Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 Δεν πέφτει, δεν πέφτει !!!
68862109_2022-11-30134438.thumb.png.ed440c18000cab163a1919a57c49b278.png
Φίλε η συσκευή πλέον δεν παράγεται άλλο έχει τελειώσει από την xiaomi και είναι σε ελάχιστα καταστήματα 3 στο BestPrice.... Εξού λοιπόν και η τιμή που δεν πέφτει

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Konstantine73 said:

Φίλε η συσκευή πλέον δεν παράγεται άλλο έχει τελειώσει από την xiaomi και είναι σε ελάχιστα καταστήματα 3 στο BestPrice.... Εξού λοιπόν και η τιμή που δεν πέφτει

sent from my S21 FE 8/256
 

Μας έλειψες...

 

Screenshot 2022-11-30 222214.png

Link to comment
Share on other sites

Μας έλειψες...
 
440504814_Screenshot2022-11-30222214.thumb.png.ebf92f0fe9e91206ba39c114e93e1e8b.png
Εμένα καθόλου σας διαβάζω καθημερινά ότι ανεβάζετε....

Έχεις καμία απορία για το ποστ μου?

Περισσεύει η ειρωνία συνονόματε...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Konstantine73 said:

Εμένα καθόλου σας διαβάζω καθημερινά ότι ανεβάζετε....

Το έχουμε καταλάβει...
Δεν γλυτώνουμε με τίποτα... 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε καταλάβει...
Δεν γλυτώνουμε με τίποτα...
Από κάτι ποστ σαν το δικό σου δεν την γλυτώνουμε....

Καλημέρα και πρόσεχε μην δαγκώσεις την γλωσσιτσα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Konstantine73 said:

Από κάτι ποστ σαν το δικό σου δεν την γλυτώνουμε....

Καλημέρα και πρόσεχε μην δαγκώσεις την γλωσσιτσα...

sent from my S21 FE 8/256
 

Φαίνεται από το Reputation και των δύο μας... 😋😋

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται από το Reputation και των δύο μας...
Κάτι μας είπες τώρα....

Πολλές φορές η ειλικρινια και η αλήθεια ενοχλούν

Όταν διοργάνωνα συναντήσεις για λογαριασμό του myphone πριν από 15 χρόνια εσύ μάλλον πετούσες χαρταετό

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Konstantine73 said:

Κάτι μας είπες τώρα....

Πολλές φορές η ειλικρινια και η αλήθεια ενοχλούν

Όταν διοργάνωνα συναντήσεις για λογαριασμό του myphone πριν από 15 χρόνια εσύ μάλλον πετούσες χαρταετό

sent from my S21 FE 8/256
 

💙

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα... Σχετικά με ενα πρόβλημα που ειχα με το wifi calling είχα δοκιμάσει τα πάντα... Τελικά δεν έφταιγε η συσκευή, ηταν θέμα cosmote... Με επικοινωνία μαζι τους απενεργοποιησαμε το wifi calling και μετα απο 2 ημερες ενεργοποίηση.. Επανεκκίνηση και όλα κομπλέ.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Επειδή με ενα γρήγορο ψάξιμο δεν βρήκα κατι στα μπαμ, εχει βρεθεί λύση με cosmote και f3? Θελει άλλη ROM?

EDIT: Μιλαω για την πλήρη απώλεια σήματος, ενω με όλους τους άλλους παρόχους δουλεύει κανονικά.

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, z3et said:

Καλησπέρα στη παρέα. Επειδή με ενα γρήγορο ψάξιμο δεν βρήκα κατι στα μπαμ, εχει βρεθεί λύση με cosmote και f3? Θελει άλλη ROM?

EDIT: Μιλαω για την πλήρη απώλεια σήματος, ενω με όλους τους άλλους παρόχους δουλεύει κανονικά.

Εγώ έχω την global έκδοση και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την κοσμοτε..... Πρώτη φορά ακούω ότι υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Δεν είμαι τόσο καλός γνωστής επί του θέματος όμως μπορώ να πω με σιγουριά πως δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την κοσμοτε όπου είναι και ο πάροχος μου.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, z3et said:

Καλησπέρα στη παρέα. Επειδή με ενα γρήγορο ψάξιμο δεν βρήκα κατι στα μπαμ, εχει βρεθεί λύση με cosmote και f3? Θελει άλλη ROM?

