Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα απο το μεσημέρι μου βιάζει την παρακάτω ενημέρωση, αλλά δεν την κανει ! ξέρει καποιος κατι ? 

 

1659558048771.thumb.jpg.807a1af735f3a4d089364cde1874b437.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα την έβγαλε και επειδή άργησα να ασχοληθώ την έκανε μόνο του μετά από ώρες. Μαλλον έχει κολλήσει ο σέρβερ.

 

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στις εφαρμογές, βρείτε την ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και κάνετε κατάργηση ενημερώσεων. Θα δουλέψει μετά. 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως δεν αφορά το κινητό, πιο πολύ την εφαρμογή αλλά θα ρωτήσω μήπως κάποιος ξέρει.

Τις τελευταίες μέρες όταν μπαίνω στο messenger μου εμφανίζει αυτό. Χωρις να έχω κάνει τίποτα στις ρυθμίσεις. Έκανα απεγκατασταση αρκετές φορές όμως το πρόβλημα συνεχίζει. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον;

IMG_20220804_085212.jpg

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, neutral said:

Ξέρω πως δεν αφορά το κινητό, πιο πολύ την εφαρμογή αλλά θα ρωτήσω μήπως κάποιος ξέρει.

Τις τελευταίες μέρες όταν μπαίνω στο messenger μου εμφανίζει αυτό. Χωρις να έχω κάνει τίποτα στις ρυθμίσεις. Έκανα απεγκατασταση αρκετές φορές όμως το πρόβλημα συνεχίζει. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον;

IMG_20220804_085212.jpg

Παρομοίως, πολύ εκνευριστικό! Μάλλον σφάλμα της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά η Cosmote καμιά φορά κολλάει και με αυτό το κινητό. Τα ίδια έκανε και με το προηγούμενο Xiaomi (Mi 9 Lite) που είχα και μάλιστα ήμασταν πολλοί που είχαμε πρόβλημα... Τρέχω πχ απλά ένα speedtest και μετά μπορεί να βγει εκτός δικτύου ή κολλάει και δεν ανοίγει data. Συνήθως μετά μπαίνει μόνο του για λίγο σε flight mode, για να ξεκολλήσει. Αλλιώς θα πρέπει να το κάνω restart χειροκίνητα. Το ωραίο είναι ότι καμιά κολλάει και η Vodafone μαζί και δεν ανοίγει ούτε αυτή data. 

Ενώ όταν έχω WIND και Vodafone στην συσκευή, δεν θυμάμαι ποτέ να το έχω δει αυτό. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα απεριοριστα απο cosmote χθες με 10 ευρω και σημερα δοκιμαζω hotspot για υπολογιστη. Το κινητο στο μισαωρο κλεινει το hotspot με θερμοκρασια 65+ σε cpu. To κανει συνεχως οποτε δεν τραβαει καλοκαιρι με 4G hotspot. Εβαλα ενα ανεμιστηρακι της xiaomi να βαραει πανω του και ειναι στους 45-50 βαθμους και 2 ωρες τωρα δεν εχει κλεισει παει μπαλα. Χειμωνα κανενα θεμα τωρα με τις ζεστες τρωει μεγαλα ζορια. Πριν κανα 2 βδομαδες μου εριξε φωτεινοτητα τερμα λογο υπερθερμανσης εξω στον ηλιο δεν εβλεπα τιποτα η αρκετες φορες πεφτει στα 60 hertz μονο του απο τα 120. Αν ο 870 βαραει τετοια blackout οι 888 8 gen 1 τι κανουν? Ισως αλλαξω rom μελλοντικα ωστε να εξαλειψω αυτα τα θεματα γιατι ειναι σπαστικα αλλα θελω μια 100% αξιοπιστη μιας και εχω ebanking οποτε χρειαζεται η ασφαλεια 100%. 

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικό ή εσωτερικό χώρο ήταν το κινητό που είχες για hotspot;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, p_k said:

Σε εξωτερικό ή εσωτερικό χώρο ήταν το κινητό που είχες για hotspot;

Εσωτερικο με 30 βαθμους ambient. Οταν το ειχα παρει πριν λιγους μηνες το ειχα δουλεψει ετσι 7 μερες ποτε δεν με εκλεισε. Σημερα πανω απο 20 φορες καθε μισαωρο βαζω να δω θερμοκρασια βλεπω 67 cpu. Καπου στους 70 θυμαμαι με ειχε ριξει τη φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο κατω απο ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, king2009 said:

