Jump to content

Realme GT 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Color os ειναι η επίσημη εκδοση του realme..custom rom υπαρχει μονο lineage19.1 σε δοκιμαστική έκδοση και μπαινει λιγο δυσκολα..εγω ειμαι ευχαριστημένος με στοκ και θα παραμεινω στοκ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο. Φλασαρισμα έκανα παλιά σε Xiaomi, (και σε OnePlus), είναι συγκεκριμένη διαδικασία, δες οδηγό στο xda,, προσωπικά δεν το πειράζω..

(περνούσαμε custom firmware, που είχε και ελληνική γλώσσα.).

Αναμονή για c18.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, manwlis77 said:

Νόμιζα το color os ήταν κινεζική έκδοση !!

Είναι global version, / realme.

Σε OnePlus είναι το oxygen OS, το global version, 

και η china version είναι .. hydrogen ( μάλλον).

Σε OnePlus 8t είχα φλασαρει color OS, αλλά δεν με αρεσε, ήτανε κινεζική έκδοση, δεν είχε ελληνικά,

, και πέρασα ξανά το oxygen OS.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/call-recording-apps-android/

 

Νομίζω το κλείδωσε η google.

Mε Xiaomi/ pixel μπορεί ακόμα να γίνει ηχογράφηση,, ( μάλλον;;;;).

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο αδερφός μου και όταν είναι σε συνομιλία δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ με δεδομένα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Φταίει η rom;

Ο ίδιος θέλει να περιμένει επίσημο update αλλά βρήκα τη c15 από εδώ, να την κατεβάσω ή θα γίνει ζημιά;

 

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο αδερφός μου και όταν είναι σε συνομιλία δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ με δεδομένα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Φταίει η rom;
Ο ίδιος θέλει να περιμένει επίσημο update αλλά βρήκα τη c15 από εδώ, να την κατεβάσω ή θα γίνει ζημιά;
 
Πρέπει να έχει ενεργό το volte για να έχει ίντερνετ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, skydiver said:

Το έχει ο αδερφός μου και όταν είναι σε συνομιλία δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ με δεδομένα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Φταίει η rom;

Ο ίδιος θέλει να περιμένει επίσημο update αλλά βρήκα τη c15 από εδώ, να την κατεβάσω ή θα γίνει ζημιά;

 

μπες με vpn και θα σου βγαλει και τη 18 αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, manwlis77 said:

Την c16 έχει βγάλει !

νομιζω εχει βγει και 18 για ψαχτε το

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, chios said:

Πρέπει να έχει ενεργό το volte για να έχει ίντερνετ.

Thanks.Δυστυχώς το ίδιο και με volte ενεργό, μόλις πάει να κάνει κλήση χάνονται τα δεδομένα.

16 minutes ago, Tr3LaRaS said:

μπες με vpn και θα σου βγαλει και τη 18 αν θυμαμαι καλα

Thanks.Μάλλον αυτό θα γίνει τελικά γιατί δεν βγαίνει άκρη.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, skydiver said:

Το έχει ο αδερφός μου και όταν είναι σε συνομιλία δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ με δεδομένα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Φταίει η rom;

Ο ίδιος θέλει να περιμένει επίσημο update αλλά βρήκα τη c15 από εδώ, να την κατεβάσω ή θα γίνει ζημιά;

 

Σε διαφορετικό κινητό, μιλούσα με τράπεζα στην Αθήνα, κάτι με ρώτησαν, μπαίνω στην τραπεζική εφαρμογή, και Δεν συνδεοτανε.

Δεν γινόταν ταυτόχρονα κλήση, internet, το θυμάμαι καλά., και σκέφτηκα πρέπει να έχει δύο sim, μια ομιλία, μια δεδομένα, κλπ κλπ,, πριν χρόνια έγινε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

 Αν μπορεί κάποιος με το κινητό του να κάνει μια δοκιμή μπας και φταίει η συσκευή;

Με το δικό μου πάντως γίνεται με μια sim (αν και με την τελευταία αναβάθμιση από 5g πέφτει σε Η+)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks, άρα πάμε για update και βλέπουμε.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγους μήνες, είχα πρόβλημα, δεν μπορούσα να πληρώσω τον λογαριασμό της cosmote, με το κινητό μου realme, μέσα από την εφαρμογή mycosmote.

Παίρνω τηλέφωνο στο 13888, από το realme gt, κλπ, και μου λένε: μπες στο site της cosmote,, τους λέω δεν γίνεται ταυτόχρονα, επέμεναν , και τελικά, όπως θυμάμαι, δούλεψε και κλήση τηλεφωνική, και internet ταυτόχρονα, και εξόφλησα τον λογαριασμό, συμπληρώνοντας τα στοιχεία μιας χρεωστικής κάρτας, για να πληρώσω τον λογαριασμό.

Δεν θυμάμαι, δεύτερη φορά, να είχα ταυτόχρονα το ίδιο, και στο μυαλό μου, δεν είναι σίγουρο,!!!!!! !!!!!!

ότι μπορεί να συμβαίνει,, 

και δεν έχει σχέση με αναβάθμιση, που έγραψε ο φίλος πιο πάνω,  ή δουλεύει  ή δεν δουλεύει,, δεν ξέρω!!.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει, το κοίταξα, πήρα τηλέφωνο σε σταθερό, άνοιξα τον google chrome, διάβαζα διάφορα,  και δουλεύει ταυτόχρονα, η κλήση φαίνεται, ως ένας μικρός κύκλος στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μερες που γυρισα σε α11 εκδοση α17 ..νομιζω το λινητο δουλευει καλύτερα..πιο φωτεινη οθονη, καλύτερες φωτογραφίες...νομιζω θα μεινω εδω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, greg2310 said:

Έχει 2 μερες που γυρισα σε α11 εκδοση α17 ..νομιζω το λινητο δουλευει καλύτερα..πιο φωτεινη οθονη, καλύτερες φωτογραφίες...νομιζω θα μεινω εδω

Να είσαι καλά, πάνω που είχα αρχίσει να σκέφτομαι τη λύση του vpn!! Μένουμε εδώ μέχρι τελικής πτώσης 👌

Link to comment
Share on other sites

Αν απευθύνεσαι σε μένα φίλε σε ευχαριστώ, έκανα σκανάρισμα αλλά δεν. Πάντως μετά από ψάξιμο φαίνεται εφαρμογή της google η οποία προέκυψε ξαφνικά μέσα στο play store όταν έκανα αναζήτηση για νέες ενημερώσεις εφαρμογών. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...