Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Νεο update πριν λιγο ο poco launcher πολυ βελτιωμένος και σχεδιαστικες αλλαγες... 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-36-0-4648-04202225-release/

Εγώ τον έβαλα και όταν έκανα μια επανεκκίνηση χάλασαν η φάκελοι που είχα φτιάξει ξεχωριστά για τα προγράμματα που θέλω μαζί 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έβαλα και όταν έκανα μια επανεκκίνηση χάλασαν η φάκελοι που είχα φτιάξει ξεχωριστά για τα προγράμματα που θέλω μαζί 
Διάβασε πιο πάνω. Γνωστό θέμα

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έβαλα και όταν έκανα μια επανεκκίνηση χάλασαν η φάκελοι που είχα φτιάξει ξεχωριστά για τα προγράμματα που θέλω μαζί 
Η δική μου η δική μου συσκευή έχει ένα σωρό φακέλους φτιαγμένους από εμένα με τα προγράμματα που θέλω στον κάθε φάκελο, μετά από επανεκκίνηση δεν άλλαξε απολύτως τίποτε....

Ισχύουν τα προβληματάκια που λέει ο συμφορουμιτης, αλλά μου έχει αρέσει τόσο πολύ το smoothness που έχει και τα animation Θα τον κρατήσω και απλά ελπίζω να έρθει γρήγορα το τελικό update

sent from my Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

σκεφτωμαι να παρω το κινητο για δευτερο (για την ωρα θα ειναι το κυριο) για την δουλεια και αργοτερα προς το τελος της χρονιας μπορει να παρω ενα ποιο καλο

1) θελω να εχει καλη οθονη γιατι το καλοκαιρι ειμαι ολη μερα μεσα στον ηλιο 

2) να εχει καλη μπαταρια 

3) χρηση: ιντερνετ, Netflix, κανενα παιχνιδι

και απο θεμα καμερας βγαζει ικανοποιητικες φωτο, βιντεο 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, bean said:

καλησπερα παιδια

σκεφτωμαι να παρω το κινητο για δευτερο (για την ωρα θα ειναι το κυριο) για την δουλεια και αργοτερα προς το τελος της χρονιας μπορει να παρω ενα ποιο καλο

1) θελω να εχει καλη οθονη γιατι το καλοκαιρι ειμαι ολη μερα μεσα στον ηλιο 

2) να εχει καλη μπαταρια 

3) χρηση: ιντερνετ, Netflix, κανενα παιχνιδι

και απο θεμα καμερας βγαζει ικανοποιητικες φωτο, βιντεο 

 

 

Σε ολα ναι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bean said:

καλησπερα παιδια

σκεφτωμαι να παρω το κινητο για δευτερο (για την ωρα θα ειναι το κυριο) για την δουλεια και αργοτερα προς το τελος της χρονιας μπορει να παρω ενα ποιο καλο

1) θελω να εχει καλη οθονη γιατι το καλοκαιρι ειμαι ολη μερα μεσα στον ηλιο 

2) να εχει καλη μπαταρια 

3) χρηση: ιντερνετ, Netflix, κανενα παιχνιδι

και απο θεμα καμερας βγαζει ικανοποιητικες φωτο, βιντεο 

 

 

Δυστυχώς στο θέμα οθόνης το καλοκαίρι όπως λες κάτω από τον ήλιο δεν θα βλέπεις τίποτα. Όχι από θέμα οθόνης που είναι αρκετά καλή όχι βέβαια επίπεδο Samsung, άλλα από την "μακακία" του Κινέζου δημιουργό να πέφτει η φωτεινότητα στα τάρταρα μόλις αρχίζει και ζεστενεται λίγο το κινητό. Για θέμα προστασίας και καλά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bean said:

καλησπερα παιδια

σκεφτωμαι να παρω το κινητο για δευτερο (για την ωρα θα ειναι το κυριο) για την δουλεια και αργοτερα προς το τελος της χρονιας μπορει να παρω ενα ποιο καλο

1) θελω να εχει καλη οθονη γιατι το καλοκαιρι ειμαι ολη μερα μεσα στον ηλιο 

2) να εχει καλη μπαταρια 

3) χρηση: ιντερνετ, Netflix, κανενα παιχνιδι

και απο θεμα καμερας βγαζει ικανοποιητικες φωτο, βιντεο 

 

 

Λογικά, το καλό, για πρώτο που θα πάρεις μετά θα είναι κάποιο iPhone 13 η κάποια ναυαρχίδα μεγάλου κατασκευαστή, κοντά στο 1000ρικο. Δεν μπορώ να σκεφτώ πολλά τηλέφωνα εκτός από τα παραπάνω που ανέφερα που να έχουν μεγάλες διαφορές και να είναι πολύ καλύτερα από το F3

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ τον beta launcher αλλά μου χάλασε κάτι που για μένα είναι must.Δεν λειτουργεί η απενεργοποίηση οθόνης με διπλό ταπ πάνω της.Ενω η ενεργοποίηση με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί το αντίστροφο όχι. Απεγκατάσταση άμεσα και αναμονή για την ολοκληρωμένη έκδοση.

