Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, lorentzos323 said:

ποια ρομ φορας; η Pixel edition δεν εχει ποκετ mode. έχεις να προτεινεις καμια;

LineageOS. Google Pay και τράπεζες μπορώ να σου πω πως να τα κάνεις να δουλεύουν κανονικά. Αν pocket mode εννοείς να ξυπνάει αυτόματα με το που το βγάζεις από την τσέπη σου, δε νομίζω να το έχει ούτε αυτή. Ίσως θα έπρεπε να δεις το crDroid για αυτό, που από όσο ξέρω έχει πάρα πολλές παραμετροποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, studiosakis said:

ancient os κορυφαία ρομ και ίσως η πιο παραμετροποιήσιμη. Την δουλεύω τώρα μια βδομάδα και με αφήσει κατά ενθουσιασμένο.

Απο μπαταρία πως είναι; γιατί ότι custom έχω δοκιμάσει, ρουφάει διπλάσια μπαταρία από τη μαμά ROM ρε γμτ. Και δεν τις πειράζω μετά την εγκατάσταση, ίσως γιαυτό :).

Στην ancient λειτουργούν τραπεζικές εφαρμογές και πληρωμή με nfc χωρίς πρόβλημα; ή πρέπει να κάνεις mods?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mclound said:

Απο μπαταρία πως είναι; γιατί ότι custom έχω δοκιμάσει, ρουφάει διπλάσια μπαταρία από τη μαμά ROM ρε γμτ. Και δεν τις πειράζω μετά την εγκατάσταση, ίσως γιαυτό :).

Στην ancient λειτουργούν τραπεζικές εφαρμογές και πληρωμή με nfc χωρίς πρόβλημα; ή πρέπει να κάνεις mods?

Κοίταξε η μπαταρία είναι σαν την μαμά miui. 

Η εφαρμογή της Εθνικής δουλεύει άψογα. Τώρα για nfc δεν ξέρω δεν το χρησιμοποιώ. 

Εκείνο που μου αρέσει είναι ότι δεν ρίχνει την φωτεινότητα ούτε τα frames όσο και να ζεσταθεί.

Αυτή την στιγμή που γράφω είμαι παραλία ντάλα στον ήλιο και σερφαρω μια χαρά 

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε η μπαταρία είναι σαν την μαμά miui. 
Η εφαρμογή της Εθνικής δουλεύει άψογα. Τώρα για nfc δεν ξέρω δεν το χρησιμοποιώ. 
Εκείνο που μου αρέσει είναι ότι δεν ρίχνει την φωτεινότητα ούτε τα frames όσο και να ζεσταθεί.
Αυτή την στιγμή που γράφω είμαι παραλία ντάλα στον ήλιο και σερφαρω μια χαρά 
Δεν είναι δυνατόν να αγοράζω ένα καινούργιο τηλέφωνο και αυτομάτως να ψάχνω για custom ROM.... Αυτό το έκανα πριν πάρα πολλά χρόνια όταν το galaxy note 2 που είχα πλέον δεν υποστηριζόταν από την ίδια τη samsung.

Επίσης δεν εμπιστεύομαι με τίποτα τις custom ROM όταν δουλεύω το τηλέφωνο με τραπεζικές συναλλαγές και όταν έχω μέσα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα ενδεχομένως διαθέσιμα στην όρεξη του κάθε Ασιάτη δημιουργού....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό Κωστή θα συμφωνήσω και εγώ δεν υπάρχει περίπτωση με custom rom να βάλω κάρτες τράπεζες και λοιπές πληρωμές. Όσο και να λένε ότι είναι ασφαλής εγώ δεν εμπιστεύομαι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν είναι δυνατόν να αγοράζω ένα καινούργιο τηλέφωνο και αυτομάτως να ψάχνω για custom ROM.... Αυτό το έκανα πριν πάρα πολλά χρόνια όταν το galaxy note 2 που είχα πλέον δεν υποστηριζόταν από την ίδια τη samsung.

Επίσης δεν εμπιστεύομαι με τίποτα τις custom ROM όταν δουλεύω το τηλέφωνο με τραπεζικές συναλλαγές και όταν έχω μέσα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα ενδεχομένως διαθέσιμα στην όρεξη του κάθε Ασιάτη δημιουργού....

sent from my S21 FE 8/256
 

Συμφωνώ σε όλα... αλλά είναι μια εναλλακτική για όποιον δεν την παλεύει με την miui rom και δεν του  φτάνουν τα φράγκα π.χ για galaxy samsung που είναι απροβλημάτιστα από την αγορά τους.😀

Link to comment
Share on other sites

Realme και αυτά απροβληματιστα είναι και σε νορμάλ τιμές

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ, εμπιστεύεστε περισσότερο το MIUI για τα προσωπικά σας δεδομένα, παρά το LinageOS ας πούμε;

Το ακούω το να μην εμπιστεύεσαι μια παραλαγή του MIUI από άλλους κινεζο-devs (δεν το λέω για κακό, αλλά για την ίδια χώρα προέλευσης της ROM) αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.

