Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαζω την 13.0.4.0 eea
Την εχει περασει κανεις; 
Φυσικά...κατέχεις αποκλειστικότητα ?

sent from my Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2022 at 8:27 ΜΜ, minotavros said:

Κάνε αυτό και θα δουλέψει

https://xiaomi.eu/community/threads/activation-of-volte-and-vowifi-in-xiaomi-eu-rom.63469/#post-631671

Edit: αναφέρομαι στο παλικάρι που λέει ότι δεν παίζει με eu rom. Τώρα αν θέλει δοκιμάζει και όποιος άλλος έχει θέμα

Από poco f3 με Tapatalk


 

δεν έχω πρόσβαση στο Modem δεν με αφήνει να προχωρήσω....

Δεν έχω καταλάβει αν είναι πρόβλημα της συσκευής η του λογισμικού.... γιατί δεν είναι σε όλους.... με cosmote σύνδεση είμαι......

Screenshot_2022-04-19-19-04-45-793_com.xiaomi.mtb.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dskoumis said:

Την πέρασα εγώ τα θέματα στην εφαρμογή μέσα δέν παίζουν για ένα παράξενο λόγο

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμενα παιζουν κανονικα. 

17 minutes ago, Konstantine73 said:

Φυσικά...κατέχεις αποκλειστικότητα ?

sent from my Poco F3 8/256

 

Νομιζα πως ναι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια βοηθεια. 

Αφημενο σε λειτουργια στο τραπεζι, ξαφνικα εγραψε δεν υπαρχει δικτυο. 

Επανεκινηση και δεν ανοιξε ποτε. Τελειως νεκρο. Το συνδεσα στο φορτιστη, τιποτα.(ειχε 73%  μπαταρια) Πατησα παρατεταμενα power vol+ -  παλι τιποτα. 

Εχει καποιος να προτεινει καμια λυση; 

Edited by tasosdimas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα διαπίστωσα ότι η προσβασημότητα δεν λειτουργεί. Πατώντας το κουμπί για την ενεργοποίηση της, δεν κάνει τίποτα. Κάποια πρόταση? 🤔

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tasosdimas said:

Καλησπερα. Μια βοηθεια. 

Αφημενο σε λειτουργια στο τραπεζι, ξαφνικα εγραψε δεν υπαρχει δικτυο. 

Επανεκινηση και δεν ανοιξε ποτε. Τελειως νεκρο. Το συνδεσα στο φορτιστη, τιποτα.(ειχε 73%  μπαταρια) Πατησα παρατεταμενα power vol+ -  παλι τιποτα. 

Εχει καποιος να προτεινει καμια λυση; 

Μπαινει σε λειτουργια Recovery ή Fastboot ;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Μπαινει σε λειτουργια Recovery ή Fastboot ;

Δεν εκανε τιποτα. Το αφησα 2 ωρες και ανοιξε κανονικα. Ομως δεν αναγνωριζε κανενα δικτυο, οτι καρτα και να εβαζα. Και στις ρυθμισεις, καρτες και κινητα δικτυα, μολις το παταγα, κολαγε και μαυριζε η οθονη. Πατησα power  kai vol +  kαι εκανα διαγραφη και ρεμπουτ και εφτιαξε. Το στηνω απ την αρχη τωρα. Δουλευει κανονικα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tasosdimas said:

Δεν εκανε τιποτα. Το αφησα 2 ωρες και ανοιξε κανονικα. Ομως δεν αναγνωριζε κανενα δικτυο, οτι καρτα και να εβαζα. Και στις ρυθμισεις, καρτες και κινητα δικτυα, μολις το παταγα, κολαγε και μαυριζε η οθονη. Πατησα power  kai vol +  kαι εκανα διαγραφη και ρεμπουτ και εφτιαξε. Το στηνω απ την αρχη τωρα. Δουλευει κανονικα. 