Edited by George1968
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, George1968 said:

Έβαλα και εγώ τον beta launcher αλλά μου χάλασε κάτι που για μένα είναι must.Δεν λειτουργεί η απενεργοποίηση οθόνης με διπλό ταπ πάνω της.Ενω η ενεργοποίηση με τον ίδιο τρόπο λειτουργεί το αντίστροφο όχι. Απεγκατάσταση άμεσα και αναμονή για την ολοκληρωμένη έκδοση.

Εγώ σε άλλη συσκευή το έχω υποκαταστήσει με συντόμευση άλλου (soft) πλήκτρου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ενδιαφέρομαι γι' αυτό το κινητό

Ένα παλιότερο xiaomi που έχω, κάνει αυτόματα ηχογράφηση κλήσεων. Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο υπάρχει αυτή η δυνατότητα χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ενδιαφέρομαι γι' αυτό το κινητό
Ένα παλιότερο xiaomi που έχω, κάνει αυτόματα ηχογράφηση κλήσεων. Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο υπάρχει αυτή η δυνατότητα χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογή;
Όχι γιατί πλέον όλες οι επίσημες ρομς πλην Κίνας έχουν τον google dialer...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Nnoutas said:

Λογικά, το καλό, για πρώτο που θα πάρεις μετά θα είναι κάποιο iPhone 13 η κάποια ναυαρχίδα μεγάλου κατασκευαστή, κοντά στο 1000ρικο. Δεν μπορώ να σκεφτώ πολλά τηλέφωνα εκτός από τα παραπάνω που ανέφερα που να έχουν μεγάλες διαφορές και να είναι πολύ καλύτερα από το F3

Iphone οχι, 

Xiaomi η samsung 

Η διαφορα θα ειναι στην καμερα και στην οθονη

Για να φανταστεις τωρα εχω  galaxy note 3 και για το χωραφι εχω ενα redmi 4x

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Υπαρχει αξιοπιστο-οικονομικο μαγαζι στην αθηνα για αλλαγη οθονης;Στην irepair μου ζητησαν 165 ευρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, griniaris said:

Καλημερα.Υπαρχει αξιοπιστο-οικονομικο μαγαζι στην αθηνα για αλλαγη οθονης;Στην irepair μου ζητησαν 165 ευρω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σίγουρα θα υπάρχει, ας πει όποιος ξέρει. Αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι ότι είναι πανάκριβο! Σε αυτήν την τιμή παίρνεις άλλη -υποδεέστερη φυσικά- συσκευή με amoled οθόνη. Ή βάζεις ακόμα 80 ευρώ και παίρνεις καινούργιο poco f3...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ενδιαφέρομαι γι' αυτό το κινητό
Ένα παλιότερο xiaomi που έχω, κάνει αυτόματα ηχογράφηση κλήσεων. Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο υπάρχει αυτή η δυνατότητα χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογή;
Μόνο αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με custom rom

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έκανα πρόσφατα αναβάθμιση σε MIUI 13 και έχω πρόβλημα με τα widgets. Κάποιες φορές εξαφανίζονται από την οθόνη και κάποιες άλλες δεν λειτουργούν καθόλου. Υπάρχει λύση ή πρέπει να περιμένουμε μελλοντικές διορθώσεις;

patc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήρε ο πατερας μου εχθές το poco f3 κ θέλει να ενεργοποίηση την λειτουργία volte στο κινητο. 

Έστειλα sms στην cosmote,  ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, ενεργοποίησα το volte απο της ρύθμισης της συσκευής,  εκανα επανεκκίνηση αλλα δεν εμφανίζει το σηματακι στην κατάσταση δικτύου. 

Εχει κανένας αντιμετώπιση κανένας το ίδιο προβλημα κ να το εχει λύση?

