Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 ώρες πριν, Bardar1s said:

Καλή Ανάσταση σε όλους!

Ερώτηση, ίσως γνωστή για αρκετούς, αλλά όποιος γνωρίζει θα ήθελα παρακαλώ να μου απαντήσει.

 

Μπαίνω στον chrome να δω καμία σειρά τηλεόρασης ή όταν ανοίγω κάποιο άρθρο στο facebook και έρχονται διαφημίσεις.

Τι πρέπει να κάνω ή πιο app να κατεβάσω από play store για να σταματήσουν να υπάρχουν και να πετάγονται..

Δεν εννοώ τις διαφημίσεις της poco αυτές μπόρεσα και τις σταμάτησα.

Κατέβασα το Adblock ( είναι σε πράσινο πλαίσιο με μια ασπίδα στην μέση με ένα τικ v) και το Malwarebytes, αλλά δεν κάνουν κάτι ή δεν μπόρεσα να τα ρυθμίσω, δεν ξέρω αγγλικά.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σ ένα τάμπλετ που πήρα το bmax maxpad i 11 και θα το κάνω και σε εκείνο αν ισχύει το ίδιο app.

 

Αν κάποιος γνωρίζει ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλό Πάσχα σε όλους με υγεία και χαρές !!!

 

Πηγαινε ρυθμισεις τηλεφωνου....συνδεσιμοτητα.....DNS....και πατα στην επιλογη προσαρμογη.

Γραψε ,dns.adguard.com αποθηκευση και τελος οι διαφημισεις.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, petros2211 said:

Χρόνια πολλά, αληθώς ανέστη.

Δες αυτό το βίντεο, θα σε βοηθήσει αρκετά.

https://www.youtube.com/watch?v=_z-kcEbZC8k

 

Σ ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Όντως πολύ καλό Video και χρήσιμο για όσους δεν το ξέρουν.

Αυτά τα είχα κάνει, τα ήξερα, αλλά είναι ωφέλιμο να το δει όποιος δεν το ξέρει.

Το παρακάτω ήθελα για τον chrome και αυτά που μου έγραψε ο papsr6 said έκαναν δουλίτσα

Να είσαι καλά!

 

1 ώρα πριν, papsr6 said:

Πηγαινε ρυθμισεις τηλεφωνου....συνδεσιμοτητα.....DNS....και πατα στην επιλογη προσαρμογη.

Γραψε ,dns.adguard.com αποθηκευση και τελος οι διαφημισεις.

 

Άψογος, αυτό χρειαζόμουν και σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Χρήσιμο για πάρα πολλούς σαν εμένα που δεν το έχουμε τόσο με "ψιλά γράμματα"

Να περνάς όμορφα !!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, papsr6 said:

Πηγαινε ρυθμισεις τηλεφωνου....συνδεσιμοτητα.....DNS....και πατα στην επιλογη προσαρμογη.

Γραψε ,dns.adguard.com αποθηκευση και τελος οι διαφημισεις.

Χρόνια πολλά. Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις ακριβώς την διαδρομή; Δεν βρίσκω την λέξη "συνδεσιμότητα". Φαίνεται χαζό αλλά κόλλησα... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, George1968 said:

Χρόνια πολλά. Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις ακριβώς την διαδρομή; Δεν βρίσκω την λέξη "συνδεσιμότητα". Φαίνεται χαζό αλλά κόλλησα... Ευχαριστώ.

Ρυθμίσεις-σύνδεση & κοινοποίηση-προσωπικό dns.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει πολύ καλά που είχα αγοράσει το Adguard premium lifetime έναντι μόνο 20€...
Οποία συσκευή αγοράζω είναι το πρώτο πράγμα που περνάω μέσα, έχω ξεχάσει τι είναι η διαφήμιση παντού....

sent from my Poco F3 8/256



Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου από τα ηχεία ακούγεται ένα ελαφρύ βουητό όταν παίζουν μουσική, βίντεο, οτιδήποτε. Το έχει κανείς άλλος; 

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου από τα ηχεία ακούγεται ένα ελαφρύ βουητό όταν παίζουν μουσική, βίντεο, οτιδήποτε. Το έχει κανείς άλλος; 
Εγώ κανένα πρόβλημα είναι ο καλύτερος ήχος που είχα ποτέ μου σε συσκευή

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Εγώ κανένα πρόβλημα είναι ο καλύτερος ήχος που είχα ποτέ μου σε συσκευή

sent from my Poco F3 8/256
 

Εγώ άρχισα να το παρατηρώ από τότε που πήρε Miui 13. Ίσως βέβαια να υπήρχε και πριν και να μην το κατάλαβα. Ακούγεται ένα ελαφρύ "γρου-γρου-γρου" και από τα 2 ηχεία, κυρίως τα βράδια που έχει ησυχία. 

