Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, p_k said:

Ακριβώς όπως τα γράφεις φίλε μου έχουν τα πράγματα.

 Σήμερα πλέον δεν χρειάζονται custom roms ούτε ρουταρίσματα.

Oι εποχές αυτές έχουν παρέλθει. Πλέον κάνεις άριστα τη δουλειά σου με μία συσκευάρα όπως αυτή που έχεις στην κατοχή σου και είσαι άρχοντας.

Τέλος.

Αν έρθει και το 5g στην περιοχή σου, εκεί να δεις ομορφιές.

Ναι εβαλα πριν λιγο nano sim απο αλλο κινητο και πιανει μεχρι 4G+ μονιμα και volte αμεσως 5G δεν εχουμε εδω για την ωρα οπως φαινεται απο cosmote. Μακαρι να βαλουν συντομα. Εχουν παρελθει οι εποχες του root και των custom οταν σταματησει το support απο xiaomi βλεπουμε για custom. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, king2009 said:

Σημερα με 250 περνεις επιδοσεις επιπεδου 1000 ευρω κινητων και στα υπολοιπα υπολειπεσαι ενα 5% καμερα/οθονη δηλαδη. Περα απο τη γκλαμουρια δεν ξερω τι παραπανω μπορει να δωσουν τα κινητα τετοιας αξιας και τι παραπανω κανουν οσοι τα εχουν στην κατοχη τους απο μενα. 

Τι 5% διαφορά η κάμερα και οθόνη του poco από τις ναυαρχίδες των 1000ευρώ ρε παιδιά,omg και 3 lol που λένε και οι νέοι.

Και όχι με 250ευρώ σήμερα δεν παίρνεις επιδόσεις 1000ευρώ κινητών. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στις συσκευές του 2022 που κυκλοφορούν στα 250ευρώ(redmi note 11 pro) να δεις τι επιδόσεις παίρνεις, όπως είναι η σωστή σύγκριση. Το ότι έχουν 2 συσκευές κάτω απο 300ευρώ(poco f3,realme Neo 2)ένα snap870, δεν σημαίνει ότι έχεις όντως ναυαρχίδα των 1000+ευρώ.

Καλορίζικο το νέο κινητό, και καλη η επιλογή του αφού ήθελες το καλύτερο τσιπάκι σε αυτά τα χρήματα για emulators(προσωπικά στο realme θα πήγαινα λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας),αλλά μην παραπληροφορούμε παιδια,θα μας πάρουν με τις ντομάτες.

Link to comment
Share on other sites



Τι 5% διαφορά η κάμερα και οθόνη του poco από τις ναυαρχίδες των 1000ευρώ ρε παιδιά,omg και 3 lol που λένε και οι νέοι.
Και όχι με 250ευρώ σήμερα δεν παίρνεις επιδόσεις 1000ευρώ κινητών. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στις συσκευές του 2022 που κυκλοφορούν στα 250ευρώ(redmi note 11 pro) να δεις τι επιδόσεις παίρνεις, όπως είναι η σωστή σύγκριση. Το ότι έχουν 2 συσκευές κάτω απο 300ευρώ(poco f3,realme Neo 2)ένα snap870, δεν σημαίνει ότι έχεις όντως ναυαρχίδα των 1000+ευρώ.
Καλορίζικο το νέο κινητό, και καλη η επιλογή του αφού ήθελες το καλύτερο τσιπάκι σε αυτά τα χρήματα για emulators(προσωπικά στο realme θα πήγαινα λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας),αλλά μην παραπληροφορούμε παιδια,θα μας πάρουν με τις ντομάτες.