Το κινητό ειναι πλήρως ενημερωμένο.  Επίσης πιάνει κ 5g

Link to comment
Share on other sites

Είναι να το παραλάβω από βδομάδα, γενικά στην MIUI 13 έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα;
Επειδή πέφτω πάνω στην μεγάλη αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος, και επειδή τρώω αρκετό χρόνο για να σετάρω το smartphone όπως ακριβώς το θέλω, με πολλά προγράμματα, είμαι σε δίλλημα αν θα πρέπει να περάσω την MIUI 13, κυρίως λόγο του χρόνου που χρειάζομαι για την εγκατάσταση, ρύθμιση προγραμμάτων κτλ...

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, jimbadou said:

Καλησπέρα.

Πήρε ο πατερας μου εχθές το poco f3 κ θέλει να ενεργοποίηση την λειτουργία volte στο κινητο. 

Έστειλα sms στην cosmote,  ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, ενεργοποίησα το volte απο της ρύθμισης της συσκευής,  εκανα επανεκκίνηση αλλα δεν εμφανίζει το σηματακι στην κατάσταση δικτύου. 

Εχει κανένας αντιμετώπιση κανένας το ίδιο προβλημα κ να το εχει λύση?

Το κινητό ειναι πλήρως ενημερωμένο.  Επίσης πιάνει κ 5g

το volte σηματακι θα το δεις οταν θα ενεργοποιηθει.δηλαδη οταν δεν θα βρει δικτυο του παροχου και θα παιξει μεσω wifi.

εαν πας μεσα στις ρυθμισεις που το ενεργοποιησες και δωσεις προτεραιότητα στο volte θα δεις και το σηματακι.

19 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Είναι να το παραλάβω από βδομάδα, γενικά στην MIUI 13 έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα;
Επειδή πέφτω πάνω στην μεγάλη αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος, και επειδή τρώω αρκετό χρόνο για να σετάρω το smartphone όπως ακριβώς το θέλω, με πολλά προγράμματα, είμαι σε δίλλημα αν θα πρέπει να περάσω την MIUI 13, κυρίως λόγο του χρόνου που χρειάζομαι για την εγκατάσταση, ρύθμιση προγραμμάτων κτλ...

μα ετσι κι`αλλιως θα πρεπει καποια στιγμη να την περασεις.

εγω με την 13 οχι απλα δεν εχω προβληματα,αλλα διορθωθηκαν και καποια θεματακια που ειχα με την 12.

προχωρας αφοβα.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dp8 said:

μα ετσι κι`αλλιως θα πρεπει καποια στιγμη να την περασεις.

εγω με την 13 οχι απλα δεν εχω προβληματα,αλλα διορθωθηκαν και καποια θεματακια που ειχα με την 12.

προχωρας αφοβα.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!
Είμαι από stock Android, έχω χρόνια να ασχοληθώ με custom UI, από Samsung, και πρώτη φορά θα ασχοληθώ με MIUI. Και συνήθως καινούργια μεγάλη αναβάθμιση custom UI & Android είναι γνωστό ότι είναι να καλό να περιμένεις ένα διάστημα πριν την περάσεις...
Αλλά από πληροφορίες που κατάφερα να βρω και σε forums του εξωτερικού δεν υπάρχουν θέματα.
Thank U! 😊

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dp8 said:

το volte σηματακι θα το δεις οταν θα ενεργοποιηθει.δηλαδη οταν δεν θα βρει δικτυο του παροχου και θα παιξει μεσω wifi.

εαν πας μεσα στις ρυθμισεις που το ενεργοποιησες και δωσεις προτεραιότητα στο volte θα δεις και το σηματακι.

Το VoLTE σηματάκι θα έπρεπε να φένεται μόνιμα πάνω δίπλα απο τις γραμμές σήματος. Αυτό που λές εσύ είναι το VoWiFi που θα εμφανίζεται όταν δεν θα έχει επαρκές σήμα και θα συνδέεται απο το router.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nikos_96 said:

Το VoLTE σηματάκι θα έπρεπε να φένεται μόνιμα πάνω δίπλα απο τις γραμμές σήματος. Αυτό που λές εσύ είναι το VoWiFi που θα εμφανίζεται όταν δεν θα έχει επαρκές σήμα και θα συνδέεται απο το router.

σωστα!αλλα ουτε σε εμενα το εμφανιζει και δεν νομιζω οτι το εμφανιζε στην 12.

γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχει το κινητό; Αν δεν είναι Global EU το VoLTE δε θα παίξει ποτέ

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...