
Και μιλώντας για Android 12,ζήσαμε και την εποχή που η Samsung δίνει πρώτη από όλους στις ναυαρχίδες της την τελευταία έκδοση,μπροστά από εταιρείες με stock android τύπου Oneplus που παλιότερα ήταν από τις πρώτες.
Εφτασε σε σημείο να έχει χειρότερο value for money μέχρι και από την google ακόμα και στο φθηνότερο της μοντέλο.
Γενικά καλή συσκευή το 9pro,αλλά μπορει και πολύ καλύτερα η εταιρεια,και πρέπει αν θέλει να συνεχίζει να ζητάει αυτά τα ποσά.
 


Τα 5000 μπαταρία δεν είναι πανάκεια αν το σωστό δέσιμο software με hardware δεν είναι σε υψηλό επίπεδο και thermal - cooling system σε άριστη υλοποίηση.

Το έζησα με exynos s21 ultra που με 5000 μπαταρία δεν μου έδινε τα αποτελέσματα ότι ήταν καλύτερο από το 7 Pro /7t pro με 4000 μπαταρία που είχα.

5000 ειχε και mi 11 ultra και μπαταρία αναιμική.

Και 8 pro που έχω τώρα με 4500 μπαταρία η μπαταρία και καλύτερη από exynos 21 ultra ειδικά σε data χρήση.

Ανάλυση οθόνης στα 1080 μπορείς επιλέξεις από ρυθμίσεις οθόνης αν και είμαι κατηγορηματικα αντίθετος να αγοράζω συσκευές και να κάνω εκπτώσεις ειδικά οθόνη (ευτυχώς σε Android έχεις πληθώρα επιλογών για εξοικονόμηση από αλλού όπως αφαίρεση bloatware που δεν κάνεις χρήση, σωστό στήσιμο κλπ)

Το να έδιναν 870 δεν έχει νόημα αφού δεν το έβαλε εξ αρχής δεν γίνεται μετέπειτα να το αλλάξει.

Τώρα 5000 μπαταρία θα δούμε όπως φαίνεται με 10 pro και να δούμε τι ψάρια πιάσει ο νέος snap αλλά και πόσο αποδοτικό θα είναι το thermal - cooling solution για τιθασευση νέου soc ώστε μην έχουμε τα θέματα με 888.

Android 12 ήδη πήρε stable σε Chinese 9 σειρά μέχρι τέλη έτους θα πάρουν και η global/eu version.

Άσε που όχι όλα ρόδινα σε Android 12 σε Sammy αφού υπήρχε bug με τα 120hz που τρέχει να το φτιάξει (4 beta 12 έβγαλε φαντάσου πριν βγάλει την stable και πάλι τους ξέφυγε)

Η ίδια η Google έβγαλε τα Pixel 6 με ανέτοιμο Android 12 και τρέχει να φτιάξει bugs σε συσκευή με δικό της hardware που υποτίθεται σε συνδυασμό με το δικό της software θα κεντουσε έλα όμως πως όχι.

Sent from my IN2023 using Tapatalk






OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αναμένοντας την παραλαβή του νέου μου 9pro θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ασύρματη φόρτιση. Τι είναι καλύτερο για τη μπαταρία η ασύρματη ή ενσύρματη φόρτιση? Πέραν του επίσημου ασύρματου φορτιστή έχετε να προτείνετε άλλον που να είναι σχετικά γρήγορος και ασφαλής; Κατά την φόρτιση πρέπει να αφαιρείται η θήκη ή δεν παίζει ρόλο? Γενικά κάθε επιπλέον πληροφορία σχετικά με την ασύρματη φόρτιση θα την εκτιμούσα

Στάλθηκε από το KB2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, mitsre said:

Αναμένοντας την παραλαβή του νέου μου 9pro θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την ασύρματη φόρτιση. Τι είναι καλύτερο για τη μπαταρία η ασύρματη ή ενσύρματη φόρτιση? Πέραν του επίσημου ασύρματου φορτιστή έχετε να προτείνετε άλλον που να είναι σχετικά γρήγορος και ασφαλής; Κατά την φόρτιση πρέπει να αφαιρείται η θήκη ή δεν παίζει ρόλο? Γενικά κάθε επιπλέον πληροφορία σχετικά με την ασύρματη φόρτιση θα την εκτιμούσα

Το μειονέκτημα της ασύρματης φόρτισης είναι ότι ανεβαίνει περισσότερο η θερμοκρασία της μπαταρίας σε σχέση με την ενσύρματη και αυτό δεν το θελουμε για τη μελλοντική υγεία της μπαταρίας. Το καλοκαίρι είναι βέβαια περισσότερο έντονο αυτό το πρόβλημα. Γιαυτο και ενδείκνυται να χρησιμοποιούμε αργούς φορτιστές στην ασύρματη φόρτιση. Όλοι οι επώνυμοι ασύρματοι φορτιστές κάνουν μια χαρά τη δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Το μειονέκτημα της ασύρματης φόρτισης είναι ότι ανεβαίνει περισσότερο η θερμοκρασία της μπαταρίας σε σχέση με την ενσύρματη και αυτό δεν το θελουμε για τη μελλοντική υγεία της μπαταρίας. Το καλοκαίρι είναι βέβαια περισσότερο έντονο αυτό το πρόβλημα. Γιαυτο και ενδείκνυται να χρησιμοποιούμε αργούς φορτιστές στην ασύρματη φόρτιση. Όλοι οι επώνυμοι ασύρματοι φορτιστές κάνουν μια χαρά τη δουλειά.

ετσι ειναι, γιαυτο και εγω φορτιζω σταθερα με αργο φορτιστη και εχω εναν γρηγορο μονο για εκτακτη περιπτωση. Το παν ειναι οι χαμηλες θερμοκρασιες για καλη διαρκεια της ζωης της μπαταριας. 