20 ώρες πριν, studiosakis said:

Κοίταξε η μπαταρία είναι σαν την μαμά miui. 

Η εφαρμογή της Εθνικής δουλεύει άψογα. Τώρα για nfc δεν ξέρω δεν το χρησιμοποιώ. 

Εκείνο που μου αρέσει είναι ότι δεν ρίχνει την φωτεινότητα ούτε τα frames όσο και να ζεσταθεί.

Αυτή την στιγμή που γράφω είμαι παραλία ντάλα στον ήλιο και σερφαρω μια χαρά 

Μια χαρά είσαι τότε. Προσωπικά, ούτε εγώ είχα ΠΟΤΕ θέμα με φωτεινότητα/θερμοκρασία είτε το έχω στο αμάξι σαν GPS, είτε ως hotspot (με 4G+) είτε παίζω. Πραγματικά, είναι πολύ κρίμα που συμβαίνει σε αρκετούς αυτό. Απλώς επειδή είμαι πιο "ζεστός" για όσο πιο καθαρό android γίνεται, γιαυτό και σε ρώτησα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, mclound said:

Δλδ, εμπιστεύεστε περισσότερο το MIUI για τα προσωπικά σας δεδομένα, παρά το LinageOS ας πούμε;

Το ακούω το να μην εμπιστεύεσαι μια παραλαγή του MIUI από άλλους κινεζο-devs (δεν το λέω για κακό, αλλά για την ίδια χώρα προέλευσης της ROM) αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.

Μια χαρά είσαι τότε. Προσωπικά, ούτε εγώ είχα ΠΟΤΕ θέμα με φωτεινότητα/θερμοκρασία είτε το έχω στο αμάξι σαν GPS, είτε ως hotspot (με 4G+) είτε παίζω. Πραγματικά, είναι πολύ κρίμα που συμβαίνει σε αρκετούς αυτό. Απλώς επειδή είμαι πιο "ζεστός" για όσο πιο καθαρό android γίνεται, γιαυτό και σε ρώτησα.

Καλημέρα!

Εάν είσαι ζεστός για καθαρό android μονόδρομος η LineageOS. Νομίζω είναι η μόνη με καθαρό android. Εννοώ χωρίς παραμετροποιήσιμη. Αλλά πρέπει να περάσεις και τα gapps για playstore.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο πολυ μπελα και ψαξιμο εφτιαξα ενα μακρο για pocket mode. Δεν χρειάζεται να ειστε ρουτ και λειτουργεί μια χαρα στην μαμα απειραχτη ρομ. 

Κατεβαζετε το macrodroid και το lock screen (μπλε λουκετακι) 

Με το macrodroid εβαλα σαν τριγκερ οταν παει να ανοιξει η οθονη, αν το κινητο ειναι αναποδα (το πανω μερος κοιταει κατω, ετσι το βαζουμε συνηθως στην τσεπη) ή οταν η οθόνη κοιταει κατω (οταν ειμαστε καθιστοι και τα γονατα λυγισμένα) να την ξανακλειδωνει αμεσως (ανοίγοντας την εφαρμογη lock screen. Μην ξεχασετε να αλλαξετε το "and" σε "or" στα constaints. 

Δυστυχως δεν μπορουσα να βαλω σαν τριγκερ το προξιμιτυ γιατι δε δουλεψε ποτε (ατιμη χιαομι) 

Λειτουργεί και αν δεχτουμε κληση που ξεκλειδωνει το κινητο. 

Δοκιμαστε το οσοι εχετε προβλημα με το κινητο να ξεκλειδωνει στην τσεπη ή απανταει και κανει κλησεις και πείτε μου εντυπώσεις! 

 

Screenshot_2022-09-10-23-44-05-737_com.arlosoft.macrodroid.jpg

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι είναι αυτό το αρχείο;
IMG_20220911_074151.thumb.jpg.ff15d55f2c563e8baffb6cdf990be27d.jpg

