Jump to content

Realme GT 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά να πούμε σε όσους πρόλαβαν και δεν έκαναν το upgrade να το αποφύγουν για την ώρα.

Ήταν ένα άψογο smooth κινητό με μισό θέμα με την aod.

Τώρα έχει θέμα μέχρι και στις κλήσεις. Ώρες ώρες σου λέει ότι δε μπορεί να καλέσει γιατί είσαι ήδη σε εξερχόμενη ενώ δεν είσαι. Χωρια όλα τα άλλα με ήχους και εφαρμογές να κλείνουν μόνες τους.

Δεν αξιζε καθόλου το upgrade αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nickornothing said:

Γενικά να πούμε σε όσους πρόλαβαν και δεν έκαναν το upgrade να το αποφύγουν για την ώρα.

Ήταν ένα άψογο smooth κινητό με μισό θέμα με την aod.

Τώρα έχει θέμα μέχρι και στις κλήσεις. Ώρες ώρες σου λέει ότι δε μπορεί να καλέσει γιατί είσαι ήδη σε εξερχόμενη ενώ δεν είσαι. Χωρια όλα τα άλλα με ήχους και εφαρμογές να κλείνουν μόνες τους.

Δεν αξιζε καθόλου το upgrade αυτό.

 

Εμερα περα απο την aod που οποτε θελει δουλευει και οποτε θελει οχι δεν εχω αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα που δε χρησιμοποιω aod ,δουλευει σχεδον τελεια..τα bugs που βρηκα εγω ειναι στο status bar οπου ενω το ρυθμιζω να μη δειχνει το σύμβολο του wifi ,πολλες φορες το εμφανιζει...κατά τα αλλα δουλευει καλα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nickornothing said:

Γενικά να πούμε σε όσους πρόλαβαν και δεν έκαναν το upgrade να το αποφύγουν για την ώρα.

Ήταν ένα άψογο smooth κινητό με μισό θέμα με την aod.

Τώρα έχει θέμα μέχρι και στις κλήσεις. Ώρες ώρες σου λέει ότι δε μπορεί να καλέσει γιατί είσαι ήδη σε εξερχόμενη ενώ δεν είσαι. Χωρια όλα τα άλλα με ήχους και εφαρμογές να κλείνουν μόνες τους.

Δεν αξιζε καθόλου το upgrade αυτό.

 

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Όχι Rufous. 

Εκτός του ότι δεν έχω χρόνο τώρα να το κάνω, δεν συμφωνώ ότι χρειάζεται πια αυτο. Το bug με τον ήχο που έχω δεν θα λυθεί έτσι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nickornothing said:

Εκτός του ότι δεν έχω χρόνο τώρα να το κάνω, δεν συμφωνώ ότι χρειάζεται πια αυτο. Το bug με τον ήχο που έχω δεν θα λυθεί έτσι

Δυστυχώς χρειάζεται. Είναι must σε σημαντικές αναβαθμίσεις όπως η αλλαγή έκδοσης λογισμικού. Κάνε τον (απαραίτητο) κόπο και θα δεις διαφορά.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την επαναφορά σε εργοστασιακές. Σήμερα ενώ απαντούσα σε κλήσεις και μιλούσα κανονικά, μου έβγαζε ότι ο συνομιλητής μου βρισκόταν ήδη σε αναμονή. Μετά σε κλήση που έλαβα από σταθερό, δεν μπορούσα να τερματίσω την κλήση, πατούσα το κόκκινο και τίποτα. Έκανα μια επανεκκίνηση και μετά είχε χάσει τη ρύθμιση που είχα κάνει για τη SIM που θα χρησιμοποιεί σε κλήσεις και μηνύματα. Για τις κλήσεις το βρήκαν και το ρύθμισα εκ νέου, για τα μηνύματα ακόμα με ρωτάει.

Στάλθηκε από το RMX2202 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αναμονή το έχω δει 

Σου λέει αν θες να κάνεις εναλλαγή ενώ μιλάς ήδη με κάποιον.

Τι να σου πω Rufous.

Και με τον ήχο βλέπω διάφορα φορώντας ακουστικά να θέλει χαμήλωμα ανέβασμα η ένταση γιατί σα να κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το huawei health modded μετά την αναβάθμιση? Σε εμένα το κάνει εγκατάσταση αλλά μετά δεν λειτουργεί. Έχει κανείς καμιά ιδέα να δώσει τα φώτα του?

