Jump to content

OnePlus 9 Pro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πείτε και εντυπώσεις από μπαταρία όσοι το έχετε! Με γεια και να το χαρείτε!

Είμαι στο τσακ να το πάρω κι εγώ και είναι το μόνο που με προβληματίζει.

 

Επίσης, να ρωτήσω, έχει δοκιμάσει κανεις να παραγγείλει με τιμολόγιο από αμαζον? Για να κάνεις business account σου ζητάνε κάποια έγγραφα. Ξέρετε εάν τα δέχονται στα ελληνικά ή αν πρέπει τα έγγραφα να είναι στα αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε και εντυπώσεις από μπαταρία όσοι το έχετε! Με γεια και να το χαρείτε!

Είμαι στο τσακ να το πάρω κι εγώ και είναι το μόνο που με προβληματίζει.

 

Επίσης, να ρωτήσω, έχει δοκιμάσει κανεις να παραγγείλει με τιμολόγιο από αμαζον? Για να κάνεις business account σου ζητάνε κάποια έγγραφα. Ξέρετε εάν τα δέχονται στα ελληνικά ή αν πρέπει τα έγγραφα να είναι στα αγγλικά?

 

Κανεις εγγραφη με τα στοιχεια της εταιριας και στην συνεχεια απλα βαζεις το αφμ, περιμενεις να παρει εγκριση και εισαι ετοιμος.

Τα στοιχεια της εταιριας κλπ τα γραφεις σε λατινικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανεις εγγραφη με τα στοιχεια της εταιριας και στην συνεχεια απλα βαζεις το αφμ, περιμενεις να παρει εγκριση και εισαι ετοιμος.

Τα στοιχεια της εταιριας κλπ τα γραφεις σε λατινικους χαρακτηρες.

 

Εμένα με email μου ζήτησαν αν επισυναψω έγγραφα όπως πχ άδεια λειτουργίας, σύσταση, έγγραφο που να φαίνεται η σχέση του ονόματος που δηλώθηκε στο μέιλ με την εταιρεία κλπ (καταστατικό δλδ που να φαίνεται ο νόμιμος εκπρόσωπος).

 

Και αναρωτιέμαι... Αυτά όλα είναι προφανώς στα ελληνικά, πως θα τα καταλαβουν? :/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα κάνει πριν από χρόνια βέβαια δεν μου είχε ζητήσει τπτ. Έβαζες αφμ και λοιπά στοιχεία και σου έκαναν έγκριση ή όχι.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 2η φόρτιση με φουλ σκάλισμα και σεταπ και έβγαλα 7 ώρες οθόνη σε 20 ώρες. browsing, social media, chats κλπ, με 1080 ανάλυση. Δεν είδα διαφορά στην qhd οπότε δεν έχει νόημα.

 

ορίστε και μια φώτο μέσα από το αμάξι.

 

IMG_20210403_185507

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

Και αναρωτιέμαι... Αυτά όλα είναι προφανώς στα ελληνικά, πως θα τα καταλαβουν? :/

 

 

Εφόσον εχεις ενεργοποιήσει τις ενδοκοινοτικες συναλλαγες (VIES) στην Εφορία, τα "τραβανε" από κει βάσει του ΑΦΜ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα κάνει πριν από χρόνια βέβαια δεν μου είχε ζητήσει τπτ. Έβαζες αφμ και λοιπά στοιχεία και σου έκαναν έγκριση ή όχι.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως έτσι κι εμενα.

Link to comment
Share on other sites

μερικές φώτο ακόμα με super macro αν και δεν το πολύ έχω με την φωτογραφία

 

IMG_20210404_143516

 

IMG_20210404_140325

 

IMG_20210404_130501

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μερικές φώτο ακόμα με super macro αν και δεν το πολύ έχω με την φωτογραφία

 

IMG_20210404_143516

 

IMG_20210404_140325

 

IMG_20210404_130501

 

Φανταστικές. Υπέροχες. Θεσπέσιες .!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο Update πριν λίγες μέρες σύμφωνα με το οποίο βελτιώνεται η αυτονομία όπως αναφέρουν! :)

 

Είμαι σε φάση αναζήτησης και smart watch (δεν έιχα ξανά) και έχω πει να περιμένω την 26η Απριλίου που ανοίγει για παραγγελία το Oneplus Watch μήπως τα χτυπήσω σε κανένα τυχόν προωθητικό πακέτο...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς αν θα έρθουν και τα 9ρια στον Κωτσόβολο ή σε άλλες μεγάλες αλυσίδες; Σας ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote το έχει βάλει ήδη..

