Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι έχουν το ίδιο version number δεν σημαίνει οτι είναι ίδιες. Η ευρωπαϊκή/global 13.0.7 ήρθε σχεδόν 2 μήνες πριν την κινέζικη 13.0.7.

Επειδή δεν έχουν όλοι προβλημα με την μπαταρία στην ευρωπαϊκή/global 13.0.7 εμένα με κάνει να υποθέτω ότι κατι δεν έχει "κάτσει" καλα με το flash για κάποιον λόγο.... Θα έκανα backup τα δεδομένα μου και ξανά flash με την ίδια rom με clear all data (επιλογή clean all).
Έχω κάνει 2 φορές ρεσετ ...

sent from my PocoF3 8/256

Link to comment
Share on other sites

αλλο αυτο το reset και αλλο το να ξανακανεις flash με το MiFlash και clean all.
Δεν θα κάτσω να παιδεύομαι γιατι η Σαομι δεν έκανε σωστά την δουλειά της.

Τώρα τελευταία έχω και αστοχίες στο GPS ότι να ναι μου βγάζει...

sent from my PocoF3 8/256


Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν θα κάτσω να παιδεύομαι γιατι η Σαομι δεν έκανε σωστά την δουλειά της.

Τώρα τελευταία έχω και αστοχίες στο GPS ότι να ναι μου βγάζει...

sent from my PocoF3 8/256

 

Xάνει και δίκτυα?

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2022 at 9:10 ΠΜ, dp8 said:

φορτιση εχθες το βραδυ μεχρι 97%.

το περνω στα χερια μου,του σβηνω καποια app που δεν ηθελα,του κανω και ενα καθαρισμα και το αφηνω στην ακρη χωρις να τρεχει τιποτε στο backround και ολα κλειστα εκτος το wifi που δεν κλεινει ποτε.αυτα κατα τις 12.30 την νυχτα.

σημερα πρωι 8.00,η μπαταρια του ειχε πεσει στο 77%...

εφαγε δηλαδη σχεδον 2Ο% μπαταρια σε αναμονη.

γενικα μετα το τελευταιο update η μπαταρια κραταει πολυ λιγοτερο απο`οτι πριν..

 

bat.jpg

εσκασε ενα μικρο update "xiaomi service framework"

αντε να δουμε μπας και...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ακόμη όχι!

Να περιμένω και από αυτό ?

sent from my PocoF3 8/256
 

Μαλλον όχι. Σε μερικούς κρασάρει το modem με αποτέλεσμα να "χαζευει" το GPS. Δεν ξέρω αν το εχει λύσει το θεμα η Xiaomi και έτσι πολλοί κλείνουν το 5G και δουλευουν μονο 4G για να μην έχουν τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Poco f3 με xiaomi eu stable rom, όταν το βάζω στο android auto χωρίς καλώδιο πιάνει φωτιες το κινητό, με αποτέλεσμα να πέφτει ο ρυθμός ανανέωσης στα 60hz και το κινητό να αργεί στην απόκριση πολύ. 

Έχω καταλάβει ότι φταίνε οι χάρτες που λειτουργούν συνέχεια στο παρασκήνιο ενώ στο infotainment δεν τους έχω στο προσκήνιο. 

Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Άσε και με καλώδιο το ίδιο μου κάνει σε Android Auto.

(Δεν βοηθάει και ο ήλιος το καλοκαίρι) 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Poco f3 με xiaomi eu stable rom, όταν το βάζω στο android auto χωρίς καλώδιο πιάνει φωτιες το κινητό, με αποτέλεσμα να πέφτει ο ρυθμός ανανέωσης στα 60hz και το κινητό να αργεί στην απόκριση πολύ. 
Έχω καταλάβει ότι φταίνε οι χάρτες που λειτουργούν συνέχεια στο παρασκήνιο ενώ στο infotainment δεν τους έχω στο προσκήνιο. 
Υπάρχει λύση;
Γενικότερα υπάρχει μεγάλο θέμα με τις θερμοκρασίες.... είναι η πρώτη μου φορά σε συσκευή που τό συναντώ.... Δικαιολογίες δεν υπάρχουν

