Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε το κι αυτό, ποτέ δεν ξέρεις. Δες και αν δουλεύει σε άλλο κινητό.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spirospe40 said:

Και με αλλαγή slot sim τίποτα δεν δουλεύουν.. Μια λύση υπάρχει format 

IMG_20220720_225132.jpg

Πέρασε την Ευρωπαϊκή rom αν το έχεις τόση ανάγκη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχει ασχοληθεί καποιος με gcam να προτείνει κατι δοκιμασμένο; Εχω βαλει μια εκδοση αλλα δεν ικανοποιει.

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 12:17 ΜΜ, Spirospe40 said:

Καλησπέρα... Όποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει μετα της τελευταίες αναβάθμισεις προσπαθησα σήμερα να ανοιξω volte και wifi calling τα εχω ενεργοποίηση απο cosmote και δεν δουλεύουν.. Ξέρει κανείς τίποτα? 

Εγώ έχω αυτό τ πρόβλημα εδώ και πολύ καιρο με την σιμ της γουιντ.Καθολου volte και four g.Με την Cosmote κανενα προβλημα.Δοκιμασα σε συσκευη Samsung και εκεί ήταν όλα οκ.Φταιει η συσκευή μάλλον από το τελευταίο μεγάλο update είναι το θέμα.Εγω δε το έχω λύσει.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει τα πάντα δεν δουλεύουν WiFi calling ουτε volte ..cosmote είμαι,πριν την μεγάλη αναβάθμιση δουλεύουν πάντως, μάλλον κατι εκεί έγινε..το μόνο πού μένει είναι εργοστασιακές να κάνω.. αλλά δεν εχω όρεξη χαχα..δεν ειναι ότι το χρειάζομαι απλα αφου υπάρχει γιατί δεν δουλεύουν το εψαξα

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει τα πάντα δεν δουλεύουν WiFi calling ουτε volte ..cosmote είμαι,πριν την μεγάλη αναβάθμιση δουλεύουν πάντως, μάλλον κατι εκεί έγινε..το μόνο πού μένει είναι εργοστασιακές να κάνω.. αλλά δεν εχω όρεξη χαχα..δεν ειναι ότι το χρειάζομαι απλα αφου υπάρχει γιατί δεν δουλεύουν το εψαξα
Δουλεύουν και τώρα.... κάτι κάνει conflict στην συσκευή σου....

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Εχω δοκιμάσει τα πάντα δεν δουλεύουν WiFi calling ουτε volte ..cosmote είμαι,πριν την μεγάλη αναβάθμιση δουλεύουν πάντως, μάλλον κατι εκεί έγινε..το μόνο πού μένει είναι εργοστασιακές να κάνω.. αλλά δεν εχω όρεξη χαχα..δεν ειναι ότι το χρειάζομαι απλα αφου υπάρχει γιατί δεν δουλεύουν το εψαξα

Eγω και επαναφορά έχω κάνει πολλές φορές και δεν διορθώθηκε.Τουλαχιστον μου δουλεύουν στην sim που χρησιμοποιώ κατα κύριο λογο,οπότε αρκουμαι και δεν το παλεύω πια.Το πήρα απόφαση.Εινάι bug.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει τα πάντα δεν δουλεύουν WiFi calling ουτε volte ..cosmote είμαι,πριν την μεγάλη αναβάθμιση δουλεύουν πάντως, μάλλον κατι εκεί έγινε..το μόνο πού μένει είναι εργοστασιακές να κάνω.. αλλά δεν εχω όρεξη χαχα..δεν ειναι ότι το χρειάζομαι απλα αφου υπάρχει γιατί δεν δουλεύουν το εψαξα
Μήπως να δοκιμάσεις το παρακάτω και μετά κάνε μια επανεκκίνηση. 10ca64206a45a51051b44990bfcf9845.jpg
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, conan1 said:

Μήπως να δοκιμάσεις το παρακάτω και μετά κάνε μια επανεκκίνηση. 10ca64206a45a51051b44990bfcf9845.jpg

Καλημέρα και αυτο εχει γίνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2022 at 10:39 ΠΜ, Spirospe40 said:

Καλημέρα και αυτο εχει γίνει τίποτα...

