Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 global 13.0.4
Δε λέει κάτι αυτό, το θέμα είναι αν φοράς global ή eu, γράψε όλα τα γράμματα που έχει μετά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

skheuxm
Οπότε είσαι με eu όχι global, μια χαρά τότε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, chios said:
27 minutes ago, dp8 said:
skheuxm

Οπότε είσαι με eu όχι global, μια χαρά τότε.

Ποια η διαφορά της Global με EU;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους μια βοήθεια, είμαι κάτοχος του Redmi Note 9 pro 6/128 2 χρόνια περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σκέφτομαι να το αλλάξω με το F3 8/256.
Ξέρω ότι δεν έχει ραδιόφωνο αλλά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου, κάρτα SD που με τα 256 δεν την χρειάζομαι η μπαταρία είναι μικρότερη, εδώ δεν ξέρω από αυτονομία τι γίνεται, με το 9 pro είχα φτάσει και SOT 12 ώρες μια φορά, συνήθως 7-9 ώρες. Μπροστινό LED ειδοποιήσεων δεν έχει αν δεν κάνω λάθος, με το 9 με βόλευε πολύ.
Η κάμερα 64 με 48 του F3 αλλά συνήθως 64mp δεν χρησιμοποιώ λόγω του μεγάλου μεγέθους μόνο σε ειδικές περιπτώσεις.
Αν υπάρχει και κάποιος που είχε το 9 Pro ας πει καμμιά γνώμη που θα έχει και καλύτερο μέτρο σύγκρισης.
Διάβασα για κάποια bugs στο firmware.
Απο miui και Android σε τι έχει αναβαθμιστεί? Στο 9 εχω Miui 12,5 Android 11.
Χρησιμοποιώ τον Nova launcher χωρίς προβλήματα.
Τελικά τι είναι καλύτερο να επιλέξω με Global η EU?
Τι λέτε να κάνω την κίνηση η να κάτσω στα αυγά μου?
Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.
Ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, leotzian said:

Γειά σε όλους μια βοήθεια, είμαι κάτοχος του Redmi Note 9 pro 6/128 2 χρόνια περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σκέφτομαι να το αλλάξω με το F3 8/256.
Ξέρω ότι δεν έχει ραδιόφωνο αλλά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου, κάρτα SD που με τα 256 δεν την χρειάζομαι η μπαταρία είναι μικρότερη, εδώ δεν ξέρω από αυτονομία τι γίνεται, με το 9 pro είχα φτάσει και SOT 12 ώρες μια φορά, συνήθως 7-9 ώρες. Μπροστινό LED ειδοποιήσεων δεν έχει αν δεν κάνω λάθος, με το 9 με βόλευε πολύ.
Η κάμερα 64 με 48 του F3 αλλά συνήθως 64mp δεν χρησιμοποιώ λόγω του μεγάλου μεγέθους μόνο σε ειδικές περιπτώσεις.
Αν υπάρχει και κάποιος που είχε το 9 Pro ας πει καμμιά γνώμη που θα έχει και καλύτερο μέτρο σύγκρισης.
Διάβασα για κάποια bugs στο firmware.
Απο miui και Android σε τι έχει αναβαθμιστεί? Στο 9 εχω Miui 12,5 Android 11.
Χρησιμοποιώ τον Nova launcher χωρίς προβλήματα.
Τελικά τι είναι καλύτερο να επιλέξω με Global η EU?
Τι λέτε να κάνω την κίνηση η να κάτσω στα αυγά μου?
Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.
Ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Στα λεφτά που παίζει το f3 είναι ότι πιο VFM μπορείς να πάρεις αυτή τη στιγμή. Μπαταρία μου βγάζει άνετα 1 μέρα με ανοιχτά συνέχεια wifi ή δεδομένα και αρκετό παιχνίδι (όχι κάτι πολύ βαρύ). Το βράδυ μπαίνει στη φόρτιση με 20-30% μπαταρία. Ανάλογα την χρήση βέβαια. Μπροστινό λεντ δεν έχει άλλα έχει AOD οπότε δεν το χρειάζεσαι. Κάμερα καλή έχει, νομίζω καλύτερη του 9pro. Bugs δεν έχω παρατηρήσει κάτι στο δικό μου. Το firmware αυτή τη στιγμή είναι στο miui 13.03 με android 12. Nova launcher δεν χρεισιμοποιω. Ελπίζω να βοήθησα. 

