Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν σου ζητάνε 1000 ευρώ για κινητό και τα δίνεις, το λιγότερο που περιμένεις είναι να είναι σχεδόν άψογο και σίγουρα χωρίς θέματα λειτουργίας στην καθημερινότητα
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου ζητάνε 1000 ευρώ για κινητό και τα δίνεις, το λιγότερο που περιμένεις είναι να είναι σχεδόν άψογο και σίγουρα χωρίς θέματα λειτουργίας στην καθημερινότητα

Μα δεν είναι θέμα της συσκευής... Η εφαρμογή είναι κουκουρουκου

Η Oneplus είναι η μόνη που προσπαθεί να δώσει κάποια λύση. Η Samsung ούτε απαντάει

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με τις εφαρμογές που προτείνουν τα παιδιά παραπάνω π.χ. bluemail κλπ λύνεται το θέμα των notifications Και των υπενθυμίσεων σε 3rd party ημερολόγια?
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε Poco παιδιά.....

Τι να λεμε...

Χ3 pro

Θηρίο και μπαταρία με επαγγελματικη χρήση άνετα ημέρα 240€ το 256 GB...

 

F2 pro άνετα 1.5 μέρες μπαταρία χρήσης σκληρής

Και άριστη νυκτερινή φωτογραφία για 300€ που έχει το κινητο.και 5G +jack

 

 

Δεν κάνω πλάκα

Για αυτονομία αγοράζουμε upper midrange

 

Ποιο F2pro,πλακα μας κανετε?Για πηγαινετε να δειτε στο θεμα του τους προηγουμενους μηνες τι τεραστια προβληματα με reboot ειχε βγαλει σε καποιους.

 

Απο εκει και περα,προφανως το 9pro δεν βγηκε μαπα το καρπουζι με βαση το gmail ή για το εαν εχει ή δεν εχει την καλυτερη καμερα/μπαταρια της αγορας.

 

Ενα Smartphone ναυαρχιδα κρινεται στο συνολο αυτων που προσφερει.

 

Το προβλημα με το 9pro ειναι οτι δυστηχως για τα παραπανω χρηματα που ζηταει,δεν προσφερει το κατι παραπανω ειτε απο τον ανταγωνισμο,ειτε και και απο τις προηγουμενες συσκευες.

Ουτε και ο Snap888 δινει μεγαλες διαφορες σε σχεση με τον Snap865 οπως υπαρχει μεταξυ exynos 2020 και exynos 2021.

 

Αυτος ειναι ο κυριος λογος που υπαρχει μεγαλυτερο ενδιαφερον (και μεγαλυτερη συμμετοχη στο θεμα τους) για τα περσινα 8 και 8pro,παρα για το φετινο 9pro.

Ακομα χειροτερα τα πραγματα αν δειτε στο θεμα του απλου Oneplus9 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=488686

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το νήμα, αν και κάτοχος του 8Τ. Το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Gmail το είχα κάθε λίγο και λιγάκι στο προηγούμενο κινητό (Samsung A71). Έβαλα το Outlook και ησύχασα, και αυτό έχω και στο 8T. Τι θέλω να πω; Δεν είναι θέμα 9 pro.
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία των περιπτώσεων δεν πάω να βγάλω μάπα το κινητό....

 

Έρχομαι από το 1+5t που ήταν για τα δικά μου δεδομένα μια χαρά, αλλάζω κινητό μετά από 3,5 χρόνια και ενώ έχω ένα "πύραυλο" στα χέρια μου, δε μπορώ να κάνω βασικά πράγματα που για το 5t ήταν αυτονόητα.

Μου κακοφάνηκε που δε μπορώ να κάνω τη δουλειά μου out of the box και πρέπει να ψάχνω και να σπαταλάω πολύτιμο χρόνο για να βρίσκω λύσεις που θα έπρεπε κάποιος από τους εμπλεκόμενους να την έχει βρει, είτε είναι η google, είτε ο dev της κάθε εφαρμογής, είτε η oneplus...