Κοίτα επειδή έχουν γίνει blind camera tests απο μεγάλους youtubers μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι τουλάχιστον στην κάμερα έβγαιναν κινητά πολυ φθηνότερα καλύτερα στο μάτι από αλλα πιο ακριβά. Μπορώ να παραθέσω τα τεστ σε όποιον θέλει να τα δει.
Για τις επιδόσεις πιστεύεις ότι ένας 888 η 8gen 1 θα φανεί σε σύγκριση με τον 870? Ιδιαίτερα με το throttling των 888 8gen 1 ειναι ρίσκο τέτοια κινητά στην Ελλάδα καλοκαίρι και βαριά χρήση.
Για την οθόνη μαζί σου υπάρχουν 1440p οθόνες με 1500 nits που υπάρχει ένα 10% διαφορά από τις amoled στα κινητά των 300 ευρώ.
Η μεγάλη διαφορά είναι στο support και στο γκλάμουρ που εκεί έχουν το πάνω χέρι. Αλλιώς να λες έχω poco αλλιώς iPhone 13 η s22.
Τώρα για το realme έβγαινε 420 ευρώ η 8 256 εκδοση από 309 του F3 τεράστια διαφορά για σχεδόν ιδιο κινητό και το gt neo 2 δεν έχει ir που δουλεύω πολύ συνέχεια.
Έγραψες για το redmi note 11 pro και όντως απέχει πολύ αλλά μίλησα για flagship killers που πάντα υπάρχουν 2 3 μοντέλα και προτείνονται από πολλούς και δικαιολογημενα.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, king2009 said:

Κοίτα επειδή έχουν γίνει blind camera tests απο μεγάλους youtubers μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι τουλάχιστον στην κάμερα έβγαιναν κινητά πολυ φθηνότερα καλύτερα στο μάτι από αλλα πιο ακριβά. Μπορώ να παραθέσω τα τεστ σε όποιον θέλει να τα δει.
Για τις επιδόσεις πιστεύεις ότι ένας 888 η 8gen 1 θα φανεί σε σύγκριση με τον 870? Ιδιαίτερα με το throttling των 888 8gen 1 ειναι ρίσκο τέτοια κινητά στην Ελλάδα καλοκαίρι και βαριά χρήση.
Για την οθόνη μαζί σου υπάρχουν 1440p οθόνες με 1500 nits που υπάρχει ένα 10% διαφορά από τις amoled στα κινητά των 300 ευρώ.
Η μεγάλη διαφορά είναι στο support και στο γκλάμουρ που εκεί έχουν το πάνω χέρι. Αλλιώς να λες έχω poco αλλιώς iPhone 13 η s22.
Τώρα για το realme έβγαινε 420 ευρώ η 8 256 εκδοση από 309 του F3 τεράστια διαφορά για σχεδόν ιδιο κινητό και το gt neo 2 δεν έχει ir που δουλεύω πολύ συνέχεια.
Έγραψες για το redmi note 11 pro και όντως απέχει πολύ αλλά μίλησα για flagship killers που πάντα υπάρχουν 2 3 μοντέλα και προτείνονται από πολλούς και δικαιολογημενα.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για την φωτεινότητα, είναι πολύ μεγαλύτερη η διαφορά. 710nits δίνει το gsmarena σε autobrightness,ενώ στο φετινό S22U δίνει παρακαλώ 1260. Ακόμα και το Realme 2pro μέχρι 800nits φτάνει.

Βάλε σε αυτό και το crisp 1440p panel όπως και τον ρυθμό ανανέωσης που πέφτει μέχρι το 1hz από 120. Είναι πολύ μεγαλύτερη από 5% συνολικά η διαφορά αφού μιλάμε για άλλο panel. Παρόλα αυτά μια χαρά οθονάρα έχει και το poco,και το realme,και το Samsung A53 απλά όχι επιπέδου ναυαρχίδας.

Και για τις κάμερες,άλλο επίπεδο η κάμερα του poco(,και άλλο επίπεδο η κάμερα των ναυαρχίδων των 1000+ευρω, βλέπε S22U ή Huawei 50 pro,mi 11 ultra κλπ. Και όταν μιλάμε για κάμερες, εννοούμε συνολική απόδοση φωτογραφικών(ημέρα,νύχτα,zoom),video,selfie κλπ. Μια χαρά κανεις την δουλειά σου με αυτή του poco(ειδικά αν βάλεις και gcam),αλλά δεν είναι ίδια με αυτή των ναυαρχίδων όπως και να το κάνουμε.