Εβαλα τα απεριοριστα απο cosmote χθες με 10 ευρω και σημερα δοκιμαζω hotspot για υπολογιστη. Το κινητο στο μισαωρο κλεινει το hotspot με θερμοκρασια 65+ σε cpu. To κανει συνεχως οποτε δεν τραβαει καλοκαιρι με 4G hotspot. Εβαλα ενα ανεμιστηρακι της xiaomi να βαραει πανω του και ειναι στους 45-50 βαθμους και 2 ωρες τωρα δεν εχει κλεισει παει μπαλα. Χειμωνα κανενα θεμα τωρα με τις ζεστες τρωει μεγαλα ζορια. Πριν κανα 2 βδομαδες μου εριξε φωτεινοτητα τερμα λογο υπερθερμανσης εξω στον ηλιο δεν εβλεπα τιποτα η αρκετες φορες πεφτει στα 60 hertz μονο του απο τα 120. Αν ο 870 βαραει τετοια blackout οι 888 8 gen 1 τι κανουν? Ισως αλλαξω rom μελλοντικα ωστε να εξαλειψω αυτα τα θεματα γιατι ειναι σπαστικα αλλα θελω μια 100% αξιοπιστη μιας και εχω ebanking οποτε χρειαζεται η ασφαλεια 100%. 

Αν του φοράς θήκη, την αφαιρείς όσο το χρησιμοποιείς σαν hotspot.

Η θήκη εμποδίζει την αποτελεσματική απαγωγή θερμότητας που γίνεται από τις επιφάνειες της πλάτης, αλλά και της μπροστινής όψης του κινητου.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, gkal said:

Αν του φοράς θήκη, την αφαιρείς όσο το χρησιμοποιείς σαν hotspot.

Η θήκη εμποδίζει την αποτελεσματική απαγωγή θερμότητας που γίνεται από τις επιφάνειες της πλάτης, αλλά και της μπροστινής όψης του κινητου.

Και να σου πω οτι διαβασα οτι η θηκη κανει καλο γιατι τα χερια μας δημιουργουν θερμοτητα οποτε το κινητο μενει πιο κρυο. Αλλα δεν σκεφτηκα καν οτι σε hotspot απλα το κινητο ειναι ακουμπημενο σε καποιο τραπεζι οποτε η θηκη λειτουργει αρνητικα. Του φοραω τη σιλικονατη που ειχε μεσα το κουτι θα την αφαιρεσω αμεσως και θα δοκιμασω χωρις ανεμιστηρα να δω θερμοκρασιες να σε καλα λεω κατι δεν παει καλα να μου κλεινει τοσο γρηγορα το hotspot. 

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα απεριοριστα απο cosmote χθες με 10 ευρω και σημερα δοκιμαζω hotspot για υπολογιστη. Το κινητο στο μισαωρο κλεινει το hotspot με θερμοκρασια 65+ σε cpu. To κανει συνεχως οποτε δεν τραβαει καλοκαιρι με 4G hotspot. Εβαλα ενα ανεμιστηρακι της xiaomi να βαραει πανω του και ειναι στους 45-50 βαθμους και 2 ωρες τωρα δεν εχει κλεισει παει μπαλα. Χειμωνα κανενα θεμα τωρα με τις ζεστες τρωει μεγαλα ζορια. Πριν κανα 2 βδομαδες μου εριξε φωτεινοτητα τερμα λογο υπερθερμανσης εξω στον ηλιο δεν εβλεπα τιποτα η αρκετες φορες πεφτει στα 60 hertz μονο του απο τα 120. Αν ο 870 βαραει τετοια blackout οι 888 8 gen 1 τι κανουν? Ισως αλλαξω rom μελλοντικα ωστε να εξαλειψω αυτα τα θεματα γιατι ειναι σπαστικα αλλα θελω μια 100% αξιοπιστη μιας και εχω ebanking οποτε χρειαζεται η ασφαλεια 100%. 
Για την δουλειά αυτή αγόρασα ένα mobile 4G router με 40€ και ησύχασα....δεν πιάνω φυσικά τα τρελά νούμερα ούτε 5G αλλά όταν το συνδέσω με το iPad και το PC μου είμαι κοντά στα 80...μου φτάνουν και δεν σκίζω το κινητό....

sent from Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

Για την δουλειά αυτή αγόρασα ένα mobile 4G router με 40€ και ησύχασα....δεν πιάνω φυσικά τα τρελά νούμερα ούτε 5G αλλά όταν το συνδέσω με το iPad και το PC μου είμαι κοντά στα 80...μου φτάνουν και δεν σκίζω το κινητό....

