Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεταφορά έκανε λογικά την "ζημιά". Από αυτά που διαβάζω και βλέπωια χαρά επιλογή έκανες με το 1+ να το χαρείς! Άστο το Mi 11 έχει θεματάκια ακόμη...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Βλέπω στο νήμα ότι όλοι πάνε στο Pro και ρωτώ το απλό δεν είναι καλό ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Βλέπω στο νήμα ότι όλοι πάνε στο Pro και ρωτώ το απλό δεν είναι καλό ?

 

απλ το pro εχει καλυτερη καμερα..πιο γρηγορη φορτιση και καλυτερη οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Βλέπω στο νήμα ότι όλοι πάνε στο Pro και ρωτώ το απλό δεν είναι καλό ?

 

Για τον ιδιο λογο που και σε Samsung Μερια το S21ultra εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον ή σε Iphone το ακριβοτερο 12pro max.

 

Γιατι ο κοσμος στα τεχνολογικα forum ενθουσιαζεται περισσοτερο με τις ακριβοτερες εκδοσεις και τα εξτρα που προσφερουν σε σχεση με τις φθηνοτερες,ειδικα οταν η συμμετοχη ειναι μειωμενη.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το 9 Pro 12GB 256GB από BANGGOOD 789.57€ με το κουπόνι BGOP9P12510 και το 8GB 256GB 723.01€ με το BGOP9P8510. Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή που σε λίγο καιρό θα πάει κάτω από το 700αρι οπότε με EUpriority θα είναι ευκαιρία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από 8 μοντέλα λέω να επιστρέψω στο oneplus....

 

Μια ερώτηση αξίζει τελικά το 9 pro 8/128 ή να πάω σε 12 pro max ?

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, έχω το 9 pro 12/256 και δεν μου δίνει καν σαν επιλογή μέσα από το μενού το 5g! από τις ρυθμίσεις-δίκτυο σιμ- προτιμώμενος τύπος δικτύου, εμφανίζει μόνο 2g, 3g και 4g, τίποτα άλλο....

 

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα σε όλους, έχω το 9 pro 12/256 και δεν μου δίνει καν σαν επιλογή μέσα από το μενού το 5g! από τις ρυθμίσεις-δίκτυο σιμ- προτιμώμενος τύπος δικτύου, εμφανίζει μόνο 2g, 3g και 4g, τίποτα άλλο....

 

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έχω Vodafone

 

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι δεν το υποστηρίζει η βοντα ακόμα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Mocolo uv είναι ότι καλύτερο

Καλημέρα.

  1. Αφήνει κενά περιμετρικά της οθόνης?
  2. Ο αισθητήρας ανταποκρίνεται κανονικά?
  3. Από τη συσκευασία έχει μεμβράνη πάνω το 9pro?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by sirgab
Λάθος παράθεση
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

  1. Αφήνει κενά περιμετρικά της οθόνης?
  2. Ο αισθητήρας ανταποκρίνεται κανονικά?
  3. Από τη συσκευασία έχει μεμβράνη πάνω το 9pro?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Όταν παραλάβω θα σου πω :)

Αν και δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να διαγραφεί Edited by sirgab
Παράθεση σε λάθος post
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβω θα σου πω :)

Αν και δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς :)

 

Συγνώμη για το μπέρδεμα, έκανα παράθεση σε λάθος post

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

  1. Αφήνει κενά περιμετρικά της οθόνης?
  2. Ο αισθητήρας ανταποκρίνεται κανονικά?
  3. Από τη συσκευασία έχει μεμβράνη πάνω το 9pro?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Έχει screen protector ναι.

 

Έχω p40 pro και παρέλαβα και το 9 pro, ίσως είναι η χειρότερη μετάβαση που έχω κάνει ποτέ, η τιμή με αυτό το τηλ έπρεπε να μείνει στα επίπεδα που ήταν, ειδικά με αυτή την camera, 5G 20% ποιο αργό σε σχέση με το p40 pro.

Με αυτά τα λεφτά πας σε s21 ultra, iphone pro 12 max, ίσως να είναι μια αρχή για να έχει καλό κινητό η one plus από του χρόνου.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει screen protector ναι.

 

Έχω p40 pro και παρέλαβα και το 9 pro, ίσως είναι η χειρότερη μετάβαση που έχω κάνει ποτέ, η τιμή με αυτό το τηλ έπρεπε να μείνει στα επίπεδα που ήταν, ειδικά με αυτή την camera, 5G 20% ποιο αργό σε σχέση με το p40 pro.