Με λίγα λόγια, πολύ καλά έκανες που πήρες το poco αφού έψαχνες ένα φθηνό αλλά δυνατό gaming κινητό.Απλά η σύγκριση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες δεν χρειαζόταν. 

Και εγώ πριν λίγες ημέρες πήρα το Xiaomi Watch,από το οποίο είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν θα βγώ να πω ότι είναι τα ίδια με άλλα ακριβότερα ενώ δεν είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Για την φωτεινότητα, είναι πολύ μεγαλύτερη η διαφορά. 710nits δίνει το gsmarena σε autobrightness,ενώ στο φετινό S22U δίνει παρακαλώ 1260. Ακόμα και το Realme 2pro μέχρι 800nits φτάνει.
Βάλε σε αυτό και το crisp 1440p panel όπως και τον ρυθμό ανανέωσης που πέφτει μέχρι το 1hz από 120. Είναι πολύ μεγαλύτερη από 5% συνολικά η διαφορά αφού μιλάμε για άλλο panel. Παρόλα αυτά μια χαρά οθονάρα έχει και το poco,και το realme,και το Samsung A53 απλά όχι επιπέδου ναυαρχίδας.
Και για τις κάμερες,άλλο επίπεδο η κάμερα του poco(,και άλλο επίπεδο η κάμερα των ναυαρχίδων των 1000+ευρω, βλέπε S22U ή Huawei 50 pro,mi 11 ultra κλπ. Και όταν μιλάμε για κάμερες, εννοούμε συνολική απόδοση φωτογραφικών(ημέρα,νύχτα,zoom),video,selfie κλπ. Μια χαρά κανεις την δουλειά σου με αυτή του poco(ειδικά αν βάλεις και gcam),αλλά δεν είναι ίδια με αυτή των ναυαρχίδων όπως και να το κάνουμε.
Με λίγα λόγια, πολύ καλά έκανες που πήρες το poco αφού έψαχνες ένα φθηνό αλλά δυνατό gaming κινητό.Απλά η σύγκριση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες δεν χρειαζόταν. 
Και εγώ πριν λίγες ημέρες πήρα το Xiaomi Watch,από το οποίο είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν θα βγώ να πω ότι είναι τα ίδια με άλλα ακριβότερα ενώ δεν είναι. 

Εχουμε δύο οθόνες από τις οποίες στη μία συσκευή Έχουμε κόστος 270 € περίπου για την Μεγάλη έκδοση του Πόκο, και η άλλη συσκευή το χάος χρηματικά…


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, OwlOfChaos said:

Για την φωτεινότητα, είναι πολύ μεγαλύτερη η διαφορά. 710nits δίνει το gsmarena σε autobrightness,ενώ στο φετινό S22U δίνει παρακαλώ 1260. Ακόμα και το Realme 2pro μέχρι 800nits φτάνει.

Βάλε σε αυτό και το crisp 1440p panel όπως και τον ρυθμό ανανέωσης που πέφτει μέχρι το 1hz από 120. Είναι πολύ μεγαλύτερη από 5% συνολικά η διαφορά αφού μιλάμε για άλλο panel. Παρόλα αυτά μια χαρά οθονάρα έχει και το poco,και το realme,και το Samsung A53 απλά όχι επιπέδου ναυαρχίδας.

Και για τις κάμερες,άλλο επίπεδο η κάμερα του poco(,και άλλο επίπεδο η κάμερα των ναυαρχίδων των 1000+ευρω, βλέπε S22U ή Huawei 50 pro,mi 11 ultra κλπ. Και όταν μιλάμε για κάμερες, εννοούμε συνολική απόδοση φωτογραφικών(ημέρα,νύχτα,zoom),video,selfie κλπ. Μια χαρά κανεις την δουλειά σου με αυτή του poco(ειδικά αν βάλεις και gcam),αλλά δεν είναι ίδια με αυτή των ναυαρχίδων όπως και να το κάνουμε.

