Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να ξαναστείλεις μήνυμα για ενεργοποίηση. Ποιος ξέρει πώς δουλεύουν τα συστήματα τους

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, dp8 said:

σημερα ηρθε η 13.

μετα το update,το gps δοκιμαστηκε με screen off και δουλεψε χωρις κανενα απολυτως προβλημα.!

ή ηταν bug της 12,ή κατι ειχει σκαλωσει και απλα ξεσκαλωσε με την 13.

...οπως επισης δειχνει οτι διορθωθηκε και το auto brightness,το οποιο φαινεται οτι τωρα προσαρμοζεται σωστα στις συνθηκες φωτισμου.καλα το πανε..😉

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 11:01 ΜΜ, Bamiolos said:

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση σε Miui  13.0.3  σε πολλές εφαρμογές δεν υπάρχει η  δυνατότητα του dark mode.Υπάρχει κάποια λύση ?

Καλησπέρα μία χαρά το τηλεφωνάκι. Για αυτό το πρόβλημα έχει βρεθεί κάποια λύση? Το ίδιο σύμπτωμα έχω και εγώ δεν μου εμφανίζεται λίστα για να ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω το dark mode

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, haki said:

Με την Vodafone θα δουλέψουν και τα δύο ΜΟΝΟ αν βάλεις την κάρτα στην υποδοχή sim 2. Mε είχε σκάσει μέχρι που το ανακάλυψα.

Έχοντας δοκιμάσει τα πάντα, το σκέφτηκα κι εγώ ως έσχατη λύση να βάλω τη Vodafone στη θέση 2, αλλά μου φαινόταν λίγο χαζό. 🤣 Θα το δοκιμάσω όταν γυρίσω σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Έχοντας δοκιμάσει τα πάντα, το σκέφτηκα κι εγώ ως έσχατη λύση να βάλω τη Vodafone στη θέση 2, αλλά μου φαινόταν λίγο χαζό. 🤣 Θα το δοκιμάσω όταν γυρίσω σπίτι. 

Έβαλα τη Vodafone στη θέση 2. Ούτε και αυτό δούλεψε. 😭 Δεν ξέρω τι συμβαίνει, μάλλον θα επικοινωνήσω μαζί τους, να δούμε μήπως το πρόβλημα είναι της VF. Έχω την εντύπωση πάντως ότι φταίει κάτι στην συσκευή, καθώς στον αριθμό μου ήταν ήδη ενεργό το VoLTE και Wi-Fi Calling από το προηγούμενο Xiaomi... 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη Vodafone στη θέση 2. Ούτε και αυτό δούλεψε.  Δεν ξέρω τι συμβαίνει, μάλλον θα επικοινωνήσω μαζί τους, να δούμε μήπως το πρόβλημα είναι της VF. Έχω την εντύπωση πάντως ότι φταίει κάτι στην συσκευή, καθώς στον αριθμό μου ήταν ήδη ενεργό το VoLTE και Wi-Fi Calling από το προηγούμενο Xiaomi... 
Το κινητό σου είναι ευρωπαϊκό eu ή global mi?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, karagalexk said:

Το κινητό σου είναι ευρωπαϊκό eu ή global mi?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Global

Link to comment
Share on other sites

Global
Δεν λέει κάτι το global. Mi ή eu? Στείλε το σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε την έκδοση

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, karagalexk said:

Δεν λέει κάτι το global. Mi ή eu? Στείλε το σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε την έκδοση

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Αυτό μου δείχνει. 

Φάγαμε επίσης μισή ώρα με υπάλληλο της Vodafone, μου έκανε απομακρυσμενα restart τα πάντα κιόλας και πάλι τίποτα δεν έφτιαξε... Στο Mi 9 Lite που έβαλα ξανά τη SIM, μια χαρά παίζει πάλι το VoLTE και Wi-Fi Calling. 

Screenshot_2022-04-09-20-11-48-640_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου δείχνει. 
Φάγαμε επίσης μισή ώρα με υπάλληλο της Vodafone, μου έκανε απομακρυσμενα restart τα πάντα κιόλας και πάλι τίποτα δεν έφτιαξε... Στο Mi 9 Lite που έβαλα ξανά τη SIM, μια χαρά παίζει πάλι το VoLTE και Wi-Fi Calling. 
Screenshot_2022-04-09-20-11-48-640_com.android.settings.thumb.jpg.e29ebc0270ea5777525cf52b1b9d5884.jpg
Φοράς global mi. Λογικό να μην δουλεύει.
Το mi 9 lite λογικά είναι eu.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, haki said:

Πάτησες *#*#volte#*#* και *#*#vowifi#*#* ;;;

Η αλήθεια είναι πως το για το VoWiFI *#*#869434#*#* δεν το είχα πατήσει, όμως ο διακόπτης για WiFI Calling υπήρχε. Αλλά και πάλι που το carrier check έγινε disable, δεν δουλεύει τίποτα από τα 2. 