Καλησπέρα! Έχω Vodafone. Νόμιζα πως με την xiaomi-eu stable θα λειτουργούσε κανονικά το VoWiFi, αλλά έβαλα πριν 3 μέρες την επίσημη (μαμά) ROM SKHEUXM 13.0.6 (και μετά από 1 μέρα μου ήρθε η 13.0.7 και δουλεύει άψογα το VoWiFi. Για το VoLTE λογικά μου λειτουργεί κανονικά, μιας που ακούω κρύσταλλο τον συνομιλητή. Με βλέπω να μένω στη μαμά τελικά, αρκεί να συνηθίσω τον dialer, btw.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mclound said:

Καλησπέρα! Έχω Vodafone. Νόμιζα πως με την xiaomi-eu stable θα λειτουργούσε κανονικά το VoWiFi, αλλά έβαλα πριν 3 μέρες την επίσημη (μαμά) ROM SKHEUXM 13.0.6 (και μετά από 1 μέρα μου ήρθε η 13.0.7 και δουλεύει άψογα το VoWiFi. Για το VoLTE λογικά μου λειτουργεί κανονικά, μιας που ακούω κρύσταλλο τον συνομιλητή. Με βλέπω να μένω στη μαμά τελικά, αρκεί να συνηθίσω τον dialer, btw.

Εμένα πάντως με την τελευταία Ευρωπαϊκή beta 22.7.21 δουλεύουν κανονικά και τα δύο. Με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρει κάποιος να προτείνει αγορά μπαταρίας;

Ίσως και κάποιο αξιόπιστο μαγαζί που αναλαμβάνει την προμήθεια-αλλαγή;

Αγορά της από το εξωτερικό ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο θες σε τόσο καινούργιο κινητό να αλλάξεις μπαταρία; Σαν την δικιά του δύσκολο να βρεις γνήσια.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, chios said:

Για πιο λόγο θες σε τόσο καινούργιο κινητό να αλλάξεις μπαταρία; Σαν την δικιά του δύσκολο να βρεις γνήσια.

Προφανώς γιατί πέφτει γρήγορα. Έχει μειωθεί η απόδοσή της.

(το ίδιο και σε ένα Xiaomi Mi Note 10 Lite που χρησιμοποιώ, δε βρίσκω...)

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς γιατί πέφτει γρήγορα. Έχει μειωθεί η απόδοσή της.
(το ίδιο και σε ένα Xiaomi Mi Note 10 Lite που χρησιμοποιώ, δε βρίσκω...)
Ίσως φταίει κάτι άλλο, σε όσα τηλέφωνα πέρασαν από τα χέρια μου μετά τα 2.5-3 χρόνια βλέπω μικρή πτώση της μπαταρίας, μήπως κάποια εφαρμογή τρέχει συνέχεια και στην ρίχνει;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mariodj said:

Σε ευχαριστώ για την πρότασή σου και το χρόνο που αφιέρωσες, αλλά:

Μαγαζί που έχει ανοίξει 14 Φεβρουαρίου 2022 και με 6 orders, δεν το κρίνω αξιόπιστο, όσο και αν λέει στην περιγραφή του για "Orginal" και "This product is ensured that it is purchased from the Xiaomi mobile phone manufacturers accessories sales channels , absolutely 100% genuine original".

 

5 ώρες πριν, chios said:
7 ώρες πριν, gkal said:
Προφανώς γιατί πέφτει γρήγορα. Έχει μειωθεί η απόδοσή της.
(το ίδιο και σε ένα Xiaomi Mi Note 10 Lite που χρησιμοποιώ, δε βρίσκω...)

Ίσως φταίει κάτι άλλο, σε όσα τηλέφωνα πέρασαν από τα χέρια μου μετά τα 2.5-3 χρόνια βλέπω μικρή πτώση της μπαταρίας, μήπως κάποια εφαρμογή τρέχει συνέχεια και στην ρίχνει;

Δε νομίζω ότι φταίει κάποιο app που τρέχει από πίσω, αλλά το ότι το κινητό έχει "βαριά" καθημερίνή χρήση, με σχεδόν 2 φορτίσεις κάθε ημέρα, με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό για την υγεία της μπαταρίας...☹

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...