( Με το χαράτσι +100 € )

 

Λογικά και αν θυμάμαι καλά, από 12 Απριλίου θα εμφανιστεί

Πιστεύω και στον Κωτσόβολο , ίσως και στις άλλες αλυσίδες

Με την ίδια αυξημένη κατά 100 € τιμή

 

 

Διόρθωση:

δεν είχα προσέξει ότι αναφέρεσαι στο "απλό" 9ρι

Για το 9ρι ίσως πιο αργά το φέρουν

Edited by msarig
Link to comment
Share on other sites

Άρα να γιατί στην σειρά 9, το 5G ενεργοποιείται αυτόματα χωρίς μηνύματα και πατέντες σε άλλες πιστοποιημένες συσκευές σε αντίθεση με την σειρά 8
Link to comment
Share on other sites

Όπως το έγραψες Γιάννη. Απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει τόσο φυσικά από τους εδώ παρόχους όσο και απ'την μεριά έως ένα βαθμό της ίδιας της 1+. Να το χαρείς φίλε ✌️

Εγώ το τελευταίο εξάμηνο επέστρεψα σε Samsung & Xiaomi ταυτόχρονα...θα μου λείψει το 7 Pro ήταν ένα εξαιρετικό τηλέφωνο όμως κι εδώ που είμαι είναι διπλά ευχαριστημένος , σούπερ!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote το έχει βάλει ήδη..

 

( Με το χαράτσι +100 € )

 

 

 

Λογικά και αν θυμάμαι καλά, από 12 Απριλίου θα εμφανιστεί

 

Πιστεύω και στον Κωτσόβολο , ίσως και στις άλλες αλυσίδες

 

Με την ίδια αυξημένη κατά 100 € τιμή

 

 

 

 

 

Διόρθωση:

 

δεν είχα προσέξει ότι αναφέρεσαι στο "απλό" 9ρι

 

Για το 9ρι ίσως πιο αργά το φέρουν

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, δεν είχα δει ότι το έφερε η COSMOTE. Πάντως, η τιμή είναι τραγική...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στα κινητά γενικά είναι είναι τραγικές αλλά στην Ελλάδα που θες 2 3 μισθούς για να πάρεις high end είναι ακόμα πιο τραγικές έναντι άλλων χωρών που θες μισό ή 1 μισθό.

 

Εξάλλου για αυτό υπάρχουν και τόσες συσκευές, παίρνεις κάτι που σαρεσει η τιμή.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κλεψιά κανονική, απορώ με κόσμο που τους δίνει λεφτά. 12/256 με δώρο wireless charger και θήκη το πήρα από το επίσημο σαιτ 999 ευρώ. ούτε σεντ παραπάνω.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος να θέλει να το πάρει κάποιος απο Ελλάδα είναι επιδότηση ή δόσεις. Πάντως η αγορά απο το επίσημο site είναι για μένα ο καλύτερος τρόπος (Τρίτη μπήκε η παραγγελία, Πέμπτη πρωί το είχα στα χέρια μου). Σχετικά με την συσκευή να μοιραστώ και εγω τις εντυπώσεις μου για να βοηθήσω κάποιον που ενδιαφέρεται για αγορά μιας και προέρχομαι απο το 1+8Pro (256GB - Glacier green).

Φέτος διάλεξα το Morning Mist για αλλαγή και παρόλου που είναι glossy για τα γούστα μου, είναι πολύ ομορφο και εντυπωσιακό όταν δεν είναι στη θήκη του (Sandstone Bumper Case Rock Gray). Εκπλήκτική ταχύτητα φόρτισης (~45 λεπτά απο 2%-100%), για την αυτονομία ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη αλλά δεν βλέπω κάτι που να με ανησυχει μέχρι στιγμής, σύμφωνα πάντα με τη δική μου χρήση και σαν κριτήριο το 8Pro. Οθόνη εξαιρετική και επιτέλους η καμπύλη στην άκρη της οθόνης αδιάφορη. Για την κάμερα θα περιμένω το update και μετά θα ανεβάσω συγκριτικό με το iPhone 12 Pro Max.

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά εννοείς wireless γιατί με καλώδιο δεν κάνει τόσο.. μπαταρία μόλις γύρισα σε 60hz είναι μεγάλη η διαφορά, με την αυτόματη ρουφάει πάρα πολύ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Με το καλώδιο, τον ασύρματο θα τον τσιμπήσω μαζί με το ρολόι. Στην επόμενη φόρτιση θα το μετρήσω ξανά και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Με το καλώδιο, τον ασύρματο θα τον τσιμπήσω μαζί με το ρολόι. Στην επόμενη φόρτιση θα το μετρήσω ξανά και θα επανέλθω.

 

ούτε με τον ασύρματο δεν κάνει τόσο

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 9 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...