Με αυτά τα λεφτά πας σε s21 ultra, iphone pro 12 max, ίσως να είναι μια αρχή για να έχει καλό κινητό η one plus από του χρόνου.

 

Θα ηθελες οποτε εχεις χρονο να πεις 2 πραγματα παραπανω? Γιατι ενω την κοιταζω αρκετα τη συσκευη κατι με τραβαει να μη κανω κινηση.. και στο διπλανο forum μου κανει εντυπωση το ποσες αγγελιες ξεφυτρωνουν που τα δινουν μεσα σε λιγες μερες. Λογω καμερας που τελικα οντως δεν ανταποκρινεται σε flagship? Υπαρχει κατι αλλο πολυ χτυπητο? (εκτος του 5g)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελες οποτε εχεις χρονο να πεις 2 πραγματα παραπανω? Γιατι ενω την κοιταζω αρκετα τη συσκευη κατι με τραβαει να μη κανω κινηση.. και στο διπλανο forum μου κανει εντυπωση το ποσες αγγελιες ξεφυτρωνουν που τα δινουν μεσα σε λιγες μερες. Λογω καμερας που τελικα οντως δεν ανταποκρινεται σε flagship? Υπαρχει κατι αλλο πολυ χτυπητο? (εκτος του 5g)

 

Η camera του είναι εκτός ανταγωνισμού, πάνω κάτω ήξερα πως θα είναι.

Για κάποιον που θέλει ναυαρχίδα πάει στις συσκευές που είπα, αν θέλει να τις αποφύγει πάει σε P40 pro που είναι τσάμπα.

Αυτή είναι η γνώμη μου.

Περισσότερα θα πω στην πορεία σε σχέση με p40 pro που θα τα δουλεύω ταυτόχρονα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο update 12.2.6.6.

Επίσης παρατήρησα ότι στην επιλογή 4G, η μπαταρία έχει πολύ καλύτερη απόδοση έναντι της 5G όπως η θερμοκρασία της συσκευής αυξάνεται με μικρότερο Ρυθμό.

Έχω cosmote και ο λόγος που γύρισα σε 4g είναι γιατί με 4g πιάνω ταχύτητες 160 mbps, ενώ με 5g πιάνω 105 mbps

Link to comment
Share on other sites

Έτσι καλά ξηγήθηκες Γιάννη. Παίζει ρόλο σε τί μπάντα εκπέμπει η κεραία η ποιότητα του σήματος είναι πολύ σημαντική επίσης στο 5g.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Hey everyone,

 

We are starting to push the incremental rollout of a new OxygenOS update for the OnePlus 9 and OnePlus 9 Pro for the India region now, for EU and NA region will soon follow.

 

OP9

IN: 11.2.6.6.LE25DA

EU: 11.2.6.6.LE25BA

NA: 11.2.6.6.LE25AA

 

OP9 Pro

IN: 11.2.6.6.LE15DA

EU: 11.2.6.6.LE15BA

NA: 11.2.6.6.LE15AA​

 

Changelog

System

Improved charging experience

Optimized power consumption

Fixed known issues and improved stability

Camera

Improved the hidden operation logic of the camera‘s top bar

Optimized the noise reduction and sharpening effect of the rear camera

Improved the focusing experience and brightness constancy in indoor scenes

Improved the accuracy of auto white balance of the rear camera

Network

Improved network performance

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελες οποτε εχεις χρονο να πεις 2 πραγματα παραπανω? Γιατι ενω την κοιταζω αρκετα τη συσκευη κατι με τραβαει να μη κανω κινηση.. και στο διπλανο forum μου κανει εντυπωση το ποσες αγγελιες ξεφυτρωνουν που τα δινουν μεσα σε λιγες μερες. Λογω καμερας που τελικα οντως δεν ανταποκρινεται σε flagship? Υπαρχει κατι αλλο πολυ χτυπητο? (εκτος του 5g)

 

Νομίζω είναι το ποιο αντιπροσωπευτικό VS

 

https://nanoreview.net/en/phone-compare/oneplus-9-pro-vs-huawei-p40-pro

 

Με χάλασε η μπαταριά, με ξενέρωσε η camera, δεν περίμενα ότι θα έχω θέματα με ειδοποιήσεις εφαρμογών, το home launcher απογοήτευση, στα εικονίδια μπορείς να έχεις απλά τελίτσα και όχι αριθμό ειδοποιήσεων, οι ρυθμίσεις δεν είναι τόσες απλές και θέλουν ψάξιμο, το θέμα με τις θερμοκρασίες είναι έντονο, χρήση με χειρονομίες ειδικά στο back τρώω άκυρο, ενοχλεί το screen protector για χειρονομίες, αναγνώριση προσώπου στο σκοτάδι σχεδόν ανύπαρκτη, θα μπορούσε να έχει καλύτερο task manager, θα μπορούσε να ήταν ποιο παραμετροποιήσιμο.