sent from my PocoF3 8/256


Link to comment
Share on other sites

Είναι το αντίστοιχο google service framework, είναι υπεύθυνο για τους συγχρονισμους με τον mi account, αν δηλαδή έχεις σεταρει mi λογαριασμό αυτό θα συγχρονίσει επαφές sms call log φωτογραφίες κλπ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Εγώ παιδιά δεν έχω κανένα από αυτά τα θέματα που αναφέρατε.τα ειχα όταν πρώτο πήρα το κινητό πέρσι το καλοκαίρι. Ειδικά το θέμα υπερθέρμανσης ήταν απίστευτα εκνευριστηκο. Βρισκόμουν στην Ισπανία ήθελα να βγάλω φωτό και δεν έβλεπα τίποτα απολύτως στην οθόνη μου, έμοιαζε η οθόνη σαν να είναι σβηστεί. Τώρα όμως έχω ενα άλλο πρόβλημα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν το έχει και άλλος. Όταν πατάω να ανοίξω κάποια σελίδα απο οποιονδήποτε browser αργεί απίστευτα να ανοίξει την σελίδα και όσες εφαρμογές απαιτούν ίντερνετ τα ίδια κάνει ακόμα και στην εφαρμογή revolut!σε βαθμό που θέλεις να πετάξεις το τηλ στον τοίχο. Το κινητό αγορασμενο απο Κωτσόβολο και ότι αναβαθμίσει μου έχει δώσει το τηλ έχω κάνει. Δεν έχω περάσει τίποτα στο κινητό εκτός από την αναβάθμιση launcher poco που ανεβάσατε εδώ παιδιά. Το κινητό είναι ρυθμισμένο σε 120 hrz και να λειτουργεί στην απόδοση η μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις δικτύου μήπως έχεις περάσει ιδιωτικό dns , βάλε το στο αυτόματο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pazu said:

Καλημέρα στην παρέα. Εγώ παιδιά δεν έχω κανένα από αυτά τα θέματα που αναφέρατε.τα ειχα όταν πρώτο πήρα το κινητό πέρσι το καλοκαίρι. Ειδικά το θέμα υπερθέρμανσης ήταν απίστευτα εκνευριστηκο. Βρισκόμουν στην Ισπανία ήθελα να βγάλω φωτό και δεν έβλεπα τίποτα απολύτως στην οθόνη μου, έμοιαζε η οθόνη σαν να είναι σβηστεί. Τώρα όμως έχω ενα άλλο πρόβλημα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν το έχει και άλλος. Όταν πατάω να ανοίξω κάποια σελίδα απο οποιονδήποτε browser αργεί απίστευτα να ανοίξει την σελίδα και όσες εφαρμογές απαιτούν ίντερνετ τα ίδια κάνει ακόμα και στην εφαρμογή revolut!σε βαθμό που θέλεις να πετάξεις το τηλ στον τοίχο. Το κινητό αγορασμενο απο Κωτσόβολο και ότι αναβαθμίσει μου έχει δώσει το τηλ έχω κάνει. Δεν έχω περάσει τίποτα στο κινητό εκτός από την αναβάθμιση launcher poco που ανεβάσατε εδώ παιδιά. Το κινητό είναι ρυθμισμένο σε 120 hrz και να λειτουργεί στην απόδοση η μπαταρία. 

Πιστεύω με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα έρθει στα ισια του ! Και εγω ειχα θέματα, και τώρα τρέχει  σφαίρα !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα έρθει στα ισια του ! Και εγω ειχα θέματα, και τώρα τρέχει  σφαίρα !
Δεν είναι τυχαία τα προβλήματα υπερθέρμανσης....και το f3 του αδελφού μου ζεματαει....και είχε απλά το tune in radio ανοιχτό....
Έχω κάνει 2 φορές επαναφορά δεν βοήθησε καθόλου.... Υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά αλλαγή συσκευής και εταιρείας...

sent from my PocoF3 8/256


Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν είναι τυχαία τα προβλήματα υπερθέρμανσης....και το f3 του αδελφού μου ζεματαει....και είχε απλά το tune in radio ανοιχτό....
Έχω κάνει 2 φορές επαναφορά δεν βοήθησε καθόλου.... Υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά αλλαγή συσκευής και εταιρείας...

sent from my PocoF3 8/256

 

Μήπως ρε συνονόματε έχετε πέσει σε "προβληματική" παρτίδα... Μιας και λες και του αδερφού σου...
Προσωπικά είναι από τα πιο Cool smartphones που έχω χρησιμοποιήσει στην ζωή μου και ιδιαίτερα για την CPU που φοράει, και αυτό οφείλεται στο πολύ καλό σύστημα ψύξης που φοράει, δηλαδή είναι γνωστά αυτά που αναφέρω τώρα για το συγκεκριμένο μοντέλο...
Ακόμα και κάτω από τον ήλιο στην παραλία, πολύ καλό το σύστημα ψύξης του!!
Τι να πω...
Ποια rom είπαμε φοράς;
Και γιατί δεν ασχολείστε με την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, βρήκα ενα Dialer που κανει εγγραφή την συνομιλία ! εχει τέλεια παραμετροποίηση !

