Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ δεν είχα προβλήματα! Ξαφνικά άρχισαν..... Έσβησα πάνω από δέκα εφαρμογές νομίζοντας πως κάποια από αυτές μου δημιουργεί το πρόβλημα. Έσβησα δλδ ότι είχα κατεβάσει τον τελευταίο καιρό. Όμως τίποτα. Μετά δοκίμασα να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές να σκαναρω για τυχόν ιούς. Ξέρω δεν κάνουν και κάτι ιδιαίτερο απλά είπα μήπως....  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, pazu said:

Και εγώ δεν είχα προβλήματα! Ξαφνικά άρχισαν..... Έσβησα πάνω από δέκα εφαρμογές νομίζοντας πως κάποια από αυτές μου δημιουργεί το πρόβλημα. Έσβησα δλδ ότι είχα κατεβάσει τον τελευταίο καιρό. Όμως τίποτα. Μετά δοκίμασα να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές να σκαναρω για τυχόν ιούς. Ξέρω δεν κάνουν και κάτι ιδιαίτερο απλά είπα μήπως....  

Μια χαρά κάνουν, ανάλογα τι θα χρησιμοποιήσεις.

Αντιβιοτικό έχει ενσωματωμένο το F3.

Και δύο αντιβιοτικά μαζί, not a good idea...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, konstantinos77 said:

Μια χαρά κάνουν, ανάλογα τι θα χρησιμοποιήσεις.

Αντιβιοτικό έχει ενσωματωμένο το F3.

Και δύο αντιβιοτικά μαζί, not a good idea...

Ναι έχεις δίκιο. Δοκίμασα πρώτα του κινητού και μετά κατέβασα με την σειρά δύο διαφορετικά. Απλά σκαναρα έλεγξα και μετά τα έσβησα, δεν τα κράτησα... Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση και ελπίζω να στρώσει. Εάν δω ότι δεν μπορώ να περιμένω άλλο ή ότι δεν στρώνει τίποτα με την νέα αναβάθμιση θα ζητήσω την βοήθεια σας να περάσω άλλη ρομ. Πάντως ευχαριστώ για όποια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pazu said:

Ναι έχεις δίκιο. Δοκίμασα πρώτα του κινητού και μετά κατέβασα με την σειρά δύο διαφορετικά. Απλά σκαναρα έλεγξα και μετά τα έσβησα, δεν τα κράτησα... Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση και ελπίζω να στρώσει. Εάν δω ότι δεν μπορώ να περιμένω άλλο ή ότι δεν στρώνει τίποτα με την νέα αναβάθμιση θα ζητήσω την βοήθεια σας να περάσω άλλη ρομ. Πάντως ευχαριστώ για όποια βοήθεια

Κάτι με το οποίο θα έπρεπε να σκανάρεις το smartphone, πέρα από το ενσωματωμένο αντιβιοτικό, είναι το Malware bytes!

Πέρασε την αναβάθμιση μόλις έρθει και ενημέρωσε.

Και αν δεν βγάλεις άκρη, τότε θα μπω και εγώ στην διαδικασία να κοιτάξω αναλυτικά τις ρυθμίσεις μήπως υπάρχει κάτι που το επηρεάζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω ερώτηση σχετικά με το TWRP. Σε παλαιότερες συσκευές φλασαρα το twrp και κάθε φορά που ήθελα να περάσω μια νέα rom ή κάποιο update απλά έκανα reboot, πατούσα κατά τη διάρκεια του reboot το volume down και έμπαινα στο twrp. Τώρα στο poco f3 δεν βρίσκω κάποιο αντίστοιχο τρόπο για να περάσω το τελευταίο update για τη miui eu που είναι αναγκαστικά με twrp και όχι με fastboot που ήταν μέχρι τώρα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος με τα ακριβή βήματα που χρειάζονται; ευχαριστώ 🤗

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?fid=14871746926876823359

πέρασε twrp και κάνε το update από εκεί

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να αφήσω πίσω μου τα κινέζικα κινητά γιατί μου δημιουργούν τρομερά προβλήματα με το 5g.

Υπάρχουν και άλλοι που έχουν τα τρομερά αυτά προβλήματα με το 5g και το internet;

Ο provider μου είναι η cosmote.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να αφήσω πίσω μου τα κινέζικα κινητά γιατί μου δημιουργούν τρομερά προβλήματα με το 5g.
Υπάρχουν και άλλοι που έχουν τα τρομερά αυτά προβλήματα με το 5g και το internet;
Ο provider μου είναι η cosmote.
Τι προβλήματα έχεις;
Δεν έχω cosmote, Έχω wind, έχω xiaomi συσκευή και δεν έχω κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να αφήσω πίσω μου τα κινέζικα κινητά γιατί μου δημιουργούν τρομερά προβλήματα με το 5g.
Υπάρχουν και άλλοι που έχουν τα τρομερά αυτά προβλήματα με το 5g και το internet;
Ο provider μου είναι η cosmote.
Όσο είχα το F3 κανένα πρόβλημα με το 5g και με το σήμα γενικότερα... cosmote χρήστης

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα 6ωρο hotspot το κινητό με 5G Vodafone και ούτε καν είχε ζεσταθεί. Μέσα σε γραφείο ήμουν βέβαια, όχι έξω στο δρόμο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, skiabox said:

Είμαι στο τσακ να αφήσω πίσω μου τα κινέζικα κινητά γιατί μου δημιουργούν τρομερά προβλήματα με το 5g.