EDIT: Μιλαω για την πλήρη απώλεια σήματος, ενω με όλους τους άλλους παρόχους δουλεύει κανονικά.

Μήπως είναι ελαττωματική η sim σου της COTE?

Link to comment
Share on other sites

Λογω επαγγέλματος, το τελευταίο δίμηνο έχω λάβει πανω απο 10 συσκευές με το ίδιο θέμα. Με καρτα wind/vodafone κομπλε. Με cosmote τίποτα. Μπορεί να δουλέψει μόνο μέσω VoWiFi. Φυσικά μιλάω για καινούριες SIM, επαναφορές, full updates κλπ. 

ΥΓ: Σε "γειτονικό" forum υπάρχει και σχετικό τοπικ, αλλά φυσικά χωρίς λύση γιατί πρέπει πρώτα να λύσουμε την ανωτερότητα των ποκο εναντι των samsung κλπ...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, z3et said:

Λογω επαγγέλματος, το τελευταίο δίμηνο έχω λάβει πανω απο 10 συσκευές με το ίδιο θέμα. Με καρτα wind/vodafone κομπλε. Με cosmote τίποτα. Μπορεί να δουλέψει μόνο μέσω VoWiFi. Φυσικά μιλάω για καινούριες SIM, επαναφορές, full updates κλπ. 

ΥΓ: Σε "γειτονικό" forum υπάρχει και σχετικό τοπικ, αλλά φυσικά χωρίς λύση γιατί πρέπει πρώτα να λύσουμε την ανωτερότητα των ποκο εναντι των samsung κλπ...

Ωραία αφού έχεις λάβει πάνω από 10 συσκευές με το ίδιο πρόβλημα, παρατήρησες τουλάχιστον αν αυτές οι συσκευές φορούσαν Ευρωπαϊκή ή Global rom;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υποτίθεται (βάσει της Xiaomi αν και ανεπίσημα) ότι προκλήθηκε μετα από αναβάθμιση στα συστήματα της Cote. Η Cote δεν το αναγνωρίζει. Το θέμα είναι πως αν όντως ισχύε αυτό, θα ειχαν μπρικαρει τα περισσότερα F3. Κατι που δεν ισχύει. Γι αυτό και ρώτησα για την ROM.

Τεσπα, θα το ψαξω πιο αναλυτικά και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είμαστε όλοι στις ίδιες κεραίες/υποδίκτυα της Cote και να δουλεύει ή όχι ανάλογα τις περιοχές....

Link to comment
Share on other sites

Λογω επαγγέλματος, το τελευταίο δίμηνο έχω λάβει πανω απο 10 συσκευές με το ίδιο θέμα. Με καρτα wind/vodafone κομπλε. Με cosmote τίποτα. Μπορεί να δουλέψει μόνο μέσω VoWiFi. Φυσικά μιλάω για καινούριες SIM, επαναφορές, full updates κλπ. 
ΥΓ: Σε "γειτονικό" forum υπάρχει και σχετικό τοπικ, αλλά φυσικά χωρίς λύση γιατί πρέπει πρώτα να λύσουμε την ανωτερότητα των ποκο εναντι των samsung κλπ...
Παντού το παρατηρείς το πρόβλημα; Δε γίνεται να μην έχει σήμα πουθενα. Ελπίζω να έχει γίνει και αλλαγή της SIM Card.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κινητά υπαλλήλων, δηλαδή το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε ολη την Αττική, δεν εχει να κανει με κεραίες.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, z3et said:

Είναι κινητά υπαλλήλων, δηλαδή το πρόβλημα παρουσιαζόταν σε ολη την Αττική, δεν εχει να κανει με κεραίες.

Ωραία, τότε θα έπρεπε πρωτίστως να απευθυνθούν στον εισαγωγέα (Info Quest) γιατί είναι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Αττική είμαι και δεν έχω πρόβλημα. Ίσως σε μερικές παρτίδες (revisions) να έχουν άλλα components τα Poco αυτά που τα καθιστούν ασύμβατα με COTE.

Συμφωνώ με τον @konstantinos77 θα πρέπει να απευθυνθούν στον εισαγωγέα (Info Quest) !!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Ωραία, τότε θα έπρεπε πρωτίστως να απευθυνθούν στον εισαγωγέα (Info Quest) γιατί είναι εντός εγγύησης.

Δεν κάνουν τίποτα στην info, κόβουν απλά πιστωτικό. Δεν κάνουν κάποια επισκευή κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...