Για οποιος ενδιαφερεται εδω ενα μινι συγκριτικο με s21 ultra. Ελπιζω να κανω και αλλο.

https://myphone.gr/forum/topic/170719/?do=findComment&comment=7014924

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω το ημερολόγιο στη συσκευή, s21, πως μπορώ να το μεταφέρω στο one plus?  Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τίποτα, ειδικά με εφαρμογές clone που έχουν Samsung και one plus δεν το φέρνει 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω το ημερολόγιο στη συσκευή, s21, πως μπορώ να το μεταφέρω στο one plus?  Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τίποτα, ειδικά με εφαρμογές clone που έχουν Samsung και one plus δεν το φέρνει 
Κάνε συγχρονισμό το ημερολόγιο της Samsung στο λογαριασμό Google,μετά θα έρθουν αυτόματα στο OnePlus

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vag74 said:

Κάνε συγχρονισμό το ημερολόγιο της Samsung στο λογαριασμό Google,μετά θα έρθουν αυτόματα στο OnePlus

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κάνω ( νομίζω)  και δεν έρχεται, το κάνω λάθος ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Το κάνω ( νομίζω)  και δεν έρχεται, το κάνω λάθος ?

Κάπου στο ημερολόγιο της google έχει επιλογή για το τι θα εμφανίζεται. Λογικά έχει γίνει ο συγχρονισμός απλά δεν εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, leo06 said:

Κάπου στο ημερολόγιο της google έχει επιλογή για το τι θα εμφανίζεται. Λογικά έχει γίνει ο συγχρονισμός απλά δεν εμφανίζονται.

Στο Samsung έχω την εφαρμογή της ίδιας της Samsung, είχα να εμφανίζεται μόνο το ημερολόγιο της συσκευής, αν το κλείσω και βάλω να φανεί από Gmail δεν εμφανίζει τίποτα. Αν τα βάλω και τα 2 ενεργά και κάνω συγχρονισμό τότε πάλι δεν αλλάζει κάτι. Μήπως πρέπει να βάλω εφαρμογή της Google? 

Επίσης υπάρχει καμία Τρίτη εφαρμογή να το κάνει μεμονομένα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Στο Samsung έχω την εφαρμογή της ίδιας της Samsung, είχα να εμφανίζεται μόνο το ημερολόγιο της συσκευής, αν το κλείσω και βάλω να φανεί από Gmail δεν εμφανίζει τίποτα. Αν τα βάλω και τα 2 ενεργά και κάνω συγχρονισμό τότε πάλι δεν αλλάζει κάτι. Μήπως πρέπει να βάλω εφαρμογή της Google? 

Επίσης υπάρχει καμία Τρίτη εφαρμογή να το κάνει μεμονομένα?

Την εφαρμογή ημερολόγιο της google. Νομίζω αυτή είναι η default στο oneplus. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, leo06 said:

Την εφαρμογή ημερολόγιο της google. Νομίζω αυτή είναι η default στο oneplus. 

Έλα που δεν έχει συγχρονισμό στο s21 τώρα που την έβαλα. Πραγματικά έχω κουφαθει. 

Τόσα χρόνια δεν μου έχει χρειαστεί 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Έλα που δεν έχει συγχρονισμό στο s21 τώρα που την έβαλα. Πραγματικά έχω κουφαθει. 

Τόσα χρόνια δεν μου έχει χρειαστεί 

Αυτο το εκανες βρε?

https://www.samsung.com/za/support/mobile-devices/how-do-i-sync-my-s-planner-calendar-app-with-my-google-account/

 

Δες και εδω μια εναλλακτικη.

......you can migrate the events you've already entered on the Phone's calendar (to which you've been adding events with the Samsung Calendar App) into Google Calendar for free using a tool such as Calendar Sync Trial. Open the app and go to "Export" to create an ics (iCal) file containing the phone's calendar events, then import that file into a Google Calendar using a browser, or the same app. You can get Calendar Sync Trial from

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icalparse.free

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alextrela said:

Αυτο το εκανες βρε?

https://www.samsung.com/za/support/mobile-devices/how-do-i-sync-my-s-planner-calendar-app-with-my-google-account/

 

Δες και εδω μια εναλλακτικη.

......you can migrate the events you've already entered on the Phone's calendar (to which you've been adding events with the Samsung Calendar App) into Google Calendar for free using a tool such as Calendar Sync Trial. Open the app and go to "Export" to create an ics (iCal) file containing the phone's calendar events, then import that file into a Google Calendar using a browser, or the same app. You can get Calendar Sync Trial from

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icalparse.free

βρηκα τη 2η επιλογη σου στο google και δουλεψε. Το 1ο δεν γινοταν να το κανω γιατι ειχα ηδη τους λογαριασμους, εκτος αν τους διεγραφα. Απλα επειδη τα τελευταια χρονια εχω και ενα samsung, εκανα εκει back up (στο δικο της cloud) και με βολευε. Παλια τα επαιρνα ολα με το myphone explorer, αλλα πλεον δεν χρειαζεται. 

Με την 2η λυση ηρθαν. Δεν ηθελα να ειναι στο google  γιατι το χρησιμοποιω σε διαφορα pc και δε θελω να βαρανε παντου οι υπενθυμισεις, ηθελα μονο στη συσκευη μου. anyway τα καταφερα! 

email client ποια εχετε? εγω εχω παντα τον στοκ των συσκευων (πχ samsung mail) και ποτε το gmail γιατι το θεωρουσα παντα μαπα. Αξιζει κανα αλλο ή να το βαλω τωρα να τελειωνω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...