Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 1,5 μήνα που την έχω. Πλάκα έχει ότι με Global ROM, δεν παίζει το VoLTE με Vodafone και Cosmote, αλλά παίζει με... Wind! 

Επίσης, ένα bug που έχω παρατηρήσει, είναι ότι όταν η φωτεινότητα είναι στο τέρμα, συχνά αρχίζει και την κατεβάζει χωρίς λόγο, ώσπου τελικά δε βλέπω τίποτα. Μιλάμε με τον ήλιο να χτυπάει την συσκευή και να την χρησιμοποιώ παράλληλα. Πολύ σπαστικό. Μετά από λίγο, επανέρχεται απότομα στο τέρμα. 

Τέλος, παρόλο που η δόνηση είναι διαφορετική και έχει πιο ωραία αίσθηση, είναι πολύ αδύναμη, έως άχρηστη θα έλεγα. Όταν είναι στο αθόρυβο δεν ακούγεται τίποτα. Ενώ στο προηγούμενο Xiaomi (Mi 9 Lite) νόμιζες ότι θα σπάσει το τραπέζι στα 2. 😛

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

 1,5 μήνα που την έχω. Πλάκα έχει ότι με Global ROM, δεν παίζει το VoLTE με Vodafone και Cosmote, αλλά παίζει με... Wind! 

Επίσης, ένα bug που έχω παρατηρήσει, είναι ότι όταν η φωτεινότητα είναι στο τέρμα, συχνά αρχίζει και την κατεβάζει χωρίς λόγο, ώσπου τελικά δε βλέπω τίποτα. Μιλάμε με τον ήλιο να χτυπάει την συσκευή και να την χρησιμοποιώ παράλληλα. Πολύ σπαστικό. Μετά από λίγο, επανέρχεται απότομα στο τέρμα. 

Τέλος, παρόλο που η δόνηση είναι διαφορετική και έχει πιο ωραία αίσθηση, είναι πολύ αδύναμη, έως άχρηστη θα έλεγα. Όταν είναι στο αθόρυβο δεν ακούγεται τίποτα. Ενώ στο προηγούμενο Xiaomi (Mi 9 Lite) νόμιζες ότι θα σπάσει το τραπέζι στα 2. 😛

Γνώμη μου, να το αναφέρεις ως bug report μέσα από το smartphone, για το VoLTE όπως για το πρόβλημα που έχεις με την φωτεινότητα της οθόνης.
Το δεύτερο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αν διαπιστώσω κάτι τέτοιο θα το αναφέρω και εγώ ως bug report! 😉
Global και εγώ, αλλά δεν θέλω να προβώ σε flash rom ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η 13.0.6 σήμερα. Είμαι με 2 κάρτες SIM, πολλά κολλήματα, χάνει την σύνδεση, κολλάει ο dialer στην κλήση, τραγικά πράγματα και δεν ειμαι σε φ'αση να κάνω restore to default

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ap1986 said:

ήρθε η 13.0.6 σήμερα. Είμαι με 2 κάρτες SIM, πολλά κολλήματα, χάνει την σύνδεση, κολλάει ο dialer στην κλήση, τραγικά πράγματα και δεν ειμαι σε φ'αση να κάνω restore to default

Σε εμένα τα εμφάνισε αυτά τα προβλήματα με την πρώτη 13, έπειτα από επαναφορές ψιλοδουλευει έχοντας μόνιμα το wowifi στα δεδομένα και παίζοντας με το volte

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ap1986 said:

ήρθε η 13.0.6 σήμερα. Είμαι με 2 κάρτες SIM, πολλά κολλήματα, χάνει την σύνδεση, κολλάει ο dialer στην κλήση, τραγικά πράγματα και δεν ειμαι σε φ'αση να κάνω restore to default

Να προσθέσω και εγώ την αστάθεια στην αυτόματη φωτεινότητα. Πολλές φορές κολλάει... κλασική xiaomi... δύο φτιάχνει δέκα χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ οποτε έρχεται ενημέρωση ασφαλείας τηλεφώνου αμέσως έρχεται και η ασφαλείας από google play του επόμενου μήνα. Έκατσε άψογα η αναβάθμιση όλα κυλάνε ρολόι. 81eb5a8915d4e5ae4287ae75661752b4.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι τα προβλήματα οφείλονται στο hardware και φτιάχνονται,  αλλά επειδή το αγόρασα εκτός επίσημου δικτύου της Xiaomi στην Ελλάδα, δεν μπήκα στη διαδικασία να το στείλω για επισκευή.

Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήμουν στην Miui 13 v13.0.3.0.eu και πήγα στην V13.0.5.0 με fastboot. Φαίνεται πιο διορθωμένη, είχα αρκετό πρόβλημα με το proximity sensor που ανοίγει την οθόνη όταν μιλάς. Για να δούμε πότε θα διορθωθεί αυτό το πρόβλημα.

IMG_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήμουν στην Miui 13 v13.0.3.0.eu και πήγα στην V13.0.5.0 με fastboot. Φαίνεται πιο διορθωμένη, είχα αρκετό πρόβλημα με το proximity sensor που ανοίγει την οθόνη όταν μιλάς. Για να δούμε πότε θα διορθωθεί αυτό το πρόβλημα.
IMG_2.thumb.jpg.b7692f7771a5157f15892cdc6d3c3c1e.jpg
Αυτή είναι custom ROM πάνω σε κινεζική, δεν έχει καμία σχέση με την μαμά EU rom.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chios said:
52 minutes ago, petros2211 said:
Καλησπέρα. Ήμουν στην Miui 13 v13.0.3.0.eu και πήγα στην V13.0.5.0 με fastboot. Φαίνεται πιο διορθωμένη, είχα αρκετό πρόβλημα με το proximity sensor που ανοίγει την οθόνη όταν μιλάς. Για να δούμε πότε θα διορθωθεί αυτό το πρόβλημα.
IMG_2.thumb.jpg.b7692f7771a5157f15892cdc6d3c3c1e.jpg

Αυτή είναι custom ROM πάνω σε κινεζική, δεν έχει καμία σχέση με την μαμά EU rom.

από που το είδες αυτό και το λες?

εγώ έχω βάλει (xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.5.0.SKHCNXM_v13-12-fastboot) από το site τις xiaomi.eu.

https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-install-xiaomi-eu-rom-for-redmi-k40-poco-f3.61851/

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δω κάτι, απλά πράγματα είναι , custom ROM κινεζική που φτιάχνει η Xiaomi eu, που όπως είπα δεν έχει καμία σχέση με την μαμά ρομ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chios said:

Δεν χρειάζεται να δω κάτι, απλά πράγματα είναι , custom ROM κινεζική που φτιάχνει η Xiaomi eu, που όπως είπα δεν έχει καμία σχέση με την μαμά ρομ.

Θα βαρεθείς να το λες εδώ μέσα... 😋😂😉

Link to comment
Share on other sites

Θα βαρεθείς να το λες εδώ μέσα...
Α ρε Κωστή, το ξανά είπα δε θυμάμαι με τόσα που κάνω κάθε μέρα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύετε τον κόσμο εδώ μέσα όσοι έχετε τις custom Xiaomi e.u ROMs

sent from Poco F3 8/256



Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμη δεν δουλεύει η δυνατότητα για απευθείας κλήση επαφής βάζοντας την έξω στην οθόνη...

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Βγήκε το update του poco launcher.. Εδω οι διορθώσεις.. 

IMG_20220606_230446.jpg

Ποια rom έχεις;
Έχω Global και δεν μου έχει έρθει κάποια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις;
Έχω Global και δεν μου έχει έρθει κάποια αναβάθμιση.

Κατέβασε απλά το apk….


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, konstantinos77 said:

Ποια rom έχεις;
Έχω Global και δεν μου έχει έρθει κάποια αναβάθμιση.

Είναι διαθέσιμη εδώ:

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4905-05311135-release/

 

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και πιο καινούργια. 4.38. η 4.36 είναι leaked. Η 4.38 έχει αρχίσει και βγαίνει σε συσκευές. Είναι stable

Sent from my 21121210G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thank U γνωρίζω το Apkmirror, απλά θα περιμένω την αναβάθμιση...
Τόσους μήνες που έχω το f3 ποτέ δεν μου ήρθε αυτόματη ενημέρωση για τον launcher...

sent from Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...