Αλλά σε γενικές γραμμές ναι, είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μου. 18 μέρες το έχω και ο ήχος αρκετά καλός, απίστευτα γρήγορο, απίστευτη οθόνη (που πλέον συνήθισα τα 120hz και δε γυρίζω πιο κάτω). 

Απλά μου την "σπάει" το ότι πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξω σε EU ROM, για να παίξουν τα VoLTE και Wi-Fi Calling... 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να το παρατηρώ από τότε που πήρε Miui 13. Ίσως βέβαια να υπήρχε και πριν και να μην το κατάλαβα. Ακούγεται ένα ελαφρύ "γρου-γρου-γρου" και από τα 2 ηχεία, κυρίως τα βράδια που έχει ησυχία. 
Αλλά σε γενικές γραμμές ναι, είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μου. 18 μέρες το έχω και ο ήχος αρκετά καλός, απίστευτα γρήγορο, απίστευτη οθόνη (που πλέον συνήθισα τα 120hz και δε γυρίζω πιο κάτω). 
Απλά μου την "σπάει" το ότι πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξω σε EU ROM, για να παίξουν τα VoLTE και Wi-Fi Calling... 
Ποια ρομ φοράς

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Εγώ άρχισα να το παρατηρώ από τότε που πήρε Miui 13. Ίσως βέβαια να υπήρχε και πριν και να μην το κατάλαβα. Ακούγεται ένα ελαφρύ "γρου-γρου-γρου" και από τα 2 ηχεία, κυρίως τα βράδια που έχει ησυχία. 

Αλλά σε γενικές γραμμές ναι, είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μου. 18 μέρες το έχω και ο ήχος αρκετά καλός, απίστευτα γρήγορο, απίστευτη οθόνη (που πλέον συνήθισα τα 120hz και δε γυρίζω πιο κάτω). 

Απλά μου την "σπάει" το ότι πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξω σε EU ROM, για να παίξουν τα VoLTE και Wi-Fi Calling... 

εμενα μετα την 13 εφτιαξαν ολα και δεν εχω κανενα προβλημα πουθενα.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις προβλημα με το volte και το wi calling.

και εγω global φοραω και λειτουργει απροβληματιστα.

vodafone εισαι?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα την 13 εφτιαξαν ολα και δεν εχω κανενα προβλημα πουθενα.
δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις προβλημα με το volte και το wi calling.
και εγω global φοραω και λειτουργει απροβληματιστα.
vodafone εισαι?
Ο proximity sensor βέβαια έχει ακόμα προβληματάκι... Είναι και το μοναδικό θεματακι της συσκευής

sent from my Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dp8 said:

εμενα μετα την 13 εφτιαξαν ολα και δεν εχω κανενα προβλημα πουθενα.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις προβλημα με το volte και το wi calling.

και εγω global φοραω και λειτουργει απροβληματιστα.

vodafone εισαι?

Ναι, Vodafone είμαι, αλλά ούτε με Cosmote λειτουργεί. Global Mi ROM. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 απορίες που δεν ξέρω αν οφείλονται στο F3 ή αν με την πάροδο των android εξαφανίστηκαν.

1) στις κλήσεις δεν βλέπω ποσες φορές χτύπησε πριν γίνει αναπάντητη

2) δεν έχω το εικονίδιο της ηχογράφησης κλήσης.

Υπάρχει τρόπος να φέρουμε τα παραπάνω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, stylish said:

Έχω 2 απορίες που δεν ξέρω αν οφείλονται στο F3 ή αν με την πάροδο των android εξαφανίστηκαν.

1) στις κλήσεις δεν βλέπω ποσες φορές χτύπησε πριν γίνει αναπάντητη

2) δεν έχω το εικονίδιο της ηχογράφησης κλήσης.

Υπάρχει τρόπος να φέρουμε τα παραπάνω;

Ευχαριστώ

Και τα δύο εξαρτώνται από την εφαρμογή των κλήσεων (dialer).
Ο κλασικός dialer του MIUI τα κάνει, ο Google dialer που περιλαμβάνεται στις πρόσφατες εκδόσεις, όχι.

Link to comment
Share on other sites

πως αλλάζουμε dialer σε MIUI?

20 minutes ago, minast said:

Και τα δύο εξαρτώνται από την εφαρμογή των κλήσεων (dialer).
Ο κλασικός dialer του MIUI τα κάνει, ο Google dialer που περιλαμβάνεται στις πρόσφατες εκδόσεις, όχι.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, stylish said:

πως αλλάζουμε dialer σε MIUI?

Δυστυχώς δεν είναι τόσο απλό, ακόμη και να αλλάξεις dialer, είναι πιθανό λειτουργίες όπως ηχογράφηση να μην δουλεύουν σωστά (πχ να μην καταγράφεται ο απομακρυσμένος συνομιλητής, ή να μην δουλεύει με bluetooth headset).

Το πιο αξιόπιστο είναι αντικατάσταση λειτουργικού με έκδοση που τα υποστηρίζει εγγενώς (πχ κάποια Ασιατική).