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά που παίζει το f3 είναι ότι πιο VFM μπορείς να πάρεις αυτή τη στιγμή. Μπαταρία μου βγάζει άνετα 1 μέρα με ανοιχτά συνέχεια wifi ή δεδομένα και αρκετό παιχνίδι (όχι κάτι πολύ βαρύ). Το βράδυ μπαίνει στη φόρτιση με 20-30% μπαταρία. Ανάλογα την χρήση βέβαια. Μπροστινό λεντ δεν έχει άλλα έχει AOD οπότε δεν το χρειάζεσαι. Κάμερα καλή έχει, νομίζω καλύτερη του 9pro. Bugs δεν έχω παρατηρήσει κάτι στο δικό μου. Το firmware αυτή τη στιγμή είναι στο miui 13.03 με android 12. Nova launcher δεν χρεισιμοποιω. Ελπίζω να βοήθησα. 
Την ημέρα πόσο Sot έχεις περίπου? Το AOD έχω διαβάσει οτι τρώει πολύ μπαταρία δεν αληθεύει?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, leotzian said:

Την ημέρα πόσο Sot έχεις περίπου? Το AOD έχω διαβάσει οτι τρώει πολύ μπαταρία δεν αληθεύει?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε μου εγώ δεν κοιτάω το sot ποτέ γιατί έχει να κάνει με τη χρήση. Άλλο sot έχεις όταν παίζεις παιχνίδια και αλλο όταν απλά είσαι στα social η γενικά κάνεις browsing. Το AOD σίγουρα καταναλώνει λίγο μπαταρία αλλά όχι και τόσο που θα δεις μεγάλη διαφορά. Εξάλλου είναι και η ευκολία που σου προσφέρει. Νομίζω ότι η μπαταρία του στον μέσο χρήστη φτάνει και περισσεύει μέχρι το βράδυ που θα μπει στη φόρτιση. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Ποια έκδοση λογισμικού έχει το κινητό; Αν δεν είναι Global EU το VoLTE δε θα παίξει ποτέ

Poco X3 Pro
 

Global 13.0.2 SKHMIXM γραφει

Edited by jimbadou
Link to comment
Share on other sites

Global 13.0.2 SKHMIXM γραφει
Από την στιγμή που δεν φοράς eu rom δεν θα παίξει το volte.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, chios said:
1 hour ago, jimbadou said:
Global 13.0.2 SKHMIXM γραφει

Από την στιγμή που δεν φοράς eu rom δεν θα παίξει το volte.

Στην απόδειξη αγοράς γράφει global eu ενω το κινητό οπως αποδείχτηκε δεν ειναι eu .

Πηρα στο κατάστημα κ μου ειπε να το παω στην citisAid .

Υπάρχει περίπτωση αυτή εκει να μιυ αλλάξουν λογισμικο ή να το κάνουν να δουλέψει? 

