Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια υπαρχει καμια σελιδα να το παρω το κινητο; το ειχα βρει πριν καποιο καιρο στα 260€ 6/128 αλλα δεν νομιζω να παιζει αυτη η προσφορα πλεον,

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2022 at 2:27 ΠΜ, pazu said:

Ούτε στις ειδήσεις αλλά ούτε και στο YouTube μου το κάνει αυτό. Αντίθετος πάει σφαίρα και στα δύο! Μήπως φταίει κάτι άλλο; Εννοείται και εγώ στα 120hz είμαι.

Ούτε στις ειδήσεις αλλά ούτε και στο YouTube μου το κάνει αυτό. Αντίθετος πάει σφαίρα και στα δύο! Μήπως φταίει κάτι άλλο; Εννοείται και εγώ στα 120hz είμαι.

Πάντοτε έβλεπα να σέρνεται το πράγμα όταν διαβάζω ειδήσεις αριστερά.

Σίγουρα στο Poco σαφώς λιγότερο από άλλες συσκευές αλλά σίγουρα όχι όσο smooth είναι στις λοιπές εφαρμογές

 

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 8:44 ΜΜ, Skonidis said:

Παιδιά εδώ το κινητό εδώ κ κάποιους μήνες..έχω το Ρυθμό ανανέωσης στα 120,όταν πηγαίνω στις ειδήσεις τέρμα αριστερα όταν πηγαίνω πάνω κάτω λαγκαρει σαν να κολλάει..επίσης παρόμοια γίνεται κ στο YouTube..δε πάει δηλαδή ομαλά πάνω κάτω..σα να κρασαρει με λίγα λόγια..αυτό γίνεται σε αυτές τις δύο περιπτώσεις,κατά τ αλλά όλα καλά ! Έχει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα η υπάρχει κάποια λύση σε αυτό 

Δεν μας έγραψες ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου καθώς και την έκδοση του launcher.

Εγώ είδα μεγάλη διαφορά στην ομαλότητα με την καινούργια έκδοση του poco από το telegram 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, mic31 said:

Δεν μας έγραψες ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου καθώς και την έκδοση του launcher.

Εγώ είδα μεγάλη διαφορά στην ομαλότητα με την καινούργια έκδοση του poco από το telegram 

Την έκδοση αν εννοείς φοράει την 13.07..οσο για την έκδοση του launcher δε γνωρίζω τι ακριβώς είναι..αν μπορείς να μου πεις που το βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Skonidis said:

Την έκδοση αν εννοείς φοράει την 13.07..οσο για την έκδοση του launcher δε γνωρίζω τι ακριβώς είναι..αν μπορείς να μου πεις που το βλέπω..

Κρατώντας το δάκτυλο σε ένα κενό σημείο στην αρχική οθόνη, θα σου ανοίξει το μενού του και πηγαίνοντας ρυθμίσεις, περισσότερα, πληροφορίες, θα βρεις την έκδοση του. Το δικού μου είναι 4.38......

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, mic31 said:

Κρατώντας το δάκτυλο σε ένα κενό σημείο στην αρχική οθόνη, θα σου ανοίξει το μενού του και πηγαίνοντας ρυθμίσεις, περισσότερα, πληροφορίες, θα βρεις την έκδοση του. Το δικού μου είναι 4.38......

 

Screenshot_2022-08-16-15-26-31-696_com.mi.android.globallauncher.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Skonidis said:

 

Screenshot_2022-08-16-15-26-31-696_com.mi.android.globallauncher.jpg

 

14 minutes ago, mariodj said:

 

Υπάρχει καινούργια   Κατέβασε την και θα τρέχει σφαίρα .....