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Ναι, Vodafone είμαι, αλλά ούτε με Cosmote λειτουργεί. Global Mi ROM. 

εγω φιλε με cosmote,global 12 αλλα και με global 13 δεν ειχα κανενα προβλημα.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σου δουλευει.

εχει τσιγκλισει κατι περιεργο?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις την Global EU, ο Μήτσος έχει την Global MI. Αυτό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες. Εξαιρετικό γρήγορο πήρε μπόλικα updates. Θα πάω για νέα sim θα πάρω twin να δουλεύω και το αθάνατο note 3 παράλληλα. Δεν παρατήρησα κανένα bug. Τίμια κάμερα δεν ζεσταίνετε καθόλου βαριά παιχνίδια τα πάει τραίνο. Δυνατό ακουστικό και ωραία η stereo αίσθηση. Έβαλα τη θυκουλα δεν γλιστράει καθόλου. Άσπρο χρώμα πανέμορφο. 249 ευρώ παρακαλώ χωρίς ΦΠΑ.

Screenshot-2022-04-27-12-57-30-460-com-android-settings.jpg

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου και να το χαρείς όσο μπορείς περισσότερο.

Εσύ είσαι από τους ανθρώπους που αξιοποιούν πλήρως τις δυνατότητες των συσκευών τους.

Για την twin sim συμφωνώ απολύτως. Πρέπει να το κάνεις, έχω και εγώ και με έχει σώσει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Καλορίζικο φίλε μου και να το χαρείς όσο μπορείς περισσότερο.

Εσύ είσαι από τους ανθρώπους που αξιοποιούν πλήρως τις δυνατότητες των συσκευών τους.

Για την twin sim συμφωνώ απολύτως. Πρέπει να το κάνεις, έχω και εγώ και με έχει σώσει.

Να εισαι καλα φιλε μου αυριο θα κατεβω να παρω twin sim ειναι ευκολια να εχεις 2 κινητα το καθενα για αναλογες περιστασεις. Σκεφτομαι για emulators για switch παιχνιδια εκει θα δειξει τα δοντια του ο 870. Για custom rom ακομα δεν το σκεφτομαι με adguard premium και youtube vanced δεν λειπει κατι απο το κινητο. Καποτε με 250 ευρω επερνες κινητα που χωρις custom ηταν δυσκολη η ενασχοληση μαζι τους. Σημερα με 250 περνεις επιδοσεις επιπεδου 1000 ευρω κινητων και στα υπολοιπα υπολειπεσαι ενα 5% καμερα/οθονη δηλαδη. Περα απο τη γκλαμουρια δεν ξερω τι παραπανω μπορει να δωσουν τα κινητα τετοιας αξιας και τι παραπανω κανουν οσοι τα εχουν στην κατοχη τους απο μενα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω ένα θέμα μετά την αναβάθμιση όταν πάω ρυθμίσεις ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και πατάω ιστορικό ενημέρωσης μου εμφανίζει όλες τις αναβαθμίσεις που έγιναν αλλά όταν προσπαθώ να τις δω όλες και πάω να κατέβω προς τα κάτω κολάει τις πιο πολλές φορές και δεν προχωράει πιο κάτω να τις δω όλες.καπου κάπου ξεκολλάει στο σκρολινκ που κάνω αλλά με δυσκολία.σε κάποιον άλλον συμβαίνει η είναι bac της εφαρμογής.

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, king2009 said:

Να εισαι καλα φιλε μου αυριο θα κατεβω να παρω twin sim ειναι ευκολια να εχεις 2 κινητα το καθενα για αναλογες περιστασεις. Σκεφτομαι για emulators για switch παιχνιδια εκει θα δειξει τα δοντια του ο 870. Για custom rom ακομα δεν το σκεφτομαι με adguard premium και youtube vanced δεν λειπει κατι απο το κινητο. Καποτε με 250 ευρω επερνες κινητα που χωρις custom ηταν δυσκολη η ενασχοληση μαζι τους. Σημερα με 250 περνεις επιδοσεις επιπεδου 1000 ευρω κινητων και στα υπολοιπα υπολειπεσαι ενα 5% καμερα/οθονη δηλαδη. Περα απο τη γκλαμουρια δεν ξερω τι παραπανω μπορει να δωσουν τα κινητα τετοιας αξιας και τι παραπανω κανουν οσοι τα εχουν στην κατοχη τους απο μενα. 

Ακριβώς όπως τα γράφεις φίλε μου έχουν τα πράγματα.

 Σήμερα πλέον δεν χρειάζονται custom roms ούτε ρουταρίσματα.

Oι εποχές αυτές έχουν παρέλθει. Πλέον κάνεις άριστα τη δουλειά σου με μία συσκευάρα όπως αυτή που έχεις στην κατοχή σου και είσαι άρχοντας.

Τέλος.

Αν έρθει και το 5g στην περιοχή σου, εκεί να δεις ομορφιές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...