Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απεγκατεστησα τελείως τον Nova, είμαι με τον defaukt τώρα, θα περιμένω κάποια αναβάθμιση του nova και θα δοκιμάσω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του MIUI 14 έχει κανείς θέμα με τις ειδοποιήσεις του Viber? Έρχονται μόνο αν μπεις στο app...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cleancut said:

Μετά την εγκατάσταση του MIUI 14 έχει κανείς θέμα με τις ειδοποιήσεις του Viber? Έρχονται μόνο αν μπεις στο app...

Οχι κανένα, ούτε με gpay που αναφέρθηκε πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, cleancut said:

Μετά την εγκατάσταση του MIUI 14 έχει κανείς θέμα με τις ειδοποιήσεις του Viber? Έρχονται μόνο αν μπεις στο app...

Ούτε και εγώ έχω πρόβλημα  με  τις ειδοποιήσεις του Viber έρχονται κανονικά .

Για δες τις ρυθμίσεις σου !  

Link to comment
Share on other sites

MIUI Global 14.07 o.k. ! εκανα και ενα hard reset (Παλιά Συνήθεια) και ολα o.k. 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω τσεκάρει όλα ρε να πάρει. Τέσπα, θα περιμένω λίγο γιατί τραβάει κάτι φλασιές και lags το update. Ίσως δεν ήταν 100% έτοιμο...

 

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη εναλλαγή των σούπερ ταπετσαριών από Φωτεινή σε σκοτεινή λειτουργία δεν λειτουργεί. Επίσης ούτε όταν επιλεχθεί χειροκίνητα λειτουργεί, από το μενού ή την συντόμευση. Ο μόνος τρόπος είναι να εφαρμοστεί μια άλλη σούπερ ταπετσαρία.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση, μου εμφανίστηκε πρόβλημα με τις κλήσεις VoWiFi, το οποίο δεν υπήρχε με το miui 13. 

Το πρόβλημα είναι απλό: δεν σε ακούνε, δεν τους ακούς. Κλείνοντας το VoWiFi, όλα καλά.
Ίσως τελικά είναι καλό να γίνει ένα factory reset μετά την αναβάθμιση αυτή. Αλλά βαριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, ParallelUniverse said:

Μετά την αναβάθμιση, μου εμφανίστηκε πρόβλημα με τις κλήσεις VoWiFi, το οποίο δεν υπήρχε με το miui 13. 

Το πρόβλημα είναι απλό: δεν σε ακούνε, δεν τους ακούς. Κλείνοντας το VoWiFi, όλα καλά.
Ίσως τελικά είναι καλό να γίνει ένα factory reset μετά την αναβάθμιση αυτή. Αλλά βαριέμαι.

Δοκίμασες να το απενεργοποιήσεις/ενεργοποιήσεις μέσω του παρόχου σου;

Edited by kybos
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ParallelUniverse said:

Μετά την αναβάθμιση, μου εμφανίστηκε πρόβλημα με τις κλήσεις VoWiFi, το οποίο δεν υπήρχε με το miui 13. 

Το πρόβλημα είναι απλό: δεν σε ακούνε, δεν τους ακούς. Κλείνοντας το VoWiFi, όλα καλά.
Ίσως τελικά είναι καλό να γίνει ένα factory reset μετά την αναβάθμιση αυτή. Αλλά βαριέμαι.

Μπορείς να δοκιμάσεις επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου, κάπου είναι στις ρυθμίσεις που σου δίνει και δυνατότητα για επαναφορά των ρυθμίσεων bluetoooth κτλ.

Αν και προσωπικά πριν από κάθε μεγάλη αναβάθμιση πρώτα κάνω factory reset και μετά την αναβάθμιση και μετά ξανά factory reset ξανά και μετά στήσιμο το smartphone από την αρχή, όσο και να το βαριέμαι και μου τρώει χρόνο ξέρω ότι δεν γίνεται συχνά και ότι θα με γλυτώσει από μικρό προβλήματα που μπορεί και λογικό να υπάρξουν από την απευθείας αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ParallelUniverse said:

Μετά την αναβάθμιση, μου εμφανίστηκε πρόβλημα με τις κλήσεις VoWiFi, το οποίο δεν υπήρχε με το miui 13. 

Το πρόβλημα είναι απλό: δεν σε ακούνε, δεν τους ακούς. Κλείνοντας το VoWiFi, όλα καλά.
Ίσως τελικά είναι καλό να γίνει ένα factory reset μετά την αναβάθμιση αυτή. Αλλά βαριέμαι.

Δεν ξερω αν ''φταιει'' το hard reset αλλά δουλεύει μια χαρα !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kybos said:

Η αυτόματη εναλλαγή των σούπερ ταπετσαριών από Φωτεινή σε σκοτεινή λειτουργία δεν λειτουργεί. Επίσης ούτε όταν επιλεχθεί χειροκίνητα λειτουργεί, από το μενού ή την συντόμευση. Ο μόνος τρόπος είναι να εφαρμοστεί μια άλλη σούπερ ταπετσαρία.

Όσοι από τους φίλους έχουν κάνει επαναφορά συστήματος (hard reset) μετά την αναβάθμιση, θα μπορούσαν να τσεκάρουν αν το παραπάνω πρόβλημα επιλύθηκε;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει σκοτεινή-φωτεινή χειροκίνητα και αυτόματα, χωρίς hard reset. Dirty flash την xiaomi.eu 14.0.5 πάνω σε XTRV 13.0.9 xiaomi-hellas.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, fufutos said:

Σε μένα δουλεύει σκοτεινή-φωτεινή χειροκίνητα και αυτόματα, χωρίς hard reset. Dirty flash την xiaomi.eu 14.0.5 πάνω σε XTRV 13.0.9 xiaomi-hellas.

Μη συγκρίνεις κινεζική custom rom με μαμά (EU-MI) δεν έχουν καμία σχέση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεύομαι να βγάλω την ειδοποίηση για το  VoWiFi >>>> καμια ιδέα ? ευχαριστω ! 

 

 

Screenshot_2023-03-15-21-56-55-570_com.mi.android.globallauncher.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, chios said:

Μη συγκρίνεις κινεζική custom rom με μαμά (EU-MI) δεν έχουν καμία σχέση.

Γι αυτό και η διευκρίνηση 👍

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανε αυτόματα update στην global 14.0.4. Η eu έκδοση από miui downloader είναι "σπασμένη" ? 

Ρωτάω γιατί θέλω το volte, το οποίο είδα ότι δουλεύει στην eu αλλά έχω και ebanking στο κινητό και σκέφτομαι μην γίνει καμία στραβή. 

Επίσης στο ασύρματο android auto έχει βρεθεί καμία λύση στις αποσυνδέσεις όταν κάνεις κλήση; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από αναβάθμιση στην 14 υπάρχουν τα εξής προβλήματα 

Μπαταρία περίπου τη μισή διάρκεια σε σχέση με πριν. 

Χάνονται κλήσεις και δεν μπορούμε να μιλήσουμε πολλές φορές. 

Το κινητό απλά ζεματάει! 

Κάποιος Που αντιμετωπίζει τα ίδια? 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...