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=el

1662331031245.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ρε συνονόματε έχετε πέσει σε "προβληματική" παρτίδα... Μιας και λες και του αδερφού σου...
Προσωπικά είναι από τα πιο Cool smartphones που έχω χρησιμοποιήσει στην ζωή μου και ιδιαίτερα για την CPU που φοράει, και αυτό οφείλεται στο πολύ καλό σύστημα ψύξης που φοράει, δηλαδή είναι γνωστά αυτά που αναφέρω τώρα για το συγκεκριμένο μοντέλο...
Ακόμα και κάτω από τον ήλιο στην παραλία, πολύ καλό το σύστημα ψύξης του!!
Τι να πω...
Ποια rom είπαμε φοράς;
Και γιατί δεν ασχολείστε με την εγγύηση;
Όσα F3 έχω δει από τον κύκλο μου όλα είναι πολύ ζεστά γενικότερα....στο device info hw με το που γίνει μια σχετικά απλή χρήση χτυπάει 50 αρια πολύ άνετα. Κάτω από τόν ήλιο απλά δεν βλέπω τίποτε αφού μου χαμηλώνει την οθόνη από μόνο του λόγω υπερθέρμανσης.

sent from my PocoF3 8/256

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Konstantine73 said:

Όσα F3 έχω δει από τον κύκλο μου όλα είναι πολύ ζεστά γενικότερα....στο device info hw με το που γίνει μια σχετικά απλή χρήση χτυπάει 50 αρια πολύ άνετα. Κάτω από τόν ήλιο απλά δεν βλέπω τίποτε αφού μου χαμηλώνει την οθόνη από μόνο του λόγω υπερθέρμανσης.

sent from my PocoF3 8/256
 

Τίποτα από αυτά που αναφέρεις δεν συμβαίνει γενικά.
Δεν έχω δει πάνω από 36-37c ακόμα και στην παραλία και το παρατηρώ συνέχεια μέσω του Ampere App.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Όσα F3 έχω δει από τον κύκλο μου όλα είναι πολύ ζεστά γενικότερα....στο device info hw με το που γίνει μια σχετικά απλή χρήση χτυπάει 50 αρια πολύ άνετα. Κάτω από τόν ήλιο απλά δεν βλέπω τίποτε αφού μου χαμηλώνει την οθόνη από μόνο του λόγω υπερθέρμανσης.

sent from my PocoF3 8/256
 

Συμφωνώ απολύτως!

Εάν το "έχεις" πέρασε του καμία custome rom δουλεύει πολύ πιο ξεκούραστο

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 5:02 ΜΜ, dp8 said:

εσκασε ενα μικρο update "xiaomi service framework"

αντε να δουμε μπας και...

μετα απο αυτο το μικρο και περιεργο Update το τηλεφωνο εχει ερθει στα ισα του και η καταναλωση της μπαταριας του,επανηλθε στα προηγουμενα πολυ καλα επιπεδα.

 

 

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από αυτά που αναφέρεις δεν συμβαίνει γενικά.
Δεν έχω δει πάνω από 36-37c ακόμα και στην παραλία και το παρατηρώ συνέχεια μέσω του Ampere App.
Μία χαρά συμβαίνει... Εάν το έχεις σαν μπιμπελό ναι θα είναι στη θερμοκρασία που λες....

Και αυτό που σου λέω δεν αφορά μόνο το δικό μου κομμάτι αλλά αρκετά που έχω δει οπότε όχι δεν είναι σύμπτωση

sent from my PocoF3 8/256

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, mariodj said:

Επιτέλους, βρήκα ενα Dialer που κανει εγγραφή την συνομιλία ! εχει τέλεια παραμετροποίηση !

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=el

1662331031245.jpg

Καλησπερα σου βγαζει οπως ο παλιος ποιος σε παιρνει τηλεφωνο αν το εχει δηλωμενο το τηλεφωνο του?Πχ εταιριες και τετοια?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Konstantine73 said:

Μία χαρά συμβαίνει... Εάν το έχεις σαν μπιμπελό ναι θα είναι στη θερμοκρασία που λες....

Και αυτό που σου λέω δεν αφορά μόνο το δικό μου κομμάτι αλλά αρκετά που έχω δει οπότε όχι δεν είναι σύμπτωση

sent from my PocoF3 8/256
 

Δεν αγοράζεις το συγκεκριμένο smartphone για να το έχεις "μπιμπελό"!! 😉
Μέχρι και με emulator PS2 το δουλεύω που είναι γνωστός για τις απαιτήσεις του!! 😊
Τα χιλιάδες reviews από ιδιοκτήτες στον πλανήτη, πέραν των reviews από sites κτλ το αντίθετο δείχνουν!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...