Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως ο νεος launcher πεταει. Τον εβαλα και στο F3 και στο X3 pro και οι διαφορες ειναι τεραστιες ιδιως στα lags που ειχε το google discover οταν σκρολαρες.

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο νέος launcher. Έχει όμως κανείς καμιά ιδέα γιατί μου "κόβει" το widget του καιρού με την ώρα;

Επίσης, σε διπλό ρολόι σε άλλη ζώνη ώρας, μου κόβει το ένα από τα δύο στη γωνίαScreenshot.thumb.jpg.3e48eeaec8856402613818a7e816382c.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο νέος launcher. Έχει όμως κανείς καμιά ιδέα γιατί μου "κόβει" το widget του καιρού με την ώρα;
Επίσης, σε διπλό ρολόι σε άλλη ζώνη ώρας, μου κόβει το ένα από τα δύο στη γωνίαScreenshot.thumb.jpg.3e48eeaec8856402613818a7e816382c.jpg
Έχεις πειράξει τα dpi της οθόνης

Sent from my 21121210G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταγραφη τηλεφωνικές κλήσεις πως κανουμε, με ποιο προγραμμα ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, karagalexk said:

Έχεις πειράξει τα dpi της οθόνης

Sent from my 21121210G using Tapatalk
 

Και σε μένα το είχε εμφανίσει, αλλά το widget ήταν από την προηγούμενη έκδοση του launcher, το έσβησα και το εγκατέστησα από την αρχή και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2022 at 1:44 ΠΜ, stef31nos said:

Εκανα κ εγω την βλακεια κ τον εβαλα κ εκει που εκανα δεξια την κεντρικη οθονη και εβλεπα ειδησεις τωρα δεν γινεται πια...

Edit Με ρεσταρτ συνηλθε ειναι πιο γρηγορο το κινητο καμια σχεση επρεπε να το ειχα κανει καιρο...

Αλλο κινητο ειλικρινα και στο σκρολ στα παντα πολυ πιο σμουθιιι...

https://xiaomiui.net/new-poco-launcher-update-version-4-0-brings-tons-of-features-23936/

Ρε τι σου κανει ενας λαντσερ!!!!

Στο τελεγραμ που σε παει το λινκ που παραθεσα εχει ολα τα απντατε για ολες τις εφαρμογες και εχει και αλλον λαντσερ αλλα δεν τον δοκιμασα....

Το εκανα θεμα κ τον εβαλαν πανω απο 10 ατομα μονο κ μονο επειδη το τονισα αλλοι το γραψανε απλα σαν να μην συμβαινει τπτ και τωρα βλεπω ειναι ολοι ευχαριστημενοι....Αν το εγραφαν και οι προηγουμενοι πως οι διαφορα ειναι μεγαλοι θα τον ειχαν βαλει ολοι νωριτερα αλλα πολλα εδω μεσα περνανε στα ψιλα γραμματα....

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα θεμα κ τον εβαλαν πανω απο 10 ατομα μονο κ μονο επειδη το τονισα αλλοι το γραψανε απλα σαν να μην συμβαινει τπτ και τωρα βλεπω ειναι ολοι ευχαριστημενοι....Αν το εγραφαν και οι προηγουμενοι πως οι διαφορα ειναι μεγαλοι θα τον ειχαν βαλει ολοι νωριτερα αλλα πολλα εδω μεσα περνανε στα ψιλα γραμματα....
Ρε συ φίλε και εγώ και άλλοι γράψαμε εδώ μέσα ότι η διαφορά είναι τεράστια μέρα με την νύχτα....τι άλλο να κάνουμε ομαδική αυτοκτονία

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Konstantine73 said:

Ρε συ φίλε και εγώ και άλλοι γράψαμε εδώ μέσα ότι η διαφορά είναι τεράστια μέρα με την νύχτα....τι άλλο να κάνουμε ομαδική αυτοκτονία emoji23.png

sent from Poco F3 8/256
 

Εγώ πάω να αυτοκτονήσω με μια βουτιά, μιας και είμαι μικρούλης... 😋😋

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχει ανακοινωθεί το πότε θα κυκλοφορήσει η 13.5;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάω να αυτοκτονήσω με μια βουτιά, μιας και είμαι μικρούλης...
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν έχει ανακοινωθεί το πότε θα κυκλοφορήσει η 13.5;
Μην ξεχάσεις μετά το κολατσιό! Πάνω στην ανάπτυξη

sent from Poco F3 8/256

Και νέο update σήμερα ο launcher...

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Μην ξεχάσεις μετά το κολατσιό! Πάνω στην ανάπτυξη emoji23.png

sent from Poco F3 8/256
 

Και νέο update σήμερα ο launcher...

sent from Poco F3 8/256
 

Δεν κάνει... Θα πνιγώ!! 😋😂

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Konstantine73 said:

Μετά όχι μέσα βρε Λαλάκη emoji16.png

sent from Poco F3 8/256
 

Ok Daddy!! 😋😂
(Το 'χει το όνομα... 😉😂)

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2022 at 11:48 ΠΜ, Konstantine73 said:

Μετά όχι μέσα βρε Λαλάκη emoji16.png

sent from Poco F3 8/256
 

Χρόνια Πολλά Daddy!! 😊😂😂😋

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το Poco f3 (τωρα εχει την τελευταια global), ενα εξαμηνο περιπου  και τον τελευταιο μηνα εχω προβλημα με τις sim. Χανει το σημα και χρειαζεται ειτε επανεκκινηση ειτε airplain mode για να λειτουργησει. Αυτό γινεται οταν το εχω δικαρτο αλλά αρκετεςφορές και με  μονο  μια sim Εχω δοκιμασει να αλλαξω θεση στις sim τα ιδια.Οι sim λειτουργουν σε αλλο τηλεφωνο χωρίς προβλημα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταει; Το εχω παρει απο banggood και ειναι εντος εγγυησης αλλα τωρα δεν ξερω τι παιζει με εγγυηση και banggood. Εχω ανοιξει ticket χτες και περιμενω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ένα χρόνο χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση σε 13.0.6 έχω πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας. Απαντάω κλήση και κλείνει η γραμμή. Καλώ κάποιον και μόλις απαντήσει κλείνει η γραμμή. Προσπάθησα να κάνω καλιμπράρισμα αλλά δεν βρίσκω την επιλογή. Κάποια βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tsigpan said:

Καλημερα. Εχω το Poco f3 (τωρα εχει την τελευταια global), ενα εξαμηνο περιπου  και τον τελευταιο μηνα εχω προβλημα με τις sim. Χανει το σημα και χρειαζεται ειτε επανεκκινηση ειτε airplain mode για να λειτουργησει. Αυτό γινεται οταν το εχω δικαρτο αλλά αρκετεςφορές και με  μονο  μια sim Εχω δοκιμασει να αλλαξω θεση στις sim τα ιδια.Οι sim λειτουργουν σε αλλο τηλεφωνο χωρίς προβλημα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταει; Το εχω παρει απο banggood και ειναι εντος εγγυησης αλλα τωρα δεν ξερω τι παιζει με εγγυηση και banggood. Εχω ανοιξει ticket χτες και περιμενω απαντηση.

Το έχω παρατηρήσει και γω με την τελευταία αναβάθμιση 13.0.6. επίσης έχω παρατηρήσει ότι έχει πέσει η δύναμη του σήματος. Σπάνια βλέπω φουλ τις γραμμές όπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα προβληματα παρουσιαστηκαν απο την προηγούμενη αναβαθμιση αφου ειχα περασμενη την Ελληνική xtrv η οποια βασιζονταν σε αυτή. Περασα με fasttboot την επισημη τελευταία  global αλλά το προβλημα παραμενει. Σημερα το ειχα με μια καρτα. Μπηκα σε χωρο που δεν ειχε σημα και μολις βγηκα σε ανοιχτό χωρο δεν επανηλθε ποτέ. Χρειαστηκε επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Nnoutas said:

Έχω το κινητό ένα χρόνο χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. Μετά την αναβάθμιση σε 13.0.6 έχω πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας. Απαντάω κλήση και κλείνει η γραμμή. Καλώ κάποιον και μόλις απαντήσει κλείνει η γραμμή. Προσπάθησα να κάνω καλιμπράρισμα αλλά δεν βρίσκω την επιλογή. Κάποια βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη. 

Έχει κανείς καμιά ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμιά ιδέα; 
Αν δε βρεις κάποια άλλη λύση, κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

Από poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είσαστε με xtrv μπορείτε να επανέλθετε στην προηγούμενη με fastboot. Το έχω κάνει στο πρόσφατο παρελθόν. Η 13.06 stable πάντως έκατσε σωστά, από προχθές που την έβαλα δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο, ενώ παράλληλα ο νέος launcher είναι λίγο πιο γρήγορος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια !!

Θα σας κανω μια ερώτηση γενικής φύσεως μετα απο διαπιστωση(?) ενός φίλου που καθε τρεις και λίγο αγοραζει ταμπλετ και κινητα.

Μου είπε να μην παρω κινητο 5G γιατι υπαρχει μεγαλο προβλημα με το WiFi δλδ. σε οσα poco - xiaomi κινητά εχει ( μεταξύ των οποιων και το F3 )  παρατήρησε ότι το  WiFi σερνεται σε αντιθεση με τα παλια 4G . Δεν ειναι θεμα συχνοτητας του μοντεμ-ρουτερ λεει....

Εχει διαπιστωσει κανενας απο σας κατι τέτοιο, γιατι δεν τον πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DragonD said:

Καλημέρα παιδια !!

Θα σας κανω μια ερώτηση γενικής φύσεως μετα απο διαπιστωση(?) ενός φίλου που καθε τρεις και λίγο αγοραζει ταμπλετ και κινητα.

Μου είπε να μην παρω κινητο 5G γιατι υπαρχει μεγαλο προβλημα με το WiFi δλδ. σε οσα poco - xiaomi κινητά εχει ( μεταξύ των οποιων και το F3 )  παρατήρησε ότι το  WiFi σερνεται σε αντιθεση με τα παλια 4G . Δεν ειναι θεμα συχνοτητας του μοντεμ-ρουτερ λεει....

Εχει διαπιστωσει κανενας απο σας κατι τέτοιο, γιατι δεν τον πιστευω.

Σε εμένα δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα σε σύγκριση με το προηγούμενο κινητό που ήταν 4G (Huawei mate 10 pro) η ταχύτητα στο wifi αλλά και το σήμα είναι μέρα με τη νύχτα. Έπαθα πλάκα ένα πράμα στην αρχή με το poco. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...