Με λίγα λόγια, πολύ καλά έκανες που πήρες το poco αφού έψαχνες ένα φθηνό αλλά δυνατό gaming κινητό.Απλά η σύγκριση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες δεν χρειαζόταν. 

Και εγώ πριν λίγες ημέρες πήρα το Xiaomi Watch,από το οποίο είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν θα βγώ να πω ότι είναι τα ίδια με άλλα ακριβότερα ενώ δεν είναι. 

Σε καμία περίπτωση δεν έγραψα ότι έχουμε ίδια κινητά έγραψα ότι για ένα 5 10% καλύτερη εμπειρία κοστίζουν 3 4 φορές περισσότερα χρήματα. Να μου πεις για fold κινητά εκεί ναι περνεις κάτι τεχνολογικά πολύ ανώτερο και ξεχωριστό σήμερα οπότε λογικό να έχουν τέτοιες τιμές. Και παλιότερα που στην κατηγορία των 200 300 είχες κινητά που κολλούσαν από το πρώτο λεπτό πάλι μαζί σου άξιζαν αυτά των 600 700. Απλά έχει προχωρήσει τόσο πολύ η τεχνολογία που υπάρχουν φθηνά πολύ αξιόλογα προϊόντα για όλο τον κόσμο που λες τι πραγματικά παραπάνω θα πάρω με ένα κινητό 4 φορές πιο ακριβό. Εκεί ήταν το point μου από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει τα χρήματα του. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, king2009 said:

Σε καμία περίπτωση δεν έγραψα ότι έχουμε ίδια κινητά έγραψα ότι για ένα 5 10% καλύτερη εμπειρία κοστίζουν 3 4 φορές περισσότερα χρήματα. Να μου πεις για fold κινητά εκεί ναι περνεις κάτι τεχνολογικά πολύ ανώτερο και ξεχωριστό σήμερα οπότε λογικό να έχουν τέτοιες τιμές. Και παλιότερα που στην κατηγορία των 200 300 είχες κινητά που κολλούσαν από το πρώτο λεπτό πάλι μαζί σου άξιζαν αυτά των 600 700. Απλά έχει προχωρήσει τόσο πολύ η τεχνολογία που υπάρχουν φθηνά πολύ αξιόλογα προϊόντα για όλο τον κόσμο που λες τι πραγματικά παραπάνω θα πάρω με ένα κινητό 4 φορές πιο ακριβό. Εκεί ήταν το point μου από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει τα χρήματα του. 

Αυτό το πράγμα έγραψες πιο πίσω. Μίλησες για 5% χειρότερη οθόνη και κάμερες από τις ακριβότερες ναυαρχίδες των 1000+ευρώ, πράγμα που στην πράξη δεν ισχύει,ειδικά στο κομμάτι των καμερών.

Χρησιμοποίησε το Huawei 50 pro, σύγκρινε το με το poco ή το realme, και μετά πές μας για 5% διαφορά.

Ετσι έλεγα και εγώ παλιότερα,μέχρι που μου δάνεισε για 1 μήνα γνωστός μου το s21ultra. Ε απλά άλλη κατηγορία σε σχέση με το poco f2 που είχα τότε. Δεν δίνω βέβαια και 1300+ευρώ για ναυαρχίδα,αλλά όπως και να το κάνουμε ήταν άλλο κινητό σε συνολική εμπειρία χρήσης. Και αυτός δεν το αγόρασε στα 1300ευρώ που είχε day one,το πήρε 1χρόνο μετά στα 700. Δεν πέφτουν μόνο στα φθηνότερα κινητά οι τιμές,αλλά και στα ακριβότερα.

Και ο αδερφός μου σνόμπαρε τις ακριβότερες τηλεοράσεις μέχρι που πήγε σε ένα φίλο του και παίξανε σε μια oled από αυτές και έφαγε τα λόγια του μετά.

Ναι προφανώς και τα κινητά στα 300ευρώ και κάτω(κυρίως περσινά μοντέλα)είναι άψογα σε σχέση με παλιότερα και καλύπτουν και με το παραπάνω τον περισσότερο κόσμο, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα ρε παιδιά.

