Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, dp8 said:

πως δεν παιζει ρε Μητσε?

σε εμενα παιζει μια χαρα με 13 global και cosmote.

μηπως δεν καταλαβα κατι?

Εμένα η 13 δεν έχει έρθει ακόμα. Με 12.5.6 είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Να έδινε και πιο συχνά updates η Σαομι καλά θα ήταν.... μπήκαμε στον Απρίλιο και ακόμη είμαστε με security patch Ιανουαρίου...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

XIAOMI POCOPHONE F3 128GB 6GB 5G DUAL BLACK EU M2012K11AG. 

Αυτή η έκδοση που έχει το kaizershop έχει εγγύηση της Infoquest; Να προχωρήσω σε αγορά ή έχει τίποτα θέματα η συγκεκριμένη έκδοση; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites



XIAOMI POCOPHONE F3 128GB 6GB 5G DUAL BLACK EU M2012K11AG. 
Αυτή η έκδοση που έχει το kaizershop έχει εγγύηση της Infoquest; Να προχωρήσω σε αγορά ή έχει τίποτα θέματα η συγκεκριμένη έκδοση; Ευχαριστώ.


Τι σχέση μπορεί να έχει ένα σκρουτζομαγαζο με την IQ?



sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα και με ποιον τρόπο να χρησιμοποιούμε στη συσκευή μας widgets του android 12;

Edited by demisant_85
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, mark1979 said:

XIAOMI POCOPHONE F3 128GB 6GB 5G DUAL BLACK EU M2012K11AG. 

Αυτή η έκδοση που έχει το kaizershop έχει εγγύηση της Infoquest; Να προχωρήσω σε αγορά ή έχει τίποτα θέματα η συγκεκριμένη έκδοση; Ευχαριστώ.

και γιατι δεν το περνεις απο το Mg που το εχει και χαμηλοτερη τιμη και 2 χρονια εγγυηση iq?

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Ertflix σας παίζει μετά την αναβάθμιση σε MIUI 13;

Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω στο Xiaomi Μ2012Κ11AG Android 12.0 γιατί είναι μπλοκαρισμένο.

Επίσης, μου κρασάρει η εφαρμογή παρακολούθησης MS03 (αν την ξέρει κάποιος) όταν πηγαίνει να ανοίξει τον χάρτη χωρίς να βγάζει κάποιο μήνυμα.

Αυτά μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vigor said:

Η εφαρμογή Ertflix σας παίζει μετά την αναβάθμιση σε MIUI 13;

Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω στο Xiaomi Μ2012Κ11AG Android 12.0 γιατί είναι μπλοκαρισμένο.

Επίσης, μου κρασάρει η εφαρμογή παρακολούθησης MS03 (αν την ξέρει κάποιος) όταν πηγαίνει να ανοίξει τον χάρτη χωρίς να βγάζει κάποιο μήνυμα.

Αυτά μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

με 13 global.κανενα προβλημα.

σβησε και ξαναπερασε την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dp8 said:

με 13 global.κανενα προβλημα.

σβησε και ξαναπερασε την εφαρμογη.

Το έκανα και με τις δύο εφαρμογές, όπως επίσης και εκκαθάριση δεδομένων. Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παίζει κανονικά το ερτφλιξ...EU official ROM 13.0.3.0

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Και XTRV (xiaomi-miui.gr) kai Xiaomi.eu  roms παίζουν μια χαρά με ertflix
 
Παίρνεις OTA από τις ρομς σε αυτές? Υποστηρίζουν volte vowifi cosmote tv?
Ποίο security patch έχεις ?
sent from my Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Konstantine73 said:


 

 


Τι σχέση μπορεί να έχει ένα σκρουτζομαγαζο με την IQ?



sent from my Poco F3 8/256
 

 

Στην ερώτηση μου μπορείς να απαντήσεις και με ένα όχι. Στο Σκρουτζ είναι και ο Γερμανός Κοτσωβολος κλπ. Αν βαριέσαι, δε χρειάζεται να απαντήσεις, απλά προσπερνάς την ανάρτηση.

Link to comment
Share on other sites

Στην ερώτηση μου μπορείς να απαντήσεις και με ένα όχι. Στο Σκρουτζ είναι και ο Γερμανός Κοτσωβολος κλπ. Αν βαριέσαι, δε χρειάζεται να απαντήσεις, απλά προσπερνάς την ανάρτηση.
Δεν αναφέρθηκες στο Γερμανό ή στον Κωτσόβολο αλλά σε ένα κατάστημα το οποίο εδώ και πάρα πολλά χρόνια ακόμα και αυτοι Με τις ελάχιστες γνώσεις ξέρουν ότι είναι σκρουτζομάγαζο...

sent from my Poco F3 8/256


Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dp8 said:

και γιατι δεν το περνεις απο το Mg που το εχει και χαμηλοτερη τιμη και 2 χρονια εγγυηση iq?

Ωραία. Δε γνώριζα ότι το ΜG έχει δύο χρόνια εγγύηση ΙQ. Θα το πάρω λογικά από εκεί. Το Kaizershop μου κάνει πιο εύκολα και γρήγορα την αποφορολογηση για να το πάρω γύρω στα 240 ευρώ. Σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mark1979 said:

Ωραία. Δε γνώριζα ότι το ΜG έχει δύο χρόνια εγγύηση ΙQ. Θα το πάρω λογικά από εκεί. Το Kaizershop μου κάνει πιο εύκολα και γρήγορα την αποφορολογηση για να το πάρω γύρω στα 240 ευρώ. Σ ευχαριστώ.