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρισα σε android 11 a17. Για πιο bugless εμπειρία...θα το αφησω εδω ωσπου να στρωσει το 12. Οποιος θελει κατεβαζει το rollback αρχειογια ευρωπη απο το λινκ και μετα την εγκατασταση ota update σε a17.

https://github.com/qiurigao/RMX2202

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greg2310 said:

Ξαναγυρισα σε android 11 a17. Για πιο bugless εμπειρία...θα το αφησω εδω ωσπου να στρωσει το 12. Οποιος θελει κατεβαζει το rollback αρχειογια ευρωπη απο το λινκ και μετα την εγκατασταση ota update σε a17.

https://github.com/qiurigao/RMX2202

πως μπαινει ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

πως μπαινει ?

Κατεβαζεις το rollback αρχειο για ευρωπη..ενεργοποιεις επιλογες προγραματιστη.επιλεγεις αναβαθμιση απο αρχειο και σε γυρναει σε α9 android 11..παρε back up πρωτα...μετα ota σε a17

 

Αυτο το αρχείο.

Screenshot_2022-01-21-10-06-07-40~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nickornothing said:

Greg κάνει erase τα πάντα το rollback?

το εκανες ?

11 ώρες πριν, greg2310 said:

Σβηνει τα παντα...και εκανα και εγω ενα factory reset μετα το τελευταίο ota update που πηρα (a17)

σιγουρα δε θελει ξεκλειδωμα το bootloader κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, greg2310 said:

Εδω και δυο μερες

οχι εσυ ο ποιο πανω

δε θελει ξεκλειδωμα ο bootloader σιγουρα ουτε twrp ?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tr3LaRaS said:

οχι εσυ ο ποιο πανω

δε θελει ξεκλειδωμα ο bootloader σιγουρα ουτε twrp ?

 

Αμα ηθελε δε θα το εκανα ..δε εχω ορεξη για πολυ σκαλισμα

Link to comment
Share on other sites

Out of the box το κινητό τουλάχιστον δίνει τη δυνατότητα αυτή 

Δε το έκανα ακόμα γιατί θέλω να βρω τα images από official Realme ή κάπου να είμαι βέβαιος ότι δε θα έχει παίξει χέρι. Έχω τέτοια κολλήματα.

Το 3.0 είναι τραγικό.

Μέχρι και στο YouTube κάνει un pause βιντεο

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nickornothing said:

Out of the box το κινητό τουλάχιστον δίνει τη δυνατότητα αυτή 

Δε το έκανα ακόμα γιατί θέλω να βρω τα images από official Realme ή κάπου να είμαι βέβαιος ότι δε θα έχει παίξει χέρι. Έχω τέτοια κολλήματα.

Το 3.0 είναι τραγικό.

Μέχρι και στο YouTube κάνει un pause βιντεο

https://download.c.realme.com/flash/DP1_Android_12/EUEX/RMX2202_ROLL BACK_Android11_EUEX_0609.zip

Εμενα η διεύθυνσή αυτή μου φαίνεται γia Official

Edited by greg2310
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και μένα έτσι μου μοιάζει. 

Προβλήματα με κλήσεις και αναμονες ανύπαρκτες.

Ήχοι που παίζουν υπό προϋποθέσεις, aod, YouTube που κάνει unpause βίντεο. 

Ένα μάτσο χάλια και αυτά είναι τα φανερά.

Όλα αυτά δε θα λυθούν στο ακριβώς επόμενο update φαντάζομαι. Να τα δουν, να τα κάνουν acknowledge. Έλεος. Greg ευχαριστώ θα κάνω και εγώ rollback να έχω τηλέφωνο παλι

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που σκέφτομαι πριν το κάνω είναι μη τυχόν βγάλουν κάνα update μέχρι το τέλος του μήνα και κάνουν address μερικά από τα πιο σοβαρά.

Ψάχνομαι επίσης μήπως βρω τρόπο να περάσω δικό μου ringtone στο κατάλογο των εργοστασιακών και το μπερδέψω.

Έχει κανείς ιδέα που θα μπορούσα να βρω τα ringtones της realme? Δεν έχω κάνει root στο τηλ. Έχω σταματήσει να το κάνω γενικά. ADB λύσεις μονο.

Άσχετο, αλλά ειδα στο xda , εφτιαξαν εφαρμογή με ομορφο Ui με την οποία κανεις του κόσμου τις επεμβάσεις μέσω ADB με friendly τρόπο. Ξηλωσα chrome έτσι, απενεργοποιήσα YouTube..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...