10 ώρες πριν, Konstantine73 said:


Εχουμε δύο οθόνες από τις οποίες στη μία συσκευή Έχουμε κόστος 270 € περίπου για την Μεγάλη έκδοση του Πόκο, και η άλλη συσκευή το χάος χρηματικά…


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk

προφανώς γιατί δεν σου χρεώνουν/πληρώνεις μόνο την οθόνη. 

Btw για όποιον θέλει εγγύηση Infoquest,το poco 6/128 παίζει στα 320ευρώ στις μεγάλες αλυσίδες.

Edited by OwlOfChaos
Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα τέτοια μπαταρία σε stand by. Πρώτη φόρτιση στο 99% το έβγαλα μετά από 12 ώρες stand by δεν έχασε καθόλου. Μόνιμο adguard και wifi.
70f1e86d8d5974f13eca9ca4fd7d4df5.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

προφανώς γιατί δεν σου χρεώνουν/πληρώνεις μόνο την οθόνη. 
Btw για όποιον θέλει εγγύηση Infoquest,το poco 6/128 παίζει στα 320ευρώ στις μεγάλες αλυσίδες.
Όπως έγραψα έχουν γίνει blind test στις κάμερες μπορώ να στα παραθέσω. Αν δεν σε αναφέρω ποιας φωτογραφίας είναι το κινητό άνετα βγάζεις καλύτερες φωτογραφίες κινητών με 1/3 τιμής. Επίσης σκέψου το άλλο. Από ένα κινητό 1500 ευρώ το κέρδος είναι 800 ας πούμε μιας και το κινητό κοστίζει 400 500 στην εταιρία. Από ένα κινητό 300 ευρώ βγάζουν 30 40 ευρώ. Θέλω να πω οτι δεν πάει αναλογικά όσο ανεβαίνουμε τιμή. Για ένα 5% θες 500 ευρώ παραπανω. Έτσι είναι παντού. Κάρτες γραφικών επεξεργαστές στα πάντα. Στα κινητά βάλε και τη μόστρα και έχουμε αυτά τα αποτελέσματα στις τραγικές τιμές τους με τις εταιρίες να κάνουν ρεκόρ κερδών κάθε χρόνο με τα πανάκριβα κινητά που πουλάνε ενώ τους κοστίζουν πολύ λιγότερο. Έχει στηθεί καλά η μπιζνα και ο κόσμος δυστυχώς τσιμπάει.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα σε 13.0.3 αλλα η εκδοση ασφαλειας παρεμεινε 1-1-2022 ξερετε γιατι ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2022 at 1:41 ΜΜ, king2009 said:

Όπως έγραψα έχουν γίνει blind test στις κάμερες μπορώ να στα παραθέσω. Αν δεν σε αναφέρω ποιας φωτογραφίας είναι το κινητό άνετα βγάζεις καλύτερες φωτογραφίες κινητών με 1/3 τιμής. 

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε blind picks μπορεί να βγει η οποιαδήποτε συσκευή καλύτερη. Δεν είναι σοβαρή πηγή για να βγάζουμε το συμπέρασμα ότι οι mid range συσκευές αποδίδουν τα ίδια με τις ναυαρχίδες στις κάμερες.

Για αυτό το λόγο έγινε πολύ δημοφιλές και το dxomark. Γιατί σου κάνει δικές του μετρήσεις/benchmarks για να προκύψει στο όποιο συμπέρασμα, ασχέτως αν συμφωνεί ή διαφωνεί ο καθένας, όπως και το Rtings και άλλα παρόμοια.

Στα τσιπάκια δεν χρησιμοποιούμε benchmarks σαν το antutu και το geekbench να δούμε ποιο είναι καλύτερο και πόσο καλύτερο?

Αν ειναι έτσι να τα καταργήσουμε ολα να βλέπουμε μόνο blind tests και σε αυτά, όπως το ανοιγοκλειμα εφαρμογών για να λέμε ότι τα mid range τσιπάκια είναι πάνω κάτω τα ίδια με τα δυνατότερα.