Πρόσεχε το 8/256 ΔΕΝ το φέρνει η ΙνφοQ συνεπώς δεν έχει υποστήριξη από αυτή.

51 minutes ago, Konstantine73 said:

Παίρνεις OTA από τις ρομς σε αυτές? Υποστηρίζουν volte vowifi cosmote tv?
Ποίο security patch έχεις ?
sent from my Poco F3 8/256

 

Volte/VoWifi μια χαρά (με cosmote sim).
CosmoteTV δεν έχω για να δοκιμάσω, αλλά EurosportPlayer, Netflix, Ertflix ειναι μια χαρά.

Με stable (και οχι weekly) ΧΤRV/xioami.EU είμαι στο ΜIUI 13.0.3 με security Update Δεκ 2021.

Φαντάζομαι οι weekly θα έχουν πολύ πιο πρόσφατο.

 

Link to comment
Share on other sites



Volte/VoWifi μια χαρά (με cosmote sim).
CosmoteTV δεν έχω για να δοκιμάσω, αλλά EurosportPlayer, Netflix, Ertflix ειναι μια χαρά.

Με stable (και οχι weekly) ΧΤRV/xioami.EU είμαι στο ΜIUI 13.0.3 με security Update Δεκ 2021.

Φαντάζομαι οι weekly θα έχουν πολύ πιο πρόσφατο.
 


Ευχαριστώ για την απάντηση... Μου κάνει εντύπωση που έχεις security patch Δεκέμβρη 21...

sent from my Poco F3 8/256

και γιατι δεν το περνεις απο το Mg που το εχει και χαμηλοτερη τιμη και 2 χρονια εγγυηση iq?
Πες μου λίγο πού ακριβώς γράφει ότι έχει εγγύηση από την info-quest το εν λόγω κατάστημα???
Γιατί και εγώ διετή εγγύηση έχω αλλά από το κατάστημα
https://www.mi.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=12778&ref=bestprice.gr

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites




Πες μου λίγο πού ακριβώς γράφει ότι έχει εγγύηση από την info-quest το εν λόγω κατάστημα???
Γιατί και εγώ διετή εγγύηση έχω αλλά από το κατάστημα
https://www.mi.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=12778&ref=bestprice.gr

sent from my Poco F3 8/256

Μην σου κάνει εντύπωση η κινεζική ρομ μπορεί να έχει security patch πιο παλιό από ότι η global/eea

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Jimo7 said:

Έσκασε μόλις η αναβάθμιση Miui 13, αν και είχα μείνει ακόμα στη 12.5.6.

Κι εμένα, μου ήρθε το μεσημέρι. Δυστυχώς, ακόμα δεν παίζει VoLTE και Wi-Fi Calling... Global Mi. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:
2 ώρες πριν, Konstantine73 said:



Πες μου λίγο πού ακριβώς γράφει ότι έχει εγγύηση από την info-quest το εν λόγω κατάστημα???
Γιατί και εγώ διετή εγγύηση έχω αλλά από το κατάστημα
https://www.mi.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=12778&ref=bestprice.gr

sent from my Poco F3 8/256
 

Μην σου κάνει εντύπωση η κινεζική ρομ μπορεί να έχει security patch πιο παλιό από ότι η global/eea

πριν τρια περιπου χρονια,παλι σε αγορα xiaomi,σε ερωτηση που τους ειχα κανει μου ειχαν πει οτι ειναι απο iq.

το f3 που πηρα προσφατα,δεν μπηκα στην διαδικασια να τους ρωτησω,γιατι δεν ειχα ποτε προβλημα σε οτι βλαβη προεκυψε απο(συνηθως) διαφορα pc hardware parts.θα ρωτησω παλι και θα σου πω εαν αλλαξε κατι.

το σιγουρο ειναι οτι περνεις 2 χρονια εγγυηση απο ενα πολυ αξιοπιστο καταστημα που σε καλυπτει οτι και εαν προκυψει,

και οχι 1 χρονο γιατι ετσι γουσταρει ο καθενας να γραφει οτι διαρκεια εγγυησης θελει.

 

 

 

 

3 ώρες πριν, mark1979 said:

Ωραία. Δε γνώριζα ότι το ΜG έχει δύο χρόνια εγγύηση ΙQ. Θα το πάρω λογικά από εκεί. Το Kaizershop μου κάνει πιο εύκολα και γρήγορα την αποφορολογηση για να το πάρω γύρω στα 240 ευρώ. Σ ευχαριστώ.

δεν ξερω ποσο ευκολα σου κανει το Kaizer το 39Α,αλλα το mg οπως και ολα τα μεγαλα και σοβαρα καταστηματα,

μονο με το ΑΦΜ και χωρις χαρτουρα,σου αφαιρουν κατευθειαν το ΦΠΑ και το τελειωνεις χωρις κανεναν επιπλεον κοπο.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποσο ευκολα σου κανει το Kaizer το 39Α,αλλα το mg οπως και ολα τα μεγαλα και σοβαρα καταστηματα,
μονο με το ΑΦΜ και χωρις χαρτουρα,σου αφαιρουν κατευθειαν το ΦΠΑ και το τελειωνεις χωρις κανεναν επιπλεον κοπο.
Για να γίνει αυτό που λες, πρέπει όπως οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και τα μεγάλα καταστήματα που προμηθευονται συσκευές από την info-quest και δίνουν την διετή εγγύηση, έτσι πρέπει και το κατάστημα που λες να κάνει, αλλιώς δίνει τη δικιά του εγγύηση...

Τους ρώτησες αυτούς από που αγοράζουν συσκευές?

sent from my Poco F3 8/256



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...