Εκανες αυτο που θα σου προτεινα κι εγω...να μπεις δηλαδη πρωτα σε λειτουργεια recovery και να κανεις wipe cache για αρχη.Εαν δεν εβλεπες διαφορα το επομενο βημα θα ηταν να κανεις wipe data...και ξανα μανα στησιμο απο την αρχη.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, CRISPAF77 said:

Εκανες αυτο που θα σου προτεινα κι εγω...να μπεις δηλαδη πρωτα σε λειτουργεια recovery και να κανεις wipe cache για αρχη.Εαν δεν εβλεπες διαφορα το επομενο βημα θα ηταν να κανεις wipe data...και ξανα μανα στησιμο απο την αρχη.

Εκανα wipe data. Και τα εχασα ολα. Δεν εκανα πρωτα wipe cache. 

Το θεμα ειναι αν θα το ξανακανει. Προχτες περασα το update. Λες να εφταιγε αυτο; 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tasosdimas said:

Εκανα wipe data. Και τα εχασα ολα. Δεν εκανα πρωτα wipe cache. 

Το θεμα ειναι αν θα το ξανακανει. Προχτες περασα το update. Λες να εφταιγε αυτο; 

Δε νομιζω,μαλλον θα σου ετυχε.Ποιο update σου ηρθε; 

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τον Google Dialer επειδη δεν βρισκω πληροφοριες στο ιντερνετ.

Εχω το Poco F3 και μαζι με εναν συναδελφο που εχει το Xiaomi 11T Pro, εχουμε τρελαθει. 
Ερχονται οι κλησεις και στους δυο, και κανει καμια 5 δευτερολεπτα να δειξει ποιος καλει, το ιδιο και οταν εγω καλεσω καποιον, θα αργησει να το δειξει. Μονο σε εμας το κανει ή σε ολους; Ξερει κανεις καποιο Fix;


Μας εκανε τα ιδια και στην V12 και τωρα στην V13, Εχουμε απενεργοποιήσει και VoLTE και VoLWIFI.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τον Google Dialer επειδη δεν βρισκω πληροφοριες στο ιντερνετ.
Εχω το Poco F3 και μαζι με εναν συναδελφο που εχει το Xiaomi 11T Pro, εχουμε τρελαθει. 
Ερχονται οι κλησεις και στους δυο, και κανει καμια 5 δευτερολεπτα να δειξει ποιος καλει, το ιδιο και οταν εγω καλεσω καποιον, θα αργησει να το δειξει. Μονο σε εμας το κανει ή σε ολους; Ξερει κανεις καποιο Fix;

Μας εκανε τα ιδια και στην V12 και τωρα στην V13, Εχουμε απενεργοποιήσει και VoLTE και VoLWIFI.
Πρώτη φορά διαβάζω αυτό το bug...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, VampireFreak said:

Καλησπέρα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τον Google Dialer επειδη δεν βρισκω πληροφοριες στο ιντερνετ.

Εχω το Poco F3 και μαζι με εναν συναδελφο που εχει το Xiaomi 11T Pro, εχουμε τρελαθει. 
Ερχονται οι κλησεις και στους δυο, και κανει καμια 5 δευτερολεπτα να δειξει ποιος καλει, το ιδιο και οταν εγω καλεσω καποιον, θα αργησει να το δειξει. Μονο σε εμας το κανει ή σε ολους; Ξερει κανεις καποιο Fix;


Μας εκανε τα ιδια και στην V12 και τωρα στην V13, Εχουμε απενεργοποιήσει και VoLTE και VoLWIFI.

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το caller id & spam protection, να δεις εάν αλλάζει κάτι:
On your device, open the Phone app .
Tap More options More and then Settings and then Spam and Call Screen.
Turn See caller & spam ID on or off.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minast said:

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το caller id & spam protection, να δεις εάν αλλάζει κάτι:
On your device, open the Phone app .
Tap More options More and then Settings and then Spam and Call Screen.
Turn See caller & spam ID on or off.

Τα ιδια ακριβως, το εχω δοκιμασει, κανεις επανεκκίνηση δουλευει για τα πρωτα calls και μετα απο λιγο τα ιδια.