Στην προκειμένη την "πλήρωσε" αρχικά η oneplus, θεωρώντας, λανθασμένα από όσο καταλαβαίνω τώρα, ότι είναι αποκλειστική της ευθύνη.

Τα ίδια θα έλεγα αν είχα samsung, ή όποια άλλη συσκευή στα +800 ευρώ....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά oneplus wireless charger 50 και OnePlus 9 pro Karbon Bumper Case. Αν κάποιος τα δίνει σε λογική τιμή ας μου στείλε ενα μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά τα τελευταία updates εχετε δει βελτίωσή στη κάμερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

όποιος το έχει και έχει εμπειρία από άλλες συσκευές ας μας πει

1) για αυτονομία και

2) για θερμοκρασίες

γιατί λένε ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία ανάλογα την χρήση που κάνει ο καθένας.. θερμοκρασία με 40 άρια έξω ναι ίσως είναι λίγο ζεστό αλλά και αυτό λογικό....οπότε όλα καλα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

όποιος το έχει και έχει εμπειρία από άλλες συσκευές ας μας πει

1) για αυτονομία και

2) για θερμοκρασίες

γιατί λένε ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

 

Αν το πάρεις στα 700 αξίζει

Αυτονομία εξαρτάται από που έρχεσαι, για εμένα που ήρθα από Huawei pro μου φαίνεται μέτρια ως κακιά, αν είσαι από Samsung s20 πχ ή κανένα iphone θα σου φανεί τούμπανο.

Θερμοκρασίες μετά από αναβαθμίσεις είναι οκ, μόνο με έντονη χρήση κάμερας ανεβάζει ενοχλητικά, παιχνίδια δεν παίζω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

όποιος το έχει και έχει εμπειρία από άλλες συσκευές ας μας πει

1) για αυτονομία και

2) για θερμοκρασίες

γιατί λένε ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

 

Ο 888 ετσι κι αλλιώς βγήκε θερμός φέτος.

Οσες συσκευές τον φοράνε έχουν θέμα με τις θερμοκρασίες.

Κι αυτό δε φτιάχνει.μόνο με updates πού χαμηλώνει την ισχύ του επεξεργαστή.

Με λίγα λόγια τα ίδια ξεφτιλίκια με τον 810,πριν λίγα χρόνια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ο 888 ετσι κι αλλιώς βγήκε θερμός φέτος.

Οσες συσκευές τον φοράνε έχουν θέμα με τις θερμοκρασίες.

Κι αυτό δε φτιάχνει.μόνο με updates πού χαμηλώνει την ισχύ του επεξεργαστή.

Με λίγα λόγια τα ίδια ξεφτιλίκια με τον 810,πριν λίγα χρόνια.

 

Κάνεις λάθος

Οι θερμοκρασίες έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ, δεν ξέρω τι έχουν κάνει με τους χρονισμούς, στην πράξη δεν κατάλαβα διαφορά, πλέον σοβαρό πρόβλημα έχει άμα δουλέψεις την κάμερα.

Δεν χρησιμοποιώ θήκες και στην αρχή είχα ξενερώσει, ήμουν έτοιμος να το πουλήσω, σε απλή χρήση σερφάρισμα, social, chat , mail... δεν πρόκειται να ανεβάσει θερμοκρασία, ούτε σε youtube 4k δεν έχω καταλάβει έντονο πρόβλημα, σε παιχνίδια δεν ξέρω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και εμένα το OP9 pro στα χέρια μου απτην Παρασκευή... γενικά όλα καλά όπως το περίμενα το κινητό, θερμοκρασίες δεν έχω δει να ανεβάζει χωρις λόγο... φόρτιση αστραπιαία, κάμερα ακόμα δεν την έχω δουλέψει πολύ... 2 απορίες έχω, επειδή είχα συνηθίσει το βράδυ να το βάζω σε Airplane mode βλέπω ότι μόλις βγω απο αυτό το mode δεν βρίσκει το WiFi.. υποθέτω είναι γνωστό bug αυτό έτσι? Και η άλλη απορία είναι με το 5G τι παίζει..? Έχω Wind αλλά βλέπω μόνο 4G να συνδέεται. Κάποιος μου είπε ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί η SIM μέσα απο άλλο κινητό αλλά δεν ξέρω αν ισχύει αυτό, θα το δοκιμάσω βέβαια καποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες του καύσωνα το κινητό υποφέρει... Ανοίγω κάμερα για βίντεο και σε λίγα λεπτά μήνυμα για υπερθέρμανση. Κρίμα
Link to comment
Share on other sites

