Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο πολυ καιρό και ενα update στον poco launcher. Ενα τακ ακόμα καλύτερος βλέπω αρχικα.. Όποιος θέλει κατεβαζει απο εδω.. https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4921-09191934-release/

Screenshot_2022-12-16-09-47-49-667-edit_com.mi.android.globallauncher.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με miui 13.0.9 global stable, η μπαταρία βγάζει μισή μέρα.... Ολα τα έχω ανοιχτά πάντα (δεδομενα, wifi, nfc, aod κλπ) και οταν η μπαταρία προσεγγίζει το 10% η οθόνη έχει 3-4 ώρες max...

 

Είναι αυτό λογικό ή να ψάξω για αντικατάσταση μπαταρίας? Αν ναι από πού μπορώ να βρω αυθεντική? Στο AliExpress ψιλομαϊμου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DimitrisTS said:

Με miui 13.0.9 global stable, η μπαταρία βγάζει μισή μέρα.... Ολα τα έχω ανοιχτά πάντα (δεδομενα, wifi, nfc, aod κλπ) και οταν η μπαταρία προσεγγίζει το 10% η οθόνη έχει 3-4 ώρες max...

 

Είναι αυτό λογικό ή να ψάξω για αντικατάσταση μπαταρίας? Αν ναι από πού μπορώ να βρω αυθεντική? Στο AliExpress ψιλομαϊμου φαίνονται.

Η 13.0.9 δεν είναι Global είναι η EU stable.

Η τελευταία Global version είναι η 13.0.6.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konstantinos77 said:

Η 13.0.9 δεν είναι Global είναι η EU stable.

Η τελευταία Global version είναι η 13.0.6.

 

Screenshot_2022-12-22-15-41-28-593-edit_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu έχεις όπως σωστά είπε ο Κωστής.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, chios said:

Eu έχεις όπως σωστά είπε ο Κωστής.

Εσείς μου τα μάθατε... 😋😂

32 minutes ago, DimitrisTS said:

 

Screenshot_2022-12-22-15-41-28-593-edit_com.android.settings.jpg

Από τον κωδικό της έκδοσης που είναι μέσα σε παρένθεση (SKHEUXM).

Το "EU" μέσα στον κωδικό δηλώνει ότι έχεις την Ευρωπαϊκή.

Πάντως επανειλημμένος με την Ευρωπαϊκή παραπονιέστε για την διάρκεια της μπαταρίας...

Βέβαια στην διάρκεια της μπαταρίας εμπεριέχονται διάφοροι παράγοντες, πχ φωτεινότητα οθόνης, αυτόματη αυτής ή όχι, σκούρο θέμα ή όχι, ακόμα και χρήση σκουρόχρωμου ή φωτεινού wallpaper λόγο amoled. Και σίγουρα πρώτο πρώτο χρήση GPS που είναι και το πιο ενεργοβόρο.

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επανέρχομαι με τα ευρήματα (poco vs cosmote).

Φλασαρα καμια 10αρια διαφορετικές ρομ, απο global/eu, κινέζικη 13.0.3 και μετά, xtrv 13 και 14 κλπ.

Μέχρι και στο dev tool επαιζα μπάλα (στην xtrv που ναι προσβάσιμο), τίποτα.

Τέλος πάντων, κάποια στιγμή γυρνάω σε global 13.0.6 για να βαλω lineageos και δοκιμάζω, κάτι που ειχα ξαναδοκιμασει κάποια στιγμή σε κάποιο φλασαρισμα, να κλείσω και να ξανά ανοίξω το vowifi αλλα στο δίκτυο της cosmote (μέσω SMS).

Και έφτιαξε...

Πριν βρω τη λύση (γιατι το εκανα και σε 2η σιμ κοσμοτε με ίδιο θέμα), φυσικά επικοινώνησα για άλλη μια φορά με κοτε μπας και. Δεν έβρισκαν κανενα πρόβλημα εκ μέρους τους, το κινητό έχει θέμα.

Αντε και καλές γιορτές.