sent from Poco F3 8/256


Κάτι τέτοιο έχω σκεφτεί για όταν δώσουν απεριόριστα μόνιμα κόψιμο σταθερής που είναι τσάμπα λεφτά για 5mb upload 30 ευρώ και φουλ δεδομένα με router με sim.
Για το throttle η xiaomi παρά έχει επιθετικό κόψιμο λειτουργιών μόλις ανεβάσει λίγο θερμοκρασία. Το samsung note 3 το είχα 10 μέρες έπαιζε 80 βαθμούς με Hotspot ποτέ δεν με έκλεισε δεδομένα ούτε με έριξε φωτεινότητα με custom rom βέβαια. Τώρα να με κλείνει το Hotspot στους 67 βαθμούς δεν είναι λογικό δεν καταλαβαίνουν τίποτα αυτά τα τσιπάκια γιατί να μου βάζεις τέτοιο throttling να μην μπορώ να κάνω τη δουλειά μου. Το ίδιο και με τη φωτεινότητα. Έξω δεν τολμάω τώρα καλοκαίρι να παίξω με 5G έχω μόνιμα 4G γιατί στο 5λεπτο γυρνάει στα 60hertz μόνο του. Έχουμε ζεστό καλοκαίρι Ελλάδα ναι αλλά δώσε λίγο αέρα στο κινητό δεν θα παθει τίποτα στους 70 75. Οι custom roms δεν θα έχουν αυτά τα θέματα και όταν κοπεί η επίσημη υποστήριξη θα πάω εκεί για την ώρα υπομονή και στη σκιά γιατί αν το βλέπει ο ήλιος μεσημέρι κάτι παθαίνει.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Κάτι τέτοιο έχω σκεφτεί για όταν δώσουν απεριόριστα μόνιμα κόψιμο σταθερής που είναι τσάμπα λεφτά για 5mb upload 30 ευρώ και φουλ δεδομένα με router με sim.


Εγώ το απεριόριστο έχω.... μαζί με μία extra data sim μέσα στο μοντεμακι....

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν το 8/256 το έφερνε η Infoquest ή είναι μόνο παραεισαγωγή;
Παραεισαγωγή.

Sent from my 2112123AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2022 at 11:51 ΠΜ, king2009 said:

Κάτι τέτοιο έχω σκεφτεί για όταν δώσουν απεριόριστα μόνιμα κόψιμο σταθερής που είναι τσάμπα λεφτά για 5mb upload 30 ευρώ και φουλ δεδομένα με router με sim.
Για το throttle η xiaomi παρά έχει επιθετικό κόψιμο λειτουργιών μόλις ανεβάσει λίγο θερμοκρασία. Το samsung note 3 το είχα 10 μέρες έπαιζε 80 βαθμούς με Hotspot ποτέ δεν με έκλεισε δεδομένα ούτε με έριξε φωτεινότητα με custom rom βέβαια. Τώρα να με κλείνει το Hotspot στους 67 βαθμούς δεν είναι λογικό δεν καταλαβαίνουν τίποτα αυτά τα τσιπάκια γιατί να μου βάζεις τέτοιο throttling να μην μπορώ να κάνω τη δουλειά μου. Το ίδιο και με τη φωτεινότητα. Έξω δεν τολμάω τώρα καλοκαίρι να παίξω με 5G έχω μόνιμα 4G γιατί στο 5λεπτο γυρνάει στα 60hertz μόνο του. Έχουμε ζεστό καλοκαίρι Ελλάδα ναι αλλά δώσε λίγο αέρα στο κινητό δεν θα παθει τίποτα στους 70 75. Οι custom roms δεν θα έχουν αυτά τα θέματα και όταν κοπεί η επίσημη υποστήριξη θα πάω εκεί για την ώρα υπομονή και στη σκιά γιατί αν το βλέπει ο ήλιος μεσημέρι κάτι παθαίνει.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε κάποιο πρόβλημα έχει το κινητό σου εγώ χθες σήμερα και δούλεψα αρκετές ώρες και καθόμουν και έβλεπα κάνα δίωρο Netflix στο laptop με το κινητό να κάνει hotspot σε 5g μόνιμα (έχω πάρει απεριόριστο ίντερνετ για τις διακοπές) και κάποιες φορές μάλιστα να φορτίζει και παράλληλα που δίνει επιπλέον ζεστή

Και αυτή τη στιγμή που χαζεύω κάτω από τον ήλιο βλέπω 52 βαθμούς και η οθόνη δεν χαμηλώνει καθόλου φωτεινότητα

Τη μπαταρία μου ποτέ δεν την έχω δει να περνάει τους 42

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ το κινητό εδώ κ κάποιους μήνες..έχω το Ρυθμό ανανέωσης στα 120,όταν πηγαίνω στις ειδήσεις τέρμα αριστερα όταν πηγαίνω πάνω κάτω λαγκαρει σαν να κολλάει..επίσης παρόμοια γίνεται κ στο YouTube..δε πάει δηλαδή ομαλά πάνω κάτω..σα να κρασαρει με λίγα λόγια..αυτό γίνεται σε αυτές τις δύο περιπτώσεις,κατά τ αλλά όλα καλά ! Έχει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα η υπάρχει κάποια λύση σε αυτό ? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Skonidis said:

Παιδιά εδώ το κινητό εδώ κ κάποιους μήνες..έχω το Ρυθμό ανανέωσης στα 120,όταν πηγαίνω στις ειδήσεις τέρμα αριστερα όταν πηγαίνω πάνω κάτω λαγκαρει σαν να κολλάει..επίσης παρόμοια γίνεται κ στο YouTube..δε πάει δηλαδή ομαλά πάνω κάτω..σα να κρασαρει με λίγα λόγια..αυτό γίνεται σε αυτές τις δύο περιπτώσεις,κατά τ αλλά όλα καλά ! Έχει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα η υπάρχει κάποια λύση σε αυτό ? 