Το κρίμα είμαστε εμείς που υποφέρουμε από την ζέστη, τι να σου κάνει και το κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες του καύσωνα το κινητό υποφέρει... Ανοίγω κάμερα για βίντεο και σε λίγα λεπτά μήνυμα για υπερθέρμανση. Κρίμα

 

Ναι, ζεσταίνεται υπερβολικά με ανοιχτή κάμερα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που με βασανίζει σχεδόν από την πρώτη ημέρα που πήρα το 9pro στα χέρια μου είναι η μη επαναφορά της οθόνης μετά από κλήση. η Οθόνη παραμένει μαύρη και ή θα τερματίσει ο συνομιλητής την κλήση, ή θα πατήσω το κουμπί λειτουργίας και άμα πιάσει... Έχω δοκιμάσει ήδη 2,3 εφαρμογές τύπου proximity sensor reset κλπ αλλά τίποτα. Έχω επικοινωνήσει ΚΑΙ με oneplus η οποία αφού έστειλε κάτι οδηγίες για να βγει από την υποχρέωση δεν βοήθησε πουθένα. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό; Σε 3 και 6t που είχα δεν ήξερα καν τι είναι ο proximity sensor...
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που με βασανίζει σχεδόν από την πρώτη ημέρα που πήρα το 9pro στα χέρια μου είναι η μη επαναφορά της οθόνης μετά από κλήση. η Οθόνη παραμένει μαύρη και ή θα τερματίσει ο συνομιλητής την κλήση, ή θα πατήσω το κουμπί λειτουργίας και άμα πιάσει... Έχω δοκιμάσει ήδη 2,3 εφαρμογές τύπου proximity sensor reset κλπ αλλά τίποτα. Έχω επικοινωνήσει ΚΑΙ με oneplus η οποία αφού έστειλε κάτι οδηγίες για να βγει από την υποχρέωση δεν βοήθησε πουθένα. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό; Σε 3 και 6t που είχα δεν ήξερα καν τι είναι ο proximity sensor...

 

Όχι ποτέ.. κάντο μια επαναφορά εργοστασιακών...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που με βασανίζει σχεδόν από την πρώτη ημέρα που πήρα το 9pro στα χέρια μου είναι η μη επαναφορά της οθόνης μετά από κλήση. η Οθόνη παραμένει μαύρη και ή θα τερματίσει ο συνομιλητής την κλήση, ή θα πατήσω το κουμπί λειτουργίας και άμα πιάσει... Έχω δοκιμάσει ήδη 2,3 εφαρμογές τύπου proximity sensor reset κλπ αλλά τίποτα. Έχω επικοινωνήσει ΚΑΙ με oneplus η οποία αφού έστειλε κάτι οδηγίες για να βγει από την υποχρέωση δεν βοήθησε πουθένα. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό; Σε 3 και 6t που είχα δεν ήξερα καν τι είναι ο proximity sensor...

 

Με την συσκευή στο αφτί ;

Το έχω πάθει κάποιες φορές όταν μιλάω με BT, χθες δεν ένιωθε με τίποτα να ανοίξει, ούτε με power, σε αφτί δεν έχω παρατηρήσει να τρώει σκάλωμα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 9 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...