 

Όμορφο τηλ, ωραία οθόνη, γρήγορο επεξεργαστή, κάλο δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς να με ενοχλεί καθόλου η θέση που είναι χαμηλά, ναυαρχίδα δεν είναι σίγουρα, ήδη σε bangood παίρνει τον κατήφορο και θα φτάσει τα 700 σύντομα πιστεύω .

Περιμένω Pixel 6 pro σαν τρελός. :p

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι το ποιο αντιπροσωπευτικό VS

 

https://nanoreview.net/en/phone-compare/oneplus-9-pro-vs-huawei-p40-pro

 

Με χάλασε η μπαταριά, με ξενέρωσε η camera, δεν περίμενα ότι θα έχω θέματα με ειδοποιήσεις εφαρμογών, το home launcher απογοήτευση, στα εικονίδια μπορείς να έχεις απλά τελίτσα και όχι αριθμό ειδοποιήσεων, οι ρυθμίσεις δεν είναι τόσες απλές και θέλουν ψάξιμο, το θέμα με τις θερμοκρασίες είναι έντονο, χρήση με χειρονομίες ειδικά στο back τρώω άκυρο, ενοχλεί το screen protector για χειρονομίες, αναγνώριση προσώπου στο σκοτάδι σχεδόν ανύπαρκτη, θα μπορούσε να έχει καλύτερο task manager, θα μπορούσε να ήταν ποιο παραμετροποιήσιμο.

 

Όμορφο τηλ, ωραία οθόνη, γρήγορο επεξεργαστή, κάλο δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς να με ενοχλεί καθόλου η θέση που είναι χαμηλά, ναυαρχίδα δεν είναι σίγουρα, ήδη σε bangood παίρνει τον κατήφορο και θα φτάσει τα 700 σύντομα πιστεύω .

Περιμένω Pixel 6 pro σαν τρελός. :p

 

Ετσι εξηγουνται οι τοσες αγγελιες.. Οντως εχω δει τον κατηφορο και στο κινεζομαγαζο.. Και το περιμενα πολυ ως την καλυτερη εναλλακτικη απο galaxy s και iphone. Περισυ με το 8 pro ειχε γινει παταγος και δικαιολογημενα φυσικα γιατι ηταν (και ειναι) φοβερη συσκευη. Thanks for the feedback!

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Περισυ με το 8 pro ειχε γινει παταγος και δικαιολογημενα φυσικα γιατι ηταν (και ειναι) φοβερη συσκευη. Thanks for the feedback!

Εξαρτάται από που έρχεσαι, δεν το ξέρω το 8 pro, ίσως από 8 pro σε 9 pro να είναι αισθητή αναβάθμιση, το θέμα είναι αν αξίζει η μετάβαση για τα 1000+ που το έφτασε η 1+.

Αν έρχεσαι από s20 ή IPhone 11 λογικά θα ξενερώσεις γιατί δεν θα είναι αναβάθμιση , όπως ένιωσα εγώ που είναι σαν να πήγα σε p30 pro από p40 pro.

Είναι νέα συσκευή, σίγουρα θα έχει και σφάλματα, απλά δεν είναι αυτό που ήθελαν να περάσουν και δικαιολογημένα τρώνε κράξιμο από παντού, επίσης απαράδεκτο να κολλήσουν ταμπέλα hasselblad σε τέτοια κάμερα, είναι στα όρια της απάτης όσοι γνωρίζουν την εταιρία και δυσφήμιση για την ίδια την εταιρία.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προερχόμενος από s20 ultra μπορώ να πω στους περισσότερους τομείς το 9 pro είναι ανώτερο. Το Samsung φούρνος, η μπαταρία με το ζόρι μου έφτανε μέχρι το μεσημέρι. Η φόρτιση εποχή 2015 σε θέμα ταχύτητας. Μόνο η κάμερα είναι λίγο καλύτερη στο Samsung και πάλι όχι σε όλες τις συνθήκες. Για να καταφέρει να κάνει auto focus σε κάποιες περιπτώσεις ήθελε 10 δευτερόλεπτα. Η οθόνη, η ταχύτητα, η σπιρτάδα στο oneplus είναι σαφώς ανώτερη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 9 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...