Το ιδιο και στο 11T Pro.
Τωρα δοκιμασα το True Caller και δουλευει αψογα αλλα δεν μου αρεσε και πολυ το Interface με μπερδευει + οτι εχω 2 προγραμματα για την ιδια δουλεια τσαμπα.

Και οι δυο το εχουμε το προβλημα απο Day 1.

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minotavros said:

Τότε είναι bug της εφαρμογής

Από poco f3 με Tapatalk
 

Απλα απορω πως δεν βρισκω πληροφοριες στο ιντερνετ, εχει λιγες αναφορες χωρις κανενα fix.

Και σε δυο κινητα που αγοραστηκαν τα χριστουγεννα, να κανει το ιδιο και να μην υπαρχει κανεις με το ιδιο προβλημα. 

Τελος παντων, εμενα με βλεπω να πηγαινω για custom rom, εχει κανεις εμπειρια απο LineageOS? Θα βαλω ομως και GAPPS σιγουρα. Αν ειναι stable, ποιες λειτουργιες  δεν δουλευουν κτλ. Θελω ενα κινητο που να μην μου κανει χαζα, να μην χασω καμια κληση, διοτι το χρησιμοποιώ παρα πολυ στην δουλεια σαν IT Support, αλλιως μετα xiaomi-eu, εστω να εχω το stock dialer...

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση σε όλους!

Ερώτηση, ίσως γνωστή για αρκετούς, αλλά όποιος γνωρίζει θα ήθελα παρακαλώ να μου απαντήσει.

 

Μπαίνω στον chrome να δω καμία σειρά τηλεόρασης ή όταν ανοίγω κάποιο άρθρο στο facebook και έρχονται διαφημίσεις.

Τι πρέπει να κάνω ή πιο app να κατεβάσω από play store για να σταματήσουν να υπάρχουν και να πετάγονται..

Δεν εννοώ τις διαφημίσεις της poco αυτές μπόρεσα και τις σταμάτησα.

Κατέβασα το Adblock ( είναι σε πράσινο πλαίσιο με μια ασπίδα στην μέση με ένα τικ v) και το Malwarebytes, αλλά δεν κάνουν κάτι ή δεν μπόρεσα να τα ρυθμίσω, δεν ξέρω αγγλικά.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σ ένα τάμπλετ που πήρα το bmax maxpad i 11 και θα το κάνω και σε εκείνο αν ισχύει το ίδιο app.

 

Αν κάποιος γνωρίζει ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλό Πάσχα σε όλους με υγεία και χαρές !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, αληθώς ανέστη.

Δες αυτό το βίντεο, θα σε βοηθήσει αρκετά.

https://www.youtube.com/watch?v=_z-kcEbZC8k

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.
Ξαφνικα ενω εβλεπα οταν εκανα swipe left στην αρχικη οθονη τα νεα απο το google με μορφη τιτλο εικονα και καποια μινι περιληψη τωρα μου τα δειχνει μονο σαν τιτλο και εικονα και με μεγαλυτερη γραμματοσειρα. Ξερετε απο που αυτο αλλαζει ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβετε καλυτερα τι εννοω βρηκα εικονες που δειχνουν την διαφορα εμφανισης.

ενω τοσο καιρο τα εβλεπα ετσι

image.thumb.png.9e07f9e84be1c6dffff7081d3c9d8b4c.png

 

τωρα εμφανιζονται ετσι

image.thumb.png.1016bef3f3456f1d685469f63f2a37bc.png

--NickB
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβετε καλυτερα τι εννοω βρηκα εικονες που δειχνουν την διαφορα εμφανισης.

ενω τοσο καιρο τα εβλεπα ετσι

image.thumb.png.9e07f9e84be1c6dffff7081d3c9d8b4c.png
 
τωρα εμφανιζονται ετσι
image.thumb.png.1016bef3f3456f1d685469f63f2a37bc.png
Είναι θέμα της google. Έχει αρχίσει και αλλάζει την εμφάνιση όλων των εφαρμογών της

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...