Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μια ερώτηση, πως επαναφέρω τα μανίσια εικονίδια?
έβαλα κάποια άλλα, αλλά δεν μπορώ να επιστρέψω στα αρχικα

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πηγαίνεις στα θέματα σου45370783947b5cfeef9b27a818dc7ad3.jpg9af972e016dd66139ed8dc40439173dc.jpg

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2022 at 5:45 ΜΜ, dp8 said:

οι καμερες του ειναι αξιοπρεπης την ημερα,μετριοτατες την νυχτα.

ακομα και με gcam,η βελτιωση ειναι πολυ μικρη.

για πραγματικα καλες φωτο,συνηθως περνας το 500αρικο.

ειναι ενα overall κινητο,σε πολυ καλη τιμη.

τιποτε λιγοτερο,τιποτε περισσοτερο.

 

Καλό ανοιξιάτικο μήνα παιδιά αν και σήμερα για χειμώνας μοιάζει!!

Ψάχνω για κινητό με καλή κάμερα και αφού έχω βάλει στο δικό μου redminote 8 pro gcam με ικανοποιητικά αποτελέσματα σκέφτηκα για το poco. Όμως βλέπω ότι δεν βελτιώνεται καθόλου η κάμερα του -που είναι μέτρια- ούτε με gcam. Ήμουν έτοιμος για παραγγελία και δεν την έκανα διαβάζοντας τα σχόλια σας. Το έχετε ψάξει αρκετά το θέμα; Δεν υπάρχει μόνο μία Google camera για το poco...

Αν είναι όντως έτσι πάμε για το realme 9 pro+ με μόνο αρνητικό τον επεξεργαστή του (;) αν και κρίνοντας από το 8 pro η mediatek δεν έχει πλέον καμία σχέση με τους προ 5ετιας επεξεργαστές της. Καλό κινητό για φωτογραφίες είναι και το OnePlus Nord 2 δεν χρειάζεται να πάμε στο πεντακοσαρικο.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό ανοιξιάτικο μήνα παιδιά αν και σήμερα για χειμώνας μοιάζει!!
Ψάχνω για κινητό με καλή κάμερα και αφού έχω βάλει στο δικό μου redminote 8 pro gcam με ικανοποιητικά αποτελέσματα σκέφτηκα για το poco. Όμως βλέπω ότι δεν βελτιώνεται καθόλου η κάμερα του -που είναι μέτρια- ούτε με gcam. Ήμουν έτοιμος για παραγγελία και δεν την έκανα διαβάζοντας τα σχόλια σας. Το έχετε ψάξει αρκετά το θέμα; Δεν υπάρχει μόνο μία Google camera για το poco...
Αν είναι όντως έτσι πάμε για το realme 9 pro+ με μόνο αρνητικό τον επεξεργαστή του (;) αν και κρίνοντας από το 8 pro η mediatek δεν έχει πλέον καμία σχέση με τους προ 5ετιας επεξεργαστές της. Καλό κινητό για φωτογραφίες είναι και το OnePlus Nord 2 δεν χρειάζεται να πάμε στο πεντακοσαρικο.
 
Το F3 δεν βγήκε στην αγορά με γνώμονα την κάμερα.
Από την άλλη οι απαιτήσεις του καθένα μας είναι διαφορετικές, εμένα προσωπικά με υπερκαλύπτει η κάμερα για παράδειγμα.

Φίλος, κάτοχος galaxy note 10 plus έχει εντυπωσιαστεί με την κάμερα του F3... ημερήσιες και βραδινές λήψεις. Και από ότι φαίνεται είναι το επόμενο του κινητό η συσκευή μας...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Konstantine73 said:

Το F3 δεν βγήκε στην αγορά με γνώμονα την κάμερα.
Από την άλλη οι απαιτήσεις του καθένα μας είναι διαφορετικές, εμένα προσωπικά με υπερκαλύπτει η κάμερα για παράδειγμα.

Φίλος, κάτοχος galaxy note 10 plus έχει εντυπωσιαστεί με την κάμερα του F3... ημερήσιες και βραδινές λήψεις. Και από ότι φαίνεται είναι το επόμενο του κινητό η συσκευή μας...

sent from my Poco F3 8/256
 

Εσύ έχεις βάλει gcam ; Το Samsung πάντως θεωρητικά έχει πολύ καλύτερη κάμερα και με OIS !! Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2022 at 11:34 ΜΜ, Konstantine73 said:

Ποιο είναι το πρόβλημά σου με τη ROM?

Γιατί εμένα η συσκευή μου πετάει και πέρα από το προβληματάκι με τον proximity sensor Όλα τα άλλα είναι άψογα και smooth

sent from my Poco F3 8/256

 

Έπειτα από την αναβάθμιση στην 13 σταμάτησε να λειτουργεί σωστά το vowifi, όταν αποσυνδέοταν από wi-fi και ήμουν σε κλήση έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να βρει το δίκτυο της κινητής. Εάν δεν μιλούσα απλά ήθελε πέντε με δέκα λεπτά να συνέλθει. Του έκανα επαναφορά, τα ίδια. Εν τέλει απενεργοποίησα το volte, vowifi και δουλεύει σαν τηλέφωνο, αλλά όπου δεν έχει καλό σήμα, άστα......

