Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη μόνο τα νούμερα Αλλάζουν !!! 
 
Και αυτό κάθε του Αγίου ανήμερα....κάθε τρεις με τέσσερις μήνες αν δεν κάνω λάθος....όσο είχα το φ3 αυτή ήταν η συχνότητα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα μετά από κλείσιμο λόγω μπαταρίας, το κινητό όταν ξαναάνοιξε γράφει συνέχεια ramdump files (50MB ανά 20 sec!) στο φάκελο Crash Log. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να γεμίζει αρκετά GB σε λίγες ώρες και κάνω συνέχεια εκθάριση για να μην κρασάρει από χώρο. Έκανα επαναφορά σε εργοστσιακές ρυθμίσεις αλλά δεν άλλαξε κάτι... Υπάρχει γιατρειά;

Edited by asouliot
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, asouliot said:

Εδώ και μια εβδομάδα μετά από κλείσιμο λόγω μπαταρίας, το κινητό όταν ξαναάνοιξε γράφει συνέχεια ramdump files (50MB ανά 20 sec!) στο φάκελο Crash Log. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να γεμίζει αρκετά GB σε λίγες ώρες και κάνω συνέχεια εκθάριση για να μην κρασάρει από χώρο. Έκανα επαναφορά σε εργοστσιακές ρυθμίσεις αλλά δεν άλλαξε κάτι... Υπάρχει γιατρειά;

Με ποια rom είσαι;

Link to comment
Share on other sites

 

 

1 ώρα πριν, asouliot said:

Εδώ και μια εβδομάδα μετά από κλείσιμο λόγω μπαταρίας, το κινητό όταν ξαναάνοιξε γράφει συνέχεια ramdump files (50MB ανά 20 sec!) στο φάκελο Crash Log. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να γεμίζει αρκετά GB σε λίγες ώρες και κάνω συνέχεια εκθάριση για να μην κρασάρει από χώρο. Έκανα επαναφορά σε εργοστσιακές ρυθμίσεις αλλά δεν άλλαξε κάτι... Υπάρχει γιατρειά;

2 minutes ago, mariodj said:

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/50749-Τεράστιος-φάκελος-crash-log-σε-Poco-F3/

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asouliot said:

13.0.8.0 (SKHEUXM)

Στην θέση σου θα ξανά φλάσαρα την τελευταία rom στο smartphone, αφού δεν έκανε τίποτα η επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Αλλά πριν το κάνεις δεν κάνεις και μία αναβάθμιση στην 13.0.9.0 😉

(Μου έχει τύχει σε Samsung αυτό, πριν κάτι χρόνια, κάποια εφαρμογή κρασάρει...)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες εβδομάδες μου εμφανίζει αυτό το εικονίδιο στην αρχική σελίδα του κινητού και παρότι εγώ το αφαιρώ αυτό την επόμενη μέρα είναι πάλι εκεί. Τι γίνεται; 

 

IMG_20221118_064848.jpg

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nnoutas said:

Τις τελευταίες εβδομάδες μου εμφανίζει αυτό το εικονίδιο στην αρχική σελίδα του κινητού και παρότι εγώ το αφαιρώ αυτό την επόμενη μέρα είναι πάλι εκεί. Τι γίνεται; 

 

IMG_20221118_064848.jpg

Το ιδιο και μενα με vodafone

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2022 at 12:44 ΠΜ, mariodj said:

Δηλαδη μόνο τα νούμερα Αλλάζουν !!! 😥

 

Μέχρι να ξαναπάρουμε ενημέρωση έκδοσης σε android 13 τι άλλο θα ήθελες δηλαδή; Ή είναι ασήμαντο να παίρνουμε τις ενημερώσεις ασφαλείας;

Πάντως μιας και αναφέρθηκε η Samsung η μόνη επαφή που έχω εγώ με αυτή την εταιρεία (εκτός από τηλεοράσεις που είναι τελείως άλλο θέμα) είναι στα Galaxy buds 2 από τα οποία είμαι ομολογουμένως πολύ ευχαριστημένος σαν συσκευή. Είναι φοβερό vfm.

Αλλά από άποψη λογισμικού έχω τα θέματα μου όπως πχ αυτή τη περίοδο που η εφαρμογή wearable μου βγάζει ειδοποίηση για αναβάθμιση αλλά όταν την επιλέγω δεν υπάρχει αναβάθμιση πράγμα που το κάνει συχνά πυκνά και μάλλον το κάνει σε όλους τους χρήστες.

Αν λοιπόν δεν μπορούν να υποστηρίξουν σωστά μια εφαρμογή δεν θα είχα μεγάλες ελπίδες για ολόκληρη τη συσκευή.

Προσωπικά είχα κακίες εμπειρίες από την Xiaomi στην σειρά a και το android one που τελικά εγκαταλήφθηκε, αλλά από το Poco f3 έχω μείνει παραπάνω από ευχαριστημένος ειδικά αν αναλογιστώ και τα λεφτά που έδωσα και φυσικά δεν συζητάω να συγκρίνω συσκευές με mid range soc, τα 3 κατοστάρικα για τον 870 και τη πάρα πολύ καλή και φωτεινή οθόνη ήταν φανταστική τιμή και δυστυχώς σήμερα δεν υπάρχει κάτι ανάλογο

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην έκδοση 13.0.9.0 η μπαταρία αδειάζει σαν νεράκι... μπράβο στην Xiaomi τα κατάφερε πάλι 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, studiosakis said:

Πάντως στην έκδοση 13.0.9.0 η μπαταρία αδειάζει σαν νεράκι... μπράβο στην Xiaomi τα κατάφερε πάλι 

Και με την 13.0.8 μια χαρά αδειάζει !😂 κάθε περσι και καλύτερα !  όταν μου έρθει (13.0.9) να μην την παρω ?

