Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους το εβγαλε και σε μενα αυτο τι ειναι το NFC?Πως το βγαζουμε?
Απλά κατεβάζεις την "κουρτίνα" και απενεργοποιείς το NFC σου απάντησαν ήδη τι είναι....

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Απλά κατεβάζεις την "κουρτίνα" και απενεργοποιείς το NFC σου απάντησαν ήδη τι είναι....

sent from Poco F3 8/256
 

Μα εγω θελω να ειναι ενεργοποιημενο το NFC οπως παλια αλλα να μην φαινεται στην μπαρα...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stef31nos said:

Μα εγω θελω να ειναι ενεργοποιημενο το NFC οπως παλια αλλα να μην φαινεται στην μπαρα...

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις. Νομίζω μπορείς να διαλέξεις ποια εικονίδια θέλεις να φαίνονται στη γραμμή κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, WPerty said:

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις. Νομίζω μπορείς να διαλέξεις ποια εικονίδια θέλεις να φαίνονται στη γραμμή κατάστασης.

Νομίζω ότι μόνο με root + αλλαγή στο build.prop κρύβεται στο MIUI 13.xx.

Είναι "security feature" του android 12

@stef31nos Δες και εδώ 

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/uzk22m/comment/ig8qre3/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

 

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, tifozif1 said:

Νομίζω ότι μόνο με root + αλλαγή στο build.prop κρύβεται στο MIUI 13.xx.

Είναι "security feature" του android 12

@stef31nos Δες και εδώ 

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/uzk22m/comment/ig8qre3/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

 

Ε ναι, γιατί δεν είναι τόσο ασφαλές να το έχεις συνέχεια ανοιχτό...
Ιδιαίτερα σε πολυσύχναστους χώρους...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konstantinos77 said:

Ε ναι, γιατί δεν είναι τόσο ασφαλές να το έχεις συνέχεια ανοιχτό...
Ιδιαίτερα σε πολυσύχναστους χώρους...

Νομίζω το NFC δουλεύει μόνο όταν είναι το κινητό ξεκλείδωτο. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tifozif1 said:

Σωστά!

Αυτό είναι default ρύθμιση; Υπάρχει γενικά κάποια σχετική ρύθμιση;

Έχω δει ότι δεν κάνει πληρωμή το κινητό όταν είναι κλειδωμένο αλλά θα ήθελα να είμαι βέβαιος (για περίπτωση κλοπής)

Να ανοίγω και να κλείνω το NFC δεν παίζει γιατί διαφορετικά χαλάω πολλή από την άνεση που μου προσφέρει το pay.

 

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, qsis said:

Αυτό είναι default ρύθμιση; Υπάρχει γενικά κάποια σχετική ρύθμιση;

Έχω δει ότι δεν κάνει πληρωμή το κινητό όταν είναι κλειδωμένο αλλά θα ήθελα να είμαι βέβαιος (για περίπτωση κλοπής)

Να ανοίγω και να κλείνω το NFC δεν παίζει γιατί διαφορετικά χαλάω πολλή από την άνεση που μου προσφέρει το pay.

 

Ούτως ή άλλως όταν τρέχεις το app του Google Pay αυτόματα σε σου δίνει δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το NFC.
Τώρα αν έχει πρόβλημα να βάλεις εμφανές το shortcut του NFC στην notification bar τι να πω...
Δεν το θεωρώ ιδιαίτερο κόπο να το κλείνω μετά την πληρωμή.
Αυτά από εμένα.

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, qsis said:

Αυτό είναι default ρύθμιση; Υπάρχει γενικά κάποια σχετική ρύθμιση;

Έχω δει ότι δεν κάνει πληρωμή το κινητό όταν είναι κλειδωμένο αλλά θα ήθελα να είμαι βέβαιος (για περίπτωση κλοπής)

Να ανοίγω και να κλείνω το NFC δεν παίζει γιατί διαφορετικά χαλάω πολλή από την άνεση που μου προσφέρει το pay.

 

Για λόγους ασφαλείας (από το android), κλειδωμένο κινητό (και μάλιστα κλειδωμένο με ασφαλή τρόπο ξεκλειδώματος pin/password/finger) ΔΕΝ κάνει NFC πληρωμή. Δεν υπάρχει πουθενά ρύθμιση να γίνεται πληρωμή NFC με το κινητό κλειδωμένο.

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/pay/answer/7644132?hl=el&co=GENIE.Platform%3DAndroid

Δες πιο πάνω: Στο MIUI δεν υπάρχει η επιλογή για πληρωμή με ξεκλείδωτο τηλέφωνο και όσες φορές και με όποια κάρτα και να δοκίμασα ακόμα και με 2Ευρώ πληρωμή, ποτέ δεν έγινε με κλειδωμένο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να ξέρω ότι όταν είμαι κάπου αν γίνει καμία στραβή το πολύ πολύ να χάσω μόνο το κινητό και τίποτα άλλο

 

Πλέον βγαίνω έξω μόνο με κινητό πολλές φορές δεν κουβαλάω πορτοφόλι για την ενδεχόμενη γραφειοκρατία αν χαθεί κάτι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είναι ιδέα μου ή η μπαταρία είναι ΑΘΛΙΑ με την 13.0.7; Λες και τη ρουφάει

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Angelos1983 said:

Παιδιά, είναι ιδέα μου ή η μπαταρία είναι ΑΘΛΙΑ με την 13.0.7; Λες και τη ρουφάει

Προσωπικά με την 13.0.4 που είναι η αντίστοιχη στην Global rom, δεν έχω διαπιστώσει κάποια αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelos1983 said:

Παιδιά, είναι ιδέα μου ή η μπαταρία είναι ΑΘΛΙΑ με την 13.0.7; Λες και τη ρουφάει

Δώσε μερικές μέρες, είναι συχνό μετά από αναβαθμίσεις να ρουφάει για τουλάχιστον μία μέρα μετά.

Εμένα σήμερα φαίνεται ότι έχει στρώσει πάντως

 

 

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει έρθει ακόμη, λεω να την κατεβάσω απο εδω .... https://adimorahblog.com/poco-f3-stable-update-all-stable-update-for-the-poco-f3/

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Όποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει μετα της τελευταίες αναβάθμισεις προσπαθησα σήμερα να ανοιξω volte και wifi calling τα εχω ενεργοποίηση απο cosmote και δεν δουλεύουν.. Ξέρει κανείς τίποτα? 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις firmware λογισμικό με τη μορφή SKHMIXM ή SKHEUXM (πχ 13.0.7.0 SKHEUXM); Αν είναι το δεύτερο,θα έπρεπε να δουλεύει. Με την 1η μορφή δε δουλεύει.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο εχω.. Παλια δουλεύε τωρα που το δοκίμασα μετα απο καιρό εικονίδιο δεν βγάζει 
IMG_20220720_130427.thumb.jpg.2ab098025d342b020a331575146f43a4.jpg
Για δες εδώ

https://www.facebook.com/1635043530097340/posts/pfbid02ZHHE3YCtvHik88SnKmZuaGECVCh8RHK69qcCPryTsQnAv4qPiXJWofjiDEnKzKHkl/

Δικός μου οδηγός...

sent from Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Spirospe40 said:

Τα εχω δοκιμάσει ολα.. Εικονίδιο δεν βγαίνει volte.. Τι να πω

Σήμα γενικά έχεις; Σε ποιά περιοχή είσαι; Γιατί Πελοπόννησο κανουν αναβαθμίσεις και ειδικά νότια πελοπόννησο δεν έχουμε απο το πρωί ούτε VoLTE, γενικά καθόλου 4G, ούτε δεδομένα.

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...