7 minutes ago, karagalexk said:

Φοράς global mi. Λογικό να μην δουλεύει.
Το mi 9 lite λογικά είναι eu.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Και το Mi 9 Lite Global Mi έχει (RFCMIXM).

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το παρήγγειλα νωρίτερα από μαγαζί του Bestprice με άμεση παραλαβή. Έκδοση 6/128 σε άσπρο χρώμα με 241€. Μέχρι το βράδυ ή αύριο, θα γράψω εντυπώσεις. 

Ταπεινή μου άποψη θα μπορούσες με λίγα παραπάνω να πας στο μεγάλο μοντέλο νομίζω ότι τα δύο Γκίγκα επιπλέον και ο διπλάσιος αποθηκευτικός χώρος είναι ++++


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gilberto said:

Έχει λειτουργήσει σε κανέναν το vowifi με την τελευταία stable xiaomi.eu ROM?

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 

σε cosmote με την 13 δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gilberto said:

Ok με Vodafone δεν δουλεύει. Στην official global έπαιζε κανονικά.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 

δεν φορας 13 global?

υπαρχει προβλημα με global και vodafone?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

σορι αλλα επειδη δεν ασχολουμαι με καστομ,αυτο σημαινει οτι την περασες μανιουαλ πρωτου βγει η global και για αυτο εχεις θεματακια(?)

Link to comment
Share on other sites

Global είχα πριν και δούλευε κανονικά. Τώρα με την xiaomi.eu δεν παίζει. .

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk


Η xiaomi.eu βασίζεται στην κινεζική. Σε καμία κινεζική δεν λειτουργούν volte vowifi για ελληνικούς παρόχους

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@karagalexk Είχες δίκιο τελικά. Το έψαξα σε ελληνικό φόρουμ του Miui και έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα μ' εμένα. Στην Global Mi ROM του Poco F3 δεν παίζουν VoLTE και Wi-Fi Calling, με καμία εταιρία. Πρέπει κάποια στιγμή να κάνω flash την EU ROM. 

Θα το αφήσω λίγο καιρό ακόμα και προς το τέλος του χρόνου, όταν κλείσει και η Vodafone το 3G, θα περάσω την EU. Η Cosmote το έχει ήδη κλείσει και βγάζει κλήσεις με 2G. 😛 Αλλά η Cote δεν είναι το βασικό μου νούμερο, κυρίως για extra data την έχω... 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό και θα δουλέψει

https://xiaomi.eu/community/threads/activation-of-volte-and-vowifi-in-xiaomi-eu-rom.63469/#post-631671

Edit: αναφέρομαι στο παλικάρι που λέει ότι δεν παίζει με eu rom. Τώρα αν θέλει δοκιμάζει και όποιος άλλος έχει θέμα

Από poco f3 με Tapatalk



No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MitsosDaBest13 said:

@karagalexk Είχες δίκιο τελικά. Το έψαξα σε ελληνικό φόρουμ του Miui και έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα μ' εμένα. Στην Global Mi ROM του Poco F3 δεν παίζουν VoLTE και Wi-Fi Calling, με καμία εταιρία. Πρέπει κάποια στιγμή να κάνω flash την EU ROM. 

Θα το αφήσω λίγο καιρό ακόμα και προς το τέλος του χρόνου, όταν κλείσει και η Vodafone το 3G, θα περάσω την EU. Η Cosmote το έχει ήδη κλείσει και βγάζει κλήσεις με 2G. 😛 Αλλά η Cote δεν είναι το βασικό μου νούμερο, κυρίως για extra data την έχω... 

 

πως δεν παιζει ρε Μητσε?

σε εμενα παιζει μια χαρα με 13 global και cosmote.

μηπως δεν καταλαβα κατι?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό και θα δουλέψει

https://xiaomi.eu/community/threads/activation-of-volte-and-vowifi-in-xiaomi-eu-rom.63469/#post-631671

Edit: αναφέρομαι στο παλικάρι που λέει ότι δεν παίζει με eu rom. Τώρα αν θέλει δοκιμάζει και όποιος άλλος έχει θέμα

Από poco f3 με Tapatalk




Λειτουργεί άψογα! Δεν χρειάστηκε να αλλάξω τον κωδικό του αριθμού απλά από το modem test tool να αλλάξω το default MBN. Τα άλλα βήματα τα είχα ήδη κάνει.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...