 

Έχω cosmote, και μάλλον θα πάρω και μια twin κάρτα μέχρι να το πάρω απόφαση να το ξεκλειδώσω και να του περάσω άλλη Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις βάλει gcam ; Το Samsung πάντως θεωρητικά έχει πολύ καλύτερη κάμερα και με OIS !! Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....
Έχω την τελευταία gcam (8.4) αλλά να σου πω την αλήθεια δεν έχω εντυπωσιαστεί.... πίστεψε με στην main cam το F3 είναι ανώτερο απο την αντίστοιχη τού Samsung. Τα τεσταραμε επιτόπου!

Απο την άλλη εμείς δεν έχουμε telephoto και η ultra wide μας σαφώς υπολείπεται.

Όσον αφορά το stabilization οκ υπάρχει optical στο Samsung αλλά να ξέρεις ότι και το electronic κάνει θαύματα!



sent from my Poco F3 8/256

Έπειτα από την αναβάθμιση στην 13 σταμάτησε να λειτουργεί σωστά το vowifi, όταν αποσυνδέοταν από wi-fi και ήμουν σε κλήση έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να βρει το δίκτυο της κινητής. Εάν δεν μιλούσα απλά ήθελε πέντε με δέκα λεπτά να συνέλθει. Του έκανα επαναφορά, τα ίδια. Εν τέλει απενεργοποίησα το volte, vowifi και δουλεύει σαν τηλέφωνο, αλλά όπου δεν έχει καλό σήμα, άστα......
 
Έχω cosmote, και μάλλον θα πάρω και μια twin κάρτα μέχρι να το πάρω απόφαση να το ξεκλειδώσω και να του περάσω άλλη Ρομ.
Έχω και εγώ cosmote και δουλεύουν υποδειγματικά και τα 2....άρα έχει κάνει αποκλειστικά με την συσκευή σού...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του σαν 2η συσκευή υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα που μπορεί να αντιμετωπίζει με το κινητό?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2022 at 8:03 ΜΜ, Konstantine73 said:

Εάν μιλάς για απόλυτο σκοτάδι έχεις δίκιο.

Εάν όμως μιλάμε για νύχτα, έστω και με έναν αξιοπρεπή φωτισμο έξω, οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλές, έχω τραβήξει αρκετές και πραγματικά η μαμά εφαρμογή κάνει σπουδαία δουλειά... και επειδή έχω και gcam θεωρώ ότι είναι χειρότερη της μαμάς.

sent from my Poco F3 8/256
 

αναλογως την περιπτωση που εχεις σε νυχτερινη φωτο.

σε καποια κλικ περνω καλυτερη νυχτερινη απο την μαμα,σε καποια αλλα κλικ περνω καλυτερη φωτο απο την gcam.

μιλαμε τωρα για λεπτομερειες και οχι για κατι το συνταρακτικο και στις 2 περιπτωσεις.

εαν δεν υπαρχει το καταλληλο hardware για σοβαρες φωτο,με οτι software και να παλεψεις,οι διαφορες ειναι απο ελαχιστες εως μηδαμινες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bardull said:

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του σαν 2η συσκευή υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα που μπορεί να αντιμετωπίζει με το κινητό?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπαρχουν κάποιες αναφορές για μη σωστή λειτουργία του proximity sensor μερικές φορές. Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Έχω την τελευταία gcam (8.4) αλλά να σου πω την αλήθεια δεν έχω εντυπωσιαστεί.... πίστεψε με στην main cam το F3 είναι ανώτερο απο την αντίστοιχη τού Samsung. Τα τεσταραμε επιτόπου!

Απο την άλλη εμείς δεν έχουμε telephoto και η ultra wide μας σαφώς υπολείπεται.

Όσον αφορά το stabilization οκ υπάρχει optical στο Samsung αλλά να ξέρεις ότι και το electronic κάνει θαύματα!



sent from my Poco F3 8/256

Έχω και εγώ cosmote και δουλεύουν υποδειγματικά και τα 2....άρα έχει κάνει αποκλειστικά με την συσκευή σού...

sent from my Poco F3 8/256
 

Ίσως δεν έχει καθίσει καλά η αναβάθμιση, θα δω πως θα κατεβάσω το πακέτο ξανά ή το πιθανότερο θα περιμένω την 13,5 όταν έρθει.

Just now, mic31 said:

Ίσως δεν έχει καθίσει καλά η αναβάθμιση, θα δω πως θα κατεβάσω το πακέτο ξανά ή το πιθανότερο θα περιμένω την 13,5 όταν έρθει.