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4907-06101759-release/poco-launcher-2-0-customize-fresh-clean-release-4-38-0-4907-06101759-android-apk-download/

 
Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το Android 13 που μόλις βγήκε, αυτή θα είναι η τελευταία έκδοση που θα πάρει η συσκευή, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, mariodj said:

Πάει πιο γρήγορα με αυτόν όντως

Ελπίζω η πηγή που κατεβάσαμε να είναι αξιόπιστη

13 ώρες πριν, Fusser said:

Με αφορμή το Android 13 που μόλις βγήκε, αυτή θα είναι η τελευταία έκδοση που θα πάρει η συσκευή, σωστά;

Μπορεί και όχι για να δούμε το f2 πχ τι θα κάνει

Επίσης και τη 13 κάτσε να δούμε πότε θα την πάρουμε

Επίσης σκέψου ότι το f4 έχει ίδιο soc με εμάς οποτε θα είναι αδικαιολόγητο αυτό να πάει στη 14 κι εμείς όχι

 

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, qsis said:

Επίσης σκέψου ότι το f4 έχει ίδιο soc με εμάς οποτε θα είναι αδικαιολόγητο αυτό να πάει στη 14 κι εμείς όχι

Δεν παίζει ρόλο το soc όσον αφορά τις ενημερώσεις.

Έχουν συγκεκριμένο κύκλο υποστήριξης, οπότε 3 αναβαθμίσεις Android είναι πολύ δύσκολο. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, WPerty said:

Δεν παίζει ρόλο το soc όσον αφορά τις ενημερώσεις.

Έχουν συγκεκριμένο κύκλο υποστήριξης, οπότε 3 αναβαθμίσεις Android είναι πολύ δύσκολο. 

 

 

Σίγουρα αλλά εδώ μιλάμε για σχεδόν ίδιο κινητό με μόνη ουσιαστική διαφορά στις κάμερες

Όπως και να 'χει προσωπικά θα κρίνω από το f2, έχουν ανακοινώσει κάτι σχετικά με αυτό;

Και στο κάτω κάτω της γραφής το κινητό στην 3ετια επάνω θα το άλλαζα, σίγουρα δεν θα κρατούσα συσκευή που θα σταματούσε να έπαιρνε security patch (έστω και κάθε μερικούς μήνες που παίρνει η δική μας είναι σημαντικό) και έτσι κι αλλιώς ένας από τους λόγους που δεν δίνω ένα σκασμό χρήματα για κινητό είναι για να το αλλάζω χωρίς τύψεις ότι δεν έβγαλε τα λεφτά του. Θα κρατηθεί φυσικά διετία και πολύ πιθανώς τριετία.

Αν για κάποιο λόγο γινει κάποιο θαύμα και υποστηριχθεί παραπάνω από αυτό ίσως άλλο ένα εξάμηνο, μετά έτσι κι αλλιώς δεν θα έχει και πολύ νόημα όταν με αντίστοιχο σχετικά κόστος θα μπορούμε να πάρουμε πολύ πιο δυνατή συσκευή με φρέσκια μπαταρία πιο γρήγορη φόρτιση καλύτερη κάμερα κτλ κτλ

Αν σκόπευα να κρατήσω ένα κινητό για 5+ χρόνια (και να πρέπει να το προσεχω σαν τα μάτια μου, άγχος που προσωπικά δεν αντέχω) θα τα εσκαγα μια και καλή για iphone, διαφορετικά για 100 ευρώ το χρόνο το f3 είναι εξαιρετικό.

Τέλος, κάτσε πρώτα να δούμε πότε θα πάρουμε τη 13 γιατί εγώ το βλέπω για καλό 2023 (ελπίζω να μην φτάσει Πάσχα) οπότε το να με απασχολεί από τώρα τι θα γίνει με τη 14 το βρίσκω και λίγο υπερβολικό.

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τις θερμοκρασίες.... χτυπάει 50αρια χωρίς να το ζοριζω ιδιαίτερα....έχω κάνει και επαναφορά αλλά τίποτε... επίσης έχω drain battery χωρίς πάλι κάποιο app να καταναλώνει ιδιαίτερα καθώς τα έχω όλα σεταρισμενα να μην τρώνε

sent from my PocoF3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά από τότε που ήρθε η 13.0.7