Υπάρχουν και άλλοι που έχουν τα τρομερά αυτά προβλήματα με το 5g και το internet;

Ο provider μου είναι η cosmote.

Γινε συγκεκριμένος. Τι εννοείς "κινέζικα" κινητά γιατί στην κίνα φτιάχνονται και iPhone.

Κανένα πρόβλημα με PocoF1 (4G), και PocoF3 (5G) με COTE.

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikStav said:

Έχει πάρει κανείς την 13.0.8.0;

 

 

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, NikStav said:

Το ξέρω ότι έχει βγει. Εννοώ αν έχει έρθει OTA σε κάποιον

Ναι εμένα μου έχει (OTA)

 

 

Screenshot_2022-09-17-20-04-07-804_com.android.settings.jpg

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, NikStav said:

Έχει πάρει κανείς την 13.0.8.0;

 

16 ώρες πριν, mariodj said:

 

15 ώρες πριν, NikStav said:

Το ξέρω ότι έχει βγει. Εννοώ αν έχει έρθει OTA σε κάποιον

 

15 ώρες πριν, qsis said:

Ναι εμένα μου έχει (OTA)

 

 

Screenshot_2022-09-17-20-04-07-804_com.android.settings.jpg

κι εγώ κάνω συνεχώς "Check for updates" αλλά δεν τη βρίσκει OTA. Κάποια στιγμή θα έρθει και σε εμάς 🙂

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πως την περνάμε ? σε ποιο φάκελο την βαζουμε ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν ~2 μήνες είχα στείλει feedback στην Xiaomi για τον Poco Launcher μέσα από τις ρυθμίσεις του launcher, για το θέμα του ότι δεν αναβαθμίζεται ο launcher στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση μέσα από τον system apps updater.

Τους ανέφερα επίσης ότι πολλοί χρήστες αναγκάζονται να αναβαθμίζουν τον launcher από εξωτερικές πηγές που όσο "αξιόπιστες" και να είναι σίγουρα δεν είναι όσο μέσω του system apps updater.

Σήμερα το πρωί έλαβα update του Poco launcher μέσω του system apps updater στην τελευταία του έκδοση που είναι αυτή όπως φαίνεται στο APK Mirror.

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4918-08091903-release/

Τυχαίο; Προσωπικά δεν νομίζω...
Σας είχα ξανά αναφέρει ότι η γνώμη μου είναι σε ότι πρόβλημα αντιμετωπίζετε να στέλνετε feedback μέσα από την εκάστοτε εφαρμογή, υπάρχει η επιλογή του feedback σε κάθε εφαρμογή της!

Τελικά φαίνεται ότι ασχολούνται με τα feedbacks... 😉

(Είμαι στην Global rom)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tasosdimas said:

Μολις ηρθε. Security update. 

κι εμένα ήρθε για λίγο και μετά εξαφανίστηκε 🙂

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα ήρθε για λίγο και μετά εξαφανίστηκε
Ένα από τα τραγικά πράγματα που κάνει η xiaomi.... Αν σου έρθει το update και για οποιοδήποτε λόγο δεν το κάνεις εκείνη την ώρα το χάνεις και σου έρχεται κάποια άλλη στιγμή ποιος ξέρει πότε...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ένα από τα τραγικά πράγματα που κάνει η xiaomi.... Αν σου έρθει το update και για οποιοδήποτε λόγο δεν το κάνεις εκείνη την ώρα το χάνεις και σου έρχεται κάποια άλλη στιγμή ποιος ξέρει πότε...

sent from my S21 FE 8/256
 

Ετσι ετσι .....το έπαθα και εγω αλλά μετα απο 3 μερες ηρθε και εγκαταστάθηκε {σήμερα} μονη της, και το μόνο που με ρωτούσε ήταν για επανεκκίνηση !

1663801816455.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το update ήρθε και η αναβάθμιση στον poco launcher. Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στα γραφικά στοιχεία. Νομίζω ότι τώρα είναι πιο smooth η εμπειρία. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Nnoutas said:

Μαζί με το update ήρθε και η αναβάθμιση στον poco launcher. Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στα γραφικά στοιχεία. Νομίζω ότι τώρα είναι πιο smooth η εμπειρία. 

Λες για την (poco launcher) ............91903 ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...