Σε λάθος απάντηση έκανα παράθεση... 😉

Link to comment
Share on other sites



αναλογως την περιπτωση που εχεις σε νυχτερινη φωτο.
σε καποια κλικ περνω καλυτερη νυχτερινη απο την μαμα,σε καποια αλλα κλικ περνω καλυτερη φωτο απο την gcam.
μιλαμε τωρα για λεπτομερειες και οχι για κατι το συνταρακτικο και στις 2 περιπτωσεις.
εαν δεν υπαρχει το καταλληλο hardware για σοβαρες φωτο,με οτι software και να παλεψεις,οι διαφορες ειναι απο ελαχιστες εως μηδαμινες.
 
 


Το F3 δεν βγήκε στην αγορά με γνώμονα τις φωτογραφικές επιδόσεις...

Όποιος έχει απαιτήσεις από την κάμερα του τότε έχει αγοράσει λάθος κινητό...

Προσωπικά καλύπτομαι....

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Νεο update πριν λιγο ο poco launcher πολυ βελτιωμένος και σχεδιαστικες αλλαγες... 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-36-0-4648-04202225-release/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση εντός του λειτουργικού ώστε να απενεργοποιούμε το fast charging όταν δεν το χρειαζόμαστε;
Έκανα αναζήτηση στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Νεο update πριν λιγο ο poco launcher πολυ βελτιωμένος και σχεδιαστικες αλλαγες... 
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-36-0-4648-04202225-release/
Ωραίος

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, konstantinos77 said:

Υπάρχει ρύθμιση εντός του λειτουργικού ώστε να απενεργοποιούμε το fast charging όταν δεν το χρειαζόμαστε;
Έκανα αναζήτηση στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι.

Νομίζω δεν υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το νέο update του launcher... Τα transitions στα gestures έχουν βελτιωθεί δραματικά, τα βρίσκω υπέροχα

Το ξεκλείδωμα απλά απολαυστικό...

sent from my Poco F3 8/256



Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το νέο update του launcher... Τα transitions στα gestures έχουν βελτιωθεί δραματικά, τα βρίσκω υπέροχα

Το ξεκλείδωμα απλά απολαυστικό...

sent from my Poco F3 8/256




Τον έχω για δοκιμή εδώ και 10 ημέρες. Έχει πολλά προβλήματα. Κάποιος από την ομάδα τον έδωσε ενώ δεν επιτρέπεται. Περιμένουμε αυτές τις ημέρες την επόμενη έκδοση.
Και σκέψου δεν είναι η τελική έκδοση

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα του... όσο αφορά την gcam, δοκιμάστε κάποια με config file για poco και θα εκπλαγείτε 849f4002d65e0697180c2d5785dc7305.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω για δοκιμή εδώ και 10 ημέρες. Έχει πολλά προβλήματα. Κάποιος από την ομάδα τον έδωσε ενώ δεν επιτρέπεται. Περιμένουμε αυτές τις ημέρες την επόμενη έκδοση.
Και σκέψου δεν είναι η τελική έκδοση

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Release date 2 μαϊου λέει πως τόν έχεις δέκα μέρες?

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Release date 2 μαϊου λέει πως τόν έχεις δέκα μέρες?

sent from my Poco F3 8/256

Ανήκω στην beta team. Πολλά δοκιμάζονται πριν βγουν στους χρήστες. Αυτό διέρρευσε και δεν έπρεπε. Έχει πολλά προβλήματα.
Συγκεκριμένα το έχω από 22 Απριλίου

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω στην beta team. Πολλά δοκιμάζονται πριν βγουν στους χρήστες. Αυτό διέρρευσε και δεν έπρεπε. Έχει πολλά προβλήματα.
Συγκεκριμένα το έχω από 22 Απριλίου

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Κανένα πρόβλημα δεν βλέπω, έχει κάτσει μία χαρά επάνω στο τηλέφωνο....

Αφού λοιπόν είσαι στην beta team πες μας τι προβλήματα έχει ο launcher.

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν βλέπω, έχει κάτσει μία χαρά επάνω στο τηλέφωνο....

Αφού λοιπόν είσαι στην beta team πες μας τι προβλήματα έχει ο launcher.

sent from my Poco F3 8/256

Τα βασικά που θυμάμαι.
Δεν μπορείς να αλλάξεις εικονίδια.
Δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις με νούμερο ή bullet στις εφαρμογές (σοβαρό)
Αν αλλάξεις wallpaper ή grid μηδενίζονται οι ρυθμίσεις(δεν συμβαίνει πάντα)
Και άλλα αρκετά.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που είδα στον νέο Poco launcher είναι ότι στο εφέ μετάβασης σου δίνει μόνο τρεις επιλογές  στις άλλες επιλογές όταν το σέρνεις προς τα αριστερά ξαναγυρνάει από την αρχή και δεν σου αφήνει να βάλεις άλλες επιλογές.τον επεγκατεστησα και περιμένω την τελική έκδοση από το play store.ωραιος είναι αλλά έχει μερικά θεματακια

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...