Ελπίζω, όταν με το καλό έρθει η επόμενη, να διορθώσουν τέτοια θεματάκια

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Αρα κατι παιζει με την 13.0.7 δεν μπορει. Απο οταν ηρθε αυτη η αναβαθμιση αρχισαν και οι θερμοκρασιες. Εβγαλα θηκη και παλι κλεινει το hotspot χωρις ανεμιστηρα. Για καποιο λογο ανεβαζει θερμοκρασια παραλογη το κινητο. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πρώτο πήρα δεν είχε κανένα πρόβλημα στον τομέα αυτόν ούτε σε θερμοκρασίες ούτε σε battery drain....

sent from my PocoF3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καλά έκανα και παρέμεινα στην Global... Κάτι τέτοια φοβόμουν, ότι δεν θα είναι τόσο προσεγμένη σε μικρό bugs... 😉

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 13. 0.7 πρόβλημα θερμοκρασίας δεν έχω, λιγο ρουφαει μπαταρία... Απλά όπως έχω πει και παραπανω δεν εχω wifi calling και volte.. Εξαφανίστηκαν.. Εννοείται εχω δοκιμάσει τα παντα... Διαβαζω όμως ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Volte και Wifi Calling έχω κανονικά, δε φταίει η 13.0.7. Επίσης, για τη θερμοκρασία λάβετε υπόψιν σας τις υψηλές θερμοκρασίες περιβάλλοντος, ούτε τέτοιο ζήτημα έχω. Η μπαταρία όμως έγινε ΧΑΛΙΑ, ελπίζω να διορθωθεί σύντομα αυτό

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2022 at 12:33 ΠΜ, Spirospe40 said:

Εγω με 13. 0.7 πρόβλημα θερμοκρασίας δεν έχω, λιγο ρουφαει μπαταρία... Απλά όπως έχω πει και παραπανω δεν εχω wifi calling και volte.. Εξαφανίστηκαν.. Εννοείται εχω δοκιμάσει τα παντα... Διαβαζω όμως ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα 

Με wind πάντως συνεχίζει το volte όπως από την αρχή που είχα τη συσκευή, wifi calling δεν είχα ποτέ

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Wifi calling μόνο με cosmote. H vodafone αρνείται πεισματικά να δείξει κάτι τέτοιο όπως και VolTe. Τι να πω για την Voda εκεί που ήταν ψηλά κοντεύει να πέσει και κάτω από τη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη Vodafone, το VoWiFi δουλεύει μόνο αν γυρίσει σε flight mode (στο Xiaomi του πατέρα μου αυτό ισχύει τουλάχιστον και το σήμα στο σπίτι είναι πολύ μέτριο) και το VoLTE δε δείχνει εικονίδιο.

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Έχει καταντήσει "αηδία" αυτό με την μείωση της φωτεινότητας. Είναι άχρηστο το κινητό στην παραλία....δεν βλέπεις τίποτα. Αναγκάζομαι να παίρνω της γυναίκας μου ένα Huawei ή του γιου μου ένα galaxy που δεν καταλαβαίνουν "Χριστό". Έχετε βρει κάποια Ρομ που να παρακάμπτει αυτή την μάλα...α;;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, studiosakis said:

Καλημέρα παίδες

Έχει καταντήσει "αηδία" αυτό με την μείωση της φωτεινότητας. Είναι άχρηστο το κινητό στην παραλία....δεν βλέπεις τίποτα. Αναγκάζομαι να παίρνω της γυναίκας μου ένα Huawei ή του γιου μου ένα galaxy που δεν καταλαβαίνουν "Χριστό". Έχετε βρει κάποια Ρομ που να παρακάμπτει αυτή την μάλα...α;;

Στο δικό μου με LineageOS και όχι MIUI δεν το κάνει. Σε MIUI δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Fusser said:

Στο δικό μου με LineageOS και όχι MIUI δεν το κάνει. Σε MIUI δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

Λειτουργούν όλα όπως πρέπει με την LineageOS στο συγκεκριμένο smartphone;
Ρωτάω για μελλοντική αναβάθμιση όταν θα σταματήσει η υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Fusser said:

Στο δικό μου με LineageOS και όχι MIUI δεν το κάνει. Σε MIUI δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

Ευχαριστώ θα την δοκιμάσω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...