On 28/4/2022 at 3:45 ΜΜ, rebelos said:

αναβαθμισα σε 13.0.3 αλλα η εκδοση ασφαλειας παρεμεινε 1-1-2022 ξερετε γιατι ?

Λογικά θα έχει περάσει η υποστήριξη σε 3μηνη πλέον για τα security patches. Αρα λογικά το επόμενο update θα το δεις προς Μαιο μεριά.

Edited by OwlOfChaos
Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητάτε για την κάμερα μεταξύ του Poco και ναυαρχίδας. Δεν παίρνω θέση στην συζήτηση. Απλά μου θύμισε πριν 3 μέρες που έπιασα να συγκρίνω την κάμερα του Samsung Galaxy s21 ultra με του δικού μου. Θα πω πως απλά δεν υπάρχει σύγκριση ούτε για αστείο. Μιλάμε για τόσο μεγάλη διαφορά που είναι λες και συγκρίνουμε κάμερες με διαφορά τεχνολογίας τουλάχιστον 20 χρόνια. Για το ζουμ να πω ότι με το Samsung έφερα μια πινακίδα κοντά που δεν γινόταν να δω τι γράφει και το είχα απλά στο x30 ζουμ και ήταν πεντακάθαρη!!! Με το δικό μου απλά έβλεπα τεράστια πίξελ. Όχι τα γράμματα δεν έβλεπα, ούτε καν την πινακίδα! Με το Samsung μπορούσα να την φέρω και άλλο κοντά και να μπορώ πάλι να διαβάσω. Απλά ξενέρωσα με την κάμερα μου τόσο πολύ που του είπα πάρτο γιατί θα με κάνεις να πάω να αγοράσω κινητό τώρα. Και εάν δεν ήμασταν στον Παναμά μπορεί και να το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pazu said:

Μιας και συζητάτε για την κάμερα μεταξύ του Poco και ναυαρχίδας. Δεν παίρνω θέση στην συζήτηση. Απλά μου θύμισε πριν 3 μέρες που έπιασα να συγκρίνω την κάμερα του Samsung Galaxy s21 ultra με του δικού μου. Θα πω πως απλά δεν υπάρχει σύγκριση ούτε για αστείο. Μιλάμε για τόσο μεγάλη διαφορά που είναι λες και συγκρίνουμε κάμερες με διαφορά τεχνολογίας τουλάχιστον 20 χρόνια. Για το ζουμ να πω ότι με το Samsung έφερα μια πινακίδα κοντά που δεν γινόταν να δω τι γράφει και το είχα απλά στο x30 ζουμ και ήταν πεντακάθαρη!!! Με το δικό μου απλά έβλεπα τεράστια πίξελ. Όχι τα γράμματα δεν έβλεπα, ούτε καν την πινακίδα! Με το Samsung μπορούσα να την φέρω και άλλο κοντά και να μπορώ πάλι να διαβάσω. Απλά ξενέρωσα με την κάμερα μου τόσο πολύ που του είπα πάρτο γιατί θα με κάνεις να πάω να αγοράσω κινητό τώρα. Και εάν δεν ήμασταν στον Παναμά μπορεί και να το έκανα.

οι καμερες του ειναι αξιοπρεπης την ημερα,μετριοτατες την νυχτα.

ακομα και με gcam,η βελτιωση ειναι πολυ μικρη.

για πραγματικα καλες φωτο,συνηθως περνας το 500αρικο.

ειναι ενα overall κινητο,σε πολυ καλη τιμη.

τιποτε λιγοτερο,τιποτε περισσοτερο.

 

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

οι καμερες του ειναι αξιοπρεπης την ημερα,μετριοτατες την νυχτα.
ακομα και με gcam,η βελτιωση ειναι πολυ μικρη.
για πραγματικα καλες φωτο,συνηθως περνας το 500αρικο.
ειναι ενα overall κινητο,σε πολυ καλη τιμη.
τιποτε λιγοτερο,τιποτε περισσοτερο.
 
