Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι απαράδεκτο πράμα είναι αυτό ;

Το έχει κρατήσει κανένας το τηλ;

Ειδοποιήσεις με το ζόρι σε κλήση και sms;

Ποιο καλές ειδοποιήσεις έχουν τα Huawei χωρίς GMS. Χαχα ότι να ναι.

Έχει βάλει κανένας custom ROM και να δουλεύει σωστά;

NFC τράπεζες με root δουλεύουν;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι απαράδεκτο πράμα είναι αυτό ;

Το έχει κρατήσει κανένας το τηλ;

Ειδοποιήσεις με το ζόρι σε κλήση και sms;

Ποιο καλές ειδοποιήσεις έχουν τα Huawei χωρίς GMS. Χαχα ότι να ναι.

Έχει βάλει κανένας custom ROM και να δουλεύει σωστά;

NFC τράπεζες με root δουλεύουν;

 

Οι ειδοποιήσεις σε μένα δουλεύουν άψογα , σε όλα. Αν κάνεις root θέλει magisk hide για να δουλέψουν τέτοιες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις σε μένα δουλεύουν άψογα , σε όλα. Αν κάνεις root θέλει magisk hide για να δουλέψουν τέτοιες εφαρμογές

 

Έβγαλα τα πάντα ότι έχει για βελτιστοποίηση να δω πως θα πάει , το σίγουρο είναι ότι το gmail δεν θέλει με τίποτα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του gmail έχεις ενεργοποιήσει ειδοποίηση για κάθε μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του gmail έχεις ενεργοποιήσει ειδοποίηση για κάθε μήνυμα?

 

Ναι κανονικά.

Το περίεργο είναι ότι δεν έχω push ούτε με BlueMail

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

Το περίεργο είναι ότι δεν έχω push ούτε με BlueMail

 

Στο gmail? δοκίμασε να βάλεις λογαριασμό από yahoo ή hotmail

Link to comment
Share on other sites

Στο gmail? δοκίμασε να βάλεις λογαριασμό από yahoo ή hotmail

 

Το mail μου είναι 4x gmail, 1x yahoo, 2x Hotmail, το push λόγω δουλειάς μου είναι απαραίτητο, το τραγικό είναι ότι ούτε με manual δεν κατεβάζει τα mail, μόνο αν μπεις στην εφαρμογή. Υπάρχουν λύσεις αλλά είναι προσωρινές, το πρόβλημα είναι στο oxygen.

Έσβησα gmail και προσπαθώ με Bluemail, τα πάει καλύτερα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το mail μου είναι 4x gmail, 1x yahoo, 2x Hotmail, το push λόγω δουλειάς μου είναι απαραίτητο, το τραγικό είναι ότι ούτε με manual δεν κατεβάζει τα mail, μόνο αν μπεις στην εφαρμογή. Υπάρχουν λύσεις αλλά είναι προσωρινές, το πρόβλημα είναι στο oxygen.

Έσβησα gmail και προσπαθώ με Bluemail, τα πάει καλύτερα.

Δοκιμασες Outlook ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες Outlook ?

 

Κάτι γίνεται με BlueMail και είναι ανώτερη σαν εφαρμογή γενικά, θα δω...

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατοχος κ εγω του 9pro...

ειχα κ εγω θεμα με το gmail αλλα οχι πια...

εκανα το εξης...

settings - battery - battery optimization και εκει παταμε πανω δεξια τις τρεις τελιτσες στο advanced optimization.

εκει απενεργοποιουμε ολες τις επιλογες..

επανεκινηση και δεν ξανα ειχα προβλημα...

δοκιμαστε το.

 

κατα τα αλλα..δεν ξερω ποσοι απο τους χρηστες κινητου φτανουν μια συσκευη στα ορια της ωστε να πει καποιος αν ειναι τελειο ενα τηλεφωνο ή οχι... που τελειο δεν υπαρχει..