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 1,5 χρόνο περίπου. Όλα καλά αλλά τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι έχει μεγάλο battery drain το βράδυ όταν δεν το χρησιμοποιώ. Μέσα σε 8 ώρες έχει χάσει από 15 έως 20%. Κοιτώντας στο μενού της μπαταρίας αυτό που φαίνεται να καταναλώνει περισσότερο μπαταρία είναι το "Τηλέφωνο Αδρανές" (ή κάπως έτσι). Δεν έχω αλλάξει συνήθειες ως προς τι αφήνω ανοιχτά το βράδυ. Πάντα άφηνα wifi, δεδομένα, bluetooth και τοποθεσία όλο το 24ωρο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Αυτό που ίσως έχει αλλάξει με τις αρχές είναι ότι το έχω φορτώσει με αρκετές εφαρμογές που όμως δεν "τρέχουν" το βράδυ, όταν το τηλέφωνο είναι "ανενεργό". Τί μπορεί να φταίει;

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Του έχεις κάνει καμία επανεκκίνηση;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Του έχεις κάνει καμία επανεκκίνηση;

Ναι, εννοείται. Το πρόβλημα είναι το βράδυ, όταν δεν το χρησιμοποιώ. Την υπόλοιπη μέρα, ανάλογα με τη χρήση που του κάνω δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία του, αλλά κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις σε flight mode πόσο καταναλώνει στο 8ωρο τη νύχτα;

Edited by Vigor
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Vigor said:

Αν το βάλεις σε flight mode πόσο καταναλώνει στο 8ωρο τη νύχτα;

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά χθες το βράδυ παραδόξως δεν έχασε πολύ. Μόνο 7% σε 8 ώρες. Είχα κάνει και ένα ακόμη restart Προηγουμένως. Θα το τσεκάρω και τις επόμενες ημέρες. Ίσως κάτι είχε στραβώσει και "ισιωσε" μετά 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει παρατηρησει κανεις οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση του poco launcher δεν μπορεις να βαλεις widget αμεσης κλησης στην αρχικη οθονη; 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, tasosdimas said:

Εχει παρατηρησει κανεις οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση του poco launcher δεν μπορεις να βαλεις widget αμεσης κλησης στην αρχικη οθονη; 

Μια χαρά μπαίνει σε μενα ...... (RELEASE-4.38.0.4921-09191934)

1673867689131.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cleancut said:

Κατάφερε να περάσει κανείς την τελευταία έκδοση του Poco Launcher (4.38.1.976-12301644)?

Εμείς είμαστε με της εκδόσεις release.. 

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε να περάσει κανείς την τελευταία έκδοση του Poco Launcher (4.38.1.976-12301644)?
Δεν είναι η ίδια συσκευή, αλλά εγώ ναι με αυτόν δουλεύω τώρα.

Poco X3 Pro via Tapatalk


8f34c894b0fe59da43bc2812f87aa452.jpg
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mariodj said:

POCO Launcher 2.0 - Customize ( New)

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-01-18 094852.png

Αυτη ειναι με τα παλια χαρακτηριστικα? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, papsr6 said:

Αυτη ειναι με τα παλια χαρακτηριστικα? 

 

Εδώ ολες οι αναβαθμίσεις και τα χαρακτηριστικά του ! 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mariodj said:

 

Εδώ ολες οι αναβαθμίσεις και τα χαρακτηριστικά του ! 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/

Το γνωριζω αλλα καπου διαβασα οτι ειναι με τα παλια χαρακτηριστικα στα animations η τις επιλογες .

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι. Εγώ έκανα "υποβάθμιση" στην αμέσως προηγούμενη έκδοση. Μάλλον από λάθος θα ανέβηκε.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2022 at 8:50 ΜΜ, Nnoutas said:

Έχω το κινητό 1,5 χρόνο περίπου. Όλα καλά αλλά τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι έχει μεγάλο battery drain το βράδυ όταν δεν το χρησιμοποιώ. Μέσα σε 8 ώρες έχει χάσει από 15 έως 20%. Κοιτώντας στο μενού της μπαταρίας αυτό που φαίνεται να καταναλώνει περισσότερο μπαταρία είναι το "Τηλέφωνο Αδρανές" (ή κάπως έτσι). Δεν έχω αλλάξει συνήθειες ως προς τι αφήνω ανοιχτά το βράδυ. Πάντα άφηνα wifi, δεδομένα, bluetooth και τοποθεσία όλο το 24ωρο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Αυτό που ίσως έχει αλλάξει με τις αρχές είναι ότι το έχω φορτώσει με αρκετές εφαρμογές που όμως δεν "τρέχουν" το βράδυ, όταν το τηλέφωνο είναι "ανενεργό". Τί μπορεί να φταίει;

μηπως αλλαξες ρουτερ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...