Link to comment
Share on other sites

Στην απόδειξη αγοράς γράφει global eu ενω το κινητό οπως αποδείχτηκε δεν ειναι eu .
Πηρα στο κατάστημα κ μου ειπε να το παω στην citisAid .
Υπάρχει περίπτωση αυτή εκει να μιυ αλλάξουν λογισμικο ή να το κάνουν να δουλέψει? 
https://xiaomi.eu/community/threads/activation-of-volte-and-vowifi-in-xiaomi-eu-rom.63469/#post-631671
Δοκίμασε αυτό εδώ

Από poco f3 με Tapatalk


No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, minotavros said:

Το συγκεκριμένο site είναι επίσημο site της Xiaomi για την Ευρώπη ή απλά ένα Ευρωπαϊκό forum?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, minotavros said:

Το πρωτο κ το δεύτερο το εχω ήδη δοκιμάσει.  Στον τρίτο κωδικό δεν μου δίνει πρόσβαση 

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο site είναι επίσημο site της Xiaomi για την Ευρώπη ή απλά ένα Ευρωπαϊκό forum?
Όχι δεν είναι επίσημο.
Επειδή φοράω xiaomi.eu που είναι βασισμένη στην κινέζικη με αυτό τον τρόπο ενεργοποίησα volte και vo wifi

Από poco f3 με Tapatalk


No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, minotavros said:

Όχι δεν είναι επίσημο.
Επειδή φοράω xiaomi.eu που είναι βασισμένη στην κινέζικη με αυτό τον τρόπο ενεργοποίησα volte και vo wifi

Από poco f3 με Tapatalk

 

Άρα αν έχω καταλάβει καλά, οι επίσημες roms από την Xiaomi είναι η Global και Chinese.
Και από εκεί και πέρα υπάρχει και η Euro μέσω του Xiaomi.eu

Καλά έχω καταλάβει; 😂😋 (Αρχάριος εδώ, σε MIUI roms... 😉)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, konstantinos77 said:

Άρα αν έχω καταλάβει καλά, οι επίσημες roms από την Xiaomi είναι η Global και Chinese.
Και από εκεί και πέρα υπάρχει και η Euro μέσω του Xiaomi.eu

Καλά έχω καταλάβει; 😂😋 (Αρχάριος εδώ, σε MIUI roms... 😉)

Όπως αποκαλύφθηκε από το Xiaomiui χάρη στον κώδικα του MIUI, τόσο το Poco F3 όσο και το Poco X3 Pro έχουν ήδη πρώιμες εκδόσεις MIUI 13 έτοιμες να κυκλοφορήσουν, τόσο για τα μοντέλα Global όσο και για τα μοντέλα EEA ROM—στην περίπτωση του Poco F3. Για το Poco F3, με την κωδική ονομασία "alioth", το μοντέλο Global ROM έχει το build "V13.0.1.0.SKHMIXM", ενώ το ευρωπαϊκό μοντέλο έχει το build  "V13.0.1.0.SKHEUXM". Το Poco X3, με την κωδική ονομασία "Vayu" έχει οριστεί στην έκδοση "V13.0.1.0.SJUMIXM".

 

Global 13.0.2.0.SKHMIXM
Europe 13.0.4.0.SKHEUXM
Indonesia 13.0.1.0.SKHIDXM
Russia 13.0.1.0.SKHRUXM
Taiwan 13.0.1.0.SKHTWXM
Turkey 13.0.1.0.SKHTRXM

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν έχω καταλάβει καλά, οι επίσημες roms από την Xiaomi είναι η Global και Chinese.
Και από εκεί και πέρα υπάρχει και η Euro μέσω του Xiaomi.eu
Καλά έχω καταλάβει; (Αρχάριος εδώ, σε MIUI roms... )
Μην μπερδεύεις την Xiaomi.eu αυτή βγάζει custom ROM , οι επίσημες Ρομ της Xiaomi είναι global mi , global eea, και οι κινεζικές, επίσης σε κάποια μοντέλα βγάζει και ρομ για Ινδία Ταϊβάν Τουρκία Ρωσία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, leotzian said:

Γειά σε όλους μια βοήθεια, είμαι κάτοχος του Redmi Note 9 pro 6/128 2 χρόνια περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Σκέφτομαι να το αλλάξω με το F3 8/256.
Ξέρω ότι δεν έχει ραδιόφωνο αλλά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου, κάρτα SD που με τα 256 δεν την χρειάζομαι η μπαταρία είναι μικρότερη, εδώ δεν ξέρω από αυτονομία τι γίνεται, με το 9 pro είχα φτάσει και SOT 12 ώρες μια φορά, συνήθως 7-9 ώρες. Μπροστινό LED ειδοποιήσεων δεν έχει αν δεν κάνω λάθος, με το 9 με βόλευε πολύ.
Η κάμερα 64 με 48 του F3 αλλά συνήθως 64mp δεν χρησιμοποιώ λόγω του μεγάλου μεγέθους μόνο σε ειδικές περιπτώσεις.
Αν υπάρχει και κάποιος που είχε το 9 Pro ας πει καμμιά γνώμη που θα έχει και καλύτερο μέτρο σύγκρισης.
Διάβασα για κάποια bugs στο firmware.
Απο miui και Android σε τι έχει αναβαθμιστεί? Στο 9 εχω Miui 12,5 Android 11.
Χρησιμοποιώ τον Nova launcher χωρίς προβλήματα.
Τελικά τι είναι καλύτερο να επιλέξω με Global η EU?
Τι λέτε να κάνω την κίνηση η να κάτσω στα αυγά μου?
Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.
Ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Ρίξε μιά ματιά και στο Realme Gt neo 2, ίδιο επεξεργαστή- ίσως καλύτερη κάμερα και 5000 μπαταρία με 10 ώρες sot (από ότι λένε)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, chios said:
2 ώρες πριν, konstantinos77 said:
Άρα αν έχω καταλάβει καλά, οι επίσημες roms από την Xiaomi είναι η Global και Chinese.
Και από εκεί και πέρα υπάρχει και η Euro μέσω του Xiaomi.eu
Καλά έχω καταλάβει; emoji23.pngemoji39.png (Αρχάριος εδώ, σε MIUI roms... emoji6.png)

Μην μπερδεύεις την Xiaomi.eu αυτή βγάζει custom ROM , οι επίσημες Ρομ της Xiaomi είναι global mi , global eea, και οι κινεζικές, επίσης σε κάποια μοντέλα βγάζει και ρομ για Ινδία Ταϊβάν Τουρκία Ρωσία.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είμαι από stock Android όπως ανάφερα και πριν, ελπίζω να μην έχει πολύ bloatware όπως στην Samsung, το έχω παραγγείλει από GoBoo και το περιμένω τις επόμενες ημέρες.
Γνωρίζει κάποιος που έχει παραγγείλει από GoBoo που είναι επίσημος αντιπρόσωπος της POCO στην Ισπανία αν οι συσκευές που στέλνουν έχουν Global rom ή Global EEA rom?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά eea ROM φοράνε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το κινητάκι, παρακολουθώ τιμές μπας και πέσει και αυτό ανεβαίνει! Όχι τίποτε άλλο βγήκε και το F4 GT και είπα άντε θα πέσει, αλλά που... Κάνει κι ένα 600άρι το F4 οπότε το κρατάνε κι αυτό ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Z3RatuL said:

Ενδιαφέρομαι για το κινητάκι, παρακολουθώ τιμές μπας και πέσει και αυτό ανεβαίνει! Όχι τίποτε άλλο βγήκε και το F4 GT και είπα άντε θα πέσει, αλλά που... Κάνει κι ένα 600άρι το F4 οπότε το κρατάνε κι αυτό ψηλά.

Στο Bestprice μαζί με τα μεταφορικά 245€ έχει. Πόσο ποιό χαμηλά να πάει με αυτά τα χαρακτηριστικά;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_96 said:

Στο Bestprice μαζί με τα μεταφορικά 245€ έχει. Πόσο ποιό χαμηλά να πάει με αυτά τα χαρακτηριστικά;

Μαζί σου για το 128. Ξέχασα να πω πως αναφέρομαι για το 256.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...