εγω λοιπον σαν κατοχος ολων των ναυαρχιδων,πλην του s21 ultra, εχω να πω πως ολα κυλουν αψογα, οκ τις φωτογραφιες θα τις ηθελα λιγο καλυτερες, αλλα θεωρω οτι εχουμε ενα εξαιρετικο κινητο. ιχως οχι για τα λευτα του αλλα σε γενικες γραμμες παρα πολυ καλο..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να υπάρχουν πιο "αυστηροί" χρήστες με απαιτήσεις στο maximum ειδικά όταν οι τιμές έχουν καθιερωθεί πια στα χίλια ευρώ. Κι εγώ (1+ 7 προ) σε μικρές λεπτομέρειες κι όχι μόνο ( όπως αργές αναβαθμίσεις, μη υποστήριξη volte κλπ) έκανα τα στραβά μάτια όμως εγώ το είχα πάρει μεταχειρισμένο τέσσερα κατοσταρικα πέρυσι κι όχι κοντά στο χιλιάρικο, εδώ όντως οι απαιτήσεις αυξάνονται ειδικά όταν υπάρχει ένα κλίμα από την ίδια την εταιρεία ως great experience & expectations... όμως αγαπώ 1+ και μάλιστα ευκολότατα θα ξανά αγόραζα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω.. αυστηροι χρηστες στο συγκεκριμενο τηλεφωνο θα... ζοριστουν θεωρω μονο ως προς τις φωτογραφιες, που δεν ειναι τελειες στις πιο δυσκολες συνθηκες. γιατι σε καλες συνθηκες θεωρω πως και ενα τηλεφνο με 250-300 ευρω τα καταφερνει μια χαρα.

κατα τα αλλα το κινητο ειναι βουτηρο που λενε οι νεοι,εγω θεματα με ειδοποιησεις πλεον δεν εχω, η φορτιση ειναι αψογη αλλα και η υποστηριξη, αν κ σαν καινουριο τηλεφωνο με θεματακια λογικο να υποστηριζεται τοσο συχνα.

φυσικα σε αυτο που συμφωνω ειναι οτι η ιδια η εταιρεια ανεβασε τον πηχυ και δεν τον εφτασε. γιατι αυτο που λενε ολοι ειναι οτι εκει που υστερουν τα oneplus ειναι η καμερα. και δεν τα καταφεραν φετος στον βαθμο που εκεινοι δημιουργησαν...

επισης δεν μενω παρα πολυ καιρο με ενα τηλεφωνο προσωπικα και εχω συνηθισει ,πλην μηλου, μετα απο ενα χ διαστημα η υποστηριξη να αραιωνει.. 1 χρονο πανω κατω τα κραταω. προσωπικα αν ειχα το συγκεκριμενο λογισμικο σε διασταση 6,1 ή 6,2 ιντσες μπορει να εμενα περισσοτερο.. εχουν αυτην την μανια με τα μεγαλα τηλεφωνα...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειμαι ο καταλληλοτερος, θα ηθελα απο τους πιο ειδικους στην φωτογραφια να σχολιασουν τα αποτελεσματα μετα το τελευταιο update.
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μια ερώτηση αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

Στο κινητό έχω προσθέσει 3 λογαριασμούς google.

Ειδικά στο main λογαριασμό παρατηρώ ότι ο συγχρονισμός δε λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Δηλαδή:

Προσθέτω "ραντεβού" στο g-calender από το Pc, και ενώ θα έπρεπε σε εύλογο χρονικό διάστημα να εμφανιστεί στο ημερολόγιο του κινητού, αυτό δε γίνεται. Συγχρονίζει μόνο αν ανοίξω το ημερολόγιο. Διαφορετικά, τα widget του κινητού, calendar ή τα widget 3rd party calendars δεν δείχνουν τα νέα ραντεβού, ενώ δε χτυπάνε οι υπενθυμίσεις. Αντίθετα σε άλλες περιπτώσεις (εφαρμογές), όπως π.χ. προσθήκη επαφής, αυτό γίνεται αυτόματα.