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση αδειάζει.. πλέον θα έπρεπε η αυτονομία να είχε φτάσει στο 20λεπτο..

Στην πραγματικότητα όμως απλά δεν άλλαξε κάτι, απλά όπως συμβαίνει στην ιστορία κάθε κινητού την πρώτη άντε δεύτερη ημέρα της αναβάθμισης έχεις χειρότερη αυτονομία και μετά φτιάχνει

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2022 at 6:48 ΠΜ, Nnoutas said:

Τις τελευταίες εβδομάδες μου εμφανίζει αυτό το εικονίδιο στην αρχική σελίδα του κινητού και παρότι εγώ το αφαιρώ αυτό την επόμενη μέρα είναι πάλι εκεί. Τι γίνεται; 

 

IMG_20221118_064848.jpg

Έχει κανείς καμιά ιδέα για αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nnoutas said:

Έχει κανείς καμιά ιδέα για αυτό; 

Μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου μου το έβγαζε και μένα πάτα παρατεταμένα πάνω του και πήγαινε ρυθμίσεις.

Λεφτά....! υπάρχουν...!!! και τα έχω ΕΓΩ......!!!;)
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lakisdj said:

Μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου μου το έβγαζε και μένα πάτα παρατεταμένα πάνω του και πήγαινε ρυθμίσεις.

Δεν μου δίνει επιλογή για απεγκατασταση. Είναι μάλλον εφαρμογή συστήματος. Το θέμα είναι ότι και αφαίρεση από την αρχική οθόνη να το κάνω αυτό πάλι μετά από 1-2 μέρες είναι πάλι εκεί 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει σε ένα φάκελο διάφορα και το έχω ξεχασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα όπως πάντα. Κατέβασα μια εφαρμογή για να μου έχει συντομεύσεις σε άλλες εφαρμογές σα συρτάρι δίπλα στην οθόνη.

Δε μου αρέσει,την έσβησα αλλά έχει κολλήσει, πλήρως λειτουργικά το widget δίπλα. Δε θυμάμαι καν πως λέγεται η εφαρμογή και το OCD μου δε με αφήνει να ξεκολλήσω τα μάτια μου από εκεί. Δε μπορώ να τη βρω ούτε στα files ούτε πουθενά. Προφανώς έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα..

Έχει κανένας καμία ιδέα;

Screenshot_2022-11-30-15-25-09-525-edit_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεύτερη φορά μέσα στην εβδομάδα μου κάνει επανεκκίνηση ασταμάτητα. Ανοίγει κλείνει για κανένα τέταρτο μέχρι να ανοίξει. Μπαταρία δεν είναι σίγουρα γιατί εκτός του ότι είναι καινούριο το τηλ μου κρατάει μέρα άνετα και εννοείται ότι το έχω στα χέρια όλη μέρα. Δεν ξέρω τι μπορεί να το κάνει αυτό! Δεν έχω κατεβάσει κάτι καινούριο. Όμως έχω ακόμα το πρόβλημα που είχα αναφέρει παλαιότερα ότι όταν έχω αφήσει το τηλ στο τραπέζι για αρκετή ώρα είναι λες και μπαίνει μόνο του το wifi σε sleep mode και ενώ είμαι συνδεμένος δεν έχω ίντερνετ. Πρέπει να κάνω αποσύνδεση και ξανά σύνδεση για να έχω ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, pazu said:

Εμένα δεύτερη φορά μέσα στην εβδομάδα μου κάνει επανεκκίνηση ασταμάτητα. Ανοίγει κλείνει για κανένα τέταρτο μέχρι να ανοίξει. Μπαταρία δεν είναι σίγουρα γιατί εκτός του ότι είναι καινούριο το τηλ μου κρατάει μέρα άνετα και εννοείται ότι το έχω στα χέρια όλη μέρα. Δεν ξέρω τι μπορεί να το κάνει αυτό! Δεν έχω κατεβάσει κάτι καινούριο. Όμως έχω ακόμα το πρόβλημα που είχα αναφέρει παλαιότερα ότι όταν έχω αφήσει το τηλ στο τραπέζι για αρκετή ώρα είναι λες και μπαίνει μόνο του το wifi σε sleep mode και ενώ είμαι συνδεμένος δεν έχω ίντερνετ. Πρέπει να κάνω αποσύνδεση και ξανά σύνδεση για να έχω ίντερνετ.

Μια χαζη ερώτηση αλλά θα την κανω. Έχεις κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ? 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mariodj said:

Μια χαζη ερώτηση αλλά θα την κανω. Έχεις κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ? 

Χαζή δεν είναι η ερώτηση σου φίλε μου, χαζός είμαι εγώ που δεν έχω κάνει. Φαντάζομαι πως θα έδινε λύση οι εργ. Ρυθμίσεις. Όμως επειδή δεν έχω ξανά κάνει στο παρελθόν, φοβάμαι μήπως κάτι δεν μου το κάνει back up και δεν μπορέσω να το επαναφέρω. Μιας και έχω μέσα πολλά πράγματα από την δουλειά και τράπεζες. Οπότε δικό μου λάθος.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...