Εάν μιλάς για απόλυτο σκοτάδι έχεις δίκιο.

Εάν όμως μιλάμε για νύχτα, έστω και με έναν αξιοπρεπή φωτισμο έξω, οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλές, έχω τραβήξει αρκετές και πραγματικά η μαμά εφαρμογή κάνει σπουδαία δουλειά... και επειδή έχω και gcam θεωρώ ότι είναι χειρότερη της μαμάς.

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Εάν μιλάς για απόλυτο σκοτάδι έχεις δίκιο.

Εάν όμως μιλάμε για νύχτα, έστω και με έναν αξιοπρεπή φωτισμο έξω, οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ καλές, έχω τραβήξει αρκετές και πραγματικά η μαμά εφαρμογή κάνει σπουδαία δουλειά... και επειδή έχω και gcam θεωρώ ότι είναι χειρότερη της μαμάς.

sent from my Poco F3 8/256
 

Αυτό με την Gacam θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα!
Είναι να το παραλάβω την επόμενη βδομάδα και θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει τον κόπο και την διαδικασία να βάλω gcam η όχι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την Gacam θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα!
Είναι να το παραλάβω την επόμενη βδομάδα και θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει τον κόπο και την διαδικασία να βάλω gcam η όχι...
Μπορείς να πειραματιστεις και ο ίδιος...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Konstantine73 said:

Μπορείς να πειραματιστεις και ο ίδιος...

sent from my Poco F3 8/256
 

Καλά αυτό εννοείται!
Απλά δεν γνωρίζω ακόμα αν θα πρέπει να προβώ σε root ή οτιδήποτε άλλο για την εγκατάσταση της Gcam στο συγκεκριμένο smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα 300€ που έχουμε δώσει είναι αστέρι, από εκεί και πέρα οι ναυαρχίδες είναι άλλη κατηγορία, μην μπερδεύεστε.

Το πρόβλημα που εντοπίζω εγώ έχει να κάνει με την βελτιστοποίηση της ROM που μοιάζει να έχει φτιαχτεί στο πόδι, απόρροια βέβαια της ποσότητας συσκευών που βγαίνει από τη μαμά εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό εννοείται!
Απλά δεν γνωρίζω ακόμα αν θα πρέπει να προβώ σε root ή οτιδήποτε άλλο για την εγκατάσταση της Gcam στο συγκεκριμένο smartphone.
Όχι μπαίνει χωρίς ρουτ

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Στο Poco f1 βάζοντας την gcam έπαιρνες πραγματικά φωτογραφίες επιπέδου ναυαρχίδας. Στο F3 δεν αξίζει καν να ασχοληθείς με gcam, προσωπικά δεν έχω δει ουσιαστική βελτίωση σε φωτογραφία και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα 300€ που έχουμε δώσει είναι αστέρι, από εκεί και πέρα οι ναυαρχίδες είναι άλλη κατηγορία, μην μπερδεύεστε.
Το πρόβλημα που εντοπίζω εγώ έχει να κάνει με την βελτιστοποίηση της ROM που μοιάζει να έχει φτιαχτεί στο πόδι, απόρροια βέβαια της ποσότητας συσκευών που βγαίνει από τη μαμά εταιρεία.
Ποιο είναι το πρόβλημά σου με τη ROM?

Γιατί εμένα η συσκευή μου πετάει και πέρα από το προβληματάκι με τον proximity sensor Όλα τα άλλα είναι άψογα και smooth

sent from my Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φόρτιση έχω και λίγο gaming φουλ φωτεινότητα μόνιμα. Κοντά 8ωρο το κόβω οθόνη σε 2 μέρες. Δεν είχαν twin sim στον ΟΤΕ από βδομάδα να δω τι καιει και με δεδομένα.



Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



72c87c00bbcc60dbe470bedcfd668235.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, πως επαναφέρω τα μανίσια εικονίδια?
έβαλα κάποια άλλα, αλλά δεν μπορώ να επιστρέψω στα αρχικα

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...