 

Εννοείται ότι έχω τσεκάρει τα ακόλουθα:

Ενεργός συγχρονισμός ημερολογίου, από το μενού "ρυθμίσεις - λογαριασμοί"

Έχω παίξει με τη βελτιστοποίηση μπαταρίας και ειδικά με τις εφαρμογές ημερολογίου - αποθηκευτικός χώρος ημερολογίου (να μην είναι βελτιστοποιημένα)

 

 

Καμία ιδέα, πριν πάω σε factory reset?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μια ερώτηση αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

Στο κινητό έχω προσθέσει 3 λογαριασμούς google.

Ειδικά στο main λογαριασμό παρατηρώ ότι ο συγχρονισμός δε λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Δηλαδή:

Προσθέτω "ραντεβού" στο g-calender από το Pc, και ενώ θα έπρεπε σε εύλογο χρονικό διάστημα να εμφανιστεί στο ημερολόγιο του κινητού, αυτό δε γίνεται. Συγχρονίζει μόνο αν ανοίξω το ημερολόγιο. Διαφορετικά, τα widget του κινητού, calendar ή τα widget 3rd party calendars δεν δείχνουν τα νέα ραντεβού, ενώ δε χτυπάνε οι υπενθυμίσεις. Αντίθετα σε άλλες περιπτώσεις (εφαρμογές), όπως π.χ. προσθήκη επαφής, αυτό γίνεται αυτόματα.

 

Εννοείται ότι έχω τσεκάρει τα ακόλουθα:

Ενεργός συγχρονισμός ημερολογίου, από το μενού "ρυθμίσεις - λογαριασμοί"

Έχω παίξει με τη βελτιστοποίηση μπαταρίας και ειδικά με τις εφαρμογές ημερολογίου - αποθηκευτικός χώρος ημερολογίου (να μην είναι βελτιστοποιημένα)

 

 

Καμία ιδέα, πριν πάω σε factory reset?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Είναι λίγο περίεργη η συσκευή με τις ειδοποιήσεις και συγχρονισμούς , το περίεργο είναι ότι την επόμενη μέρα μπορεί να στρώσει και να είναι Οκ για πάντα, μόνο με push gmail μια έστρωνε μια χάλαγε, πιστεύω έχει πολλούς περιορισμούς για να ανεβάσουν αυτονομία που έτσι κι αλλιώς είναι κακιά.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

We are starting to push the incremental rollout of a new OxygenOS update for the OnePlus 9 and OnePlus 9 Pro for the India region now, for EU and NA region will soon follow.

 

OP9

IN: 11.2.7.7.LE25DA

EU: 11.2.7.7.LE25BA

NA: 11.2.7.7.LE25AA

 

OP9 Pro

IN: 11.2.7.7.LE15DA

EU: 11.2.7.7.LE15BA

NA: 11.2.7.7.LE15AA​

 

Changelog

System

Reduced power consumption in specific scenarios

Fixed known issues and improved stability

Camera

Newly added HDR option in video recording interface(Path: Menu options in the upper right corner of the screen-Dynamic video) (9 Pro-specific)

Improved the shooting and recording experience

 

Και τα update, συνεχίζονται!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε και εσείς διαθέσιμα 2.5-3 giga ram ελευθέρα από τα 12 που στην πραγματικότητα είναι 11 χωρίς να τρέχει τίποτα το ιδιαίτερο;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο για το Android και πως διαχειρίζεται την Ram. Ενδεικτικό αρθρο:

https://news.xiaomi-miui.gr/ram-management-on-android/?amp

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο για το Android και πως διαχειρίζεται την Ram. Ενδεικτικό αρθρο:

https://news.xiaomi-miui.gr/ram-management-on-android/?amp

 

Ξέρω φίλε μου

Το κινητό μετά από reboot φτάνει 75-80% χρήσης ram , βλέπω ένα s21 με 12 giga χωρίς να κάνει reboot και τρώει 50-60% και πολύ ποιο φορτωμένο απ ότι έχω εγώ το δικό μου. Κάτι δεν μου κάθεται καλά.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σκέφτομαι την μετάβαση σε 1+ από p40pro, αξίζει? Υπάρχει κάποιος που έκανε την ίδια μετάβαση να μου πει εντυπώσεις? Θα είναι η πρώτη μου εμπειρία σε 1+, επίσης επίσημο service σε Ελλάδα δεν έχουμε ε?