Στο yt χρησιμοποιώ το vanced οπότε αυτό το αφήνω.

Αλλά στις ειδήσεις αριστερά πάντα έτσι ήταν και σε άλλες συσκευές, σερνόταν

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites



Φίλε κάποιο πρόβλημα έχει το κινητό σου εγώ χθες σήμερα και δούλεψα αρκετές ώρες και καθόμουν και έβλεπα κάνα δίωρο Netflix στο laptop με το κινητό να κάνει hotspot σε 5g μόνιμα (έχω πάρει απεριόριστο ίντερνετ για τις διακοπές) και κάποιες φορές μάλιστα να φορτίζει και παράλληλα που δίνει επιπλέον ζεστή
Και αυτή τη στιγμή που χαζεύω κάτω από τον ήλιο βλέπω 52 βαθμούς και η οθόνη δεν χαμηλώνει καθόλου φωτεινότητα
Τη μπαταρία μου ποτέ δεν την έχω δει να περνάει τους 42


Πολύ πιθανό να φταίει η θήκης σιλικόνης που είχε μέσα το κινητό. Να εγκλοβιζει τη θερμοκρασία και να δημιουργούνται αυτά τα θέματα. Την έβγαλα και δεν κλείνει πια το Hotspot το κινητό στους 55 σταθερά χωρίς ανεμιστήρα ενώ πριν πηγαινε 65+. Δεν γίνετε απαγωγή θερμότητας από ότι καταλαβαίνω με τη συγκεκριμένη θήκη όπως πρέπει.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, king2009 said:


 

 


Πολύ πιθανό να φταίει η θήκης σιλικόνης που είχε μέσα το κινητό. Να εγκλοβιζει τη θερμοκρασία και να δημιουργούνται αυτά τα θέματα. Την έβγαλα και δεν κλείνει πια το Hotspot το κινητό στους 55 σταθερά χωρίς ανεμιστήρα ενώ πριν πηγαινε 65+. Δεν γίνετε απαγωγή θερμότητας από ότι καταλαβαίνω με τη συγκεκριμένη θήκη όπως πρέπει.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Πολύ παράξενο καθώς μου φαίνεται αρκετά λεπτή θα έλεγα

Εγώ έχω μια nilkin η οποία είναι σαφώς πιο παχιά

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, king2009 said:


 

 


Πολύ πιθανό να φταίει η θήκης σιλικόνης που είχε μέσα το κινητό. Να εγκλοβιζει τη θερμοκρασία και να δημιουργούνται αυτά τα θέματα. Την έβγαλα και δεν κλείνει πια το Hotspot το κινητό στους 55 σταθερά χωρίς ανεμιστήρα ενώ πριν πηγαινε 65+. Δεν γίνετε απαγωγή θερμότητας από ότι καταλαβαίνω με τη συγκεκριμένη θήκη όπως πρέπει.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Που βλέπουμε την τη θερμοκρασία ???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 5:28 ΜΜ, qsis said:

Στο yt χρησιμοποιώ το vanced οπότε αυτό το αφήνω.

Αλλά στις ειδήσεις αριστερά πάντα έτσι ήταν και σε άλλες συσκευές, σερνόταν

Ούτε στις ειδήσεις αλλά ούτε και στο YouTube μου το κάνει αυτό. Αντίθετος πάει σφαίρα και στα δύο! Μήπως φταίει κάτι άλλο; Εννοείται και εγώ στα 120hz είμαι.

On 11/8/2022 at 5:28 ΜΜ, qsis said:

Στο yt χρησιμοποιώ το vanced οπότε αυτό το αφήνω.

Αλλά στις ειδήσεις αριστερά πάντα έτσι ήταν και σε άλλες συσκευές, σερνόταν

Ούτε στις ειδήσεις αλλά ούτε και στο YouTube μου το κάνει αυτό. Αντίθετος πάει σφαίρα και στα δύο! Μήπως φταίει κάτι άλλο; Εννοείται και εγώ στα 120hz είμαι.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mariodj said:

Που βλέπουμε την τη θερμοκρασία ???

Ρυθμίσεις - Μπαταρία - σέρνεις αριστερά την οθόνη να σε πάει στο υπομενού μπαταρία και είσαι κύριος 😀

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...