What is COM Qti phone?
It's a system app from Qualcomm (QTI means Qualcomm Technologies, Inc.).
Από μια αναζήτηση αυτό βρήκα.
Είναι εφαρμογή της Qualcomm και έχει σχέση με την εφαρμογή του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση και ευχαριστώ για την οποία απάντηση στην προηγούμενη ερώτηση μου. Ανακάλυψα ότι το πρόβλημα μου είναι αυτό: όταν αφήσω το κινητό για αρκετή ώρα τότε δεν δουλεύει το ίντερνετ μου. Ενώ δείχνει συνδεμένο δεν είναι στην πραγματικότητα. Σαν να μπαίνει σε sleep mood. Πρέπει να κλείνω το wifi και να το ανοίγω ξανά για να δουλέψει. Όσο και να έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι. Καμιά ιδέα; Και νομίζω πως αυτό το κάνει και με το ίντερνετ δικτύου. Γιατί όταν πάω να δώσω ίντερνετ hot spot στην γυναίκα μου ενώ είναι συνδεδεμένη κανονικά εάν κλείσω το τηλ και το αφήσω στο τραπέζι τότε πετάει και την γυναίκα μου έξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση και ευχαριστώ για την οποία απάντηση στην προηγούμενη ερώτηση μου. Ανακάλυψα ότι το πρόβλημα μου είναι αυτό: όταν αφήσω το κινητό για αρκετή ώρα τότε δεν δουλεύει το ίντερνετ μου. Ενώ δείχνει συνδεμένο δεν είναι στην πραγματικότητα. Σαν να μπαίνει σε sleep mood. Πρέπει να κλείνω το wifi και να το ανοίγω ξανά για να δουλέψει. Όσο και να έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι. Καμιά ιδέα; Και νομίζω πως αυτό το κάνει και με το ίντερνετ δικτύου. Γιατί όταν πάω να δώσω ίντερνετ hot spot στην γυναίκα μου ενώ είναι συνδεδεμένη κανονικά εάν κλείσω το τηλ και το αφήσω στο τραπέζι τότε πετάει και την γυναίκα μου έξω.
Όταν το είχα με το που το έβαζα mobile hotspot και λίγο ζεσταινόταν από μόνο του το έκλεινε....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Konstantine73 said:

Όταν το είχα με το που το έβαζα mobile hotspot και λίγο ζεσταινόταν από μόνο του το έκλεινε....

sent from my S21 FE 8/256
 

Εμένα δεν το κλείνει από υπερθέρμανση αλλά σαν κάτι να το κλείνει όταν μπαίνει το κινητό σε αναμονή..... Έψαξα τα πάντα αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pazu said:

Εμένα δεν το κλείνει από υπερθέρμανση αλλά σαν κάτι να το κλείνει όταν μπαίνει το κινητό σε αναμονή..... Έψαξα τα πάντα αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα!

Έχεις περάσει όλες τις αναβαθμίσεις; Και της MIUI και του "System Apss Updater"?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, konstantinos77 said:

Έχεις περάσει όλες τις αναβαθμίσεις; Και της MIUI και του "System Apss Updater"?

Ναι τα πάντα! Δεν έχει κάτι άλλο να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, konstantinos77 said:

Ποια rom φοράει;

13.0.7.0 έχω κάνει ότι ενημέρωση έχει δώσει η εταιρεία. Δεν έχω περάσει μόνος μου τίποτα. Όπως το αγόρασα από Κωτσόβολο.

Link to comment
Share on other sites

13.0.7.0 έχω κάνει ότι ενημέρωση έχει δώσει η εταιρεία. Δεν έχω περάσει μόνος μου τίποτα. Όπως το αγόρασα από Κωτσόβολο.
Το χειρότερο update που έδωσε η xiaomi στο f3.... Από τον Ιανουάριο το είχα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pazu said:

13.0.7.0 έχω κάνει ότι ενημέρωση έχει δώσει η εταιρεία. Δεν έχω περάσει μόνος μου τίποτα. Όπως το αγόρασα από Κωτσόβολο.

Οπότε λογικά φοράς την Ευρωπαϊκή.

Εγώ είμαι global rom.

Έχει βγει η 13.0.8.0, δεν την περνάς 😉

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά φοράς την Ευρωπαϊκή.
Εγώ είμαι global rom.
Έχει βγει η 13.0.8.0, δεν την περνάς
Είναι σε beta ακόμα οπότε λογικά δεν θα μπορέσει να την περάσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chios said:
30 minutes ago, konstantinos77 said:
Οπότε λογικά φοράς την Ευρωπαϊκή.
Εγώ είμαι global rom.
Έχει βγει η 13.0.8.0, δεν την περνάς emoji6.png

Είναι σε beta ακόμα οπότε λογικά δεν θα μπορέσει να την περάσει.

Α νόμιζα ότι είχε έρθει γιατί είχε ανεβάσει ένας χρήστης screenshot.

Και απόρισα γιατί στην Global δεν είχε έρθει. Προχθές ήρθε σε εμάς.

Οπότε ας κάνει λόγο υπομονή, σε λίγες μέρες θα εμφανιστεί και το ξανά βλέπουμε 😉

Link to comment
Share on other sites

Α νόμιζα ότι είχε έρθει γιατί είχε ανεβάσει ένας χρήστης screenshot.
Και απόρισα γιατί στην Global δεν είχε έρθει. Προχθές ήρθε σε εμάς.
Οπότε ας κάνει λόγο υπομονή, σε λίγες μέρες θα εμφανιστεί και το ξανά βλέπουμε
Καλησπέρα στη 13.08 αλλαγές υπάρχουν??

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dskoumis said:

Καλησπέρα στη 13.08 αλλαγές υπάρχουν??

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ είμαι στην global η αντίστοιχη είναι η 13.05 σε εμάς.

Ναι έχει αλλαγές και τις ανέβασε χρήστης νομίζω στην προηγούμενη σελίδα θα τις βρεις.

Εγώ δεν είχα γενικά το παραμικρό πρόβλημα αλλά μου φαίνεται ακόμα πιο σταθερό και σβέλτο με την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...