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Είχα τo p40 pro. Τα πλεονεκτήματα του p40 pro είναι η μπαταρία και ίσως η κάμερα. Σε όλα τα άλλα υπερέχει το oneplus. Η έλλειψη Google services για μενα είναι τεράστιο μειονέκτημα του Huawei. Όσον αφορά το service μπορεί να μην υπάρχει στην Ελλάδα, αλλά η εξυπηρέτηση είναι άψογη και σε 3 με 4 εργάσιμες πάει το κινητό στο επίσημο service και επιστρέφει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σκέφτομαι την μετάβαση σε 1+ από p40pro, αξίζει? Υπάρχει κάποιος που έκανε την ίδια μετάβαση να μου πει εντυπώσεις? Θα είναι η πρώτη μου εμπειρία σε 1+, επίσης επίσημο service σε Ελλάδα δεν έχουμε ε?

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτονομία και camera υπερέχει με διαφορά το p40 pro , εγώ ένιωσα ότι πήγα από p40 pro σε p30 pro και ακόμα χειρότερα, IPhone 12 max, s21 ultra αν θες να νιώσεις ότι αναβαθμίστηκες.

Σαν Huawei δεν υπάρχει φίλε δυστυχώς.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία και camera υπερέχει με διαφορά το p40 pro , εγώ ένιωσα ότι πήγα από p40 pro σε p30 pro και ακόμα χειρότερα, IPhone 12 max, s21 ultra αν θες να νιώσεις ότι αναβαθμίστηκες.

 

Σαν Huawei δεν υπάρχει φίλε δυστυχώς.

Περιμένω να δω το harmoni OS αν & πιστεύω ότι θα θέλει πολύ καιρό για να δουλέψει σωστά & μετά θα κάνω την κίνηση μου. Το s21ultra με χαλάει γιατί στα ίδια λεφτά παίρνω μήλο που είναι σαφώς ανώτερο & κρατάει περισσότερο η τιμή του. Αν η huawei δεν βρει την χρυσή τομή να δουλέψουν όλες οι εφαρμογές όπως πρέπει & ας μην είναι Google δυστυχώς δεν θα πάει καλά (κρίμα γιατί έχει φοβερά κινητά). Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω το harmoni OS αν & πιστεύω ότι θα θέλει πολύ καιρό για να δουλέψει σωστά & μετά θα κάνω την κίνηση μου. Το s21ultra με χαλάει γιατί στα ίδια λεφτά παίρνω μήλο που είναι σαφώς ανώτερο & κρατάει περισσότερο η τιμή του. Αν η huawei δεν βρει την χρυσή τομή να δουλέψουν όλες οι εφαρμογές όπως πρέπει & ας μην είναι Google δυστυχώς δεν θα πάει καλά (κρίμα γιατί έχει φοβερά κινητά). Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ περιμένω pixel 6 pro, αν με απογοητεύσει επιστροφή σε huawei και ας μην έχει google, ήδη το app gallery είναι καμία σχέση από πέρυσι. Harmony θα δείξει η πορεία, πιστεύω ότι πρέπει να συνεργάζεται σε πολλά σημεία με android για να πετύχει και όχι να έχει πολιτική apple.

Πιστεύω ότι oneplus 10 pro αν συνεργαστεί σε hardware με Hasselblad θα φτιάξει την καλύτερη camera, βελτιώσει αυτονομίας, βελτίωση oxygen και θα ανέβει πολύ ψηλά.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 9 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...